Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) supercow válasza atus (#100) üzenetére


supercow
őstag

biztos, hogy jó a nyomás? mennyiért csinálták meg? valami garanciafélét nem beszéltetek meg?

ha esetleg eddig teljesen függőlegesen próbáltad, döntsd meg kb 70fokos dőlésre, hogy elősegítse a visszaszivárgást.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#102) atus válasza supercow (#101) üzenetére


atus
senior tag

Nem biztos, hogy jó a nyomás, sőt valószínű, hogy nemm mert nem működik. 5000 Ft volt, garanciát nem vállalnak, mert életükben nem csináltak még ilyet, sőt nem is hallottak róla, örülnöm kellene, hogy egyáltalán megcsinálták. Nem teljesen függőlegesen próbáltam, meg volt döntve. A 60cm-en 15-20 fok delta van 15 perc melegítés után. Ennyit tud a réz kb.
Kezdek durci lenni, pedig ma még sokat kellene tanulnom... :((

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#103) supercow válasza atus (#102) üzenetére


supercow
őstag

Hát akkor menj inkább tanulni, idegesen úgysem tudnád megcsinálni.. :) legalább van valamid, amibőll kiindulva meg tudod csinálni az igazit. Ha van rajta valami szelepféle, ott egy átalakított kompresszor-szivattyúval meg tudod csinálni a megfelelő nyomást (csak pontosan megmérni nem tudod majd)
Egyébként hogy csinálták meg a lezárást? Ha esetleg lesz időd, csinálsz róla képet?
kezd ismét éerdekelni a téma, lehet hogy én is elkezdem csinálni a magamét. Legfeljebb felrobbantom a csövet.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#104) atus válasza supercow (#103) üzenetére


atus
senior tag

Az egyik végén egy töltőcsonk van, a másik meg egy pénzérmével van lezárva. Ez így gagyinak hangzik, de nagyon szépen megcsinálták, igényes munka lett. Most azon gondolkozom mivel hajtsam a csövet, hogy élethű legyen. Az első próba meleg vízben zajlott 70-60-50 fokon. Na nem sok eredmény születet... Még végén Ordasitól fogok tanácsokat kérni. Najó mégse. Előbb akasztom fel magam... :DDD

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#105) MaUser válasza MaUser (#99) üzenetére


MaUser
addikt

Na ami kimaradt:
Kell szürke paszta a csövek végére amit benyomsz a karmantyúba. Sajnos a neve nem ugrik be, de a boltban tudni fogják. És a csövek végét fel kell dörzsölni. Erre is lehet kapni ''dörzsikét'' a boltban.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#106) gesuz válasza atus (#102) üzenetére


gesuz
senior tag

Biztatásul mondom az egyiktanárom mondta hogy ha valami elsőre megy akkor ott komoly probléma van:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#107) gesuz válasza atus (#104) üzenetére


gesuz
senior tag

A heatpipe alapelve miatt a fűtött oldalon hidegebbnek kell lennie, mint a hűtött oldalon, vagy nem sokkal hidegebbnek legalábbis szerintem.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#108) supercow válasza gesuz (#107) üzenetére


supercow
őstag

Ezt azért túlzásnak tartom.. A hűtött oldal nem lehet melegebb, általában a meleg oldal hűmérsékletének alakulását 1-2C fokkak követi (alulról), de nemigen lesz magasabb, maximum elméleti síkon. Bele kell számolni a cső anyagának viselkedését is (réz vagy alu), és a hűtött oldalon a bordázatot / aktív elemeket (venti, külső vízkör) stb.
http://www.thermacore.com ott vannak letölthető pdf doksik.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#109) supercow


supercow
őstag

most a főoldalon éppen a mobil procik hűtése van fókuszban, érdemes megnézni a képeket... pl:

