Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43941) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, segítségre, tanácsra lenne szükségem. Van egy 2013 októberében vásárolt WD My book 3,5" 2TB külső HDD-m, kb. 710GB szabad hely van rajta. Többnyira adattárolásra szolgál, ritkán használva, főleg mikor másoltam rá és vissza. Ma szintén másoltam rá pár dolgot, s gondoltam megnézem a HD Sentinellel, mi a helyzet vele. Nos meglepett, hogy 77%-os kondíciót ír ki, elég hangosan is dolgozik. Pár hónapja még 100%-os kondiciója volt. Van okom félni, hogy elromlik vagy így még használhatom tovább? Természtesen míg működik, igyekszem a fontos dolgokról másolatot készíteni. Ez már a második WD lemezem, ami garancia után elkezd vacakolni...

Mit gondoltok? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44581) junior11


junior11
veterán

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy van egy kb. 2,5 éves WD My book 2TB HDD-m (WD Green), tele adatokkal, melynél még talán február vége felé a HDS szerint a kondíció lecsökkent 77%-ra (18 hibás szektor és 5 gyenge, melyek a tartalékterületre lettek áthelyezve), azóta gond nélkül működött, ritkán volt használva.

Ma rádugtam a gépre, először gond nélkül felismerte, a HDS szerint továbbra is 77% a kondíció, újabb hiba nincs, viszont a tartalmát nem tudom megnyitni, "fatal drive error" hibát dob a Windóz. Most fug a WD lifeguard diagnostics,, közben nagyokat kattan. Mi a franc lett vele? Kb. 2-3 hete volt utóljára használva, akkor nem volt semmi gond. Besz@rt végleg? Vagy vmi ötlet esetleg? Szakemberhez nem viszem, nem éri meg. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44582) junior11 válasza junior11 (#44581) üzenetére


junior11
veterán

A helyzet továbbra is változatlan. A WD lifeguard diagnostics vagy a HDS tesztjei elindulnak de lefutni nem tudnak végig, nem fejeződnek be, le kell őket állítanom. A HDS smart adatai szerint továbbra is 77% a kondíció, semmi gond vele, pedig van. Van, mikor a lemezt konkrétan My Book néven ismeri fel a gép, akkor beugrik a tartalma is (mappák), de már megnyitni semmit sem tudok - ilyenkor "Data error - Cyclic redundancy check" hibát dob. A másik, mikor nem felismeri a lemezt a gép, de csak mint "disc F" jelenik meg, a teljes méretét és a tartalmát sem tudja megjeleníteni, ilyenkor a "fatal drive error" ugrik elő, s leválasztani sem lehet, csak ha kihúzom... :(((

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44586) junior11 válasza King Unique (#44585) üzenetére


junior11
veterán

Igen, vannak hibák, viszont ezeket jelezte már február vége fele is, nem gyarapodtak tovább azóta, azért is furcsálom, hogy ma mi a baja... De gondolom a hibás szektorok miatt van. Hát lementeni a tartalma nagy részét a belsőre nem tudom, mert alig van rajta hely, csak max. a másik külső My Book-ra, melyet nemrég vettem. Megpróbálom, ha lesz rá időm, minél hamarább.

Ami a belső Seagate-Samsung HDD-t illeti, igen, olvastam a HDS-ben, hogy mi okozhatja a hibát, ha az adott érték emelkedik, viszont ott is 403 van nekem, s a progi továbbra is zöld pipát rak mellé "rendben van", csak a HD Tune Pro jelzi figyelmeztetésként, ezért is kérdem, hogy ez gond-e most...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44589) junior11 válasza King Unique (#44587) üzenetére


junior11
veterán

Na megy a mentés nagyban, csak többször megállok inkább, mert egy idő után mind2 My Book eléri a 42-44°C-ot, utánna várok kb. 20-25 percet s folytatom. Holnap, ha sikerül, be is tudom fejezni, már ha ismét gond nélkül fog működni a "haldokló" 2TB-os Book... Remélem a 3TB-ossal nagyobb szerencsém lesz, mint ezzel...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44673) junior11 válasza junior11 (#44582) üzenetére


