Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Fsb/dram (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) G@ben válasza atenza (#50) üzenetére


G@ben
addikt

De kiírja a BIOS is. Olyat keress, hogy cas, ras, tras, cas to ras. Ezek azok az értékek.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#52) trbvszkij válasza MoP_FX 57 (#45) üzenetére


trbvszkij
tag

Jó esélyed van a 4-3-2-2re, az én HyperXeim 220FSBig (DDR440, DDR400as ramok) 2,6Von tudták ezt, 187FSB mellett nem lehet probléma nekik. Vigyázz, memtest szerint lehet, hogy a 3-3-2-2 is jó lesz (nekem az volt), de a prime95 blend tesztje belefagyott. Érdemes ezért azzal is ellenőrizni a végső beállítást.

The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

(#53) atenza válasza G@ben (#51) üzenetére


atenza
senior tag

Megtaláltam, köszi. By SPD-n volt az elérési idők állítgatása, de ezt ugye rakjam át manualra és mehet is? Honnan kezdjem, mert amikor manulara rakom akkor 2-6-3-3-on van! Lehet innen és ezt teszteljem, v. ez már stabil és mehet alacsonyabbról is? Apropó: h. lehet utána tesztelni? És tényleg 4-5 órát kell futnia a tesztnek a biztos eredményért? prime95 jó erre?

(#54) G@ben válasza atenza (#53) üzenetére


G@ben
addikt

Ha alapból ezt az értéket adja be, akkor annak jónak kell lennie. Innentől kezdve én úgy próbálnám, hogy a 3-at leveni 2,5-re, majd teszt. Ha jó, akkor a másik 3-at is, aztán a 6-ot le 5-re. Esetleg kisebb értékekre is mehet, de én egyszerre csak egy értéket állítanék át, aztán teszt, hogy ha hibázik, tudjam mi miatt.
Tesztre meg ajánlott a Memtest86. Le is írja, hogyan, de csinálsz belőle egy bootfloppyt aztán arról bootoltatod a gépet és menjen le egy teszt. Ha nem ír hibát, akkor jöhet a következő érték állítása, aztán teszt. Ha meg be van állítva az összes érték, akkor nyomj egy jó hosszú tesztet és reménykedj! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#55) atenza válasza G@ben (#54) üzenetére


atenza
senior tag

És akkor mennyi ideig teszteljem miközben próbálgatok, tehát a végén biztos egy nagy tesztet fogok, de közben elég mondjuk egy negyed óra?

(#56) G@ben válasza atenza (#55) üzenetére


G@ben
addikt

Nem tudom pontosan, mennyi egy teszt lefutási ideje, de olyan 5-10 perc körül lehet. Amíg ki nem írja, hogy passed 1.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#57) atenza válasza G@ben (#56) üzenetére


atenza
senior tag

És ez a memtest86 ingyenes? Vagy honnan szerezzem be/ szedjem le?

(#58) G@ben válasza atenza (#57) üzenetére


G@ben
addikt

[L]http://www.memtest86.com/[/L]
És ingyenes. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#59) atenza válasza G@ben (#58) üzenetére


atenza
senior tag

Köcce!
Még ebben pls segíts: az alaplapom csak 266MHz-s memókat lát ennyit bír a picike. Az enyém 333MHz-s és az alaplap tuningolásával nem lehet valahogy elérni h. a 333at is lássa?

[Szerkesztve]

(#60) atenza válasza MoP_FX 57 (#31) üzenetére


atenza
senior tag

Amúgy nem előszőr a procit kell húzni és addig a memó ''By SPD''-n van és amikor azzal kész vagy utána az időzítésekkel babrálni?

(#61) G@ben válasza atenza (#59) üzenetére


G@ben
addikt

Elvileg látnia kéne neki, de ha nem, akkor esetleg BIOS frissítés segíthet.
Jól értem, hogy nem is látja a memót, vagy csak 266-osnak látja?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62) atenza


atenza
senior tag

Ebből az ISO-ból h. lehet bootlemezt készíteni? Csak simán átmásolom egy floppyra az adatokat és kész?

