Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

870EVO esetén is az első FW talán hasonló hülyeséget csinált aztán jött rá frissítés és azóta is röhögve bír mindent. 4TB-os példányt torrentre nyomatom 24/7-ben 1 éve megállás nélkül és köszöni szépen nevet rajta :D Másik 1TB-os példány meg rendszer alatt megy és szintén már FW frissítést kapta azzal sosem volt gond

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) ricsip válasza TeeJay (#1) üzenetére


ricsip
addikt

A 870 EVO firmware bug fórumtopikjában az egyik külföldi oldalon, írják h. bár az eredeti SMART error counterek megálltak, lehet hogy csak elfedi a samsung a problémát.

-

(#3) Cassi


Cassi
senior tag

Valamit nyikkannia kellene a Samsungnak hivatalosan, mert amíg ki nem derül, mitől van ez, addig inkább kerülendő. Elég drága típus, illene nagyon gyorsan reagálniuk.

(#4) Synthwave válasza TeeJay (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát erre nem alapoznám egy főgépbe szánt, komoly és drága drive vásárlását. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) menpee


menpee
aktív tag

- Mennyi erre a felső kategóriás SSD-re a garancia?
- 10. - mondja a Samsung rep
- 10 év? Az már igen!
- 9,8,7....

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#6) flexxx2


flexxx2
őstag

mostanában nem sikerülnek ezek az új termékek, beáll a sorba a samsung is az nvidia, amd után

(#7) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Van egy 250-es Toshiba SSD-m, ami ~3 TB után romlott 6%-ot, de akkor rosszul gondoltam, hogy ez így nem jó :D

Tiszta Windows rendes ház

(#8) Yodafon válasza TeeJay (#1) üzenetére


Yodafon
senior tag

hallod akkor seedeld mar egy kicsit a Pirates.of.the.Caribbean.Dead.Men.Tell.No.Tales.2017.BD50.AVC.DTSHD.7.1.HUN-HDPhoenix.iso -t :R :DD

I'm gangsta!

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akkor egyelőre marad a 980 Pro vásárlása, habár ott sebességingadozás volt, de a 870 Evo után ez tényleg több, mint kellemetlen.

Valakinek egy PM9A1 kezdett hasonló jelenségbe nemrég, mondjuk nem tudni, hogy a gen3 vagy a gen3 kivitel ,de 980/980Pro OEM verziójáról van szó abban az esetben.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

MLC-ről TLC-re váltani a PRO sorozatban..., nagyon leadta a samu is. Ilyen hozzáállás mellett nem csodálom, hogy pár cent haszonért feladják a megbízhatóságot - akár szoftveres oldalról is.
Lehet, hogy visszaköszön a 840-es hibája: túl apróra sikeredtek a fizikai cellaméretek a túlspórolás jegyében...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#11) Graphics válasza Kotomicuki (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már régesrég TLC, már a 980 Pro is az volt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Kotomicuki válasza Graphics (#11) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

De lehet, hogy most még "finomítottak" rajta és ez már sok lett.
Ha "hamar" jön az újabb sorozat, akkor nem szoftveres volt a hiba.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#13) fatpingvin


fatpingvin
őstag

tipikus samsung üzleti hozzáállás...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) Graphics válasza Kotomicuki (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt a probléma, hogy még nem kommunikálták az esetet. Ámbár más gyártók és brandek még azt sem említik, amikor egy revízióváltással szarabb terméket adnak ugyanannyiért...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Dragon3000 válasza Kotomicuki (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért az is kérdés, hogy ténylegesen romlott e az ssd állapota vagy csak hülyeséget ad vissza a firmware.

(#16) csako


csako
veterán

Na, lehet még jól is jártam, hogy nem kellett 1 TB tárhely, és inkább maradtam az olcsóbb 512-es 980 Pro-nál :DDD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17) #72042496


#72042496
törölt tag

Na meglátjuk. Van egy egyterás az egyik gépben meg egy kétterás a PS5-ben. :D

Szerntem a szoftver ír fals dolgokat, ha hullani kezdenének akkor az már kiderült volna.

(#18) lionhearted válasza Cassi (#3) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez egy kalkulált érték az fw-ből, bármi lehet az oka.

Nekem van bőven 100% felett elhasználódott ssdm is... Amíg nem formatálja magát, mint anno az egyik HDD :DDD

Tegnap még működött...

