Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sszever válasza róland (#100) üzenetére


sszever
őstag

Ha te most arra gondoltál, amire gondolok, akkor szerintem házilag nagyon jól meg lehet ezt oldani egy kis súllyal, és mondjuk ragasztó szalaggal. Legfeljebb ne mutasd meg másnak, mert megmosolyognak.

:D

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#102) róland válasza sszever (#101) üzenetére


róland
veterán

Sajnos ezt már próbáltam, de nem jött be.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#103) oceanearth válasza róland (#100) üzenetére


oceanearth
őstag

ezt is kapsz a pixelbe. [link]

(#104) sszever válasza róland (#102) üzenetére


sszever
őstag

Mondanám, hogy szögezd az asztalhoz, de nem biztos, hogy jó ötlet :DDD
Tedd rá a monitor sarkát :D

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#105) sszever


sszever
őstag

Gondolom nem vagyok egydül azzal a ténnyel, hogy a képeimet kisebb / nagyobb formátumban szertném kinyomtatni. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem is szívesen bízom másokra ezt, mert volt már negatív tapasztalatom, így az otthoni nyomtatás híve vagyok.
Ahhoz pedig, hogy tényleg olyt nyomtassunk, amilyet szeretnénk szükség van az alábbiakra (többek közt):

- nagyon jó nyomtató
- jó papír

De ez még mindig nem garantálja, hogy a monitoron oly szépen mutató kép, az nyomtatva is jól mutat, mert ugyebár vannak színeltérések. Ezek kiküszöbölésére találták ki az ICC profilokat, illetve a kalibráló berebndezéseket.

Nos, keresek egy olyan kalibráló csomagot, amellyel mind a monitort, mind a nyomtatót is be tudjam lőni, hogy tényleg azt kapjam kinyomtatva is, amit a monitoron látok, illetve igény esetén a nyomdából sem más színt kapja vissza...
Kinek van ötlete, melyiket érdemes megvenni? Tapasztalatok?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#106) j.bravo


j.bravo
addikt

Állvány ON, vagy OFFtopic? :B

s5500-hoz szeretnék kulturált állványt, de nem szeretném hogy annyiba kerüljön mint a gép (azaz Manfrotto vsz. nem lesz a dologból, legfeljebb használtan, áron alul... gondoltam rá hogy valami komoly kéne, jövőbeni gépcserére gondolva, de az még nincs itt)

Mit tudtok a SLIK, illetve a Velbon állványokról?
Esetleg (konkrét típusszámmal) használ valaki ilyet?

(Terapeuta, neked mintha valami Slik-ed lenne... mennyire vagy elégedett vele?)

Az lenne jó, ha annyira stabil lenne, hogy ne kelljen a 2s-os önkioldót használni ;) Vagy csak ritkán.

Whatever.

(#107) sszever válasza j.bravo (#106) üzenetére


sszever
őstag

Nekem régebben S5000-em volt, ahhoz Hama Gamma72-őt használtam, és teljesen jó volt, minden ígényt kielégített. Árban is valahol a 10.000 Ft-os határ környékén, vagy alatta van.
De D-SLR-hez már kevés az az állvány. Bár ezen az áron nem is várható el tőle...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#108) j.bravo válasza sszever (#107) üzenetére


j.bravo
addikt

Gamma 72-t elkerülném, mert eddig bárhol néztem, mindnek megvolt az a (széria?) hibája, ami nekem is szemet szúrt, és anno oceanearth fórumtárs is felháborodott rajta, nevezetesen hogy a felső keret, amibe a gyorstalpat rakod, vízszintesben nem vízszintes, függőlegesben pedig nem függőleges... (és nem akarok a gép és a gyorstalp közé papírt rakni, ki tudja mit tesz a műanyag :( menettel a gépen)

Hasonló árban volt optiformnál (9 és 10k között) a Slik U5500 ill. U6600, meggyőzőbbnek, masszívabbnak tűnt, meg úgy egyáltalán igényesebbnek.
Ezekről nem tudtok véletlenül valamit?

