Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#67001) Ciccuka válasza Švejk (#66988) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Alonso Space Jokey-es, hogyhogy nincs???

🏎️ 🏁

(#67002) gbors

gbors
(nagyúr)

Eddig vitattam azokat a megszólalásokat, amik arra utaltak, hogy Rosberg túl sokat nyafog, de az alábbi elgondolkodtatott:

"There is too much luck that comes into it [with drivers able to make strategy calls]. For example [in Brazil] we thought a two-stop was the way to go, and actually a three-stop was quicker. So if I had gone for two stops and Lewis had gone for three, even though I am quicker he will win the race. That's not fair."

What????

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#67003) #67656192

(törölt tag)

Valaki esetleg tudja, hogy hol közvetítik a Race Of Champions-t?
Az oldalukon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#67004) Atomantiii válasza #67656192 (#67003) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Sky sports f1, motors tv, az utóbbi években adta a sport tv is.

(#67006) venember83 válasza b-type (#67005) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Teljes mértékben igaza van ebben az esetben. Csak azért, mert a RB sikeresen összebalhézott a Renault-val idióta módon, már rögtön radikális változtatás kell. Persze a FI és Sauber hiába sápítozik már x ideje, hogy ez így nem jó. Van itt részrehajlás bőven.

(#67007) #67656192 válasza Atomantiii (#67004) üzenetére

(törölt tag)

UPC-n ez sajnos egyik sincs.Valamikor közvetítette a Eurosport de most sem ott sem az M4-en nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#67008) gbors válasza venember83 (#67006) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Így van, én is egyetértek, és várom, hogy ennek a szellemében ellássák motorral jövőre a Red Bullt ;]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#67009) Turbolada II

Turbolada II
(őstag)

Az utolsó nagydíj helyszíne karakterisztika szempontjából szerintetek melyik pályához hasonlítható leginkább?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#67010) gF válasza Turbolada II (#67009) üzenetére

gF
(senior tag)

Talán Sepang. Viszont ott teljesen más klimatikus viszonyok uralkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#67011) [CS]Blade2 válasza b-type (#67005) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

A politikájukkal van a baj, olyan helyzetet teremtettek a V6-os szabályok megalkotásakor és V6 éra elején, hogy ez legyen, ami most van: lehetőleg nagy előnyre szert tenni a gyártók között, a szabályokkal befagyasztani az előnyt valamint a független gyártót elűzni, a motorárakat felnyomni (beleszámolják a háttérben saját célra elköltött fejlesztési pénzt, és kifizettetik a saját bulijukat a privátokkal), és a privát alakulatokkal szembeni előnyt fenntartani független gyártó hiányában. (neked nem adunk, neked csak tavalyit, én senkinek nem adok, stb.)
A csávó minden felvetésre politikai, gusztustalan választ ad. Van, amikor azt mondják, hogy jó a V6, mert egy rakat pénzt költenek a háttérben, ami nekik nem gond, mert ezt akarták, a közúton is ilyen motorokkal nyomulnak. A következő alkalommal, amikor felmerül, hogy akkor legyen szabad fejlesztés, mert úgy is készítenek a háttérben 1.000.000 új alkatrészt, akkor már a költséget hozza fel, hogy drága lenne felrakni, miközben ők 1.500.000 új alkatrészt készítenek a háttéreben. :D
Mondja ki, hogy szeretnék megtartani az előnyüket, és, hogy félnek a Redbull-tól, hogy nem tudnák még piszkos trükkökkel sem maguk mögött tartani őket, ha adnának normális motort.

Amit az FIA csinál, az megoldás lehetne. Úgy kell 4 gyártó, hogy közben ne a gyártók mondják meg, hogy mi legyen. Ezt úgy lehetett volna elérni - már, ha az FIA nem lenne töketlen - , hogy ő diktál, ő mondja meg, hogy mi legyen, és, ha profik lennének, akkor megcsinálnák úgy, hogy a gyártó is marad, a privát is elégedett, a néző, és olyan szabályt ír mellé, ami fel van készítve minden eshetőségre.

