Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd hőmérséklet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) VogrOn


VogrOn
csendes tag

hy all!
elmondom az én töténetemet....
nah szal egyszer volt hol nem volt...:D
na most élleg szal vettem egy 120 GB Maxtor vinyót ami 60-70 fokos volt használat közben...én azthittem hogy ez jó..de átjött haver és ketté ált a füle...na szal vettem egy ezresért egy kis 8centis coolert felé rögzitettem és most 20-25fokos:D nah ezek szoljatok hozzá... :D

VogrOn

(#152) Xero


Xero
nagyúr

Nekem venti nélkül régi maxim a felső hdd keretben 40 fokos
Hitachi 7k250 5V-os ventivel a pofija előtt 28 fokos!

Üdv

(#153) azértse válasza VogrOn (#151) üzenetére


azértse
csendes tag

A 60-70 fok tényleg nagyon durva, de hogy egy 8 centis venti ezt a harmadára hűtse?? Ez legalább annyira furcsa. Biztos vagy benne hogy jó adatot ad a progi ami méri a hőmérsékletet?

(#154) építő


építő
csendes tag


- 2 db 80 GB-os Seagate winyóm van, az 1-es az 29 fok, a 2-es 30 fok de Rack-ben. ( az AIDA-val mértem , viszont 2 db komoly venti húzza ki a házból a levegőt!):)

(#155) nagash


nagash
senior tag

Maxtor DM 8+ 40GB 36fok volt alapban M*-ban vettem egyventis hűtőt alá és máris 20fok lett(alap hő)
Maxtor fireball 3 40GB kb 40fok alapból ugyanolyan hdd hűtő és máris 23 fok (szintén alap no tekerés)

Knoblauch macht einsam.

(#156) breetai


breetai
aktív tag

2 db Samsung 160 GB-os SATA-s: 29 C
32 C :C

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#157) azértse


azértse
csendes tag

Maxtor 6Y120L0 8 centis tápvetnivel 29 fok, nélküle 42

(#158) atomin13


atomin13
tag

Sziasztok , van valakinek Maxtor 6Y160M0 (Y47DZYSE) tipusu Sata hdd-je, kíváncsi lennék ? fokos mert , nekem az aláírásomban szereplő konfiggal
az everest 45-50 fokosnak irja.
Max mennyit bír egy ilyen hdd?? Nem túl sok ez a hőfok?

(#159) #00809728


#00809728
törölt tag

Mező Érték
WDC WD2500BB-22DWA0 37 °C (99 °F)

(#160) #00809728


#00809728
törölt tag

Mező Érték
Maxtor 6Y120L0 31 °C (88 °F)

(#161) ra^ven


ra^ven
senior tag

Samsung kb 6-7 fokkal hűvösebb mint a maxtor.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#162) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok! :))

Szal van nekem 2 db sp1614c immáron raidben egy nf7-s-ben nagyon szuper a teljesítményük 90-95mb\sec olvasás aida szerint...... de mióta raidben vannak a speedfan nem ismeri fel azaz kiír egy 320gigás winyót amiből semmilyen értéket smart,hőfok nem tud kinyerni!!
Így Raidben milyen progival lehetne a hőfokot kilopni belőlük???

Dosból ugyan müxik a HUTIL de azért jó lenne valami windowsos progi is!

Aki tudja legyen szíves megosztani!

Köszönöm!


[Szerkesztve]

(#163) gyufa


gyufa
tag

25, 29, 14

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#164) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Tegnap este megnéztem Everesttel a proci hőmérsékletét, és kicsit meglepetten vettem észre, hogy az IBM vinyómra valami irreálisan magas értéket jelzett: 77 fok.
Egyből megnéztem HDD Thermometerrel, az meg hibernálta akarta a vinyót, mert szerinte 94 fokos volt /ezek természetesen celsiusban megadott értékek/.

A másik vinyómnak teljesen normális a hőmérséklete, szóval nem tudom mi lehet a baj.

Szerintetek?

ps: rátettem a kezemet, de normális a hőmérséklete, grillpartit közel nem lehet rendezni rajta...

[Szerkesztve]

(#165) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#164) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

UP!

(#166) liksoft válasza BLiNk3r (#164) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nézd meg ezzel: [link]. Folyamatosan tudod figyelni, és így kiderülhet, hogy a hőérzékelő a hibás, vagy rossz hűtés miatt tényleg ennyire meleg. Ha igen, hosszú életet nem jósolok neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#167) liksoft válasza Gézengúz (#162) üzenetére


liksoft
nagyúr

A RAID virtuális egység, így egyként kezelendő. Legalábbis ez a gyártók logikája, így az egyes elemek adatait nem fogod tudni kiszedni. Lásd: [link]. Elnézést, hogy csak most írok, de amikor aktuális volt, akkor nem tévedtem ide.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#168) mr_ricsi válasza liksoft (#167) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Elnézést, hogy csak most írok, de amikor aktuális volt, akkor nem tévedtem ide.''
Nekem teljesen jókor írtál: mielőtt a RAIDet megcsinálom, teszek a vinyókra külső hőérzékelő szondákat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#169) moma


moma
őstag

Nekem egy Seagate ST3120022A-m megy 48 fokon, azt írja a HD Sentinel hogy hűteni kéne ventillátorral vagy passzívan.

Nos plusz ventit nem nagyon vagyok hajlandó alkalmazni. A kérdésem az lenne, hogy egyrészt ez a hőmérséklet mennyir gáz, másrészt milyen passzív hd hűtőt ajánlanátok esetleg (amivel kapcs vannak jó tapasztalatok)? Létezik valami olyami esetleg amivel egyben a vinya halkítása is megoldható lenne?
Köszi

we all deserve a bit of luck.

(#170) BLiNk3r válasza liksoft (#166) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Amikor le akartam tölteni a progit, megfagyott a gép. A vinyó kattant párat, és most már az egyik chipen érezni is, hogy tényleg brutál meleg. 103 fokot mért a szenzor.

Mit tudok most tenni? Van a másik vinyón egy hűtő, azt át tudom szerelni rá, míg lementem az adatokat...kérdés, hogy elég lesz-e.
Valami más módszer esetleg?

(#171) liksoft válasza BLiNk3r (#170) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fohászkodni az égiekhez, hogy ezt még bírja ki.

Szerk: Ha a felület ép, van remény a mentésre, mert IBM-nél a fejszerelvény nem szokta bírni a strapát. Igaz, ezt adatmentésnek hívják és kell tiszta tér meg alkatrész hozzá, így nem 2 fillér.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#172) BLiNk3r válasza liksoft (#171) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

fohászkodok folyamatosan...

megy az adatmentés, a legfontosabbak megvannak, most csinálom a többit.

a szenzor 108 fokot jelez nyitott ablaknál, vinyóhűtővel...

remélem sikerül...

(#173) C^^


C^^
őstag

Nah akkor énis írok.
Szobahőmérséklet: 22-22.5°C
Maxtor 40GB hűtés nélkül: 22-24°C
Samsung 250GB: 28-29°C

(#174) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#172) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

nahat az adatmentes nagy resze sikerult, holnap veszek egy hutobordat a vinyora, amig teljesen kesz nem lesz, addig meg nyomom Live CDrol Ubuntuval (nagyon kiraly :D)

(#175) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel két azonos téma fut egyidőben ugyanazzal a kérédssel, ezért azt javaslom, ogy használjuk a nagyobbat: [link]. Ezt zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd hőmérséklet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.