Whatever.

(#109) sszever válasza j.bravo (#108) üzenetére


sszever
őstag

Ezeket nem ismerem.
A Gamma-ról csak annyit, hogy nekem anno nem volt ilyen gondom vele. De vásárlás előtt mindenképp érdemes azért megnézni az állványt...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#110) BEE válasza j.bravo (#108) üzenetére


BEE
addikt

Állványnál a legfontosabb, hogy mire akarod használni.
Ma is él a régi szabály, hogy ha egy állvány stabil, akkor nehéz is.
Viszont egy könnyebb is jó, ha észben tartod a korlátait.
Ne tudd meg hogy régen mi mindenre tettem rá a Prakticát,
és jó kép lett.
De az is nagyon igaz, hogy egy nagyobb telével
már egy kisebb szelecske is belengeti a gépet.
Szeintem a kínálatból válassz forint, súly és tartósság alapon,
ha cipelni is akarod.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#111) csiga997 válasza BEE (#110) üzenetére


csiga997
őstag

Ma is él a régi szabály, hogy ha egy állvány stabil, akkor nehéz is.

Nos, ez ma már egyáltalán nem igaz. Ha már mindenáron egyszerűsíteni akarunk, akkor úgy mondhatnánk, hogy a szilárdság, súly és ár hármasból lehet legfeljebb kettőt választani. ;) Pl. a gitzo karbon állványok hihetetlen stabilak, nagyon könnyűek viszont egyáltalán nem olcsók.

De hogy tanácsot is adjak: a manfrotto állványok általában nem jelentenek már elvtelen kompromisszumot, a kisebb alu állványok pedig nem sokkal nehezebbek a karbonos párjuknál (max 0.5-1 kg). A hama, slik, velbon, etc holmi pénzkidobás; akkor már jobban jár, ha elissza az árát. :)

(#112) sszever válasza csiga997 (#111) üzenetére


sszever
őstag

Az árát elinni segítek!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#113) j.bravo válasza csiga997 (#111) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, azért nem szívesen adnék 40 ropit egy manfrotto-ért alaphangon, amikor a gépem is (a hetek előrehaladtával) lassan kb. annyit ér... (szeptemberben vett Fuji s5500)
Egy (általam kinézett - 12k) - Slik árából már elég sokat lehetne inni ;]

De ha tudsz egy használt, kopott, dögnehéz, de amúgy hibátlan és betonstabil manfrotto-t megfizethető áron (20k alatt 3d fejjel együtt), akkor gondolj rám és szólj, hadd vegyem meg :D

Whatever.

(#114) csiga997 válasza j.bravo (#113) üzenetére


csiga997
őstag

Talán ha tájékozódnál mielőtt... :U

[link]
Manfrotto 714SHB Compact Digi Tripod gömbfejjel, Bruttó: 11.988 Ft

(#115) j.bravo válasza csiga997 (#114) üzenetére


j.bravo
addikt

Talán ha nem siklanál el afölött, hogy 3d fejet jelöltem meg ;-)
(és azért szkeptikus vagyok, hogy vajon miért kerül ez kevesebb mint feleannyiba, mint az árlistán következő manfrotto :( )

Whatever.

(#116) BEE válasza csiga997 (#111) üzenetére


BEE
addikt

Hát pont a Manfrottókat vizsgálgatva jutottam arra,
hogy a szabály, az szabály még ma is.
Lehet hogy te bővebb tipusismerettel bírsz nálam,
de amiket én láttam ( emelgettem ) azok bizony nehezek voltak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#117) BEE válasza j.bravo (#115) üzenetére


BEE
addikt

Ha emlékeim nem csalnak, a gömbfej az 3D.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#118) csiga997 válasza j.bravo (#115) üzenetére


csiga997
őstag

Azért kerül ennyibe, mert akciós.

mod: ja, és a 40 dekás gépedhez bőven jó az a fej, amit adnak hozzá. Azt hiszi mindenki, hogy egy 3D fej az milyen szexi, aztán egy héttel később amikor már beleőrültek a csavargatásba akkor már bánják. Felteszem nem akarsz stúdióban fotózni, vagy igen?