(#19) Melorin válasza Graphics (#11) üzenetére


Melorin
addikt

Vagy nem:

(#20) #72042496 válasza Melorin (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 3-bit MLC az a TLC.

(#21) Graphics válasza Melorin (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Már meg is válaszolták.

Hidd el, évek óta követem az SSD-ket.

3-bit MLC = TLC (Triple Level Cell)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Tin


Tin
veterán

Nekem 850 PRO van a gépemben, az volt talán még MLC, de abból is csak a PRO.

(#23) Graphics válasza Tin (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, abból nekem is van még kettő itthon, az még MLC.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Tin válasza Graphics (#23) üzenetére


Tin
veterán

Akkoriban még elég drágák voltak. Ez kb 5 éves lehet, 28TBW, 97% kondíció. 713 nap működési idő. Amúgy sima SATA-s, de semmi gondom nincs vele, elég "gyors". Nyilván nem úgy mint a maiak.

Múltkor meg is lepődtem, hogy black friday-kor a Samsung hova akciózta le az SSD-it, most már sejtem, miért.

Kár érte, nem tudom, miért kell ennyire leadni a béka valaga alá. Bár nem az első széria lenne, ami nem sikerül. A következőnél tuti mindenre figyelnek, akkor kell venni :)

(#25) #72042496 válasza Tin (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazából épp a 850 PRO-val volt talán az első komoly firmware bugjuk, egy fw frissítés konkrétan tönkretehette őket.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tin válasza #72042496 (#25) üzenetére


Tin
veterán

Tényleg erre emlékszem. Ki kellett várni. Nemrég a Samsung az okosorait nyirta ki egy firmware frissítéssel.

(#27) Dragon3000 válasza Tin (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sokáig nem lesz vele gondod, van egy 850 evo 1TB-om, jelenleg 562,2TB írásnál tart és 1414 napnál és még semmi gond nincs vele.

(#28) Synthwave válasza Graphics (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bezony.

Kellemes megvezetés a kevésbé informáltak számára. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Acélfarkas válasza Melorin (#19) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Az uccsó MLC-s a 970 Pro volt.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#30) Sinesol


Sinesol
veterán

Szerintem ez megint csak vihar egy pohár vizben. Nekem 980 van, pár hónaposan az is már csak vagy 91% volt, de az utóbbi két évben többszáz terabyte írás után is 90 és sose volt vele semmi gond. Amikor először láttam, úgy voltam vele, hogy ez ilyen, majd cserélik gariban, de évek óta semmi gond vele. Szóval a nap végén ugyis csak az szamit, hogy valós használat mellett mit mutat a kép, nem pedig az, hogy milyen random számot mutat az állapotról valami. HDD-ben is volt, ami 60-70%-ot mutatott anno, aztán még ma is megy 6-8 évvel azután, hogy "nagyon rossz". :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Graphics válasza Sinesol (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Más a két történet, ha a HDD-nél van ugyanez, az hamar kukaérett lesz.

Az SSD-nél természetes "állapotromlás".

Viszont ez a 990 Pro-nál nem az.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Angie™


Angie™
addikt

Ez elég ciki, kedves Samsung :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#33) TeeJay válasza Sinesol (#30) üzenetére


TeeJay
félisten

Tény hogy jobb lenne ha mondjuk 1200TBW-re adja meg a gyártó akkor 1-et mondjuk akkor lépjen lentebb ha 12TB-ot már írtak rá és 0-t akkor érje el ha 1200TBW összejött

Nekem a 4TB-os 870 EVO 83%-on van és 526TB írásnál járok eddig vele
2400TBW-t adott meg rá a Samsung tehát 600TB írásnál kellene olyan 75% kondíciót mutatnia
Ja és persze ha eléri a nullát még nem kuka mert akár még ugyanannyi írást simán kibír csak ott már a Samsung azt mondja hogy garancia off mert túl lett írva
Más kérdés ha 5éven belül a vezérlő száll el ki fogja megnézni a NAND mennyi írást kapott addig?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) Dragon3000 válasza TeeJay (#33) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudom, hogy számolják a kondíciót, de nem a garanciában foglalt írás alapján. Az említett 850 evo-m lassan négyszeresen túlhaladja a megadott TBW-t, de még nem érte el a 0%-ot.