(#63) G@ben válasza atenza (#62) üzenetére


G@ben
addikt

Ne azt a változatát szedd le, hanem a Pre-Compiled 3.1a-t. Azt kicsomagolod és le van írva benne, hogy mit kell csinálni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#64) atenza válasza G@ben (#61) üzenetére


atenza
senior tag

Csak 266ot látja! De ez a lap alapból ilyen(a kézikönyvben is ez van- igy remélem megérted mire is gondolok)

(#65) atenza válasza G@ben (#63) üzenetére


atenza
senior tag

Nagy kérés lenne, hogy elmagyarazd, mert sajnos nem nagyon értem! Persze csak ha nincs jobb dolgod :)

(#66) G@ben válasza atenza (#65) üzenetére


G@ben
addikt

Ha csak a 266-ost látja, akkor talán BIOS frissítés segíthet, másról nem tudok.
Memtest: úgy tudom, hogy be kell tenni egy üres floppyt a meghajtóba, majd install.bat. Elvileg ez meg is csinálja és majd erről kell bootolni. A lemez utána nem lesz használható másra, a Win nem fogja látni. A teszt egy szép kék háttérrel megy és ha meg akarod szakítani, akkor nyomsz egy ESC-et.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#67) atenza válasza G@ben (#66) üzenetére


atenza
senior tag

Nem sikerül megcsinálni a memtestes lemezt. Te jól tudsz angolul?

(#68) atenza válasza atenza (#67) üzenetére


atenza
senior tag

Légyszives valaki mondja el aki már csinálta h. hogyan lehet a memtest86 progiból boot lemezt csinálni

(#69) G@ben válasza atenza (#67) üzenetére


G@ben
addikt

Hogy próbáltad megcsinálni? Install.bat-tal? Be kell tenni egy üres floppy-t, install.bat, aztán erről a floppyról kell bootolni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#70) atenza válasza G@ben (#69) üzenetére


atenza
senior tag

Valami olyasmit ír h. a memtest.bin-t kell bemásolni a floppyra. De nem sikerül utána shogysem bootlemezt készíteni.

(#71) atenza


atenza
senior tag

Amúgy a ValueRam-okkal mi a helyzet? Jó memóriák ezek?

(#72) atenza


atenza
senior tag

Amúgy a ValueRam-okkal mi a helyzet? Jó memóriák ezek?

(#73) G@ben válasza atenza (#70) üzenetére


G@ben
addikt

Ne azzal a verzióval próbálkozz, hanem amit mondtam utána. Abban kell lennie 4 filenak és az installt kell elindítani. Azzal mennie kell.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#74) atenza válasza G@ben (#73) üzenetére


atenza
senior tag

Azt nézem amit mondtál! DE nem sikerül sehogy.

(#75) G@ben válasza atenza (#74) üzenetére


G@ben
addikt

Írd le lépésről lépésre, hogy mit csinálsz és mit látsz. Mert így elvileg mennie kell és nem tudom, hol lehet a hiba.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#76) atenza válasza G@ben (#75) üzenetére


atenza
senior tag

Azt hiszem készen van. Köszi mindent. A windows alatt látnia kell a lemezt? Mert ha rámegyek az A meghajtóra akkor azt írja h. nincs megformázva a lemez! Ez nem baj, tehát jó? Úgy csináltam ahogy mondtad. És amikor bootolok akkor automatikusan elkezdi tesztelni a memót v. előtte megkérdezi h. mehet-e a teszt?
Lehetőségem nincs a kipróbálásra, ezért kérdezem.

(#77) G@ben válasza atenza (#76) üzenetére


G@ben
addikt

Win alól nem tudod használni a lemezt.
Bootolásnál állítsd be, hogy floppyról bootoljon, akkor elkezdi a tesztet. De utána állítsd vissza vinyóra, különben nem fogsz belépni a windowsba, viszont jól le lesznek tesztelve a ramjaid. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#78) atenza válasza G@ben (#77) üzenetére


atenza
senior tag

Már sikerült és h. hogyan kell bootolni floppyról, azt pedig tudom. De nem is ezt kérdeztem, na mind1. A lényeg h. 2-5-2-2-re sikerült levinnem, az első kettest ha leviszem 1.5-re akkor már viszont be sem bootol. De így atomstabil.
Az alaplapommal kapcsolatban nem tudsz valamit mondani, már régebben kérdeztem? (az alaplap gyárilag 266MHz-s memókat támogat és nekem 333as van. Ezt h. lehet megoldani h. a 333at is lássa, márt ha lehet egyáltalán ilyet? Netán alaplaptuninggal?)

