Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) szombi válasza Womb (#1199) üzenetére


szombi
tag

De szerintem ez a topik foglalkozik vele, mert a G31 majdnem ugyanaz mint a P31!!!

Ami P31-es megy, az G31-el is mennie kell!
Szal valaki tudja, hogy BIOS-ban hogyan
csalogassam elő az x2.66 - os memória szorzót???

(#1202) HUNNIA1920 válasza Kaproska (#1198) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen L2 - es. 9*334 - et bírja. Viszont a 8*374 - et már nem :F Hiába adok az FSB - nek + 0.2V - ot, akkor sem engedi.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1203) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sajnos csak 1.45V - on stabil a 3 GHz. 1.425V - on 2 perc után hiba. 1.45V - on 20 percig hibátlan. Nem tudom, hogy megéri e az a + 200 MHz a több mint 0.1V - os emelést.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1204) Kaproska válasza HUNNIA1920 (#1203) üzenetére


Kaproska
csendes tag

Érdekes, hogy ezt a lapot mindenki tuningra veszi :DD Én se vagyok különb. Jövőhéten elvileg összeáll a konfigom:
Gigabyte P31-DS3L
Intel E2160 L2 stepping
Corsair TwinX XMS2 675MHz 1GB kit
FSP-350PNF táp
ideiglenesen: Gigabyte 7300GT

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1205) Kaproska válasza HUNNIA1920 (#1203) üzenetére


Kaproska
csendes tag

A proci mennyire melegszik tuningosan? Milyen hűtőt használsz?

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1206) HUNNIA1920 válasza Kaproska (#1205) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Hát sajnos a hűtővel nem vagyok megelégedve. Most vettem egy Zalman CNPS-7000B CU full réz hűtőt, aztán semmivel sem jobb a gyárinál. Sőt, még néha pár fokkal melegebb is a proci.
Orthos: 25 perc, CPU: 77 C, CPU 1: 87 C, CPU 2: 87 C Everest szerint :F
A szobába jelenleg nincs fűtve, kb. 18 C lehet. A prociról a Zalman táp is szívja a meleg levegőt.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1207) szombi válasza Womb (#1199) üzenetére


szombi
tag

Ezt nem igazán vágom, mert akkor hogy a frászba vinné el a 266MHz FSB-jű Core2 procit,
vagy éppen egy 533MHz-es DDR2 memóriamodult?
Nem hiszem hogy a G31 a probléma, mert máshol meg pont arról írnak,
hogy a G31 és P31-es Gigabyte lapok milyen jól tuningolhatók...
Sőt! A Gygabyte EasyTune is képes állítani kisebb memóriaszorzót,
de ahhoz kétszer újra kell indítani a gépet. És azzal fel sikerül tuningolni
3.33GHz-re a procit 333FSB mellett...
Csak az a probléma, hogy ez egy winfosos progi, ami indulás után
állítja be a szorzókat, és gyakran visszaállítódik a beállítás,
aztán megint mehet két restart, hogy beállítsa a megfelelő memóriaszorzót...
Szal nem a G31-es csipszettel lehet a probléma, de akkor hogy a frászba
csalogassam elő a kisebb memóriaszorzót a BIOS-ban?

(#1208) Chaser válasza szombi (#1201) üzenetére


Chaser
titán

Jah majdnem ugyanaz, de a 2 lapnak a BIOS-a nem teljesen ugyanaz...mondtam keresd meg a lap topikját.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1209) Chaser válasza Kaproska (#1204) üzenetére


Chaser
titán

Ramból 800-ast vegyél, pár száz ft-tal drágább.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1210) Kaproska


Kaproska
csendes tag

már megvettem a 675-öst tuning teszt erejéig, természetesen majd 800-asra cserélem, de akkor már cserélem a procit is, csak jöjjenek ki az újak.

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1211) Chaser válasza Kaproska (#1210) üzenetére


Chaser
titán

Új procik alatt mit értesz?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1212) #32577792


#32577792
törölt tag

nektek rendszer indításkor mennyit és hogyan csipákol? mert nekem van egy hosszabb mélyebb, aztán a szokásos egy rövid éles

(#1213) Jim74 válasza #32577792 (#1212) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

1 rövidet. Szerintem a hosszú mély azért van, mert még nem indult el valamelyik venti és be van kapcsolva a ventillátor leállás figyelés (nem tudom hogyan van a BIOS-ban).
Szóval a lap hamarabb figyeli a ventit, mint hogy el kezdenek pörögni. Van egy kis késletetés, legalábbis én ezt tapasztaltam.