Szerintem a privátoknak úgy kellene vásárolni a motorokból, mintha a piacra mennének: ott lenne a 4 motor, és amelyik tetszik neki, amelyikre van pénze, azt veszi. Persze mind korlátlanul fejleszthető lenne a gyártója által. Már rég közel egyforma szinten lennének, ha alapjaiban újrakezdhették volna, akik benéztek valamit.

És azt is meg kellene oldani, hogy az ugyanolyan jó legyen a privát csapaté, mint a gyári. Pl.: Ha a Mercedesnek van 4 privát csapata, akkor leadja az 5 motort, és az FIA véletlenszerűen visszaosztja valami kütyüvel megjelölve, hogy ne legyen olyan, hogy Redbull-nak szánt és maguknak szánt, vagy, ha igen, akkor esetleg a gyári csapat autóiba kerüljön akár a Redbull-ba szánt.

(#67012) Turbolada II

Turbolada II
(őstag)

A Forma1-nek találtam megoldást a költségek csökkentésére: Íme az új gyártó ------> [link] :) German engineering!

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#67013) Csapoati válasza Turbolada II (#67009) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Szerintem Szocsi. Két jó hosszú egyenes és sok derékszogű kanyar.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#67014) b-type válasza [CS]Blade2 (#67011) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Az FIA-t ne bántsd, totál meg vannak lőve, normalizálni akarták az árakat, de a Ferrari megvétózta, és joguk volt hozzá, azt a jogot meg nem az FIA adta a Ferrari-nak.
A motorgyártókat sem érdemes bántani sztem, mert qva nagy költség kifejleszteni ezeket a motorokat, a Honda mit gondolsz mennyi pénzt rakott már bele hogy sereghajtók lehessenek?
Nagyon nagy összegekről beszélünk, és elvileg versenyhelyzet van, azaz 4 gyártótól lehet venni motort, tehát nem lehet bármennyit kérni értük. Illetve ott van az alapvető joguk, ők gyártják...ők adják. Bizonyos keretek közt kérheted hogy olcsóbban adják, de nem kötelezhetőek rá, illetve annak sem hogy kinek adjanak és kinek nem, számokat lehet mondani ahogy mondanak is.
A Lewis (mint farmer :D ) sem adja át a szövetét...az ő termékük.
...
A másik, egyenlőre csak a Red Bull van az alternatív motor mellett! ...az a Red Bull 200 milla font felett költött vazz
..az a Red Bull aki simán cserbenhagyta a többi csapatot ha érdeke úgy kívánta. ...és most hirtelen kiscsapat jogaiért harcol...na persze :)

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#67015) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Aki látta a Zoolander 2 trailerét:
Csak szerintem van benne a háttérben Hamilton? :D
Trailer: [link]
0:22-től.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#67016) shteer válasza guftabi96 (#67015) üzenetére

shteer
(félisten)

Szerepelni fog benne, volt róla cikk.

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#67017) Yayoh

Yayoh
(aktív tag)

Hamilton megint kezdi.

Remélem jövőre nyakába kapja Vettel-t egy jobb Ferrarival, meg egy motiváltabb Rosberg-et...

(#67018) Csapoati válasza Yayoh (#67017) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Pedig alapvetően nem mond hülyeséget. Rosberg szerintem sem Vettel szintje, utóbbinál meg most mi is van? Webbert azért simán verte, Raikkönent is kb. annyira, ahogy a finnt Alonso, de Ricciardótól meg simán kikapott tavaly. Hamilton volt, hogy Buttontól szenvedett vereséget, Alonso meg pariban volt az újonc Hamiltonnal. Rosberg viszont simán verte a visszatérő Schumit. Na most akkor hogy is van ez? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67019) [CS]Blade2 válasza Csapoati (#67018) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Button akkor a legjobb... Egyébként semmi, mert egy csapatban nem kapnának egyenlő elbánást, az eredményeik pedig csak azt mutatják meg, hogy ki hány évig volt világverő autóban. Ha nincs V6 éra, akkor lehet, hogy még mindig 1x-es, Vettel meg már 6x-os a Redbull-al. Ha a Ferrari talál valamit a V6 érára, akkor meg Alonso lenne ma 4x

(#67020) venember83 válasza Yayoh (#67017) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Ha így nézzük, mennyire jó Hamilton? Rosberggel egyértelműen nem egy kategória, a Merci toronymagasan a legjobb autó, az első vb-jét meg úgy nyerte, hogy Massáék veszítették el egy bugyuta tankolással.

