Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sszever


sszever
őstag

Hiányoltam a fórumból egy olyan topicot, ahova minden olyan kiegészítőről, tartozékról lehetne jókat ''csevegni'', amelyek a többi témába nem tartoznak bele...

Például:

[link]

[link]





[Szerkesztve]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Mit ne mondjak elég bőbeszédű topicnyitó hozzászólás... ahogy kell.

Akkor módosítom én is :DDD de az eredeti mondatomat itthagyom, hiszen az még a teljesen csupasz link-et tartalmazó nyitóhozzászólásra vonatkozott :D

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#3) sszever válasza Pompi (#2) üzenetére


sszever
őstag

Módosítottam idő közben. :))

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4) oregcsóka válasza Pompi (#2) üzenetére


oregcsóka
őstag

A cím magáért beszél, a téma aktuális, a szándék jóindulatu, akkor mi itt a probléma? ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5) sszever válasza oregcsóka (#4) üzenetére


sszever
őstag

Én is így gondoltam.

De igaza volt, csak két link kezdésnek kevés volt... :))

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#6) sszever


sszever
őstag

Még egy érdekes link: [link]

Sokat gondolkoztam anno, mit is tegyek, mert van, hogy az 1 gigás kártya betelik, nincs közelben LapTop, stb...
Kézenfekvő: veszünk még egy memóriakártyát... Vagy mégsem?

Nekem ez a megoldás jobban tetszett, és bejött.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#7) Bandesz99


Bandesz99
tag

Üdv

Valaki tudna segíteni állványvásárlással kapcsolatban.. Mit érdemes figyelembe venni? Mik a jó márkák?
És ha tudtok vmi jót akkor osszátok meg. :DD
6-7 ezer Ft-ot szánnék rá. :Y

So live that your memories will be part of your happines!

(#8) Pompi válasza sszever (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát ilyen mobil háttértáraknak már indult topic, de el nem érte meg a 3. hozzászólást sem sajnos: [link]

Oregcsóka: a topikkal semmi bajom, viszont ahogy sszerver is mondta kezdő hozzászólásnak két árva ''link'' felirat kicsit kevésnek tűnt szándék ide vagy oda. De közben megoldódott, ahogyan az én hozzászólásom is kibővült.

Feel Good Inc.

(#9) sszever válasza Bandesz99 (#7) üzenetére


sszever
őstag

Milyen géphez szeretnél álllványt venni? Sokat számít a gép súlya...

6-7 ezerből max egy Hama Gamma 75 jönne ki, szerintem. Ez mondjuk egy Fuji S5000-7000-es sorozathoz tökéletes.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#10) sszever válasza Pompi (#8) üzenetére


sszever
őstag

:)) Mobil háttértároló, vagy miegyébb... Kiegészítő.

Mielőtt megvettem sokat gondolkoztam, hogy nem lehet igaz, hogy ha elmegyek mondjuk egy x napos túrára, vigyem magammal a Lap Top-ot is, mrt nm tudom hova letölteni a képeket... Ha neked nem is, remélem másnak megspórolok pár óra / nap keresgélést.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#11) Bandesz99 válasza sszever (#9) üzenetére


Bandesz99
tag

Canon Powershot s2-höz kellene...

So live that your memories will be part of your happines!

(#12) sszever válasza Bandesz99 (#11) üzenetére


sszever
őstag

Szerintem bőven elég hozzá. A gép üresen 405 gramm, akkor akkuval sem egy nehéz gép. Attól sem kell félni, hogy egy nehéz obi felborítja az állványt, és még az ártartományba is belefér... :))

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#13) Pompi válasza Bandesz99 (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

6-7 ezer forint azért elég kevés. Ez a nem éppen minőségéről híres Hama állványok kezdő ára [link]
Nekem mondjuk egy ideig volt Hama Gamma darabom, egy Canon G2 volt rajta. Közben olvasom, hogy egy S2-t szeretnél rátenni, azt bírni fogják, de arra fel lehet készülni, hogy a lábazat egy idő után lötyögni fog, ez ellen sokat nem lehet tenni.

