Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fura topik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Őszintén szólva nem akartam ennek új topikot nyitni, de szerintem megér egy misét, az ami történt velem ma reggel.

Köztudott, hogy álláskeresőben vagyok, mert a cégem kezd becsődölni és fuccs a szép fizetésnek. Köztudott az is, hogy Miskolcon nem vagdossák az ember után az állásokat. Találtam egy hirdetést a neten, elég szűkszavú volt: Delphi és SQL programozókat keresett egy cég. Mindössze egy mobilszám volt megadva, amit ma reggel felhívtam. Most lemodellezem a beszélgetést:

Hirdető: -[...] Krisztián vagyok. Tessék...
Superman: -Jó napot kívánok. [Superman] vagyok. Az interneten olvastam, hogy Delphi és SQL programozót keresnek.
Hirdető: -Ööö....igen?!
Superman: -Igen. Tájékoztatna röviden, hogy miből áll a munka?
Hirdető: -Ööö...igen...
Superman: [???] -Betöltötték már az állást? :(( :((
Hirdető: -Ööö...Beszélek a kollégámmal és majd visszahívjuk. Viszhall....[Katt]
Superman: [Értetlenül bámulja a kagylót, majd leteszi.]

Kérdés: mi a fenének hirdet az ilyen? Elképesztő...

(#2) Panther válasza Superman (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ez nemsemmi :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) .:SzvData:. válasza Superman (#1) üzenetére


.:SzvData:.
tag

hehe... hát erre most mit monnyon a ember ........... :))) bizt vmi dolga volt ám.. :)
azért kiváncsi lennék visszahív e vmikor és hogy akkor milyen alma lex a csakó...?!! :D

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#4) Nimrod válasza Superman (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Akad ilyen.
Én is jelentkeztem eccer melóra, tali megbeszél, elmondja mi az ábra, telszámot elkér, majd visszahív és akkor hozzak önéletrajzot, meg megnézi, mit is tudok. Legyen. Várok.
Várok.
Még mindig várok.
Hívás nem jön. Visszahívom. Mondja, hogy keresett, de nem talált, majd másnap visszahív (megadtam a vezetékes számot is arra az esetre, ha). OK.
Várok. Egész nap. Mobil les egész nap. Hívás nuku. Utólag megtudtam, hogy az állást betöltötte valaki. Ez van. Ilyen szar manapság az állásles. Vagy másik példa.
Suliban látom cég állást hírdet. Email küld, érdeklődöm, hogy miről is lenne szó. Egy hónappal később jön a válasz, és várják az önéletrajzom. OK. Rajz küldve, válasz talán jövő hónapban.
Bár van pozitív példa is. Volt olyan vállalat, amely egy (vagy kettő) héttel később levélben válaszolt, hogy a megcélzott melót nem kaptam ugyan meg, de még fél évre eltennék az önéletrajzom, ha kéne.
Ez van.

(#5) localhost válasza Superman (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Énnekem is van negatív tapasztalatom, de a másik oldalról is!
Amikor állást hirdettem, jelentkezők érdeklődő e-mailjére szabályos válaszlevelet küldtem, nicknevemmel, igazi nevemmel, cím, telefon/miegymás!
Azt hiszed, az érdeklődők 2-3 kivételtől eltekintve válaszoltak nekem?
ÁÁÁÁh semmit, még annyit se ''Kösz'' vagy ''localhost, köszönöm nem érdekel'' :)
De hár emberek vagyunk nem ??!!?? (Király Linda után szabadon....) :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) zsoltee10 válasza Superman (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egyáltalán elkérte a számodat, hogy vissza tudjon hívni? Valószínűleg a srác nem volt kompetens a témában. Előfordul az ilyen. :(

(#7) bitfarkas válasza Superman (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Lehet, már régen megvan a jelöltjük, csak nem szeretnék, ha szó érné a ház elejét, hogy miért az unokaöccs... Mire ők: hiszen nyilvánosan hirdettük, de csak egy jelentkező van....

