Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) csiga997


csiga997
őstag

Ha már a Vosonicnál tartunk, 8360-ast látott már valaki magyar forgalmazónál?

[link]

[Szerkesztve]

(#302) j.bravo válasza csiga997 (#301) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajnos nem láttam... (bár a fenti hsz-eim alapján ez nem meglepő, attól h én nem láttam, más még láthatta )
Használtan egy Vosonic 3310-es (''irányjelző'' fórumról) vinyó nélkül 20k-ért, avagy 20GB-os vinyóval 30k-ért reális árnak számít? (ugyanattól, aki a pár hsz-szel feljebbi gömbfejet 8k-ért kínálta, végül 7k lenne az alja)

Whatever.

(#303) csiga997 válasza j.bravo (#302) üzenetére


csiga997
őstag

A 3310 már discontinued modell. De ha nincs nagyon leharcolva az akkuja, még talán jó is lehet ennyiért. (A 3320-ban cserélhető az akku, a 3310-ben asszem nem.) Az FM rádió hiánya meg a valamivel nagyobb tömeg gondolom nem lenne gond.
Egyébként nagyjából ua. a kettő.

(#304) j.bravo válasza csiga997 (#303) üzenetére


j.bravo
addikt

Állítólag alig volt használva... 4-5 lementést kibírt az aksi egy 1GB-os Microdrive-val, ennél kicsit többször használta adapterrel, aszongya :)

Whatever.

(#305) csiga997 válasza j.bravo (#304) üzenetére


csiga997
őstag

Ezekből a nagyon szimpla cuccokból igazából nekem ez tetszik: [link]
Sima ceruzaelemekkel megy, olyan HDD-t teszel bele amilyet akarsz, pont annyit tud, amennyit kell, és még gyors is.
Mondjuk, nem tudom hazai forrásból mennyire beszerezhető. A kinti ára nem veszélyes ugyan (149$), de mire ideér vele a postás és kifizeted vámot áfát addigra lesz bőven 45k is belőle.. :(

(#306) j.bravo válasza csiga997 (#305) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát igen... Tetszene nekem is. Kicsit (nagyon) tartok a beszerzéstől mondjuk... (és nem lenne rossz valami hasonló már a pünkösdi hétvégére - bár lehet hogy nem lesz alkalmam annyit fotózni hogy kelljen, azért jobb felkészülni :D)

Whatever.

(#307) bandus


bandus
veterán

Sziasztok!
A leendő fényképezőmhöz (Fuji S5600) szeretnék venni memóriakártyát. Melyik márkákat ajánlanátok, mert ezekről fogalmam sincsen, h melyik megbízható stb. :F edigitálnál lehet kapni SanDisc és Olympos márkákat, jók ezek, vagy esetleg vannak jobbak: Fujifilm, Kingston?
köszi szépen :R :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#308) pitman válasza bandus (#307) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem a felsoroltak közül bármelyik jó lesz.

(#309) erdey_a válasza bandus (#307) üzenetére


erdey_a
őstag

Fujihoz fuji dukál :)

Én neten rendeltem csomagban a cuccost és élből fujit adtak hozzá (szerencsére), fura is lett volna olimposszal :)


Amúgy tagnap végre megjött az állvány amit rendeltem. HAMA Star 62. Nagyon masszívnak és erősnek tűnik így elsőre. Persze van benne műanyag bőven, de hobbyfotókhoz szerintem tökéletes lesz. Meg eléggé egyben is van a dolog, tehát nem kelt gagyi benyomást. Pedig tartottam tőle...

