Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus


atus
senior tag

HeatPipe-os hűtést tervezek P4-re, még csak az indíttatás van meg, elkezdtem kutatni a heat pipe technológia után a neten és nem túl sok anyagot láttam. Házilag készült darabról pedig még nem hallottam... :( Ettől függetlenül az elhatározást tett fogja követni, ha valakinek van infója erről a technikáról, akkor itt megoszthatja. Barkácsolók és hűtős szakemberek véleményére is kiváncsi lennék, hogy mennyire kivetelezhető a dolog.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#2) cadaver


cadaver
tag

udv. ez az, amikor ket ilyen kis cso felmegy a huto aljarol a tetejebe, vagy forditva, vagy mi, valamifele anyaggal benne? vagymi. :) mert ha ez az, akkor mintha lenne valami ilyen huto, asszem rez es meg nem mondom milyen marka de valami cool :)) ujsagokban szokott lenni a reklamja. sokat segitettem, igaz? :D

(#3) Den válasza cadaver (#2) üzenetére


Den
veterán

:) . Ezeket ismeri, sőtt valszeg az összes típust föl tudja sorolni. :) A lényeg a házi készítés. A gyári megoldások nem igazán meggyőzőek, pedig az elv maga komoly lehetőségeket rejt. Atus, gondolom, egy igazi hardcore megoldást szeretne, ahol nem csak 2-3 fok a nyereség.

www.simson4t.hu

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

igen, az nekem is megmozgatta a fantáziámat, hogy lehetne-e messzebb visszahűteni a folyadékot, mert ebből egész érdekes hűtés alakulhatna ki

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) Mista Boller


Mista Boller
tag

Ha jol emlekszem a szamitogep.hu-n volt egy ilyen cikk. Nem mostanaban volt, talan egy eve. Az a huto szep nagyra sikeredett...

Tout le monde est une nonne

(#6) atus válasza Den (#3) üzenetére


atus
senior tag

Igen, ismerem a CoolerMaster ''heatpipe''os termékeit, de nem konkrétan erre gondolok... :) Hogy Den kedvenc kifejezésével éljek, azok a hűtők a parasztvakítás :DDD kategóriába tartoznak erősen. A heatpipe nem sokat segít a hűtésen abban az esetben. Néhány hardveroldal szerint van pár fok előnye, a másik tábor szerint viszont semmi hatása nincs, ha elvágják a heatpipokat.
Szóval nem konkrétan erre gondoltam... :) A procin nem lenne borda, csak egy rézalapba öntött heatpipe, ami a hőt elvezeti a gép tetjére. A ház anyaga alumínium lenne, a tetejét pedig egy tekintélyes hűtőbordára cserélném, és ebbe lenne integrálva a heatpipe hőleadó része. Tehát az egész ház, és főleg a teteje lenne a borda, ezzel teljesen passzív(néma) hűtést lehetővé téve. Kicsit sok a ''lenne'', de még nem tartok sehol... :(((
Szóval ha valakinek van valami ötlete, h kis hazánkban hol tudnak heatpipe-ot készíteni, vagy valamilyen házi elkészítési javaslata van, az ne merjen elsiklani a topik felett! :D

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#7) Den válasza atus (#6) üzenetére


Den
veterán

Igen, paraszvakítás csak nem mertem ilyen kategórikusan kijelenteni :D

Én is gondolkodok rajta, odáig jutottam, hogy a legjobb kiindulási alap, egy réz vízhűtő blokk lenne. Jó ötlet hogy a ház borítása legyen a hőleadó, és szerintem meg is lehetne csinálni, a kombinált hűtőgépek normál hűtő részének hőcserélőjéből. Az ugyanis egy fémlap ''integrált'' csőkígyóval.

www.simson4t.hu

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A Cooler Master L71 is néma... :) Legalábbis 25dbA alatti a zajszintje. Nálam már rég nem a procihűtés a gáz, hanem a vinyók iszonyatos fűrészhangja... :) Amúgy érdekes elgondolás, sok sikert hozzá.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) [amne]


[amne]
senior tag

Hali!