Amivel már érdemes foglalkozni, tehát normális minőséget képviselnek azok a Manfrotto állványok [link]
Itt külön választasz állványt és külön fejet, attól függően, hogy mire van szükséged. De ezek már lényegesen többe kerülnek.



[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#14) Bandesz99 válasza sszever (#12) üzenetére


Bandesz99
tag

Köszi és tudsz vmi boltot is ajánlani ahol ilyen olcsó, mert én 12 ezer körül látok csak. :U

So live that your memories will be part of your happines!

(#15) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Hát, a Hama Gamma 75-öt egész biztos hogy nem kapja meg annyiért. Olyan 12-14K köré saccolom az árát.
A mobil adtatároló pedig tényleg jó dolog, csak drága.
Annyi pénzért, amennyibe az kerül, vehetsz 8-10 /ha nem több/ 512-es memóriakártyát.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#16) Pompi válasza oregcsóka (#15) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Annyi pénzért, amennyibe az kerül, vehetsz 8-10 /ha nem több/ 512-es memóriakártyát.''

Hát nemtudom, hogy te mennyiért tudsz szerezni 512mb-s kártyákat.
Az én Vosonic tárolóm HDD nélkül került másfél éve kb 20 ezer forintba, ebbe bármilyen méretü 2.5'' HDD belerakható. Egy 40 GB 2.5'' HDD pedig bruttó 20 ezer alatt van, így nem egész 40 ezer forintból van 40GB mobil háttértár. Ebből mondjuk 4db 512-es CF kártya vagy 3db 512-es Sony Stick. Azt hiszem tovább nem is kell mondanom.

Szerk: néztem gyorsan egy aktuális árlistát, mert nem teljesen korrekt az én 1.5 évvel ezelőtti példám. Itt egy újabb Vosonic drive, ennek már korrekt háttérvilágításos LCD kijelzője van, MP3-at játszik, diktafon, Li-ion akksija van, és bruttó 56 ezer forint [link] A 8-10 512-es kártya árától még elég messze van. És tegyük hozzá ez ''kártyafüggetlen'' azaz ha géped cserélsz és következő gépet más médiára dolgozik akkor is használható.

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#17) sszever válasza oregcsóka (#15) üzenetére


sszever
őstag

Hát nem tudom...

Egy 512-es ultra 2 15 ezer, ez pedig durván 8 körül volt, de 20 giga, és ha akarsz mp3 lejátszónak használod, visszanézed rajta képeid...
Ha pedig több géped is van, alapból 8 kártyatípust támogat.

Szerintem jobban megéri mint 5 memó kártya, csak a hátrány, hogy egyszerre kell letenni a 80-at.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#18) oregcsóka válasza Pompi (#16) üzenetére


oregcsóka
őstag

Akkor nem jártam messze a valóságtól, én CF kártyát használok, abból az 512-est 5500-ért lehet megvenni, tehát 8-10 darab = 44.000 - 55.000Ft.

Bár nekem személy szerint nem kell ennyi. Van három darab, azokra ráfér 3Mp-e felbontásban 1000 kép, ha meg ennél több hely kell, bemegyek a világ bármely pontján egy számtech üzletbe, és kiiratom CD-re.

A minőségi állványok a Manfrottók sajnos 17-18 ezernél kezdődnek, és ez még csak a legegyszerübb darab.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#19) Pompi válasza oregcsóka (#18) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Van akinek szüksége van rá és van akinek nem, de azon kár vitatkozni, hogy melyik gazdaságosabb. Én legszívesebben RAW-ba fotózok és a 4GB MD-re fér el 600 darab, 3db 512-es kártyával azt hiszem ''nem jutnék messzire''.

Mondjuk az 5500-as 512-es CF-re pedig nem nagyon bíznám a képeimet. Egy Sandisk/Kingston 512-es pedig nagyker áron 7500+áfa magasságában van.

Amúgy meg azért van a világnak pár olyan pontja, ahol nem tudnék besétálni egy számtech boltba :DDD

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#20) sszever válasza Pompi (#19) üzenetére


sszever
őstag

Scandisk ultra II 512 MB kisker áron 15 környékén mozogg, Áfásan. De nem ez a lényeg.