Vérboci

(#310) csiga997 válasza j.bravo (#306) üzenetére


csiga997
őstag

Szerintem annyira nem lehet gáz a dolog. Megrendeled, kifizeted kártyával, aztán 2-3 nap múlva már itt is van UPS-el. Ráadásul most free worldwide shippinget adnak hozzá (akcijósan), úgyhogy csak a vám+áfa marad, de 149USD-re még az sem sok (20%+8%).
Biztosítással nem bukhatsz, és talán az UPS-nél nem lopnak úgy, mint a postán. ;]

(#311) csiga997 válasza bandus (#307) üzenetére


csiga997
őstag

Az xD a Fujifilm és az Olympos ''háziszabványa'', tehát ők számítanak fő játékosnak ebben a ligában. Azonban a legtöbb Fuji és Olympos feliratú kártyát valójában a Sandisk gyártja.
A Kingston tudtommal nem gyárt xD formátumban.

(#312) sakál válasza csiga997 (#311) üzenetére


sakál
tag

Olympos= [kép]



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#313) erdey_a válasza sakál (#312) üzenetére


erdey_a
őstag

Ez mekkora odavisszamegbaszós poén... Sírok :DDD
:))

Vérboci

(#314) csiga997 válasza sakál (#312) üzenetére


csiga997
őstag

Igen, mit akartál mondani?
:U

(#315) erdey_a válasza csiga997 (#314) üzenetére


erdey_a
őstag

Gondolom azt, hoy a fényképező márkát OLYMPUS-nak írják.

Vérboci

(#316) bandus válasza erdey_a (#309) üzenetére


bandus
veterán

Énis a netről szándékozom megrendelni. Eddig az Extremedigital a szimpatikus, ott viszont nincsen Fuji kártya..te honnan rendelted? Táskát megéri venni hozzá, vagy fölösleges?
köszi :)

olympus-t énis elrontottam :B

[Szerkesztve]

mod2: azért durva h ebolt.hu-n ~15k val drágább az s5600 :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#317) sakál válasza erdey_a (#315) üzenetére


sakál
tag

;)

A szépség az eszed rovására megy

(#318) erdey_a válasza bandus (#316) üzenetére


erdey_a
őstag

Én is az extreme digitálnál vettem, nem is oylan rég, talán 1,5-2 hónapja.
Nekem bizony fuji kártya jött a cuccossal. 256-os. (de nem kötöttem ki külön, hogy milyen kell)

Táskát pedig mindenképpen vegyél, akárhová viszed a gépet, valamibe csak tenned kell!
Én a tatyót is náluk vettem. Ilyet ni: [link]
Lowepro TLZ 10
Ez pont tökéletes ennek a gépnek, plusz pótaksi és memóriakártya is belefér.

De most ahogy nézem, csomagban Samsonite Trekking 110-el adják vagy Soligor 42-vel. Az sem lehet rossz.
Táska kell...


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Vérboci

(#319) bandus válasza erdey_a (#318) üzenetére


bandus
veterán

Itt a csomagokban csak simán xd picture cardnak írják, próba szerencse, hátha Fuji jön vele :U
Szóval, jelenleg így áll a helyzet: egy csomag, 512es kátyával. Mivel neked is ilyen géped van megnéznnéd a Samsonite ill a Soligor táska méreteit, és h melyik lenne a job választás? :U
+ egy ilyen aksikészlet: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#320) sszever válasza bandus (#319) üzenetére


sszever
őstag

Nem értem, miért fontos annyira, hogy fuji legyen a kártya műanyagburkára írva.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#321) j.bravo válasza csiga997 (#311) üzenetére


j.bravo
addikt

Amíg Fuji s5500-am volt, a hozzá vett Olympus (csak az volt) 512 MB xD kártyát a Toshiba gyártotta, csakúgy mint a gyárilag hozzáadott 16 MB Fuji-t is :)

bandus:
Szóval akármelyik is (pláne ha Sandisk), nem gagyi egyik sem, és könnyen lehet hogy csak a feliratban különbözben, de ugyanarról a gyártósorról érkeznek. Az xD-nél nem rémlenek különböző sebességfokozatok sem, úgyhogy amilyet adnak a géphez, jó lesz, nem kell aggódni :)
Aksiból viszont érdemes venni még egy garnitúrát, főleg ha mész hosszabb túrákra, mert ha épp lemerül, akkor jó ha van mire kicserélni...