(#1214) #32577792 válasza Jim74 (#1213) üzenetére


#32577792
törölt tag

aha, az lehet, mert a proci venti nem indul el rögtön, sőt néha teker egy picit, aztán leáll

(#1215) Chaser válasza #32577792 (#1212) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is egy rövidet csipog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1216) #32577792 válasza Chaser (#1215) üzenetére


#32577792
törölt tag

ez nem. viszont a venti akkor még tényleg nem forog a procin, amikor egy hosszabbat csippant.

(#1217) Chaser válasza #32577792 (#1216) üzenetére


Chaser
titán

Nekem a venti figyelés ki van kapcsolva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1218) Kaproska válasza Chaser (#1211) üzenetére


Kaproska
csendes tag

45nm-esek

Összeállt a gép :D. Hogy mit szenvedtem a procihűtővel......
A 675-ös ramok 800-ig bírták, azért ez nem is rossz....
Proci 2,7GHz felett nem enged a windowsba....
BIOS frissítés segítene egy L2-es 2160-as procin?

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1219) Chaser válasza Kaproska (#1218) üzenetére


Chaser
titán

Ha 2 magosra gondolsz, E8200/8400-at Hammonnál már lehet kapni, 44k az utóbbi.

BIOSfriss passz, nálam a gyári BIOS nem volt olyan tuningremek, F5-öt felraktam, azzal semmi gond.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1220) HUNNIA1920 válasza Kaproska (#1218) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szia! Nekem segített a BIOS frissítés (F9B). Viszont így is "csak" 3 GHz - et bír az E2160 (L2) 1.45V mellett.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1221) Kaproska válasza Chaser (#1219) üzenetére


Kaproska
csendes tag

Nekem alapból F5-ös BIOS-om van. Még annyira nincs kiaknázva a tuning része a lapnak, mert a memórián kívül másnak nem adtam plusz feszt és egyenlőre nincs is értelme tuningolnom, de majd.......

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1222) Chaser válasza Kaproska (#1221) üzenetére


Chaser
titán

Tuninghoz nem kell feszeket emelni, az már brutáltuning ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1223) Kaproska válasza Chaser (#1222) üzenetére


Kaproska
csendes tag

Hát....ebben igazad van. Igazság szerint azon vagyok, hogy megkeressem a proci, memória max. teljesítményét. Memóriára eddig +0,2V-ot adtam, proci 1,45V-on megy jelenleg, semmi más nincs feszelve. Corsair 667-es ram 4-4-4-12-ön 840-ig bírja hiba nélkül. A 2160-as procimról kiderült, hogy M0 steppinges, de nem tudom 333-as fsb-re tenni sehogy. 2,88GHz a határ jelenleg, akkor legyen bios frissítés szerintetek? :U

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1224) Kaproska


Kaproska
csendes tag

Frissítettem, de semmi eredménye, azaz mégis, a ramok már csak 5-5-5-15-ben hajlandóak a 800MHz-re. Ez érezhető Everestben. Proci viszont most 1.375-ön megy :D

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1225) Acor


Acor
aktív tag

Sziasztok!

Na megjöttem sielés király volt :))

Látom újabb résztvevőkkel gyarapodtunk. és nemn egyszerű kérdésekkel :Y

Na amire tudok én is válaszolok.

Egyelőre 440-nél megált nekem a freki, nem mondom ez elég is...

Szerintem több hűtést kell adni az alaplapi hűtésnek.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1226) Kaproska válasza HUNNIA1920 (#1220) üzenetére


Kaproska
csendes tag

Sikerült belőnöm a lapot 333-as FSB-re, de feljebb nem tudok menni. Most 1.41V-on megy a proci. Kb. mekkora a max FSB-je a lapnak a tapasztalatok szerint? Jelent valamit az, hogy a lapom dobozára rev1.1 van írva?

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1227) uszkart


uszkart
tag

Hi!

Csak érdeklődni szeretnék nálatok milyen hőmérsékleten üzemel a lap. Nálam kb. 25°C-os szobában 43°C-ra is felmegy játék mellet. A E4600@3000-as 58°C-ig kúszik fel.
Gyári hűtő+2 venti elöl+2 venti hátul.
Ez még elfogadható?