[Szerkesztve]

(#119) csiga997 válasza BEE (#117) üzenetére


csiga997
őstag

Ezen az alapon akkor minden fej 3D :DDD

(#120) csiga997 válasza BEE (#116) üzenetére


csiga997
őstag

A szénszálas magnéziumosokat is emelgetted?

(#121) BEE válasza csiga997 (#120) üzenetére


BEE
addikt

Fene se tudja mi volt a festék alatt !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#122) j.bravo válasza csiga997 (#118) üzenetére


j.bravo
addikt

Nyilván stúdióban nem ezzel a géppel fotóznék...
Ellenben ha ezzel kedvem szottyanna mondjuk egy panorámát lőni, cseppet nehezebb lenne mint egy 3d-vel. Tudom, vegyek vízszintmérőt, de hova teszem? Létezik vakupapucsba rakható, de a gépemen nincs vakupapucs :(((

Mindenesetre ha valamelyik nap érzek magamban elegendő energiát kimenni a Tétényi útra (a weblapjuk szerint ott székelnek, izé, akarom mondani, tartják székhelyüket és bemutatótermüket), akkor odabattyogok, kipróbálom :D
Kösz a javaslatot!

[Szerkesztve]

Whatever.

(#123) csiga997 válasza j.bravo (#122) üzenetére


csiga997
őstag

Nos, igen, a panoráma lehet, hogy nehezebb egy gömbfejjel. Ellenben minden más egyszerűbb. Ha panorámázni szeretnél, vegyél panoráma fejet.
Nincs ingyen ebéd. 12 ezerért nincs univerzálisan használható jó minőségű állvány. Használtan sincs. Kár is erről álmodozni, egyszerűen: nincs.

(#124) csiga997 válasza BEE (#121) üzenetére


csiga997
őstag

Ha festve volt, akkor az alu. A karbonszálason látszik, hogy nem fémből van.
[link]

(Amúgy az alu se biztos, hogy festett, de ez már egy másik történet.)

(#125) BEE válasza csiga997 (#124) üzenetére


BEE
addikt

Pofás jószág !
De az áruházakban nem ilyeneket mutogatnak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#126) pitman válasza j.bravo (#122) üzenetére


pitman
őstag

Esetleg Manfrotto 719 (ha jól tudom a típust), ez is kicsi, könnyű, de stabil, bár kicsit drágább is.

Fej: szerintem bőven elég, amit ezzel adnak. A 3d panorámafej jól hangzik, de panrámafotózáshoz alkalmatlan, a külön karok miatt pedig nehézkesebb használni.
A gömbfejek nagyon praktikusak, gyorsan használhatók, a komolyabbakat a gép pozíciójától függetlenül körbe lehet forgatni a vízszint tartása mellett (de ettől még panorámára szintén alkalmatlanok).

Ha panorámázni akarsz, ahhoz spéci panorámafej kell (nodális pont állítása miatt), de azok már jóval komolyabb cuccok és drágák is (kivéve az olcsó Panosaurust, de az meg műanyagból van, de amatőr felhasználásra az is tökéletes még súlyosabb dslr alatt is).

Vízmérték: hasznos dolog, de: a 3d fejeket nagyon nehéz vízszintbe állítani, hogy a teljes körbefordulás alatt tartsák is azt. Ehhez az alattuk levő állványnak is tökéletes vízszintben kell lennie, tehát oda is kell a libella, de még ezután sem lehet a fejet tökéletes vízszint tartására belőni. Ilyen szempontból a külön állítható gömbfej jobb választás (állvány szintezés ott is kell).
A tényleges panorámafotózáskor az állvány és a fej közé még vízszintező közdarabot is szoktat tenni, ezzel szintezik a fejet (vagy olyan állványt használnak, ami eleve tud szintezést pl. Manfrotto 755).

