Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) supesz


supesz
aktív tag

Hello All,

Kerestem ghost script topicot, de nem találtam ezért döntöttem úgy, hogy nyitok egyet. Szóval találtam én dokumentációt [link] ehhez a valamihez/scripthez, de fogalmam sincs, hogy miként működhet vagy, hogy miért kell ez?
Illetve azt tudom, hogy a freepdf nevű ''pdf nyomtatót'' szeretném használni és telepítéskor az sír, hogy nincs a gépemen ghostscript. Annyi világossá vált, hogy ez a ghostscript csinálja a konvertálást. Viszont ez számomra roppant felszínes. Igazából azt várom ettől a topiktól, hogy a felmerülő kérdéseket meg tudjuk vitatni és értelmes érthető válaszokat tudjunk megfogalmazni. Azért is fontosnak tratom, mert egy ''nyílt'' kódról van szó ezért halmozottan csak a felhasználói körre támaszkodhat az ember, ha kérdése van.

A kérdés: Miért kell tehát felrakni ezt a ghostscriptet? Mit is csinál ez pontosan? Hova írja be magát és milyen erőforrásokat köt le?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#2) h_143570 válasza supesz (#1) üzenetére


h_143570
addikt

A ghostscript egy postscript implementacio. Altalaban 2 componensbol all, egy ghostscrip backendbol (API) es egy ghostview frontendbol (GUI). A Postscript egy leiro/programozasi nyelv, ami alkalmas arra, hogy platform es eszkozfuggetlenul taroljon es jelenitsen meg kepi es szoveges informaciot. Tovabba a postscript egy interpretelt nyelv, tehat minden futataskor ujra kirtekelodik. A pdf egy ''leforditott''/leszamoltatott postscript file, kibovitve nehany extra featurrel. Pl az APEH abev programja is pdf-et hasznal azon belulul is az adobe form bovitmenyet.

A ghostscript kepes ps, eps es pdf allomanyokat olvasni illetve konvertalni. A ghosview feltelepitesevel pdf olvasasra is lehet hasznalni, nagy elonye, hogy ignoralja az osszes sallangot amit az adobe bele kevert a pdf-be.

A postscript szabvanyak sok valtozata van ezeket leveleknek nevezik es egymasra epulnek. Ez melle meg jot egy rakat nyelvi bovites, amit kreativan eps-nek neveztek el, e mint enhanced.

Tehat a kerdeseidre a valaszok:
Ez vegzi el az atalakitast. Az operacios rendszer nyomtato kezeloje kepes postscripte konvertalni a nyomtatas alat levo dokmentumot, mivel szamos nyomtato rendelkezik postscript kepesegekkel. A freepdf valoszinuleg fogj ezt a ps adatfolyamot es a ghostscript segitsegevel pdf-e alakitatja.

Sehova, ha nem hasznalod akkor csak a vinyon foglal el par megat.

A ghostscript hivatalos honlapja [link]

(#3) supesz


supesz
aktív tag

Köszönöm szépen a kielégítő választ. :R Remélem mások is haszonnal olvasgatják majd ezt az áttekintőt a ghostscriptről.
Mégegyszer köszi (bár nem mondom, hogy nem lesz még kérdésem).

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4) supesz


supesz
aktív tag

Itt is van (igaz ez inkább most egy freepdf kérdés is).
Azt írja a FreePDF, hogy: FreePDF is a Ghostscript Front end.

Ez mit jelenthet? Front end? Hm?

supesz

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#5) h_143570 válasza supesz (#4) üzenetére


h_143570
addikt

Egyszeruen fogalmazva a frontend = GUI, vagy grafikus felhasznaloi felulet.

(#6) supesz


supesz
aktív tag

Értem. A piszkos vagy valódi munkát a ghostscript nevű program (script) végzi. A FreePdf Xp pedig csak a cukormáz a tetején. Valami analógia kellene.
Mondjuk, mint az elnök és a tanácsadói. Az elnök csak aláír meg megjelenik, de a valódi munkát a tanácsadói végzik. [ez lehet, hogy sántít egy kicsit]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.