[ Szerkesztve ]

(#1228) Kaproska válasza uszkart (#1227) üzenetére


Kaproska
csendes tag

Nekem soknak tűnik a 43, nekem 34-35 fölé még nem ment. A prociról meg nem tudok nyilatkozni, nekem egy E2160-asom van 2.8GHz-en és a magok max 40-ig mennek fel.

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1229) Chaser válasza uszkart (#1227) üzenetére


Chaser
titán

Sztem is sok, az én gépemben csak a tápban van venti, max terhelésnél 50 fok alatt van ígyis a chip, legalábbis mikor megfogom rajta tudom hagyni az ujjaimat gond nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1230) Mag_


Mag_
tag

Hali!

Nem müködik a mikrofon. Se a frontpanelen,se hátul. Még a hang kimenet is alig akart összejönni,mert eszközkezelöben kellett matatni hogy menjen.Viszont a mikrofon egyáltalán nem müxik.Probáltam másik mikrofont,de azzal sem. Van vkinek ötlete?
köszi

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#1231) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Hány MHz-en fognak menni a 800-as memók egy E2180-as társaságában alapon?

(#1232) Jim74 válasza Matt-OPT (#1231) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azért szerkesztettem, mert nem olvastam el pontosan a kérdést és hülyeséget írtam :))

[ Szerkesztve ]

(#1233) Chaser válasza Matt-OPT (#1231) üzenetére


Chaser
titán

800

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1234) Matt-OPT válasza Chaser (#1233) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Oké, bocs a láma kérdésért, azthittem nem fog annyin menni. Nem az FSB duplája a memó órajele? Mennyi az alap FSB-je a 2180-nak?

(#1235) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok egy Gigabyte GA-P35-DS3 alaplapon elfér egy Zalman 7700Alcu hütés nem lóg bele a chipset bordája :F

(#1236) Chaser válasza Matt-OPT (#1234) üzenetére


Chaser
titán

Ha az FSB : RAM arány 1:2 akkor de. Most az FSB 200mhz, a ram így 400. Ezek az értékek a valósak. FSB effektív 800 / 4-gyel kell szorozni /, ram effektív 400 / 2-vel kell szorozni /, remélem érthető voltam:)

#1235 B-L-A-C-K: Ez nem egészen az a topik, a p35-ös lapok nem tudom felépítésileg azonosak-e a p31-gyel.

szerk: hülye szmájlik:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1237) B-L-A-C-K válasza Chaser (#1236) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tényleg most vettem észre...sorryyy.... :U

(#1238) Chaser válasza Mag_ (#1230) üzenetére


Chaser
titán

Megnyitod jobb alsó sarokban a hangerő tulajdonságokat, beállítások, tulajdonságok, ott a listában kipipálod a Rear pink in bemenetet, aztán megjelenik a többi eszköz mellett, némítást leveszed róla és megy.

#1237 B-L-A-C-K : no problemo, csak nem tudom 1formák-e a lapok, és nem akarok hülyeséget mondani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1239) Chaser válasza Chaser (#1236) üzenetére


Chaser
titán

Helyesbítek, itt a ram effektív 800mhz :B

Kicsit egyszerűbben a dolog. Ha megnézed BIOS-ban 200 a cpu FSB-je, ezt 800-nak adják meg minden specifikációban, valami quadpumped FSB a neve.
A ram órajele úgy jön ki, hogy 4-gyel kell szorozni, de az már a ram effektív órajelét adja.
Pl 300-as FSB-nél a ram 1200mhz-en járna, 400-nál 1600-on. Ezekre még a visszaosztás a gyógyszer, a 4-es szorzó helyett mást is lehet választani, pl 2, 2.5, 3, etc. Az utóbbi esetnél kiválasztod a 2.5-es szorzót, és a ram 900mhz-en fog járni, amit még nagy valószínűsséggel tudni fog, vagy 2-es szorzóval járatod 800-on, amit biztos tud.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1240) Soltree