(#127) j.bravo válasza pitman (#126) üzenetére


j.bravo
addikt

Hű. Kimerítő elemzés, köszönöm!
Feltett szándékom ma vagy holnap megnézni a boltot amit csiga belinkelt, és elgondolkodom a gömbfejen, ha tényleg ennyivel egyszerűbb.

A nagy bajom az, hogy még nem tartok ott, hogy le tudjam szűkíteni azt a területet/témacsoportot, amit a többibél jobban szeretnék/tudnék fotózni, ezért igyekszem általánosan használható állványt venni, ha némely kompromisszumokkal is.

Whatever.

(#128) micro válasza pitman (#126) üzenetére


micro
addikt

Nikon D70-hez milyen Manfrotto-t érdemes venni, ami elbírja?
A gép telével és vakuval kb 2,1 kg.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#129) pitman válasza micro (#128) üzenetére


pitman
őstag

Én speciel a lentebb, általam ajánlott állvánnyal is láttam már d70-et használni (kit).
Azt most fejből nem tudom mi ennek az állványnak a teherbírása, a kezemben volt már egyszer kb. 10 percre, elég stabilnak tűnt.
Természetesen olyat célszerű venni, aminek a teherbírása egy kicsit meghaladja a rátett rendszer súlyát, hogy ne azon a határon legyen, amire hivatalosan maximálisan tervezték.
Függ attól is, hogy milyen telét használsz (emlékeim szerint a d70 nem tud pl tükörfelcsapást), ezért hosszabb tele esetén valószínűleg stabil állványra lehet szükség. Perszer fontos lehet a súly és a méret is, ha hosszabb távra kell cipelni.
Amennyiben módod van rá, érdemes benézni a Tripontba, ott ki lehet próbálni az állványokat és megnézni, hogy neked melyik lenne megfelelő.

(#130) micro válasza pitman (#129) üzenetére


micro
addikt

719-est nem lattam, csak 718B-t es 728B-t.
A ketto kozott csak a teherbiras a kulonbseg. 2,5 vs. 3,5 kg.
Ha a max suly amit ratennek 2,1 kg akkor eleg a kisebb vagy erdemes nagyobb rahagyassal valasztani.
Milyen ez a kit fej, amivel aruljak ezeket az alvanyokat?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#131) sszever válasza micro (#130) üzenetére


sszever
őstag

Szerintem vegyél nagyobbat, mert esetleg később veszel egy nagyobb obit, ami mondjuk magában 1,2 kg, és már megint szídod magad...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#132) micro válasza sszever (#131) üzenetére


micro
addikt

Csak a 718B 350g-mal konnyebb, meg egy par ezressel olcsobb. Ezert nehez a dontes.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#133) pitman válasza micro (#132) üzenetére


pitman
őstag

Lehet, hogy érdemesebb lenne a nagyobb teherbírású.
A fejet a Manfrotto honlapján biztosan meg tudod nézni. Emlékeim szerint egykaros fej van rajta, mint a Hama állványokon, csak ezen szerintem fémből van. Azt nem tudom, hogy cserélhető-e a fej rajta, vagy fixen szerelt. (De ez már megint csak a későbbi igényeidtől függ, hogy jó-e vagy sem).
Mindenképpen érdemes lenne a gépet a telével rátenni és megnézni, hogy mennyire stabilan tartja.
Ha nem elsődleges szempont a kis méret és súly, akkor a 055-ös sorozat sem rossz választás.

(#134) micro válasza pitman (#133) üzenetére


micro
addikt

Fontos a kis méret és a kis súly is, de az is fontos, hogy stabilan tartsa gépet, ne úgy mint a mostani Hamám, ami szépen lassan lekonzul, ha a televel van rajta a gép.

