Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mendegoose


mendegoose
csendes tag

sziasztok,
nemreg vettem egy athlon xp 2600+ procit, elöször gigabyte ga-7vax ( http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-7VAX.htm ) lapban probaltam, es csak 2000+ kent ismerte fel bootolaskor, majd a windows es az aida is. a biosban minden alapallapotban van.
ezutan atraktam egy asrock lapba, ugyanez törtent, kiegeszülve azzal, h kb 5 perc utan kikapcsol.
mi lehet a gond?

(#2) maszat válasza mendegoose (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Két féle 2600+-os van:
2133 MHz-es 133x16-os
2083 MHz-es 166x12,5-os

Neked az útóbbi van, és mivel 166 MHz-es FSB helyett csak 133-en robog, ezért éműködik a 2000+-ként (133x12,5)

Az FSB-t állítsd 166 MHz-re és kész, a weblap szerint támogatja a Gigabyte-od

(#3) Totyi válasza mendegoose (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Vannak olyan lapok,amik nem ismerik fel jól a procit.Abit nf7-esem a 2600+ xp-t 1333-nak látta.Megoldás:kézi beállítás,és voálá;működik minden.;)

(#4) Suliro


Suliro
senior tag

próbáld meg kézzel beállítani, nem mindegyik alaplapnak megy magától

I believe in Dodge power!

(#5) mendegoose


mendegoose
csendes tag

köszi szepen, az fsb-t akkor a lapon talalhato kapcsoloval allitsam at?
fenebe, közben összeomlott az asztali gepen a windows, ugyhogy nem tudom egyszerre elesben is kiprobalni, mennyivel lesz gyorsabb

(#6) Narancs válasza mendegoose (#5) üzenetére


Narancs
őstag

FSB -t BIOS ban tudod állítani...annyira azért nem régi a lap...:)

Beauty is pain

(#7) antikomcsi válasza Totyi (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

NF7-nél nem a kézi beállítás a megoldás, hanem a bios frissítés, és valószínű más lapoknál is. A régi biosok általában nem ismerik fel az újabb procikat.

(#8) mendegoose válasza Narancs (#6) üzenetére


mendegoose
csendes tag

problema megoldva, a lapon a 100/133/166 fsb kapcsolot 166ra kellett allitani, es megy stabilan.
erdekes modon az elözö tulaj 133as fsb-n hasznalta feszemelessel 1900 mhz körül, legalabbis amikor megvettem.

hogy lehet megnezni, h mennyire volt huzva a proc?

rammal kapcs mit jelent, h az 512böl 324 mega allandoan hasznalva van (csak az everest fut, amiben nezem) es csak 188 szabad?

(#9) maszat válasza mendegoose (#8) üzenetére


maszat
senior tag

rammal kapcs mit jelent, h az 512böl 324 mega allandoan hasznalva van (csak az everest fut, amiben nezem) es csak 188 szabad?

1. Win 9x-et használsz, ami teleszemeteli a memóriát
2. XP esetén 324 MB azért már sok
nekem Opera, MSN, Everest meg még sok más szir-sz@r progi együtt 230-at eszik a 512-ből

(#10) D4v3


D4v3
őstag

Nekem is ilyesmi problémám van :(
Shuttle ak37/gt alaplap és ha felteszem 166fsbre elindul ugyan a gép 2600+ként, de random idő után megáll minden, lefagy és ennyi volt :(
Ez miért lehet? Elvileg a lap is támogatja a procit, meg a proci is támogatja a lapot, de mégsem müxik.
Nem lehet valahogy megkapni még a 2600+as sebességet de alacsonyabb fsbvel és magasabb szorzóval??

(#11) perempe


perempe
addikt

Raktak már össze úgy gépet, hogy ilyen aprósággal nem törődtek.

Szvsz van olyan user, akinek fel se tűnik.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12) D4v3 válasza D4v3 (#10) üzenetére


D4v3
őstag

UP! :(

(#13) D4v3 válasza D4v3 (#10) üzenetére


D4v3
őstag

Valaki tud erre mondani valamit?? :F

(#14) antikomcsi válasza D4v3 (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A procid milyen 133/166-os? Biztos 166os?
A hiba a memoriátol is lehet.
Ha 166-os TbredB. akkor 10,5x200 cpu 1,675V cpu fsb/dram auto (szinkronban, amilyen beállításod van)
memori timings optimal, feszültség 2,7V.
cpu interface, vagy nem tudom, hogy hívják a lapodon, engedélyezve legyen.

(#15) antikomcsi válasza D4v3 (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ja, bocsánat most látom, hogy a Te lapod kt400-as, akkor az előző érvénytelen. De azért megnézem a manualját.
A proci fesz.és a memori beállítást megteheted, csak az fsb-t ne emeld, nem tudom, hogy bírja a lapod pci frekvenciája.

(#16) antikomcsi válasza D4v3 (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sajnos csak két pci freki lehetőséget találtam 4/1 és 5/1, ha van más lehetőség azt talán más tudja.
Ahhoz, hogy 166-os procit használj ez legyen beállítva mindenképp: 5/1 FSB: PCI dividers, különben nagyon magas lesz a pci frekvencia.
Próbáld ki, lehet, hogy ''csak'' ezt nem vetted észre.

[Szerkesztve]

(#17) D4v3


D4v3
őstag

OK, thx mindjárt megnézem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.