junior11
veterán

Na, a szeretett My Bookom az utóbbi napokban már nem akar velem együttműködni, ugyanazokat a hibákat dobálja, mint a múltkoriban, gépre csatlakozás után vagy bejön a lemez tartalma, vagy csak mint "local disk" jelenik meg, de a tartalmát már semmikép sem lehet megnyitni, data error cyclic redundancy check és the request failed due to fatal device hardware error hibákkal, érdekes módon a múltkor még pár napig gond nélkül ment, szerencsére az adatmentés sikerült róla.
Amúgy ma a HDS szerint 77-ről 75%-ra csökkent a kondíció, újabb 1+1db bad sectorral gyarapodva, mely a program szerint szintén a tartalékterületre lett áthelyezve. Próbáltam a HDS tesztjeit lefuttatni, de nem tudja befejezni, csak néha nagyokat kattan ilyenkor... Gondolom ebből már jól működő drive nem lesz, kár, hogy csak ennyit bírt, még ha Green is van benne, remélem a nemrég vásárolt 3TB My Book, melyben már RED van, tovább bírja... :(((

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44726) junior11


junior11
veterán

Na végül szétszedtem a WD My Book 2TB-ot, kiszedtem belőle a WD20EARS (WD Caviar Green) lemezt. Bocs, ha hülyeséget kérdezek, hogyan tudom ezt a gépre csatlakoztatni? Az alaplap Asus P5N-E-SLI [link] , az asztali gépben van saját 320GB WD HDD még. Ehhez az alaplaphoz hozzá fogom tudni csatlakoztatni a Green-t SATA kábellel (ami sajnos nincs itthon) a belső HDD mellett? Milyen kábelt kell beszereznem? Vagy hogyan csináljam? Vmi tanács? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44743) junior11 válasza liksoft (#44731) üzenetére


junior11
veterán

Lehetséges, köszi.

Amúgy ma bevittem a My Book-ból kivett 2TB-os WD Green-t, az ismerősöm megnézte, ugyanúgy hibás volt nála is, úgyhogy kuka sajnos. Szektorhibás. Kihúzott egy nagy fiókot, az tele volt hibás WD lemezekkel, Green, Blue, Red... Azt mondta, ő már az utóbbi időben nem nagyon ajánlja a WD-t, rengeteg hibás darabbal találkozik, ellentétben (számomra meglepetésre) a Seagate-tel. Külső HDD-k esetében is Seagate/Samsung/Maxtor-t ajánlja, sok Elements/Passport ultra hibás. Minél újabb gyártású, annál sz@rabb minden... :(((

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45960) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, egy kis segítség kellene. A haveromnak egy 3TB-os WD My Book (2/2013-ban vásárolva) a HDS szerint 52%-os, WD Green WD30EZRX a SMART-ban a Current pending sector count pedig 2023, más hibát nem jelez, a többi fontos résznél zöld pipa van neki. Most ezek hibás szektorok vagy mi a helyzet? A lemez tele van adatokkal. Vmi tanács, hogyan tovább? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46042) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van nekem egy régebbi 2TB-os My Book vinyóm, melyben egy bad sectoros WD20EARX Green lemez van, most ismét összeraktam, ráköttem a gépre és a HDS szerint 74% a kondíció 19 hibás szektorral, a tartalmát már rég lementettem úgyhogy azzal nincs gond. A lemez jelenleg megy, lehetne vmit kezdeni vele? Mondjuk komplett újraformázás vagy a HDS tudna rajta javítani vmit? Esetleg írás-olvasás teszt segítene? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46051) junior11 válasza djculture (#46050) üzenetére