Milyen pontosan ez az egykaros fej? Csak a markolatot kell eltekerni, és akkor minden irányba állítható a fej?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#135) micro válasza micro (#134) üzenetére


micro
addikt

Most olvastam, hogy nem cserélhető ey a kit fej... Kár.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#136) pitman válasza micro (#134) üzenetére


pitman
őstag

Csak egy kar van rajta, azzal lehet forgatni, dönteni. (azt nem tudom, portré módba hogy lehet forgatni, mert nem próbáltam).

A Hamához nem lehet hasonlítani sem minőségben, sem stabilitásban ezeket az állávnyokat.

(#137) j.bravo


j.bravo
addikt

Voltam ma a tripontban, és kipróbáltam a 714shb-t :((( Nem voltam lenyűgözve.
A stabilitással nem lenne baj, valóban az eddigi legstabilabb, amivel találkoztam (ott talált nagytestvéreit kivéve), azonban a rajta levő gömbfej rögzítése, hogy is mondjam, furcsa. Nincs a fejen (ill. a gömböcske mellett - amúgy ez a gömböcske is elég kicsi) kioldó/rögzítőkar, mint a többi manfrotto gömbfejen, hanem alul, a középoszlop alján van egy palack-kupakhoz hasonló tekerentyű... kényelmetlen és izomból meg kell húzni; a rendesen rögzített és rendesen kioldott állapot között legalább hármat kell tekerni rajta...
Így pont a gömbfej lényege, a gyorsaság-kényelem veszik el.

Ja, és ha veszek hozzá egy gyorslapot+foglalatot máris nem 12, hanem 17k.

A legolcsóbb ''nagytesója'', ami rendes fejjel van, 24k (terepszínű, marha masszív - és asszem 3d fej), avagy 21k egy kicsit másfajta (típusszámra nem emlékszem) fekete fejnélküli állvány, és 8k körül a fej... :(

Kellően elkeseredve, átmentem az optiformba, ahol majdnem vettem 16k-ért egy kicsit magasabb, szintén csupafém Slik-et, aminek volt egy csomó előnye (''sztenderd'' gömbfej, a lábak vége ha akarom gumi, ha akarom, ''sátorcövek'', több fokozatban szétterpeszthető lábak), csak ez nem volt annyira stabil... (nem úsztam volna meg az önkioldó használatát - ami nem lenne baj ha a buta s5500 képes lenne megjegyezni és nem kéne minden egyes képhez külön beállítani).

Nem úszom meg a gépem értékének fele, de inkább kétharmada alatt...? :F:F:F
(csiga997: tudom, szerinted ne sírjak :D hanem nyúljak a zsebembe :(( )

[Szerkesztve]

Whatever.

(#138) j.bravo válasza j.bravo (#137) üzenetére


j.bravo
addikt

Más:

Polár szűrő (cirkuláris). Melyiket érdemesebb?
Inkább Hama HTMC-t, vagy inkább Hoya simát (nem HMC)?
(A Hoya HMC már elég húzós :( ) Esetleg B+W-t, bármi mást?

Whatever.

(#139) sszever


sszever
őstag

Sürgősen szükségem lenne egy Fuji S5000 leírásra. Lehetőleg magyar, esetleg német nyelven! Tud valaki segíteni????

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#140) pitman válasza j.bravo (#137) üzenetére


pitman
őstag

Sajnos ez ilyen játék, elég szép árak vannak.
Ha komolyabb, esetleg cserélhető fej kell, azért fizetni kell. (Mellesleg egy komolyabb, de még nem is túl profi gömbfej önmagában is többe kerülhet, mint egy belépő szintű állvány). Minden csak attól függ, hogy mik az igényeid, és mennyi a keret rá. Ezen belül kell taláni valami kompromisszumot.


