Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) penene


penene
őstag

Hali! Kineztem egy alaplapot magamnak:

GA-7N400-L
nForce2 Ultra400 chipset

Gigabyte ugyebar. en nem ismerem ezt a markat, nekem Abit-ot ajanlottak, es abbol a hasonlo chipset-ut, de olyat nem talaltam uzletekben, csak ezt. (22500 brutto)

Azt szeretnem kerdezni, hogy szerintetek jo ez a marka/model, vagy keressem az abit-os modelt, mert az ''markasabb'', vagy epphogy nem, ez jo? Nem ertek hozza, de ez elvileg tudja azt amit az abit, de lehet hogy nem, mert reszletes leiras rola gigabyte weboldalon sem volt..
Esetleg, ha tudtok jo uzletet, ahol abit-ben lehet ilyet venni, ha azt ajanljatok annak is nagyon orulnek. Koszi a valaszokat csao!

PeT

(#2) penene válasza penene (#1) üzenetére


penene
őstag

vki segitsen pls:)

(#3) Padre válasza penene (#1) üzenetére


Padre
tag

Nekem ilyen lapom van. Kb. 1,5 hónapja vettem, hasonló áron. Mindjárt ment bele egy 2500+-os Barton, 205*11-en. Semmi gond nem volt eddig tök jól megy. Atomstabil. Egy-két dolog más mint a többi lapnál, de max 1-2 nap és kiismered majd. Ajánlani tudom csak. Sokkal job mint az előző NF7 v2.0-ám.

(#4) penene válasza Padre (#3) üzenetére


penene
őstag

Igen? szuper! :) akkor meg is veszem...

Meg 1 kerdes: jol meg van oldva a finomhangolas tunninghoz?
gondolok itt hatekony memoria freki beallitasra + jo szeles koru pci agp szorzora, hogy nehogy gaz legyen tunningnal. Ettol az 1tol felnek, hogy nincs megoldva annyira... ugye ilyen hianyossagok nincsenek benne?
Mert akkor nem is habozok tovabb :)

(#5) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

ha Ctrl + F1 et nyomsz a biosban akkor előjönnek a finomhangolási lehetőségek ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#6) replika


replika
tag

GA-7N400-L
Már néztem, ....de hol lehet kapni sehol nem találtam.

cya

(#7) Padre válasza penene (#4) üzenetére


Padre
tag

Be lehet állítani mindent. Mondjuk vannak furcsaságok hogy nem +V-ot adhatsz a CPU-nak hanem +5%-ot meg ilyenek. A memót jól be lehet lőni. Az NF7 V2.0-ban jobb időzítésekkel ment a RAM-om, viszont a tesztekben ugyanazt a sebességet hozta a két lap, bár a Gigabyte-ban nem CAS2-őt hanem csak CAS2,5-öt bírt csak. Szóval ne lepődj meg ha nem mondjuk 2-3-3-8-on hanem lassabban bírja csak a RAM a lapban. Ugyanolyan gyors az, csak a Gigabyte valahogy másként jelzi.

(#8) penene válasza Padre (#7) üzenetére


penene
őstag

most vasarolom meg... hat meglatjuk :) remelem igazad van :)

(#9) penene válasza penene (#8) üzenetére


penene
őstag

NeeD Help!! :)

Megvettem ezt az alaplapot, es a buszon elolvastam a leirasat, amiben azt talaltam, hogy az FSB: 100-133-166-200 as lehet csak, biosban allitva!

Elobbi kedves hozzaszolo (Padre) mondta, hogy 205os FSBt csinalt.. gondolom akkor nem csak ezek a beallitasok mukodnek...
Lehet finoman allitani FSBt valoban? Es hogyan? kell bios frissites, vagy a CTRL + F1 kell, amit mondott egy masik hozzaszolo? Addig amig ezt nemtom, nem akarom belerakni a gepbe :)

Koszi a segitseget!

(#10) sequator


sequator
senior tag

én is ilyen lapot akarok venni csak az EL-es változatot, kicsit féltem tőle mert még nem volt szerencsém gigabyte laphoz, de sok jót hallottam róla
én is egy 2500as bartont akarok belehajítani, bár én a tunning nélkül hajtanám (ha elszáll a tuning maitt, nem tudnám a főnökömnek beadni, h a második alaplap hibás 1 hónap alatt :)) )

szóval megnyugtattatok, h jó lesz ez a lap, a másik lehetőségem egy MSI lap lett volna, de az egyik MSI lapomnak elszállt az IDE vezérlője, így jelenleg nem bízom az MSIben:(

Sautia

sequator

(#11) kapor


kapor
csendes tag

Rakd csak bele nyugodtan a gépbe! Várjuk az eredményeket és a tapasztalatokat! :))

Böff :)

(#12) penene válasza kapor (#11) üzenetére


penene
őstag

:D

(#13) Padre válasza sequator (#10) üzenetére


Padre
tag

Ne vegyél -E jelü lapot, mert az nem NF2 Ultra 400-as chippel van szerelve, hanem sima NF2 400-al. Tehát nem tudja a Dual channel-t. Ez minden -E-s lapra igaz. Az -EL-re is csak ott van LAN is lapon---> Azért EL :))

(#14) Padre válasza penene (#12) üzenetére


Padre
tag

Nem nagyon jöttél vissza 2 óra múlva!!! :)
Remélem nincs gond a lappal. Alaposan olvasd el a leírást!!! Sok felesleges melótól megóvhatod magad! Saját tapasztalat!!

