Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Geforce2 mx 400 tuning meddig, hogyan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

A kérdés, milyen progival, hogyan, meddig, stb érdemes tuningolni?
vagy ilyet már nem érdemes tuningolni? :)

(#2) Cathfaern válasza Ahhoj (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudod, a topic sorrendben, én most így látom a topicokat: van egyszer ez a topic, felette meg a ''vérszem'' topic. Szerintem ez így nagyon összecseng :DD Meg lehet próbálni a szokásos módszerekkkel(ezeket könnyedén megtalálod, ezerszer ki lettek tárgyalva), de azért az 2-3 FPS-ért, vagy azért +50 3DMark pontért SZVSZ nem éri meg a fáradságot.

(#3) twollah


twollah
nagyúr

/me a jövőbe látott, és egy újabb döglött Geforce2 MX 400ast képe tűnt fel az oszladozó füstben
:D

(#4) Ahhoj válasza twollah (#3) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Van benne valami :))
Ahhoz képest, hogy minden tuning előtt 702 pontom volt a 3d mark -ban, most meg 999, egész jó. legalább is nekem tetszik :DD

(#5) Bago


Bago
csendes tag

Szerintem érdemes tuningolni!

Az nvmax programmal lehet a legjobb eredményt elérni!
Mem clock: 140 @ 170 (sajna nekem csak sdram jutott)
GPU clock 200@280

Ezen beállítások után kb +10-15%-ot nyerhetsz!
De fontos a megfelelő hűtes!!! (Az utolsó Gef 2 Mx 400 sorozatnál nincs ventillátor a bordán!!!)

(#6) morzsa


morzsa
aktív tag

Szerintem a legjobb a windows:)
Először egy megfelelő programmal (pl X-setup, cikk a prohardveren) engedélyezed az órajelállítást a vezérlőpult/képernyő/beállítások/speciális/Geforce2 MX/MX400/egyéb tulajdonságok/órajel frekvenciák.
Ezután csodásan lehet külső program nélkül is állítgatni az értékeket.

https://linktr.ee/wbteam21

(#7) Hacked_4067


Hacked_4067
csendes tag

használjatok RivaTunert, mer az jó...

és azér jó mert én felhuztam vele az Abites GF2-t 250GPU+186RAM erejéig, eredetileg ugye 200GPU+166RAM...érdekes mert eredetileg nincs rajta venti de nem is melegzik mert a hütő faszajó...de mivel huzom ezért raktam rá. 3Dben 3300 körül Markol (1024x768), ami szerintem nem is rossz egy ilyen kártyátol.

meg azér is jó mert elég jól el lehet mélyedni minden beállitási ablakban (d3d, gl, refresh, hökömpökömlököm... , szal ez télleg egy profi tweaker...na persze nem csak MX-hez

ja és kell hozzá legalább 30-as detonator különben szart se ér.

ennyi

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#8) Hacked_3972


Hacked_3972
csendes tag

hajhó ! öcsémnek eghy asus 7100 proja van , nyomtam rá egy 486os korszakból hátramaradt ventit és a gyári asus tweak-el maxra húztam gpu-t és ramot is. frankón megy gyorsulás is érezhető egy picit.szóval szerintem érdems húzni .

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#9) haris


haris
őstag

Valahol olvastam, hogy lehet engedélyezni a REGISTRI -ben is nView alatt az órajel frekvencia módosítást. Tudtok segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Geforce2 mx 400 tuning meddig, hogyan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.