Nekem bejött. Persze nem csak kép tárolásra használom...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#21) oregcsóka válasza Pompi (#19) üzenetére


oregcsóka
őstag

Akkor csak két dolgot mondok:

Én nem a gazdaságosságát kérdőjeleztem meg, ha ki tudnák adni egyszerre 80-at, lehet hogy én is vennék.Csupán arról van szó, hogy a memót ráér az ember apránként venni, és nem is biztos hogy fel kell halmozni 40Gb-ot belőle.

A másik dolog, hogy amit említettem CF kártya, az bizony original Kingston. :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#22) sszever válasza oregcsóka (#21) üzenetére


sszever
őstag

Ha visszaolvasol, egyik előző hozzászólásomban én is épp ezt a negatívumot említettem meg: egyszerre kell letenni az x összeget...

''Szerintem jobban megéri mint 5 memó kártya, csak a hátrány, hogy egyszerre kell letenni a 80-at.''

[Szerkesztve]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#23) oregcsóka válasza sszever (#22) üzenetére


oregcsóka
őstag

Olvastam amit irtál, nekem is az a véleményem, a válasz meg pompinak ment, - akkor mi a gond? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#24) Pompi válasza oregcsóka (#21) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mondjuk 56 ezer forint az nem 80. Az 5500 forintos beszerzési forrás meg nembiztos, hogy mindenkinek elérhető...

Feel Good Inc.

(#25) sszever válasza oregcsóka (#23) üzenetére


sszever
őstag

Nincs gond :))

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#26) oregcsóka válasza Pompi (#24) üzenetére


oregcsóka
őstag

De, elérhető, mégpedig itt a fórumon. Ha nem találod, szóljál, dobom a linket. Korrekt srác, nem elöször vásártoltam nála. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#27) sszever válasza oregcsóka (#26) üzenetére


sszever
őstag

S gari is jár hozzá?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#28) oregcsóka válasza sszever (#27) üzenetére


oregcsóka
őstag

3 hónap.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#29) Yaye


Yaye
őstag

Létezik olyan mobil háttértár ami használható sima usb winyóként, ÉS fényképehezőhöz is (usb host, agy hogyhívják, nem emlékszem, kicsit be vagyok rúgav)? Az lenne a frankó, ha hdd nélkül lehetne venni mert hddm az van.

(#30) sszever válasza Yaye (#29) üzenetére


sszever
őstag

Pompi 16-os hozzászólásában találsz ilyet :)

[link]

[Szerkesztve]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#31) Pompi válasza Yaye (#29) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Vosonic összes cucca kapható HDD nélkül [link] Árat sajna most nemtudok ide, de majd utánna nézek.

Feel Good Inc.

(#32) sszever válasza Yaye (#29) üzenetére


sszever
őstag

Vosonic ár:

[link]

[Szerkesztve]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#33) Pompi válasza sszever (#32) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szvsz bruttó 42-ért elég jó ár 40GB-vel [link] üresen 29.500, 12500-ért éri a 40GB HDD.

Feel Good Inc.

(#34) sszever válasza Pompi (#33) üzenetére


sszever
őstag

Király ár. Előbb beszélgettünk volna erről, tuti nem veszem meg 80-ért a sajátomat.
Amivel többet tud (képek és videó is nézhető rajta), azt nem is igazán haználom. Most már mindegy :))

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#35) pitman válasza oregcsóka (#28) üzenetére


pitman
őstag

Akkor szerintem itt kell meggondolni a dolgot. Mintha emlékeim szerint a Kingston kártyákra (Illetve a Sandisk és Lexar kártyákra is) élettartam garancia lenne (ami általában 10 évet szokott jelenteni a gyakorlatban).