[Szerkesztve]

Whatever.

(#322) bandus válasza sszever (#320) üzenetére


bandus
veterán

Nem fontos...de ha már a gép fuji... :D ez is biztos egyfajta sztereotípia..

j.bravo: köszi szépen :R

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#323) csiga997 válasza sszever (#320) üzenetére


csiga997
őstag

Mindegy mi van ráírva, ugyanazt kapod. [link]
(Leszámítva a ''panoráma funkciót'', már akinek olyan kell...)

(#324) sszever válasza csiga997 (#323) üzenetére


sszever
őstag

Panoráma funkció?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#325) csiga997 válasza j.bravo (#321) üzenetére


csiga997
őstag

Az xD-nél nem rémlenek különböző sebességfokozatok sem, úgyhogy amilyet adnak a géphez, jó lesz, nem kell aggódni

De bizony, hogy vannak! Van M-type, meg H-type kártya, (utóbbi a ''high-speed''), meg a méret is számít; 512-nél nagyobb kártyák nem minden gépben működnek. (Ez főleg a régebbi modellekre lehet igaz.)

(#326) csiga997 válasza sszever (#324) üzenetére


csiga997
őstag

Panoráma funkció?

Ja, ez egy ilyen olympos-csicsa, ami csak olympos feliratű kártyával műk.

Not only does the High Speed card support the exclusive Olympus Panorama option, it also features new Art Functions including 3D, oil painting, cartoon and watercolour.

[link]

(#327) sszever válasza csiga997 (#326) üzenetére


sszever
őstag

mekkora baromság :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#328) csiga997 válasza sszever (#327) üzenetére


csiga997
őstag

Valamivel el kell adni ;)

(#329) sszever válasza csiga997 (#328) üzenetére


sszever
őstag

Lehet, egy csomag ajándékrágóval sikeresebbek lennének. Legalábbis nálam

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#330) j.bravo válasza csiga997 (#325) üzenetére


j.bravo
addikt

Hátööö... megyek is a praktikerbe egy ásd-el-magad-felszerelésért :B akkor már csak az a kérdés, az s5600 ebből érzékel vajon különbséget? (sebességben)
No de a rászitázott márkajelzés ez esetben sem mérvadó, hanem a típusszámban ezt a kódot kell keresni, igaz?

Whatever.

(#331) csiga997 válasza j.bravo (#330) üzenetére


csiga997
őstag

Nem, rá van szitázva a típus is:
[kép][kép][kép]
Ugyan a sandisk oldalán a compatibility csárton nem volt rajta a 5600-as, de az 5500 igen, úgyhogy gondolom jó bele bármelyik fajta. Hogy sebességben van-e különbség azt nem tudom.

(#332) csiga997 válasza csiga997 (#331) üzenetére


csiga997
őstag

Na, itt a végső nagy tudás: [link]
Az S5600-as sorban mind a három típusnál Yes-Yes-Yes van (ahogy várható is volt:) ).

(#333) erdey_a válasza bandus (#319) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát, megnéztem a tatyókat.
Én nem szoktam ilyesmin sokat válogatni, azt választottam annak idején, amit csomagban lehetett kapni. Mint említettem az egy lowepro táska volt. Mondjuk eléggé meg vagyok vele elégedve. Ajánlanám is, de most csomagban nincs.

Szóval a jelenleg kapható 2 közül én a Soligort választanám, mert nagyobb mint a samsonite, és így más kiegészítők (pl. aksitöltő) is beleférnek. Meg olcsóbb is.

A te igényeidnek (512-es kártya, plusz töltő és táska) szerintem a jelenlegiekből ez a csomag lenne jó:
[link]

Vérboci

(#334) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne. Akkor szépen, sorjában haladva:

1.) Van egy Manfrotto 19PROB állványom 141RC fejjel és ehez kéne valami jó kis tatyó, mert kézben tartva nem éppen leányálom egy hosszú túra során. Mit tudnátok javasolni erre a célra, milyen gyártót, stb?