(#8) Superman válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Superman
nagyúr

Annyit nyögött még a pasas, hogy kijelezte a mobilja a számomat. ISDN szám tehát ki is kellett, hogy jelezze. De ez pont olyan, mint amikor szintén állást kerestem itt Miskolcon és egy cég felvett volna, ha megcsinálok nekik egy rendszert - aminek a specifikációja elég értelmetlen volt - amire 2 hónap állt rendelkezésre. Előbb azonban még be akarták biztosítani magukat és referenciáim ellenére egy próbafeladatot akartak adni, ami tulajdonképpen már ahhoz a feladathoz tartozott, amit nekem kellett volna megcsinálni 2 hónap alatt. ;]

A feladat 3 hét alatt sem jött meg, ekkor mondtam le róla.

(#9) supercow


supercow
őstag

Ha valahol azt mondják, hogy ''majd visszahívjuk'', akkor nem fognak, ez egy megszokott udvarias formája annak, hogy ''Kösz, nem kellesz.'' Nagyon sok helyen csinálják, és naggyon kevés van, aki meg is teszi. Lassan az lesz a meglepő, hogy küldenek valamit azzal, hogy ''Sajnálattal értesítjük, ....''
:(

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#10) Nimrod válasza supercow (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

''...Lassan az lesz a meglepő, hogy küldenek valamit azzal, hogy ''Sajnálattal értesítjük, ....''

Pedig nekem küldtek.

(#11) Superman válasza supercow (#9) üzenetére


Superman
nagyúr

A gondom ezzel csak az, hogy személyesen se találkoztunk, a kvaloitásaimat sem ismerik és én sem tudok semmit a munkáról.

Nos azt hiszem ezt nevezik abszurdnak.

(#12) Superman


Superman
nagyúr

Nem hagytam ám olyan könnyen lerázni magam. Mobilról más néven bejelentkeztem, kíváncsi lévén arra, hogy reagál most az ürge. Ezt hallgassátok meg.

Oszama Bin Láda: -Halló...[Oszama Bin Láda] vagyok. Érdekelne az állás, amit hirdettek. Informálna röviden?
Hirdető: [már nincs bemutatkozás] -Ööö...hirdettünk?!
Oszama Bin Láda: -Igen, tudniillik az interneten olvastam, megadhatom a pontos címet is.
Hirdető: .............
Oszama Bin Láda: -Halló, itt van még??? Nézze nem érek rá. SQL és Delphi programozóra hirdettek pályázatot. Most akkor van pályázási lehetőség, vagy nincs???
Hirdető: -Ööö...most sok dolgunk van...de...
Oszama Bin Láda: -Beérem egy egyértelmű válasszal, de ha esetleg személyesen tudnánk találkozni...
Hirdető: -Neeem....majd értesítjük. [katt - letették a kagylót]

Azt hiszem ezt minden kommentár nélkül kell közölnöm.

(#13) jeges válasza Superman (#12) üzenetére


jeges
senior tag

:DD
korrekt
:DD
egyenes válasz rulez
:DD

(#14) deepwell válasza Superman (#12) üzenetére


deepwell
aktív tag

add mar meg a telszamot plz!!!! szerintem tudok vagy 200 embert aki azonnal hivni fogja az urget allas ugyben ! :)) de most komolyan ezt nekem is hallanom kell !!

Framerate is LIFE !

(#15) Cefa


Cefa
senior tag

Bebee nekm küldtek vissza elutasító levelet. Nektek meg neeeeem. Bibiii

Egyébként nem nagy kunszt szétlök a cég egy körlvelet mindenkinek ugyanazzal a sablon szöveggel. Max egy perc.

Aki erre sem hajlanó ... hát most mit mondjak.

Itt tart a világ és erről mi is tehetünk mert haggyuk.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#16) Cefa válasza Superman (#12) üzenetére


Cefa
senior tag

Egyébként be kellene erre a telefonszámra csörögni.

Hogy xy Gazdasági rendőrség vagy hasonló.

Több panasz is érkezett hogy méltatlak pályáztatási körülmények között hirdettek állást +rossz munkaadói hozzáállás meg stb. miatt eljárást indítunk.

Ha ilyen hülye a pacák tutira megszívja.

És legalább meglesz a napi örömöd is.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fura topik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.