Szvsz először azt kéne eldönteni hogy mi legyen a magában a hűtőben, van ahol vizet (nem tiszta víz hanem valamilyen vegyület) van ahol pedig levegőt használnak amibe valamilyen porvan bejutattva és ezzel növelik a hőszállítást (azt hiszem a CoolerMaster is ez utóbbit használja). Utána egy javaslat: szvsz ne egy (ill. két) cső fusson a ház tetejébe leadni az elhasznált hővezető anyagot, hanem csillagszerűen több ága is lehetne, így talán jobban el tudná osztani a ház teljes területén a hőmérsékletet.

(#10) atus válasza [amne] (#9) üzenetére


atus
senior tag

Szerintem elég egy cső, csak az NAGY legyen! :) A kapilláris-hatást kiváltó anyagot nem tudom hol lehet beszerezni, és az nem csk úgy beszórva van a heatpipeba, hanem a cső belső falára van felhordva adott szerkezetű/vastagságú rétegben... Két probléma van a házi heatpipe-al. Egy. Nem tudom pontosan milyen kapilláris anyag kell bele, azt meg főleg nem, h hogy lehet ilyet kapni... Kettő. A csőben elvileg a légköritől eltérő nyomás uralkodik, tehát mindenképpen valami hűtőszerelőnél kell befejeztetni a dolgot...
Más. Beszélgettem jó édesapámmal erről az ötletről, meg a heatpiperól, és felvetett egy kérdést. Ez a heatpipe, amit most hőcsöves hűtésnek hívnak, nem egyenlő-e az abszorpciós hűtéssel, ami a régi hűtőgépeken volt?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#11) CsendPenge válasza atus (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Badbrotherrel mostanában pont hasonló dolgon gondokodunk :)) Atus, gyere be a könyvtárba, és adok olyan könyvet, ami leírja az elméletét (igen részletesen). Ha gyakorlat érdekel, akkor is érdemes benézned, mert BB szerint van valahol egy cég, aki hőcsövekkel foglalkozik. Szerintem arról meg tegyél le, hogy te csinálsz hőcsövet, mert ahhoz vákumot kellene teremtened a csőben...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) atus válasza CsendPenge (#11) üzenetére


atus
senior tag

Jövök!! Melyik könyvtárba, és mikor? :D

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#13) Den válasza atus (#10) üzenetére


Den
veterán

De egyenlő, illetve hasonló. A lényege, hogy a folyadék párolgása sok hőenergiát von el a halmazállapot változás miatt és ez a forrásponton a legintenzívebb, lásd vízforralás, ahol a forrásban lévő víz alatt ég a gáz ezerrel, a víz hőmérséklete mégsem emelkedik 100 fok fölé. A heatpipe lényege, hogy a víz (és a folyadékok) forráspontja a nyomástól is függ, ezért főz gyorsan a kukta mert benne a nagy nyomás miatt a víz több mint száz fokra tud hevűlni, így gyorsabban puhul az étel, és ezért nem lehet nagy magasságban jó teát főzni, mert a víz hamarabb felfor minthogy a víz elég meleg lenne a tea levél kiáztatásához.

A heatpipe-ban vákum van ezért a benne lévő folyadék már egész alacsony hőfokon felforr, sok hőt elvonva, majd a hőleadóban a gőz lehűl, és a lecsapódott folyadék visszacsorog a forró részhez...

A lényeg hogy a folyadékot és a nyomást úgy kell megválasztani, hogy a forrpont a szobahőmérsékletnél nagyobb legyen, kb a kívánt procihőnek megfelelő.

www.simson4t.hu

(#14) CsendPenge válasza atus (#12) üzenetére


CsendPenge
őstag

Megyei könyvtár... Leőwey-től nem messze... de szerintem tudod te azt! :DD (Laci épp mellettem vigyorog azon, amit írok) Holnap bent leszek, este 7-ig, keresd a p4-eseket (hol lehet netezni).

