Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snypie


Snypie
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet egy 2608 x 1952 (5.1 MP)-es képet kinyomtatni 10x15-ös fotópapírra? Én vmi olyasmit hallottam, hogy a fénygépek 4:3 oldalaránnyal fényképeznek, és ugyanilyen oldalarányú fényképpapírt kell alkalmazni. Igaz ez? Ha igen, akkor mely méretű papírok a jók? Vagy hogyn lehetne 10x15-ösre nyomtatni normálisan?

Köszi

(#2) Soni válasza Snypie (#1) üzenetére


Soni
tag

Szerintem csak program kérdése.Legalábbis én bármilyen felbontású képet kinyomtatok bármilyen méretben,az igazolványképtől az A4-es ig.Az epsonomhoz kapott softverrel.

(#3) Donki Hóte válasza Snypie (#1) üzenetére


Donki Hóte
veterán

''Hogyan lehet egy 2608 x 1952 (5.1 MP)-es képet kinyomtatni 10x15-ös fotópapírra?''

Rondán :P

Ha az eredeti kép oldalaránya nem 3/2 arányú, akkor csak úgy lehet /szépen/ 10x15-ös papírra kinyomtatni, hogy levágsz a képből. Tehát levágsz annyit, hogy a kép mérete 2608x1738 legyen. Ezt már igen szépen ki lehet nyomtatni akár A4-es méretben is!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4) Snypie válasza Donki Hóte (#3) üzenetére


Snypie
csendes tag

Milyen progival lehetne ezt megoldani?
Egyébként HP PSC 8150-es nyomtatóm van, és a hozzá adott progival ezt csinálja, vagy tényleg levág a kép aljából:)
Vmint esetleg más oldalarányú fényképet kellene alkalmazni?

(#5) Donki Hóte válasza Snypie (#4) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szvsz bármelyik képnézegető progi tudja ezt (IrfanView, XnView, ACDSee biztosan tudja).

Azt, hogy mit csinál a képpel egy gép/program, azt úgy tudod megnézni, hogy kipróbálod :)

Lefényképezel bármit, amit ismersz, átzavarod a gépen/programon, aztán kinyomtatod.

Ezután ha ráismersz a dologra, akkor vág a progi; ha eltorzul, akkor átméretezi a képet. Ennyi az egész.

Amúgy meg kell tanulni, hogy ha monitoron akarod csak nézegetni a képet, akkor jó a 3:4 oldalarány, de ha nyomtatni is akarsz, akkor a 2:3 oldalarányú képeket kell csinálni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6) burbee


burbee
csendes tag

Sziasztok!
Segitsetek lécci! Hp photo smart p1000 nyomtatomat nem tudom telepiteni miota Xp-re váltottam. Eddig megprobáltam a netről majd baráti segitséggel cdről telepiteni,de mindig azt a hibajelzést adja hogy nincs kapcsolat! Sima nyomtato programmal a test oldalt ki tudom nyomtatni de utána nem müködik! Nyomtato kábelt kicseréltem már,de igy sem jo! LÉCCI SEGITSETEK!

(#7) dr.kiky


dr.kiky
tag

hp nyomtató keretprogival csak meglehet csinálni...:DD :DD :DD

(#8) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Szerintetek egy 3.2Megapxeles felbontású Canon A75-tel fényképezett képet ki lehetne nyomtatni a A5-ben?? Milyen lesz a minőség?

Köszi!

Aláírás

(#9) Pompi válasza kapcs-ford (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó lesz. Szerintem A4-ig jó a 3 megpixel kb. De 2.6mpixeles képből is láttam már jó A3-as nyomatot is. Mondjuk nyilván azt már nem közelröl kell nézni.
De az A5 teljesen jó kell, hogy legyen.

Feel Good Inc.

(#10) kapcs-ford válasza Pompi (#9) üzenetére


kapcs-ford
őstag

köszi a választ!
Bevallom, hogy az A4-re rá sem mertem kérdezni :U de majd előhívatok egyet próbaképpen.

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.