(#15) penene válasza Padre (#14) üzenetére


penene
őstag

Hali

(#16) penene válasza penene (#15) üzenetére


penene
őstag

a lap jo, elsore mukodott :))))))))))

mert mar 170nel tartok!!! az 340, pedig 266os a proci!!!
A memoriat magatol visszarakta a gep, az oke (233as DDR, 400as kesobb lesz), AGPt raktam 66ra, majd azt a vegen huzom, ha huzom, ugyhogy most csak a proci FSBnovekszik... de ki tudja meddig??? alljak meg??? vagy mit tapasztalok ha behal??:))) ennyire durvan meg nem foglalkoztam tunninggal... Vcore-t meg alapbol nem akarok allitani.....................ahhoz nem ertek egyelore, azt majd meg megtanulom. csak ennyi lenne :)

(#17) penene válasza penene (#16) üzenetére


penene
őstag

az a tervem hogy nemsokara megprobalom ramot 100%ra allitani, vagyis az is most 340 MHZ, de az szerintem alapbol el fog szallni (vagy nemtom, fagyas, nemtom mi tortenik ilyenkor, eddig sosem szallt el, fagyott memo es proci miatt csak AGP miatt, de az most le van szedve:) felek hogy mar reg tulhuztam FSBt pl, csak valamiert kussol a gep es a vegen vehetek uj procit:)

(#18) penene válasza penene (#17) üzenetére


penene
őstag

najo, befejeztem ezen es vizsgalom a stabilitast, melegedest, stb. :

Athlon XP T-bred B 2100+
2*256 233as DDR ram (noname :)

Kerdes: a videokartyam barmilyen lassu beallitasban is marhara melegszik, kellene ra valami extra hutes, a memoriablokkjaira is, ilyen letezik? es be lehet valahol szerezni?

gef4 Ti 4200 128MB egyebkent, es baromira melegszik, pedig van rajta venti, de hat maga a kartya durvan meleg, ha nincs huzva semmi akkor is... ezert kene.

Na ennyi, cso :)

(#19) kapor


kapor
csendes tag

Az nem rossz! A memóriákat dualba járatod?

A vga talán a nagy vga freki miatt melegszik, mert alapból annak nem kéne annyira... :]

Böff :)

(#20) Padre válasza penene (#18) üzenetére


Padre
tag

Az AGP frekit rakd fix. 66Mhz-re!

(#21) penene válasza Padre (#20) üzenetére


penene
őstag

nah, FSB 188. AGP 66, memoria 300 pont.

es stabil. de a video nagyon durvan meg van hajtva igy is, lehet le kell vennem orajelet vagy vmit, mert nem birja:)

Kerdes: HOGY LATOM, hogy eleg magas mar az FSB??? a proci kifogastalanul mukodik, a memoria nem lesz tobb, mert fixalom jora, az AGPt is..
akkor??? mi a szemelyes tapasztalat ill, gyakorlat az ilyenre??

kosz! :)

(#22) penene válasza penene (#21) üzenetére


penene
őstag

Lehet videokartya ramjaira valamilyen passziv hutest tenni? vagy aktivot barmit, hogy ne egjen szet, mert alapbol is szetmelegszik!

Mar reg gondolkodom a hutesen, csak nem tudom hogy oldhato meg! kosz!

(#23) Dirtyz válasza penene (#22) üzenetére


Dirtyz
őstag

Lehet, sőt ha húzod erősen ajánlott!

Sokan szétfűrészelt régi hűtőbordákat raknak rá, a pénzesebbje meg vesz a bótban hűtést rája

Védd a fákat, egyél hódot!

(#24) Dirtyz válasza penene (#22) üzenetére


Dirtyz
őstag

Pölö itt nézz szét[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/scan/fi=products/st=db/co=1/sf=category/se=t%f5%20%2d%20VGA/op=rm/nu=0/ml=200/tf=title/to=x/va=banner_text%3d/va=banner_image%3d.html?id=wV7D6Ipt[/L]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#25) penene válasza Dirtyz (#24) üzenetére


penene
őstag

kosz, sasolom is! nem azt mondom hogy penzes vagyok, de a szetvagdosos modszer az tavol all tolem:))

(#26) Dirtyz válasza penene (#25) üzenetére


Dirtyz
őstag

A vagdosás nem nagy ördöngösség szvsz, egy régi 486-os hütőborda boncolása a legegyszerűbb

Védd a fákat, egyél hódot!

