Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

"Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy Windows 7 alatt azt írta ki, hogy a hálózati adapterhez nincs illesztőprogram, pedig hát van, hisz korábban működött. Hogyan töltsek le újat? Az én gépemmel kapcsolatban milyen adatok kellenek, hogy megtaláljam a neten a megfelelő illesztőprogramot, mert amit letöltöttem nem volt jó."

Ezt írtam korábban. Mostmár tudom, hogy sokak problémája, Windowstól függetlenül. Angol nyelvű oldalakat néztem és ott voltak olyan megoldások, hogy:

-Ne Realtek drivert tegyek fel
-BIOS-ban LAN kikapcsolni, bekapcsolni
-Rendszervisszaállítás sem segít
-Áramtalanítsuk teljesen a gépet tíz percig
-Vegyük ki a RAM-ot tíz percre
-Teljes újrateepítés
-Új hálókártya

Volt olyan, hogy valakinek ezektől megjavult valakinek nem. Én szinte mindent megpróbáltam és nem megy, pedig aktiválnom kéne a Windows-t, de nem tudom, mert nincs net.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) #00137984 válasza gabor7th (#1) üzenetére


#00137984
törölt tag

Alaplapi LAN problémával legközelebb az alaplapok témakörben nézz körül. :D A konfigodat is megadhatnád, mert ez is segithet a tanácsadásban. Az alaplap BIOS-át állitsd előszőr alaphelyzetbe. Ezt a jumpernél teheted meg (az alaplaphoz fém tárgyakkal ne érj hozzá!) vagy kiveszed néhány percre azt az elemet. Elötte fotózgasd le a fontosabb BIOS beállitásokat, hogy vissza tudjad utána állitani. Az alaplapi LAN kártya alapesetben engedélyeztetve van nem szabad letiltva lennie. Külön driver nem feltétlenül szükséges, mert a Windows 7 alapszolgáltatásaiban is van alap illesztőprogram és azzal is müködik. A jelszavak beállitásait viszont mindenképpen át kell nézned, mert lehet újra konfigurálnod kell. Ezt az internet szolgáltatodtól kaptad kézhez, és néha elszállhatnak ezek a beállitások. Remélem megoldodik a gond és lesz NET-ed megint a gépen. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) kakuk.tamas válasza gabor7th (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Warez Windows van rajta? Mert ha igen, az is gond lehet...

A géped adatait leírgatnád, meg az említett fórumba copizd be az első hszed, mert lassan törlik a topikot...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) gabor7th válasza #00137984 (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

ASUS P8H6... az alaplap.
Az alaplap BIOS-át állitsd előszőr alaphelyzetbe.-- Meg volt, nem segített.
agy kiveszed néhány percre azt az elemet-- Ezt csináltam nem segített.
Az alaplapi LAN kártya alapesetben engedélyeztetve van nem szabad letiltva lennie. -- Engedélyezve van.

jelszavak beállitásait viszont mindenképpen át kell nézned, mert lehet újra konfigurálnod kell. Ezt az internet szolgáltatodtól kaptad kézhez, és néha elszállhatnak ezek a beállitások. Remélem megoldodik a gond és lesz NET-ed megint a gépen. -- Ezt viszont léágyszi fejtsd ki.

A led lámpa világít, de nem ismeri fel eszközkeresés közben.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) #00137984 válasza gabor7th (#4) üzenetére


#00137984
törölt tag

Privát megy. :)

(#6) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Szedd le az enternet vezérlő driverét, tíltsd le az automatikus telepítést, és engedd, hogy a Win keressen hozzá drivert a neten, ne az alapértelmezettek közül válogasson...

Csak egy ötlet volt...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) gabor7th


gabor7th
addikt

Most megpróbálok egy olyat, hogy fél óra áram nélkül + jumper.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) gabor7th válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

Hi! A Win update-et hiába nyomom, nem csatlakozik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) gabor7th


gabor7th
addikt

Nem oldotta meg a problémát, viszont érdekes, mert a media center a netről szinkronizált... Ezt meg hogy?!

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) gabor7th


gabor7th
addikt

Hi! Képzeljétek most vannak hírek. Egy rövid ideig érzékelte a gép... A neten kerestem cmd-s parancsokat és azok közül a Windows Update-re ható bekapcsolta sikeresen a win update-et. A win pedig letöltötte a legfrissebb drivert és a gép két indítás erejéig látta a realtek lan-t az eszközkezelőben. Ettől függetlenül nem tudtam netezni és a következő indításnál minden a régi, vagyis rossz lett. Ezekkel a dolgokkal viszont még próbálkozok, mert a remény felcsillant.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Parancssor (rendszergazdaként futtatva), majd:

cd..
cd..
ipconfig /renew

Majd nyomj egy restartot.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#12) gabor7th


gabor7th
addikt

Nos... Köszönöm azoknak akik segíteni próbáltak, de végül a probléma új hálózati kártya vásárlásával oldódott meg.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) Zsolt224


Zsolt224
újonc

Sziasztok!

Ebayen vásároltam egy 3g usb Hspa modemet donglet, nem csatlakozik sőt nem jelzi a térerőt sem mi lehet a gond?driver fennt van qualcomm 6000es modem van benne.Hálózatot keresem manuálisan megtalálja mindhármat de nem csatlakozik fel.Telenoros SIM van benne telóban mükszik tehát van hálozat.Köszönöm a segtséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.