(#67021) Ba cy lus válasza venember83 (#67020) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Hááát, azért abban az évben Massa kapott némi hátszelet is az FIA-tól. Na meg ez csapatsport, egy rossz tankolás is dönthet a VB-ről, nincs azzal semmi gond.
Amúgy az elvakult szurkolókon kívül nem tudom ki merné kijelenteni, hogy abban az évben Massa teljesítménye inkább VB-t érdemelt volna.

(#67022) emre válasza [CS]Blade2 (#67019) üzenetére

emre
(veterán)

Ez azért túlzás, de megköszönheti Alonsonak hogy a múlt idény után megnőt az ázsiója. Akkor azért elég sokan osztották hogy ideje visszavonulni. De idén erről még nem olvastam, meg úgy egyébként is kevesebb kritika illeti.

Dolgoznak a verőfényben a verőemberek A szivárvány minden színében játszik a testünk Mi gyönyörűek is lehettünk volna drágám De így is szép hogy áldozatul estünk

(#67023) gbors válasza venember83 (#67020) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Hamilton egy igencsak karcos 2007-tel nyitott, ahol "gólyaként" rögtön pariban volt a mezőny talán legjobb pilótájával. 2008 meg az egyik legrosszabb éve volt - ironikus, hogy pont akkor nyert VB-t.

Amúgy a nyilatkozatról: amit mondott, az tényszerűen igaz, de nem túlzottan elegáns ilyeneket nyilatkozni a többiekről. Más kérdés, hogy az egész beszélgetést kellene ismerni ahhoz, hogy tudjuk, mennyire akart ő erről beszélni, és mennyire fárasztották addig a célzatos kérdésekkel, amíg ez kijött belőle.

[ Szerkesztve ]

(#67024) DopeBob

DopeBob
(addikt)

Autós teheségkutató

Hát ez érdekes lesz, tuti belenézek :D

MZ/X

(#67025) kisza25 válasza DopeBob (#67024) üzenetére

kisza25
(félisten)

mondjuk én így tutira nem tudnék a vezetésre koncentrálni:P

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#67026) DopeBob válasza kisza25 (#67025) üzenetére

DopeBob
(addikt)

lehet, hogy azt mondták neki előtte, "ha nyersz, mi is elviszünk egy körre..." na, így? ;]

MZ/X

(#67027) kisza25 válasza DopeBob (#67026) üzenetére

kisza25
(félisten)

ez a tied, ha nyersz, ha veszítesz, de ha nyersz ő is a tied ;]
áááá Mónika:D

[ Szerkesztve ]

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#67028) #67656192

(törölt tag)

(#67029) kpal

kpal
(veterán)

(#67030) KraX válasza Csapoati (#67018) üzenetére

KraX
(senior tag)

Szerintem ezt lehetetlen igy lemerni. Csak ugyanolyan muszaki hatter mellett lehet fogalma az embernek a pilotak kozotti eroviszonyokrol, de meg ott is jelentosen nyom a latba, hogy kinek fekszik jobban az adott evben a tecnikai csomag (gumik, kasztni, hajtas stb). Pl a befujt diffuzor elotti evben Webber sokkal kozelebb volt Vettelhez mint utana (nyilvan nem csak ez szamitott, de ez IS szamitott).
Ezt szinte lehetetlen "lemerni" szerintem pont ez a jo az egeszben. Eleg unalmas lenne ha nem igy lenne.