(#27) penene válasza Dirtyz (#26) üzenetére


penene
őstag

ja, de nekem nincsenek ilyenek :))) nemtom mennyit er az ilyen passziv hutes, nem birom megfogni a kartyat olyan forro basszus.. pedig nincs hajtva semmi, es az AGP is 66Mhzes.

Ha a proci orafrekvenciaja es FSBje nagyobb, attol fuggetlenul hogy 66Mhz az AGP attol meg jobban hajtja a videot es nagyobb lesz a melegedes?

(#28) footy válasza Padre (#13) üzenetére


footy
addikt

A régebbi Nf7-eken is a sima SPP chip van mégis tudja a Dual-t, s amennyire lehet hinni a Mistr@lnak akkor a fent említett lap is tudja.

[L]http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2006794&szam=1&user=1[/L]

(#29) footy


footy
addikt

Egyébként én is ezt szándékszom venni.

(#30) Alvin_ti4200 válasza footy (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is. Egyébként megkérdezném, hogy ha 333-as RAM-om van, akkor anélkül, hogy a memóriát túlhajtanám, lehet használni 400-as FSB-t. Magyarul lefele működik-e az asszinkron RAM-hajtás?

(#31) agitator


agitator
csendes tag

Hajj!

SZtem ez a Gigabyte lap királyság, nekem is ilyen van! Egyelőre nem tapasztaltam semmi rendellenességet vele kapcsolatban. Eleinte fáztam egy kicsit attól, hogy nforce-os alaplapba radeon kártyát tegyek, de megy a 9600proval. Úgyhogy minden ok, viszont szeretném a 2400-es procit másmilyenre cserélni. TI mit javasoltok?

(#32) Alvin_ti4200 válasza agitator (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az eggyel feljebb levő kérdésre nem tudod véletlenül a választ? Amúgy minek vennél új procit?

(#33) RECSKA


RECSKA
veterán

Nekem egy 8SQ800-as P4-es lapom van, de sirály cucc! Nem volt még gondom vele, s remélem nem is lesz!:DDD:DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#34) Strottler


Strottler
tag

Sziasztok!

Most fektettem bele egy kis összeget sz.gép vásárlásba és megvettem a konfigot, amit az aláírásban olvashattok. Remélem nem volt rossz választás. Persze erre volt keret, ehhez mérten értem. Szóval minden indul elsőre, minden atomstabil, mégis van egy kis zavaró tényező. A processzor hőmérséklet alap esetben 52°C. :-( Ha felteszem a ház oldalát, akkor 57°C, erős terhelés (Mp3 tömörítés, cpu benchmark esteén pedig 64°C!! Azért szerintem ez brutálisan magas. Főleg az előző Celeron 633-asomhoz képest... :-) Szóval mi lehet itt a probléma? A hűtőt nagyon precízen tettem fel, biztos, hogy jól áll. A proci magot finoman bekentem a mellékelt ezüst pasztával (Kb. egy-két gombostű fejnyit tettem rá.) Nem értem... Vagy egyszerűen csak nem kellene állandóan nézegetni az Easytune4-et, meg a BIOS-t és nem kellene foglalkozni a témával? Akkor viszont meddig él egy ilyen AMD proci állandó ~60°C-on? Nem rövidíti ez meg nagyon az élettartamát?

Előre is köszönöm segítő válaszaitokat!

Strottler

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#35) efi99


efi99
senior tag

Én is ilyet használok 1 hónapja.
A RAM hajtható aszinkron módban. Az FSB-hez viszonyított %-os értéket lehet beállítani. PCI és AGP szintén lehet aszinkron és fix is.
A CPU hőmérséklet nálam is elég magas. Alapban 64, terhelve 70 körül. (Barton 2,5+ 2,6+on, de attól még teljesen stabil. Az F1-es BIOS-ban még vagy 20 fokkal alacsonyabb volt, de azóta módosítottak rajta.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#36) Padre


Padre
tag

Ezek a lapok a CPU belső hőmérsékletét írják ki és nem a cpu alatt, a foglalat közepén lévő szenzorét. Innen a +8-10 fokos különbség. NF7 v2.0-ban a 205*11-en 1,7V-al futó proci olyan Idle:42-44, Load:49-51. GA-7N400-L ben F5-ös BIOS-al ugyanez 205*11-en 1,71V-on, Idle:54-55 Load:63-64 fokos.