2.) Szeretnék venni egy 2500 mAh körüli akksi készletet, mert az 1900mAh-osom megadta magát és kérdésem, hogy milyen ajánlotok és persze milyen töltővel? Azért kérdem, mert egy boltban azt javasolták, hogy vegyek egy külön töltőt, olyat, ami kisüti az akksit tötés előtt, mert ugye az növeli az élettartamát, de az magában is 6000Ft és akkor még nem is vettem akksit, viszont 6K-ért láttam egy eFOTO-t, amihez autós töltő is volt, és 90 perc alatt fullrra feltölti a 4 akksit (annyi jár hozzá),de hát az meg sztem nem süti ki az akksikat. Ti mit tennétek/vennétek?

Köszönöm a segítséget :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#335) sszever válasza Moddingfan (#334) üzenetére


sszever
őstag

1, Manfrotto-nak van hozzá gyári tatyója. Nagyobb boltokban kapható / rendelhető. Nagyon tuti kis tatyó, vállpánttal, stb. Csak ajánlani tudom.

2, nem foglalkoztam akksikkal és töltőkkel utóbbi időben. :) 2 éve vettem 2000 mAh-s aksikat (4 darab) + törtőt készletben Energizer-től. Semmi bajuk, bírják a strapát. Igaz 8-12 óra kell a töltéshez. Azt hogy kisüti e vagy sem? Foggalmam nincs.
Valahol láttam múlt héten ezt a szettet, 6-7 ezer körül 2500-as akksikkal. (valamelyik bevásárló centrumban, nem emlékszem). Tudom ajánlani.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#336) Moddingfan válasza sszever (#335) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A Manfrotto tatyót én is néztem, nem olcsó, de szép és biztonságos, csak attól tartok, hogy a 70cm-es kicsi lesz, mert nem tudom, hogy ez a belméret, vagy ekkora a zipzárméret is? Van 80cm-es is, de az horror áron,de abban meg már lötyögne. Pécsett sajnos egyetlen boltban sincs készleten, csak rendelni tudnak, de így nem merem megrendelni, mi van, ha nem jó? :F

Akksi ügyben köszi a tippet, két év már nem is rossz élettartam ;)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#337) sszever válasza Moddingfan (#336) üzenetére


sszever
őstag

Meg nem mondom milyen hosszú a tatyóm (gondolom a 70 centis), de majd este megnézem otthon. Annyi, hogy a fej 3 csavarójából ki kell vennem kettőt, mert lülönben szélességében nem fér bele :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#338) Moddingfan válasza sszever (#337) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hohóó, Neked ilyened van? Ez a sima, 70 centis, ami kb 6000Ft? A fejből simán ki lehet csavarozni a 3 pozícionálót, az nem is lenne gond. Ha megnéznéd, hogy cakk-pakk, fejleszedés nélkül belefér-e nagyon hálás lennék. Előre is köszi :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#339) csiga997 válasza Moddingfan (#334) üzenetére


csiga997
őstag

1) Nekem egy manfrotto táskám van, párnázott, zippzáros, még a régi fajta, nem az, amit mostanában lehet kapni. A tapasztalatom vele az, hogy nem ajánlanám senkinek. Nagy, kényelmetlen kezelni és drága is volt. Ma már inkább csak egy vállszíjat vennék. [link]
Igaz, most ahogy nézem, ez a szíj kerül annyiba, mint 5 éve volt a táska :Y [link]

2) A NiMH akkukat nem kell kisütni töltés előtt, de van erre amúgy külön egy topik [link]

(#340) sszever válasza Moddingfan (#338) üzenetére


sszever
őstag

az tuti, hogy fejleszedés nélkül belefér, csak mint írtam a két pozícionálót ki kell csavarnom. Este megnézem pontosan melyik táska ez. :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#341) Moddingfan válasza csiga997 (#339) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Köszönöm, de ha már választani kell a vállpánt és a tatyó között, akkor inkább a tatyó, mert majd egy áron vannak, ami sztem elég erős :Y Vállszíjam jelenleg úgy van, hogy levettem a Nike utazótatyómról :D, sufnituning, de elvagyok vele, csak hosszabb túrákon kicsit kényelmetlen.