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#110) atus


atus
senior tag

Semmit nem ér a heatpipe-om mostani verziója. Éppen 66 fokos a procim, a cső vége pedig szinte szobahőmérsékletű... De rájöttem, hogy hangos a Chieftec tápom... ;] Vérszemet kaptam, megfogom csinálni a passzív hűtést ha törik, ha szakad.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#111) supercow válasza atus (#110) üzenetére


supercow
őstag

atus nem jó a tripod link, nem mutat semmit. mit kéne látni?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#112) gesuz válasza atus (#110) üzenetére


gesuz
senior tag

A procnál lévő vége melegszik rendesen?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#113) PeliScan válasza gesuz (#112) üzenetére


PeliScan
addikt

Gondolom ez zavarja őt is... szerintem ha -10 fokos lenne a procinál levő része, egész elégedett lenne... :DDD

(#114) gesuz válasza PeliScan (#113) üzenetére


gesuz
senior tag

Én a hőátadásra gondoltam, hogy jó-e mert ott van egy érme meg legalább három kontaktus

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#115) PeliScan válasza gesuz (#114) üzenetére


PeliScan
addikt

Igen, gondoltam hogy arra gondoltál, csak gondoltam, úgy csinálok viccből, mintha nem gonolkodtatna, hogy te mire gondolsz. Hm? :)

(#116) gesuz válasza PeliScan (#115) üzenetére


gesuz
senior tag

Ezen még gondolkodom:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#117) TalkCafe del Mar válasza MaUser (#105) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

MaUser írta:
Na ami kimaradt:
Kell szürke paszta a csövek végére amit benyomsz a karmantyúba. Sajnos a neve nem ugrik be, de a boltban tudni fogják. És a csövek végét fel kell dörzsölni. Erre is lehet kapni ''dörzsikét'' a boltban.

A ''szürke paszta'' neve folyasztó :) (vagy ahogy keresztapám mondja: forrasztó)
És atlán neki is igaza van, mivel viz-gáz szereléssel az időt, amit munkával kellene :D

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#118) TalkCafe del Mar válasza TalkCafe del Mar (#117) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

1-2 szót kimaradt... pl. töltö :) De asszem értitek ti miket is beszélek...

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#119) TalkCafe del Mar válasza TalkCafe del Mar (#118) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Na, hogy ilyen hülye l1ek.. tölti akart lenni... de mind1 már :)

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#120) MaUser válasza TalkCafe del Mar (#119) üzenetére


MaUser
addikt

Ja csak van neki egy német neve is, bár a magyar sem ugrott be.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#121) TalkCafe del Mar válasza MaUser (#120) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Nos, azt hiszem, magyarok volnánk, jó nekünk amúgy magyarul is a neve :)
+ a bolti eladókat sem EU szabványra gyártják még, szal valszeg bambán nézne, ha németül kezdenéd mondogatni neki, mit akarsz :D

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#122) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok! Nagyon érdekel a HeatPipe engem is, szóval, ha valakinek van már egy működő akkor légyszi irogassa le nekem egy e-mailben, hogy mennyivel lett jobb és hogy hogyan csinálta, persze részletesen, mert én is szeretnék egy ilyet gyártani magamnak.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv :DD

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#123) TalkCafe del Mar válasza CsatiZsol (#122) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Nem tudom, végigolvastad-e a topicot. Valaki rakott be pár linket. Ott egész hasznos infokat találhatsz róla.
Sajna, nem tudom már ki írta..

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#124) supercow válasza TalkCafe del Mar (#123) üzenetére


supercow
őstag

asszem én voltam a linkek elkövetője.
atus példánya tudtommal még nem működik, az enyém el sem készült.
majd beszámolok, ha eljutok odáig.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#125) badbrother válasza supercow (#109) üzenetére


badbrother
aktív tag

Álljon meg a menet, éppen ilyen forma konstrukciót láttam egy padláson kidobott régi TV-ben. Lehet, hogy már ott is alkalmaztak heat pipe-ot?
Azt tudom, hogy nem mai a technológia, de TV-ben való felhasználásról még nem hallottam.
TV guruk, lehetséges ez???