(#141) csiga997 válasza j.bravo (#137) üzenetére


csiga997
őstag

Ne sírjál, hanem nyúlj a zsebedbe! :D Ez egy drága sport, ebbe bele kell törődni.
Olcsó golfütő, olcsó vitorlás, olcsó állvány nem létezik. ;)

(#142) csiga997 válasza j.bravo (#138) üzenetére


csiga997
őstag

Polárból a sima hama is megteszi. Bár ilyenkor télen, egy jó meleg polár dzsekivel lehet jobban jársz.

(#143) j.bravo válasza pitman (#140) üzenetére


j.bravo
addikt

Keret olyan 10k körül indult, most már a duplájánál tartok - csak ennyiért lenne valami rendes...
Áldoznék rá többet is, végülis meg tudnám oldani kis nadrágszíjösszehúzással, de ehhez a géphez nem látom még értelmét, gépcsere pedig egyelőre még odébb van (ha váltanék, akkor már dslr-re szeretnék).

Whatever.

(#144) j.bravo válasza csiga997 (#141) üzenetére


j.bravo
addikt

Olcsó állvány létezik, már próbáltam is... :( de ami szerintem olcsó, az gagyi is. AMiről itt beszélünk, az már nem gagyi (ha nem is profi)...

A dzseki-kérdés meg van oldva :DDD

Whatever.

(#145) pitman válasza j.bravo (#143) üzenetére


pitman
őstag

Ha később váltani szeretnél nagyobb gépre, szerintem mindenképpen komolyabb állványban kell gondolkozni, nem 10e ft körényékén. Ezén én már túl vagyok, úgyhogy veheted tapasztalatnak (vettem egy Hamát annak idején, de csak távkioldóval lehetett használni).
Azt is érdemes már most belekalkulálni, hogy a dslr-hez majd milyen objektíveket tervezel, hogy lehetőleg azt is bírja majd, mert egyébként csak felesleges pénzkidobás és bosszankodás lesz a vége.

(#146) sszever válasza pitman (#145) üzenetére


sszever
őstag

Ez így van! Úgy kell hozzáállni, hogy ha egy jó állványt veszel, s nem hagyod el, akkor az bizony lehet befektetés jó pár évre!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#147) j.bravo válasza pitman (#145) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet, hogy nem világott ki az előzőből eléggé, hogy a keretet már megemeltem - 20k-ra ill. ennek környékére.
De sajnos még valószínűleg jócskán odébb lesz a gépcsere, ezért nem szeretnék ennél többet egyelőre. Inkább lemondok pár funkcióról (pl. lábak szétterpesztése - ehelyett veszek egy pici ''asztali'' állványt és azt teszem a fűbe ha talajközeli kép kell), de tényleg, van értelme a gép értékének kérhatmadát állványra költeni?

Majdani dslr egyrészt sajna messze van, másrészt az obikat majd a zsebem fogja meghatározni... egy 300mm (ekv.) körüli telét azért szeretnék majd mindenképp. De mondom, ez szinte biztos nem idén lesz, és az is lehet hogy jövőre sem.

Ha el akarnám később adni, egy Manfrotto értéke mennyit esik? Mint egy obi, amit ha kiveszek a dobozból, hirtelen felére esik az értéke, vagy valamelyest tartja...?

[Szerkesztve]

Whatever.

(#148) pitman válasza j.bravo (#147) üzenetére


pitman
őstag

Láttam a megemelt keretet és mint mondottam korábban 20e környékén a manfrottok már használhatók dslr alá, akár még egy rövidebb telével is.
Az állványok ára nem szokott úgy esni, mint a gépeké. Egy jó állvány ugyanis akár több tíz évet is lehúzhat, ha megkímélt állapotban van, simán eladható bármikor.

''de tényleg, van értelme a gép értékének kérhatmadát állványra költeni?''
Ez egy nagyon jó kérdés, de mint mondtam, ez attól függ, hogy mik a szempontjaid, mi mennyire fontos. Az igényeidnek megfelelően kellene a lehető legjobb kompromisszomot kötnöd az ár és az állvány tudása, minősége között.