Köszi a topic tippet :R

sszever: köszi :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#342) csiga997 válasza Moddingfan (#341) üzenetére


csiga997
őstag

csak hosszabb túrákon kicsit kényelmetlen.

Na, a táska majd a rövidebbeken is az lesz. ;]
Persze, nem akarom elvenni a kedvedet. Azért mert nekem nem jött be, neked még lehet jó.

(#343) Moddingfan válasza csiga997 (#342) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Miért kényelmetlen? Én mindig azt hittem, hogy ez a legkényelmesebb megoldás, de már erős kétségeim vannak :F

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#344) csiga997 válasza Moddingfan (#343) üzenetére


csiga997
őstag

Hát, csak azt tudom elmondani, hogy nekem miért kényelmetlen. Először is, nagyobb valamivel mint az állvány, ezért lötyög benne, aztán ebből kifolyólag jóval nagyobb is az egész, mint maga az állvány lenne egy szíjjal, idegesítő folyton zippzárazni, stb. Tehát inkább a munkamenet nem elég gördülékeny vele, szállításra, tárolásra amúgy megfelelő. (Szállítást természetesen járművel értem. Vállon cipelni szerintem kifejezetten kényelmetlen.) Én leginkább csak arra használom, hogy az autóban ne verődjön össze, amúgy meg viszem kézben.
Persze, Your Mileage May Vary ;)

(#345) erdey_a válasza csiga997 (#344) üzenetére


erdey_a
őstag

Most vettem egy HAMA star62 állványt és ahhoz járt egy kis táska. Kellemesen belefér.
Kiprószáltam, voltam kerülni egyet és közben félvállon vittem a táskában az állványt. Nem volt gond.
Persze ha az ember gyalogtúrára megy és még a hátizsákját is vinnie kell, akkor már kényelmetlen lehet hoszú távon.De ugyanez van a fényképező táskájával is. Gyakran zavar, hogy ott fityeg az oldalamon, miközben a fényképező meg a nyakamban van.
Ezzel együtt kell élni.

Vérboci

(#346) Pompi válasza erdey_a (#345) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Gyakran zavar, hogy ott fityeg az oldalamon, miközben a fényképező meg a nyakamban van.''

Erre lehet megoldás egy fotós hátizsák amin van helye az állványnak is ;)

Feel Good Inc.

(#347) erdey_a válasza Pompi (#346) üzenetére


erdey_a
őstag

Nyilván így van, de pl. kirándulás alkalmával a hátizsák helye már foglalt :(
Nálam jellemző, hogy fotózni lakóhelyemtől távol megyek, oda pedig kell hátizsák egyéb cuccokkal. (Pl. legutóbb Bécs, jövő hétvégén Budapest, aztán alighanem Prága)

Vérboci

(#348) csiga997 válasza erdey_a (#347) üzenetére


csiga997
őstag

Vannak nagy fotós hátizsákok is. Nem kötelező fényképezővel telepakolni, rakhatsz bele májkrémet is ha akarsz... ;)

(#349) Pompi válasza erdey_a (#347) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem akarom tovább feszíteni a húrt, de erre is van megoldás.
Pl:[link] [link]
Ennek ráadásul külön is használható a fotós része.
Szintén hasonlóak: [link] [link]


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#350) Moddingfan válasza csiga997 (#348) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Azoknak viszont horror áruk van, 30K a tesztek szerint a legalja, határ a csillagos ég.

Pompi: erre hová megy rá az állvány? :F És mennyi az ára?

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.