(#36) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Nem rossz ötlet... akkor jöhet ide minden, ami nem vaku és nem objektiv :))

you can CANON

(#37) sszever válasza DVD_2_U (#36) üzenetére


sszever
őstag

Ez volt a célom. :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#38) oregcsóka válasza pitman (#35) üzenetére


oregcsóka
őstag

Igen, jól tudod.De.
1.- Azt sosem a kereskedő adja, hanem a gyártó /élettartam gari/
2.- A tapasztalat az, hogy ez is olyan, mint az Intel proci, ha elindul, akkor megy élete végéig. /szóval én egyáltalán nem aggódom..../ ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#39) pitman válasza oregcsóka (#38) üzenetére


pitman
őstag

''1.- Azt sosem a kereskedő adja, hanem a gyártó /élettartam gari/''

Csak a normális kereskedőnél ezt érvényesíteni is tudod. Nekem már cseréltek gariban 3 év garis terméket (gyártói gar), pedig nálunk 1 év a kötelező garancia.

''2.- A tapasztalat az, hogy ez is olyan, mint az Intel proci, ha elindul, akkor megy élete végéig. /szóval én egyáltalán nem aggódom..../''

Ezzel nem tudok egyetérteni, látva az elhulló különböző márkájú/fajtájú kártyákat. Épp elég trauma, ha a képek ugranak a kártyáról a hiba miatt, hát még ha új kártyát is kell venni.


(#40) Azazello-


Azazello-
senior tag

nem tud valaki olyan boltot ahol hasznaltan lehet venni digigepekhez alkatreszeket, kiegeszitoket?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#41) Pompi válasza Azazello- (#40) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Soos Kereskedes, Bp. V. Hercegprimas u. 2. Tel: 317-2341
FotoBox Bp. VI. Teréz krt 58.Tel: 311-0419/17
Optiform Bp. IX. Ferenc krt. 31. Tel: 215-19-34
Studio Line Bp. XIV. Gizella u. 30. Tel: 222-42-00
Tripont Bp. XI Tétényi út 18. Tel: 203-28-74

Feel Good Inc.

(#42) Azazello- válasza Pompi (#41) üzenetére


Azazello-
senior tag

koszi :R

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#43) Pompi válasza sszever (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Véletlenül botlottam bele, az első hozzászólásban levő eszközre egy magyar bolt oldalnán:
ZIGVIEW digitális kereső [link]

Feel Good Inc.

(#44) sszever válasza Pompi (#43) üzenetére


sszever
őstag

A gyártó honlapja szerint létezik egy ''R''-es model is, a Tripont-nál szerintem nem azt hírdetik. Sajnos.
Ugyebár az R-es jóval többet tud, igaz drágább is (194,5 font). De ha már, akkor azt fogom megvenni.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#45) Pompi válasza sszever (#44) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Olyan gagyi a weblapjuk, hogy nem találok szavakat... ha ilyen a termék is...
Szóval nem igazán találtam meg mi a különbség a sima és az R között.
A lényeg a viewfinder, ezt mind a kettő tudja.
Specsheet igazából csak az R-hez van, az tud még Shutter Release-t, erre nekem van külön kioldó zsinórom, az Interval Shot meg a Motion Detection meg jól hangzanak, viszont nem hiszem, hogy nagyon használnám őket.

Feel Good Inc.

(#46) sszever válasza Pompi (#45) üzenetére


sszever
őstag

Mondjuk a Motion detection jól jöhet, ha kiméz a susnyásba madarászni, terepszínű sátorban, ráfókuszálsz az ágra, melyre a kiszemelt madár vissza - vissza tér, és mivel unod agad, alzol egyet.. Nem maradsz le semmiről :))

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#47) Pompi válasza sszever (#46) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jaja tisztában vagyok vele, hogy mire jó. Épp ezért is mondtam, hogy én nem nagyon használnám ;)

Feel Good Inc.

(#48) sszever válasza Pompi (#47) üzenetére


sszever
őstag

Igaz, tényleg írtad :) Nekem ezért nem lesz ilyenem karáonyra. Az R kivitelt mégsehol nem láttam, pedig pont ez az egyik egfontosabb része, amiért kellene...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#49) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Lenne két eladó szüröm:

B+W UV-Haze multi-coating 67mm
B+W Sky multi-coating 58mm

:))

you can CANON

(#50) Azazello-


Azazello-
senior tag

van valakinek valamilyen tapasztalata, ismerete errol a taskarol? [link]

esetleg tudna valaki boltot, ahol olcsobban meg tudnam venni? akar nagykereskedes is lehet...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.