(#79) G@ben válasza atenza (#78) üzenetére


G@ben
addikt

Alaplaptuning? Ezzel a kifejezéssel nem igazán szoktam találkozni. :)
Új BIOS-t neki és marad a reménykedés.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#80) atenza válasza G@ben (#79) üzenetére


atenza
senior tag

Azért félek, nehogy elrontsam, mert még nem update-eltem egy alaplapot sem, na és persze nincs is lóvém egy újra! (És ha elrontom, akkor ugyebár kampec neki)

(#81) G@ben válasza atenza (#80) üzenetére


G@ben
addikt

Nem feltétlen, csak szerezned kell egy ugyanolyan lapból egy BIOS chipet aztán azt visszaflashelni a tiédre, de ebbe nem akarok belemenni, mert még én se csináltam BIOS frissítést. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#82) atenza válasza G@ben (#81) üzenetére


atenza
senior tag

ha jól tudom akkor el lehet menteni a régi Biost így ha rossz az új akkor visszatöltd onnan. Ezt a Bios beállításainál lehet. Én azt hittem, h. elromlik utána és kész, dobhatom is a kukába. És a 266Mhz-es témához: tudok valamit növelni, v. tenni h. 333at is lássa, necsak a 266ot?

(#83) Allien


Allien
veterán

Lenne 1 kérdésem. AZt tudom, hogy gáz nforce 2-scsipkészletü lapoknál az asszinkron kergetése. De nálam ez esettleg segíthet kicsit gyorsítani? Alaplap Abit AN 7, 2x512 Samsung 400-s ram, Duron 1600. Sajna, lockos, de az fsb-t lehet nyomatni kb. 155-ig. Viszont a ramok ugye bírnák a nagyobbat is, csak kérdés, hogy érdemes-e, mert jelenleg a turbóban mennek, tehát a legkisebb időzitéssel. Lehet, hogy jobb lenne, ha mégis asszinkronban próbálkoznék?:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#84) G@ben válasza Allien (#83) üzenetére


G@ben
addikt

Nem az nforce2-nél gáz az aszinkron, hanem AMD-nél. Hagyd szinkronon és nagyon kicsi időzítéseken mert az időzítésben egy féllel való csökkentés mintha 10 MHz emelésnek felelne meg, legalábbis így emlékszem. Szóval a 155-ös fsb mondjuk cl2-vel olyan, mintha 175-ös fsb menne cl3-mal.
Különben ki kell próbálni, hátha mégis gyorsabb lesz. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#85) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

na csasztok itt vagyok valami baj van ,miutan babraltam az idozitesekkel egy ido utan nem kapcsolt be a gep fekete kepernyo,semmi,semmi.Ha kisyedem a ramot sipol hosszan aztan elal aztan megint sipol,mi lehet a rossz

(#86) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#85) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

ram,alaplap,proci........minden

(#87) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#86) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

na senki,ti vagytok az utolso remenyem :O

(#88) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#87) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

ezt nem tartom valoszinunek ,hogy senki se tudja

(#89) G@ben válasza MoP_FX 57 (#88) üzenetére


G@ben
addikt

Első kérdés: BIOS reset megvolt?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#90) divot válasza G@ben (#89) üzenetére


divot
veterán

Ja-ja, egy-két extrémebb beállítási kísérlettel nekem is sikerült már előállítanom ezt az állapotot. Elsőre megijedtem, azóta rutinosan resetelem a biost. :)

(#91) G@ben válasza divot (#90) üzenetére


G@ben
addikt

Én is majd szívinkfartust kaptam tavaly, mikor a vadiúj 2100+omat próbálgattam. 2200 MHz-en ment, így megnéztem 2400-on is. Na ott már csak sípolt én meg paráztam ezerrel, de a jó kis BIOS reset segített. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#92) divot válasza G@ben (#91) üzenetére


divot
veterán

Én még ennél is huszárosabban indítottam: vadonat IC-7, P4 ''EE'', 400-as Samsung ramok, eccer élünk, nézzük azt a 250-es FSB-t. Hát persze. :DDD

(#93) MoP_FX 57 válasza divot (#92) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

ja volt bios reset de semmi eredmeny ,,,uj alaplapot kell vennem ? :F

(#94) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#93) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

kirahh lenne ha azt mondanatok ,hogy nem szallt el minden

(#95) divot válasza MoP_FX 57 (#94) üzenetére


divot
veterán

Nem szállt el minden. :D

Szóval, most mi a pontos helyzet? Ha bent van a ram is, és csinálsz egy resetet, utána mi történik?

(#96) MoP_FX 57 válasza divot (#95) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

semmi ,bekapcsolom nagy feketeseg semmi

(#97) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#96) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

lehet hogy a elszallt az msi deszka

(#98) divot válasza MoP_FX 57 (#96) üzenetére


divot
veterán

Sípolás?

(#99) MoP_FX 57 válasza divot (#98) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

semmi,siri csend csak a ventik

(#100) divot válasza MoP_FX 57 (#99) üzenetére


divot
veterán

:F
Hát ilyenkor szokták mondani, hogy vidd át a szomszédba, és teszt ott is.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Fsb/dram (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.