junior11
veterán

Hát nincs rajta semmi, max esetleg ha filmeket teszek rá, ez a probléma vele már idén februárban kezdődött, aztán kb. májusig 77% lett a kondíció, lementettem róla akkor még az adatokat, és nem használtam, ma gondoltam ránézek mi a helyzet vele, 74% volt 19 hibás szektorral, amiből a felület teszt végére 40 hibás szektor lett 57%-ra lecsökkent kondícióval. Megesik, hogy a gép csak úgy ismeri fel, mint "local disk", nem a saját nevén, s ilyenkor meg sem tudom nyitni a Windowsban, aztán magától helyrejön.
Gondolkodom, hogy van-e értelme neki venni új külső racket, mivel a gyári megsérült a szétszedés során, ha még hosszútávon működne megérné, de sajnos ezt senki sem tudja előre... Remélem a másik My Book, melyben 3TB RED van, tovább bírja, mint ez...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46062) junior11 válasza djculture (#46061) üzenetére


junior11
veterán

2TB esetén még az MBR ajánlott vagy már szintén a GPT? A külső My Book-ról lenné szó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46509) junior11 válasza Sanchez638 (#46508) üzenetére


junior11
veterán

Nekem tele volt, mikor elkezdett bad sectoros lenni, de még lementettem róla az adatokat, formázás volt és komplett HDS teszt, végül 40 hibás szektorral és 57%-os kondícióval használom jelenleg (szintén külső HDD 2TB My Book), de már csak nem fontos adatok tárolására.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46574) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van nekem megy 2TB-os My Book (WD20EARX), 40 hibás szektorral, melyek a tartalékterületre lettek áthelyezve, 57% kondíció, már régóta nem volt vele gond, de most másolás során Cyclic redundacy check error hibát dob egy bizonyos szakasznál a Windows, teljesen lefagy a HDS és néha még a rendszer is, a HDS nem jelez semmilyen új hibát, biztonságos leválasztás nem működik, csak ha kihúzom. Mit jelenthet az említett hibaüzenet? Van vmi tipp? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46709) junior11 válasza junior11 (#46574) üzenetére


junior11
veterán

Na megint nem akarja az igazat a WD20EARX külső My Book HDD-m, Cyclic redundacy check error hibát dob szinte mindig másoláskor, ha csak olvasok róla adatot, semmi gond, de az írás már nem megy mindig neki. Van értelme lefuttatni vmilyen tesztet a HD Sentinellel? Mit takar ez a hibaüzenet?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46886) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, a szektorhibás My Bookom (2TB WD20EARX) az utóbbi pár nap óta már egyáltalán nem akar működni az alábbi a helyzet vele:

Gépre dugva usb-n keresztül a sajátgépet megnyitva (mely gyakran hosszú percekre is megfagy) nem jelenik meg rendesen a "my book" hanem csak local disk, tartalmát megnyitni nem lehet, jobb egérrel kattintva sem jön elő róla infó, nem elérhető a Windows szerint, állandóan a formázást kínálja fel, lemezkezelő rendben mutatja, viszont RAW formátummal.

HDS nagyon ritkán tudja megmutatni az adatokat róla, mert szinte mindig megfagy, ha rádugom a vinyót a gépre, párszor azért sikerült pár adatot kinyerni róla:
57% kondíció továbbra is, 40 hibás szektor (ezek régiek), melyek a tartalékterületre lettek áthelyezve. A S.M.AR.T. szerint +1 a current pendig sector count és a seek error rate 93-ra valamint a Raw read error rate 1413-ra nőtt. Rövid önteszt a felénél megszakad - sikertelen olvasó egység hibája miatt. Leválasztani nem lehet, csak kihúzni, WD saját diagnosztikai progija kifagy tőle. A vinyó felpörög, de gyakran hallkan vagy kicsit hangosabban néha kattogni kezd, aztán ismét csend.

Tehetek érte vmit vagy már ennek végleg lőttek? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.