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#15) Den válasza CsendPenge (#14) üzenetére


Den
veterán

Vazz..., potyára pötyögtem ennyit... :P

www.simson4t.hu

(#16) badbrother


badbrother
aktív tag

Az amikor a lehűlt folyadék visszacsorog az a hőszivornya. A heat pipe-ban épp az a lényeg, hogy a gravitáció ellenében, vagy zéró gravitáción is visszaáramlik a hűtőanyag az elpárologtató részhez. Amúgy a csendpenge által említett könyvben nagyon jól le van írva minden. A leírtak alapján szerencsénk van, mert a legjobb eredményt a 30-200 C fokos tartományban a rézcső nyújtja hűtőanyagként meg a víz a legjobb. A visszaáramlást pedig úgy emlékszem rozsdamentes acélhálókkal oldották meg.
Érdekes, hogy majdnem egyszerre juthatott eszünkbe ez a hőcsöves hűtés atussal. Vagy nálad már régóta érlelődik?

(#17) LaBamba


LaBamba
csendes tag

Nos szakmailag nem tudok semmit hozzátenni a témához, de az mondom, hajrá!

(#18) amdk7 válasza LaBamba (#17) üzenetére


amdk7
aktív tag

Csatlakozom LaBamba véleményéhez :))

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#19) Egon válasza atus (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha jól tudom, ezt már megvalósították házilag, kis hazánkban:

http://www.tuningnet.hu/hgas.php

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Den válasza Egon (#19) üzenetére


Den
veterán

Nem bírtam végigolvasni, zagyvál a fickó rendesen...

www.simson4t.hu

(#23) Egon válasza Den (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Pedig érdemes...:) Végül is megcsinálta: van ott valahol ennek e cikknek egy folytatása is... Én elolvastam anno, és meggyőzőnek tűnt (bár eléggé sokminden tartozik a ''gányolás'' kategóriába, amit ez a fickó művel, és eléggé zagyva a stílusa is, valóban...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) Den válasza Egon (#23) üzenetére


Den
veterán

Pont ez a bajom a fickóval, hogy összegányol mindent anélkül hogy félig is értené amit csinál aztán nekiáll cikket írni arrólo amit nem ért és egy ilyen zagyva halandzsa a vége, aminek van igazságtartalma, d4e az isten sem hámozza ki hogy mi az. Itt szemmel láthatóan magát az elvet sem érti igazán, folyamatosan gáz párolgásáról beszél, ...

www.simson4t.hu

(#26) Egon válasza Den (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

A lényeg szvsz, hogy alkotott egy MŰKÖDŐ konstrukciót, aminek vannak hibái (pl. drága, nagy, ormótlan, még egy nagytoronyba se fér el stb.), de jó kiindulópont lehet Atusnak (pl. felhasznált anyagok, különösen a klímások által használt speciális gáz, buktatók stb.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) supercow


supercow
őstag

atus én elég sok infót találtam, ha kell berakom ide vagy átküldöm mailben, mert én is építek / tervezek egy heatpipe hűtőt.

van sok elméletem (pdf), linkek, képek stb.

kezdetnek egy házi megoldás: http://www.benchtest.com/heat_pipe1.html
a linkek között van a 2-es verziója is a srácnak.

cég: http://www.thermacore.com - ezektől lehet rendelni mintadarabokat, csak valszeg rendelni is kell utána :)

sc

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#28) supercow


supercow
őstag

egy kis számolással kell kezdeni (termodinamikai alapok, párolgási energia stb.) hogy megtudd milyen mennyiségű folyadékra van szükséged a hő elvezetéséhez. Nem biztos, hogy hűtőkbe való gázzal kell csinálni, a thermacore.com-nál pl. vízzel oldják meg, kevésbé macerás. Csak különleges esetekben használnak más gázt/folyadékot a hőelvezetésre. Ők pedig nem hülyék, mert a NASA műholdak elektronikáját is az ő hatpipe-os cuccaival hűtik.. :)
na majd még írok.
sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#29) Den válasza Egon (#26) üzenetére


Den
veterán

Ott hibádzik a dolog hogy nem klíma gáz kell. folyadék kell, leginkább víz, meg vákum.