(#37) Strottler válasza Padre (#36) üzenetére


Strottler
tag

Ez valamelyest megnyugtatott... :-) Azonban most látom csak, hogy a BIOS és az Easytune szerint is a Vcore nálam 1.72V Nem magas ez nagyon? Lehet, hogy ez növeli a hõmérsékletet, nem? De akkor hogyan lehetne ezt lejjebb venni 1.65V-re a BIOS-ban? Sehol nem találok erre állítási lehetõséget. Amugy nekem is F5-ös BIOS-om van. Ja, és mi az a cpu thermal throttle? Van valami ilyesmi funkcio a BIOS-ban...

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#38) Strottler


Strottler
tag

Nálatok is folyton világít az optikai egér? Kikapcsolt gép mellett is... Mert nálam igen. Bár ez valószinűleg azért van, mert az alaplap képes egér kattintásra bootolni. Ugye így van?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#39) GigabyteFan válasza Strottler (#38) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

azért világít mert az USB port a gép kikapcsolt állapotában is ''vezeti az áramot'' ;)

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#40) Strottler válasza GigabyteFan (#39) üzenetére


Strottler
tag

Érdekes... Ugyanez az egér nem világított az ABIT VT6X4-es alaplapra dugva, ha az ki volt kapcsolva.

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#41) Strottler


Strottler
tag

Ja, és nem USB, hanem PS2!

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#42) GigabyteFan válasza Strottler (#41) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

a PS2 -t nem tudom ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#43) #25954560 válasza Strottler (#41) üzenetére


#25954560
törölt tag

valamelyik alaplapi 'wake on...' funkcio? ha be lehet allitani, hogy a gep epredjen egermozgasra is, akkor lehet ettol. csak egy tipp...

(#44) Strottler


Strottler
tag

Erre nem tud valaki választ?

Azonban most látom csak, hogy a BIOS és az Easytune szerint is a Vcore nálam 1.72V Nem magas ez nagyon? Lehet, hogy ez növeli a hõmérsékletet, nem? De akkor hogyan lehetne ezt lejjebb venni 1.65V-re a BIOS-ban? Sehol nem találok erre állítási lehetõséget. Amugy nekem is F5-ös BIOS-om van. Ja, és mi az a cpu thermal throttle? Van valami ilyesmi funkcio a BIOS-ban...

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#45) Padre válasza Strottler (#44) üzenetére


Padre
tag

A BIOS-ban a CTRL+F1 billentyűk hatására megjelennek az extra funkciók. Ekkor be lehet állítani hogy mennyi feszt kapjon a CPU. Van default +5%, +7% meg +10% ha jól emlékszem. Itt kéne beállítani. Nálam a default 2500+-os Bartonnál 1,65V, de most +5%-ot kap így lesz 1,71V. Persze minnél nagyobb feszt kap, annál jobban melegszik! A CPU Thermal throttle-ról pedig itt mindent magtalálsz: [L]http://www.rojakpot.com/default.aspx?location=8&var1=0&var2=7[/L]

(#46) Strottler válasza Padre (#45) üzenetére


Strottler
tag

Hát ez a baj! Nálam miért kap default-on 1.72V-ot? Táp?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#47) Strottler


Strottler
tag

Egy kérdés: A proc. hőmérséklet egyedül a feszültségtől függ? Másképpen: Ha valakinek sikerül tuningolni a procit alapfeszen, akkor az nem lesz melegebb ill. az élettartama sem csökken?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#48) Padre válasza Strottler (#47) üzenetére


Padre
tag

A hőmérséklet a felvett fesztől és a működési frkvencián múllik. Az mindegy hogy mondjuk 10*200 vagy 15*133. Ez ~2000Mhz. Az viszont számít hogy ezt 1,65, vagy 1,75V-on.

(#49) efi99


efi99
senior tag

A PS/2 optikai egér nálam is világít, szerintem is azért mert egérrel is indítható a gép.
A CPU VCore nálam is 1.7 körül van. SZVSZ alapból magasabb, mert így stabilabb. Lehet, hogy a VCore emelés is ezért kezdődik 5-tel a 2,5 helyett (alapból már 2,5..) láttunk már ilyet pl FSB picit megemelve, vagy RAM 2,6V 2,5 helyett.
Amúgy a feszkókat mivel méritek? A 12V mindenféle progiban hamis.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#50) sequator


sequator
senior tag

na végre meg van a cucc és nem -EL,hanem sima 7N400as, sajna nem nagyon tudtam kipróbálni, mert egy szakadt TNT2 M64 vantám van, és azt nem vette be a drága(otthon azért kipróbáltam a R9700esemmel:)) ), most rendelek egy gef4 mx440et, azzal már menni fog, és lehet, h végre lesz újra gépem:)) a gazdasági osztály meg fejemet veszi, h minek ide ilyen gép:DD

Sautia

sequator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.