(#126) TalkCafe del Mar válasza badbrother (#125) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Nem vagyok 1 TV guru, de mindenképp elképzelhető és +oldható.
Csak ismereteim szerintem nem nagyon van a TVben olyan alkatrész, amit ennyire kellene hűteni és ne tudná 1 sima kis borda jó hőfokon tartni.
Az elektroncsöet + fűteni kell, nem hűteni :))
De talán valami igazi szakértő elmondja, hogy csináltak-e ilyesmit, vagy csak 1 házibarkács lenne..

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#127) borely válasza atus (#90) üzenetére


borely
tag

Nem lehet, hogy a víz forráshője is jelentősen lecsökken a nyomás (és ezzel a forráspontja) csökkentésével? Mert szerintem igen, és akkor akár acetonnal is ugyanott vagy mint vízzel...

Ez nem biztos, csak logikusan szerintem következtethető, mivel alacsonyabb nyomáson a folyékony állapotban lévő vizmolekulákat összetartó erő is kisebb.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#128) CsatiZsol válasza supercow (#124) üzenetére


CsatiZsol
tag

Köszönöm, hogy ide figyeltetek rám! Akkor mostantól folyamatosan figyelem a topicot, hogy mikor lesz valami eredmény!

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#129) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

http://www.7volts.com/cooling.htm

ennek az oldalnak afelénél is van kb róla

(#130) Cos


Cos
senior tag

Ő egy olyasmi amit még itthon tuti nem lehet kapni!!! :D

http://www.maxcooler.com/noname127.html :))

Brr Brr

(#131) Cos válasza Cos (#130) üzenetére


Cos
senior tag

Naívan nem azt gondoltam hogy erre nem is kell venti :B:)

Brr Brr

(#132) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

Hát én egyszer amikor ki akartam tekerni szegény Zalman heatpipe-om nyakát akkor addig addig hajlitgattam amig altört :(
annak a belsejében egy ''damil'' futott végig ami nagyon vékony szálakból állt. és annak a közepén meg valami szövet volt.
.de a falán kb semmit nem véltem felfedezni.de ott az a fura ,hogy a hideg és a meleg végén is van hőleadó borda....és ráadásul a meleg ami lemegy lehülni az felfelé megy vissza na ezt add össze.

(#133) dark bit válasza Cos (#131) üzenetére


dark bit
tag

Csáó!

Cos, nézz körül a thermalright honlapon, mert onnan több is kiderül.
Egyébként nem ez a hőcsöves borda a zászlóshajójuk, hanem az
SLK900U, de ezek bazi nagy dolgok... vannak típuskorlátozásai (értsd,
némelyik alaplapba nem megy bele) és úgy 500 gramm felett vannak,
két ilyen bordát összekötsz egy heatpipeal és súlyzózni lehet vele :)

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#134) Cos válasza dark bit (#133) üzenetére


Cos
senior tag

Na de a lényeg hogy még mindíg nem árulnak Venti nélküli heatpipe hűtöt procihoz igaz? :F

Brr Brr

(#135) aurum válasza Cos (#134) üzenetére


aurum
senior tag

ha meg aktualis....

mi csinaltunk heat pipeoket mert nem szeretunk telen havat lapatolni. igy a talajot hoztuk fel a kocsibejaroba.

a metodus egyszeru, de meg kell jegyeznem, egy olyan zseni kell hozza mint en, hogy a felszinre keruljon :)

a cso egyik vegen lezarva, bele viz a tetejebe egy _rez_ szelep. na elkezded melegiteni a csovet a viz for a goz ki a szepelen, kozben mered a sulyat. amikor jo akkor allj. rez szelepsapka elovesz raforraszt a szelepre igy mar tokeletesen zar. ezutan ha lehult kesz a vakuumos heatpipe-od.

az igy keszult termekekre a ''powered by aurum'' feliratot kerem ravesetni :)


I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#136) mormota


mormota
senior tag

nem tudom, hogy irták e már de itt van a cikk amit kerestetek:
http://szamitogep.hu/show/read.php?id=11501

Illusztrálok, tehát vagyok

(#137) Veriakilis válasza aurum (#135) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Ez elég sima ügynek tűnik!
Jó az ötlet, és kipróbálnám!
Segítenél?