Tudod, ha egy laikos összerak egy leírás alapján egy számítógépet és utána cikket ír a számítógép működéséről, az alapján a cikk alapján nem valószínű hogy számítógépet lehet építeni.

Léttam a fazont a fix.tv nevű csoda képződményen, ott húzgáltak egy xp-t a szuper hozzáértő műsorvezetővel, de nem tudta elmondani, hogy mi a különbség a tb meg az xp között, csak azt szajkózta hogy, hát kevesebbet fogyaszt, meg még valamit változtattak... szóval belépünk a biosba és itt van az hogy fsb, na ezt föltesszül 150-re...

no comment

www.simson4t.hu

(#30) Egon válasza Den (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem azért, de a gyári heat-pipe-os hűtőkben is valami speckó folyadék van, nem? Hogy fog fölforrni a víz 40-50-60 fokon??? Nem az a heat-pipe lényege, hogy fölforr-elviszi a hőt-lecsapódik-kezdődik elölről?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) Den válasza supercow (#27) üzenetére


Den
veterán

Na _ezek_ már korrekt leírások.

www.simson4t.hu

(#32) Egon válasza Den (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Idézek a leírásból:
''a tartályban olyan gáz legyen, ami kis nyomáson (4-5 atmoszféra) már /szobahőmérsékleten/ cseppfolyós legyen. Ilyen pl. a légkondicionálókban található ''klíma'' gáz az R134, R22, R12, R502 stb''

Most akkor mi a gáz és mi a folyadék?!? ;] Ami szobahőmérsékleten folyadék, az folyadék, nem?!? Vagy akkor a víz is ''folyékony gáz''...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) Den válasza Egon (#30) üzenetére


Den
veterán

Olvasd el a #13-as hozzászólásom ;)

www.simson4t.hu

(#34) Egon válasza Den (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Csakhogy az első linken is klíma-gázt (vagy folyadékot vagymit) használtak (R134a), ha jól értettem...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) supercow


supercow
őstag

a kapilláris anyagot sajnos a gyártási folyamat során teszik a cső belső falára, ráadásul a legjobb anyag erre a ''ráégetett'' fémpor, mert megfelelő felületet biztosít a párolgás és lecsapódási zónákban.

Ha mondjuk egy P4-re méretezed a hűtőt, akkor a mag méretét is figyelembe kell venned, hasra ütök: pl. 2 cm2 területről kell 100W-ot elvezetned, amihez kell legalább N cm3 víz (folyadék) egy legalább Xcm-es, Y mm. átmérőjű csőben.

Egyébként nem kell feltétlenül kapilláris anyagot használnod, egy kisebb hatásfokú de olcsóbb megoldás a belső barázdás cső, ott a barázdákon folyik vissza a cucc a maghoz. Szívás van ha az összes folyadékod elpárolog, mert akkor hirtelen megnő a hőmérséklet, mert nincs ami elvezesse a meleget, vége a procinak.
Mert amikor elkezd melegedni a proci és párologni kezd a folyadék, egy idő után telített gőz lesz a csőben, amiből már csak kicsapódni tud. Ha a telített gőz mennyiségénél kevesebb vized van, akkor besül. Amikor kialakul a telített állapot és stabilizálódik a folyamat, akkor kell megnézni hogy milyen hőmérsékletet tud stabilan tartani a heatpipe.