(#35) Duree


Duree
veterán

Ez eléggé szánalmas, hogy ilyen drága eszköz hamar elromlik.

duree54

(#36) Dragon3000 válasza Duree (#35) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól, hogy a % jobban csökken, mint kellene, még nem jelenti, hogy romlik is az állapota, elvégre hibás firmware visszajelzés is lehet a háttérben, de gondolom a gyorsabban romlik.... szövegekre többen kattintanak.

(#37) Ixion77 válasza Sinesol (#30) üzenetére


Ixion77
őstag

Pont ugyanerre gondoltam. Egyelőre csak vihar egy kanál vízben. Műszaki eszközöknél nem ritka a bejáratódás jelensége. Ez néha eleinte javulást jelent, máskor intenzívebb romlást.
Hajtsa tovább, vezessen róla statisztikát, aztán ha 70% alatt van két hónap után, azt már érdemes publikálni. De hogy 95%-nál már garanciális cserére küldi, az túlreagálása a problémának.
A Samsung is válaszolt, ellenőrizték, nem találtak gyártási problémát. Csak leformázták? Mégis mi mást kellett volna tenniük ha egyszer semmi baja? Állítsák 100%-ra a mutatót? Miért? Ha a mérés 95%-ot indokol, akkor az annyi.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#38) Duree válasza Dragon3000 (#36) üzenetére


Duree
veterán

Nálam 2db 870 M2Nvme dolgozik több mint 1 éve és hibátlanok 100 százalékosak.

duree54

(#39) Cassi válasza Dragon3000 (#36) üzenetére


Cassi
senior tag

Igazából mindegy is, sehogy sem elfogadható. Ha firmware-cserével javítható, akkor rendben, máskülönben nem. Ha nem jól működik a számláló, akkor te sem tudod, meddig biztonságos a használata. Ha meg el akarod majd adni, akkor kiröhögnek, ha a számláló nagyon alacsony. Ez egy értékcsökkent termék, szénné lesz perelve a Samsung, ha nem cseréli ki őket egy hibátlanra.

(#40) Angie™ válasza Duree (#38) üzenetére


Angie™
addikt

nekem 3évig ment 2db 870evo m.2 NVME raidben, 100% volt mindkettő mikor eladtam

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#41) ricsip válasza Angie™ (#40) üzenetére


ricsip
addikt

3 éve... 870 evo... mindenképpen :U

The Samsung 870 EVO will be available beginning in January 2021

-

(#42) Dragon3000 válasza Cassi (#39) üzenetére


Dragon3000
veterán

Soha nem volt jelentősége a számlálónak ssd esetében. Ha 100%-ot mutat, akkor is bármikor meghalhat az ssd és ha 0%-ot mutat lehet, akkor is elmegy még 10 évet. Amíg nem lehet tudni, hogy pontosan mi alapján számolja a %-ot, addig nincs nagy jelentősége. Az írt adatmennyiség valamivel többet ér.

[ Szerkesztve ]

(#43) Duree válasza Angie™ (#40) üzenetére


Duree
veterán

Tehát akkor valóban nincs valami rendben ezzel az új szériával.

duree54

(#44) Graphics válasza Duree (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs ilyen SSD.

A 870 Evo egy Sata SSD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Angie™ válasza ricsip (#41) üzenetére


Angie™
addikt

2019.09.13 -án vásároltam, garancia 2024.09.11-ig szól
SSD Samsung 500Gb M.2 970 EVO MZ-V7S500BW
sorozatszámok: S4EVNF0M674964, S4EVNF0M674922
Garacia. 5 év

Fent van felhőben a számlám, most néztem meg. De ha kell belinkelem.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#46) Graphics válasza Angie™ (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem az a baj, hanem először 870 Evo m.2 NVME-t írtál.

Olyan nincs. :N

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Dragon3000 válasza Angie™ (#45) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem 970 evo 1TB-on van a rendszer és a játékok, 36,98TB-nál jár és hdsentinel szerint 75%-on van.

(#48) Angie™ válasza Graphics (#46) üzenetére


Angie™
addikt

O b....ssszus, bocsánat, ezer bocsánat.. leülök a sarokba, :U
Hülyeséget írtam, bocs :B
Természetesen 970-et akartam írni, istenem..

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#49) Graphics válasza Angie™ (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem semmi gondom vele. Csak ketten is elírtátok. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) csako


csako
veterán

Egy 830-as SSD-t ezekkel a paraméterekkel küldtem nyugdíjba 10,3 évvel a vásárlás után :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.