De ahhoz, hogy kiprobáljam kellenének adatok:

rézcső átmérő, falvastagság, a cső súlya
Az egész heat pipe súlya mennyi legyen?
mármint akkor amikor az ember leveszi a tűzről.


Nincs ennél egykicsit pontosabb leírásod adatokkal?

Előre is köszönöm a segítséget!

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#138) Veriakilis válasza aurum (#135) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Nincsenek adataid a víz mennyiségéről?
Csőméretéről?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#139) Veriakilis válasza atus (#1) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Mi a helyzet a házi készítésű heat pipe-al.

Ez szerinted jó ötlet?

a cso egyik vegen lezarva, bele viz a tetejebe egy _rez_ szelep. na elkezded melegiteni a csovet a viz for a goz ki a szepelen, kozben mered a sulyat. amikor jo akkor allj. rez szelepsapka elovesz raforraszt a szelepre igy mar tokeletesen zar. ezutan ha lehult kesz a vakuumos heatpipe-od.

az igy keszult termekekre a ''powered by aurum'' feliratot kerem ravesetni

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#140) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

UP.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#141) Creexie


Creexie
csendes tag

Halihó!
Nam akarok senkit elkeseriteni, de a heat-pipe lelke a rézcső nem egy sima cső vákuummal.
Működési elve: valami spec könnyen párolgó folyadék van benne, ami a meleg végén párolog, a hütött végén lecsapódik,igy történik meg a hőelvonás.
A lényeg: a cső belső falán kapillárisok vannak amik a lecsapódott folyadékot visszavezetik a meleg végéhez.
Innen a folyamat kezdődik előlről.
Ajánlom hogy legalább a heat-pipe-ot normálisat vegyetek, arra már ki-ki barkácsolhat rá bármilyen fejegységet meg bordákat.
Támpont: műanyg fröccsöntő szerszámokban ezt a technológiát már régóta használják. Pl: HASCO is forgalmaz heat-pipe-okat asszem 3 mm átmérőtől fölfelé, változó hosszban.

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#142) Veriakilis válasza Creexie (#141) üzenetére


Veriakilis
senior tag

'Támpont: műanyg fröccsöntő szerszámokban ezt a technológiát már régóta használják. Pl: HASCO is forgalmaz heat-pipe-okat asszem 3 mm átmérőtől fölfelé, változó hosszban.'

Ezek szerint van rá esély, hogy lehet tőlük rendelni (venni)?

Ha vékony damil szálakat rakok a réz csőbe, az nem helyettesítheti a kapilláris bevonatot?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#143) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Atus, végleg eltüntél?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#144) Creexie válasza Veriakilis (#142) üzenetére


Creexie
csendes tag

Hi!
Utánanéztem:
Hasco-nál 2mm átmérőtől van, 50-125mm hosszig
A legvastagabb 10mm-es, az 100-250mm hosszú
Persze köztes méretek is vannak: 2,5 3 4 5 6 8 átmérőben.
Utánajárás:
HASCO HUNGARY KFT.
Address: Budapest Hengermalom út 24.
Phone Nr.: (++36) (01) 371 1570
Fax Nr.: (++36) (01) 371 1580
Info-E-Mail: info.hu@hasco.com
Order-E-Mail: order.hu@hasco.com
Nagy Miklós az, aki járja az országban a partnereket.
Az árakat sajna nem tudom megmondani, max csak akkor ha megyek melózni.
De biztos küldenek infót ha valaki kér.
Ennyit tudtam segiteni.
Csa

[Szerkesztve]

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#145) Veriakilis válasza Creexie (#144) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszönöm szépen, sokat segítettél!
Végre van egy hely, ahol lehet vásárolni heat-pipe-ot!
Írok nekik majd egy emailt - kérek tőlük árlistát.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#146) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

UP

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#147) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Felhozom a topikot.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#148) Veriakilis válasza aurum (#135) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Hahóóóóóó!

Milyen szelep kell bele?
Mindenki eltünt ebből a topikból?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#149) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Van valaki akinek Magyarországon sikerült (működő) vizes hűtőcsövet készíteni?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#150) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Fel.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.