Egyébként a korábban említett Hama állvánnyal is nagyon sok mindent meg lehet oldani, csak sokkal nagyobb odafigyelést igényel a dolog..., illetve több kompromisszumot kell tenni.

(#149) csiga997 válasza j.bravo (#147) üzenetére


csiga997
őstag

Hát igen, mint azt már írtam, ez egy drága sport, és mi most itt az árlisták aljáról próbálunk neked szemezgetni, ahol - nyilvánvaló okokból - nem a kompromisszumoktól mentes holmik tanyáznak. Azt látni kell, hogy egy igazán jó állvány az nem 20k hanem inkább 200k körül van (mondjuk egy jobbfajta gitzo mountaneer szénszálas) és hozzá a gömbfej is cca ugyanennyi (pl egy arca-swiss vagy RRS), meg még néhány bisz-basz, hordtáska, tüske, gyorscserelap és máris ott vagyunk, hogy 4-500k-ért van egy állványunk, ami lám nemhogy kétharmadába, hanem ugyanannyiba kerül, mint egy jobb fényképező (sőt). Hogy van-e ennek értelme az megint egy jó kérdés. Ennek az eldöntése már a te elhivatottságodon múlik. Ha nem keresel vele pénzt, akkor nyilván mint befektetés nem tekinthető, így csak az a kérdés, hogy nyújt-e számodra annyi örömöt a használata, hogy megérje. Ha viszont plusz 10k kicsengetése is már nadrágszíj-összehúzáshoz vezet, akkor lehet, hogy ez mégse a te sportod. Esetleg próbálkozz valami mással. Pl gyufacimke gyűjtésben már 5000 ft-ból elég messze el lehet jutni. ;) Vagy keress egy jobb állást, hogy ne okozzon ez gondot. ;]

(#150) j.bravo válasza csiga997 (#149) üzenetére


j.bravo
addikt

Komoly gondot okoz ám néha, hogy ne tekintsem személyeskednek amit/ahogy írsz... egyéni stílusod van, az biztos, de nem egyszerű hidegvérrel olvasni... :(:(:( Majdnem rákérdeztem a te állásodra :D

Helyette azt kérdezem meg, hogy milyen fotómasinát, és ehhez milyen állványt használsz (avagy tetted ezt a múltban).

Megint kis off:
Azt nem értem egyedül, hogy miért nem nagyon van olyan, ami egy-két dolgot tud kompromisszum nélkül, vagy csekély kompromisszummal ''csak'' nem tudja a többi szolgáltatást, pluszt, ami megdrágítaná... Franc érti. Ez olyan mintha ''olcsó'' (5 milliónál olcsóbb) autóból nem létezne olyan, ami üzembiztos, mert a ''fapadosság'' miatt, illetve a soksok lóerő, és/vagy luxus (duál digit klíma, ülésfűtés, bőrülés, akármi) nélkül csak olyan autót adnának, ami mondjuk minden harmadik nap nem hajlandó elindulni... illetve arra alkalmas lenne hogy bevásárolj vele, de hogy a gyereket elvidd az oviba, arra nem...


Témához visszakanyarodva:
Milyen esetleges beszerzési forrásokat ajánlotok az alábbiakon (ahol már jártam) kívül?
Azaz, milyen üzleteket, avagy weboldalakat lenne érdemes még végignéznem?

- Optiform
- Tripont
- Soós
- Edigital
- DigitCam
- SLRphoto.hu
- Fogalmamnicsmianeve bolt a Deák téren (Madách tér felőli oldalon)
(- Fotós bizományik a Vámház körúton ill. az ''új'' Váci utca elején (Fővám tér felé)

Hol nézelődjek még?
Esetleg a vatera.hu-n, teszvesz.hu-n kívül milyen hasonló van még, ahol mennek is a fotós cuccok? Néha szoktak emlegetni valami börzét a Pecsában... az mikor szokott lenni?


[Szerkesztve]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.