Tehát ne a procin kísérletezd ki az ideális mennyiséget :D Én egyelőre egy állítható hőleadású ''proci-szimulátort'' keresek, amire rá lehet rögzíteni a hűtőt. (régi pentium foglalatba akarnék egy fűtőellenállást rakni hogy valahogy valós körülmények/leszirítókapocs legyen). Ha valakinek van ötlete jöhet.

sc

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#36) Den válasza Egon (#32) üzenetére


Den
veterán

Egon, közép iskolai fizika, az anyagok forráspontja függ a nyomástól. normál légköri nyomáson a víz 100-fokon forr. ha csökkented a nyomást akkor csökken a forrpont. A kulcs hogy olyan nyomás legyen a hítpájpban amin a víz forrpontja pont a kíván höfokon van. Természetesen használhatsz olyan anyagot is ami szobahőmérsékleten, normál légköri nyomáson gáz halmazállapotú, de akkor túlnyomást kell alkalmazni a hítpájpban hogy szobahőmérsékleten csepfolyós legyen.

Valszeg hiányoztál mikor a gázállandót tanúltátok ;]

www.simson4t.hu

(#37) Den válasza supercow (#35) üzenetére


Den
veterán

Az első linked olvasom, nagyon tuti, a fickó is egy rézblokkal kezdi, én is ilyenben gondolkodtam.

www.simson4t.hu

(#38) Egon válasza Den (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem kizárt...:) Meg hát nem mindenkinek van ugye műszaki érettségie (közgáz rulez!!! :D). De ettől én még pl. minden gond nélkül be tudtam állítani a Panasonic videónkat...:P ;] :P ;]
De hát Te mondtad, hogy ''Ott hibádzik a dolog hogy nem klíma gáz kell. folyadék kell, leginkább víz, meg vákum.''

Ezek szerint LEHET klíma-gáz is...:) Úgyhogy szvsz gyakorlati szempontból meg kell vizsgáni a kérdést, hogy melyiket célszerűbb alkalmazni (hűtés hatásfokában van-e különbség, túlnyomást vagy vákuumot egyszerűbb előállítani házilag stb.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) supercow


supercow
őstag

Na megint itt vagyok, egy ideje engem is foglalkoztat a téma.. :D

A csőben úgy fog felforrni 40 fokon a víz, hogy kisebb nyomást teremtesz neki.

feltöltöttem ide ami a vízre vonatkozik:



http://www.extra.hu/heatpipe/14_7fig.gif

szóval itt látszik, hogy ha 40 fokot akarok forráspontnak (már előtte is van párolgás!) akkor kb. 100 Hgmm nyomást kell csinálnom. Az átlagos légköri nyomás 780 Hgmm (higany-mm), tehát nagyjából a légköri nyomás 1/8-át kell létrehozni a csőben.

A tiszta víz forráspontja normál állapotban 100C, az alkoholé (metil) 80C ckörül van, tehát az alkohollal _elvileg_ nem kell ilyen alacsony nyomást teremteni.

Megígérem, ha megépítem a magamét csinálok fotókat és írok egy cikket a PH!-re :) Eddig 500Ft anyagköltségem van.

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#40) supercow


supercow
őstag

A technika biztosan működik, mert már a 80-as években használták erősítők hűtésére, ez asszem egy Technics alkatrésze volt:
http://www.extra.hu/heatpipe/heat_photo.jpg

a fent említett barázdált belső falnak pedig így kell kinéznie:
http://www.extra.hu/heatpipe/Image19.gif

na ha van kérdés este megválaszolom.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#41) biker


biker
nagyúr

leírás egy gyári p4-es heatpipos venti nélküli gépről

a borda a flex-atx ház oldala...

http://abrpeti.uw.hu/p4silent.pdf

a többi hozzászólás meg már kimerítette azt, amit írtam volna, úgyhogy nam szaporítom...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42) supercow


supercow
őstag

The normal boiling point of methyl ether is 25 C (i.e., a gas at room temperature). The relatively weak dipole-dipole forces and London dispersion forces between molecules results in a much lower normal boiling point compared to ethyl alcohol. ethyl alcohol (C2H6O)

The normal boiling point of ethyl alcohol is 78.5 C (i.e., a liquid at room temperature). Although dipole-dipole forces and London dispersion forces also exist between ethyl alcohol molecules, the strong hydrogen bonding interactions are responsible for the much higher normal boiling point compared to methyl ether