Soltree
csendes tag

Hello! Én november végén vettem egy ilyen lapot. Akkor nem bővelkedtem pénzben, ezért a memó fejleszése háttérbe szorult. Most eljött az ideje a vásárlásnak, és szeretnék 4GB ramot, de a gyártó oldalán közzétett figyelmeztetések tanácstalanná tettek. Leginkább az érdekel, hogy ha 4GB-ot szeretnék, akkor az a 4x 1GB ram csak egyoldalas lehet vagy kétoldalas??? "Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDRII1 and DDRII2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules." Mire kell egész pontosan figyelni?
Leginkább "Acor", hozzád szólok, mert úgy látom neked 4GB ramod van. Te hogy oldottad meg?
A másik dolog, hogy érdemes-e 1066Mhz-esbe fektetni, vagy elég a 800-as is? Én nem tuningolnám, csak szeretném tudni mi a legjobb :F
Minden építő jellegű hozzászólást várok :R

(#1241) Chaser válasza Soltree (#1240) üzenetére


Chaser
titán

#1-ben le van már írva: ha 4GB kell, akkor 2x2GB-ot vegyél, 4x1-nél nem fog menni, 1 user írta itt hogy megy neki..nemtom hogy:) Ha mind 1oldalas akkor lehet 4x1GB, de olyat már nem árulnak, legalábbis én már ezer éve nem láttam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1242) Chaser válasza Chaser (#1241) üzenetére


Chaser
titán

Ha meg tuningolni nem akarsz, akkor teljesen felesleges 1066-os ramot venned, mert azok csak tuninggal mennek annyit. Amúgyis csak a 333mhz FSB-jű kórókhoz lenne érdemes venni sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1243) Acor válasza Soltree (#1240) üzenetére


Acor
aktív tag

Szia !

Nekem sem volt sok pénzem és nem is drága RAM-ot választottam. Ami benne van az Kingmax 800MHz (double side) 2 * 2GB A Demand-ba Br.: 17261Ft nagyker áron a kettő!!!
Most a proci 440-es FSB megy (alapfeszkón) és minden mást gyári beállításon hagytam(időzítéseket is) és a ramok simán bírják, ezért szerintem ha nem akarsz húzni semmit akkor ez a megoldás abszolút elég.

DDR2 2048Mb 800MHz Kingmax R net 8 610Ft, bru 10 332Ft/db
Most ez a kisker ára.
Talán most is ez a legolcsóbb megoldás...lehet vannak ennél gyorsabb memóriák is de nem hinném, hogy kell!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1244) Soltree


Soltree
csendes tag

Nagyon szépen köszi a segítségeteket :R
Veszek akkor 2x2GB 800Mhz-es KM-t.
Azt hiszem most már nagy baj nem elhet :DD

(#1245) Acor válasza uszkart (#1227) üzenetére


Acor
aktív tag

Szerintem a procira kéne egy nagyobb hűtő az a 60 fok sok!
Optimálisan 40 körül kéne lennie Nálam is e körül mozog, de nem gyári hűtővel :K

A Másik meg hiába van benne annyi venti ha nem dolgoznak össze, vagy ha a kábelek akadályozzák a levegőáramlást... Nézd meg. Nálam egy plusz venti van a ház bal falában ráirányítva az alaplap hűtőbordájára. Így jó csak nem mindig megy mert süvít a levegő... :))

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1246) Chaser válasza Acor (#1243) üzenetére


Chaser
titán

Hát elég drága árak vannak felétek, pár percre innen egy kiskerben 8xxx ft a bruttó kiskerára, 20k-ért Geil BD cl5-ös kit van.

szerk: viszont az a 440-es FSB szép, tovább is nézted?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1247) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Most tervezem egy ilyen lap vásárlását.E2140 proci lesz benne,2x1GB/800 memóriával.
Itt kellene segitség,kb 2000ft külömbség lenne a következök között: Kingmax,Kingston,Geil.Melyiket ajánlanátok ezek közül,tuning csak próba erejéig lesz.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#1248) Chaser válasza Szólista (#1247) üzenetére


Chaser
titán

Geil :K Abból melyiket nézted? Value/Ultra/BD?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1249) Szólista válasza Chaser (#1248) üzenetére


Szólista
senior tag

Mindegyiket: Value 11800,Ultra 12900/13200,BD 12600/13200.Ph!-s árak.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#1250) Chaser válasza Szólista (#1249) üzenetére


Chaser
titán

Én az ultrát ajánlom, value cl5-ös, BD-n nincsenek bordák.

Ha ultra mellett döntresz majd keress meg, lehet eladoma gépet, 10k-ért vihetsz egy 2x1GB kitet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.