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#43) supercow


supercow
őstag

atus még egy kis infó:

Compaq Xeonhoz gyártott heatpipe hűtője:

http://www.dwpg.com/viewimage.php?imagepath=/contentdata/images/756249732.pjpeg

Talán a compaq oldalán van utalás ezekre a hűtőkre, a fickó azt írja a cikkben, hogy az e-bay-en rendelte $120-ért, ami kb 30.000 Ft.

illetve a teljes cikk egy olyan egyedi alu házról, amiben ezt használja a srác:

http://www.dwpg.com/content.php?contid=3&artid=178&orgartid=178

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#44) supercow


supercow
őstag

atus, info és topicfelhozás :D

http://www.norel.de/Alutronic/HP-Daten.html
illetve
http://www.alutronic.de


az átmérők nagyon ismerősek, kis hazánkban kapható olcsón fűtésszerelők boltjában 15mm külső átmérőjű (13mm belső) rézcső, amiből nekem van is itthon 1-2 maradék darab. Kapilláris anyagnak a németek réz szövetet használnak, erről eszembe jutott a fórumokban gyakran emlegetett bronzszövet :D amit leleményesen erre (is) lehetne használni.

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#45) supercow


supercow
őstag

még egy kis infó esetleg itt http://www.heatpipe.co.kr/eng/main.htm

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#46) supercow


supercow
őstag

na még egyszer:

http://www.deltatronic.info/Technik/CPU-Kuhlung/cpu-kuhlung.html
http://www.deltatronic.info/Technik/Grafik/grafik.html
http://www.spacewalker.com/german/produkte.htm (I.C.E. heatpipe sorozat)
egy érdekes dolog itt http://www.overclockers.com/articles472/

ennyi most már legyen elég :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#47) atus válasza supercow (#46) üzenetére


atus
senior tag

Elég kimerítő kutatást végeztél!! Nagyon jók az oldalak, a nagy részüket már meglestem. Látom szereted a német oldalakat, az én összes tudásom németből ennyi kb: Ich war krank. Ich habe keine Hausaufgabe. Ich möchte nachholen. Vagy valami ilyesmi, szóval nem igazán vágtam amit írtak, de a képek többert mondanak 1000 szónál... :) Nah olvasom tovább a linkeket...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#48) Fufuka válasza Egon (#32) üzenetére


Fufuka
csendes tag

Hát igen!!! sok igazság van a klíma gázok létével kapcsolatban!!!! Mert egy ilyen folyadék -gáz hűtést csinálni talán a régi .... már talán betiltott R12 klima gázzal lehet!! annak ugyan is az illanási ( párolgási) hőfoka igen alacsony! és mivel a párolgási... vagy illanási ideje( reakciója) nagyon gyors, ezért alkalmas a hűtésre! Viszont igen kicsi a folyadék állapot és a gáz halmaz állapot hőmérséklet külömbsége. ja és még valami......... folyadék állapotban a rezet nem nedvesíti!!! Tehát könnyebben folyik!!

FUFF

(#49) Fufuka válasza supercow (#44) üzenetére


Fufuka
csendes tag

ja és a csövekkel kapcsolatban!!!! ha klíma gáz(folyadék) akkor csak a klímások által használt, steril réz cső jöhet számításba!!! a klíma gázok nagyon érzékenyek a szennyeződésre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FUFF

(#50) supercow válasza Fufuka (#49) üzenetére


supercow
őstag

a klíma gázokat (R134 stb.) túlnyomás alatt kell használni, és szerintem veszélyesebbek a desztillált víznél. Ha vizet alkalmazol, akkor kisebb nyomást kell létrehoznod, ez a különbség. Illetve Thermacore mondja:

''For electronic cooling applications, the best working fluid, from the thermal performance and operating life aspects, is water.
With water as the working fluid, the heat pipe envelope material of choice is copper.''


Szerintem ennél nem kell több, én vízzel fogom csinálni, amit az a magyar srác csinált nem nekem való.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.