I know kung fu!

(#67031) Ciccuka válasza Ciccuka (#65445) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Felhívták a rajongókat: ez most nagy húzás volt Hamiltonéktól!

Persze valószínűleg nem a brit versenyző maga, hanem PR-csapata fundálta ki az ötletet Lewis Hamilton tegnap este felhívta telefonon öt twitteres követőjét, akik helyesen válaszoltak egy általa feltett kérdésre, egészen pontosan arra, hogy melyik számból származik a következő idézet: "When I talk about money all you see is the struggle, when I tell you I'm living large you tell me it's trouble."

Nem sokkal később Hamilton közzétette a szerencsés nyertesek nevét

🏎️ 🏁

(#67032) Csapoati válasza Ciccuka (#67031) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Mi is a baj ezzel?

(#67033) Yayoh

Yayoh
(aktív tag)

Úton a ROC-ra.

(#67034) Ciccuka válasza Csapoati (#67032) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Nem igazán belülről jönnek Hamilton pozitív megnyilvánulásai. Külön PR-csapat intézi az imidzsének az építését.

🏎️ 🏁

(#67035) b-type válasza Ciccuka (#67034) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ezt elég valószínű, de pl. a Mexikói futam előtti állatmenhelyes posztjait gondolom nem láttad.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#67036) Viktor77 válasza b-type (#67035) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Tökmindegy. Ha Hamilton idejönne, és adna neki 1 millió dollárt, akkor is fikázná lépten-nyomon.

Nem kell komolyan venni, majd felnő.

[ Szerkesztve ]

Some people move on, but not us ... not us

(#67037) Csapoati válasza Ciccuka (#67034) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Kinél nem ez a helyzet? A pilótáknak nem az jár a fejükben 0-24, hogy kivel tehetnének valami jót, hanem hogy miként lehetnének még jobbak. De ez is a dolguk. Te mi jót tettél eddig életedben a rászorulókkal?

(#67038) kisza25 válasza Viktor77 (#67036) üzenetére

kisza25
(félisten)

ha jönne Hami és adna nekem 1 gurigát dollárban, nyitnék neki egy külön fórumot dicsérni:D ;]

(#67039) szilva01 válasza kisza25 (#67038) üzenetére

szilva01
(őstag)

Micsoda energiabefektetés lenne 1 misiért :P

(#67040) kisza25 válasza szilva01 (#67039) üzenetére

kisza25
(félisten)

ugye:D tisztára jól járna:D

(#67041) guftabi96 válasza kisza25 (#67038) üzenetére

guftabi96
(addikt)

:DDD kb.
Szobrot állítanék neki a ház elé :D

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#67042) @rglaaf

@rglaaf
(veterán)

(#67043) Peat;) válasza kisza25 (#67038) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Álszentek vagytok, ha idejönne és adna 1 milliót, másnap már azon kárognál hogy miért nem kettőt adott, már ha igazi magyar vagy. :) Mi nem örülünk, panaszkodunk, értem? :)

[ Szerkesztve ]

(#67044) Pompi válasza @rglaaf (#67042) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

De miért kék? Az Aston Martin Racing színe inkább a zöld amennyire én tudom. Pl. [link] és [link]

...

(#67045) Viktor77 válasza Pompi (#67044) üzenetére

Viktor77
(félisten)

A kék Johnnie Walker miatt.

Some people move on, but not us ... not us

(#67046) DS39 válasza Pompi (#67044) üzenetére

DS39
(veterán)

ez a verzió jobban tetszene, de a mostani FI-nél ez a kék design is szebb.

(#67047) shteer válasza Pompi (#67044) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem igazán. Elsősorban a szürke.

Ez inkább jaguar-zöld.

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#67048) Yayoh válasza @rglaaf (#67042) üzenetére

Yayoh
(aktív tag)

Jól néz ki!

(#67049) Pompi válasza shteer (#67047) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Szürke? Na olyat nem találtam. Rengeteg fehéret, ebből a szerinted jaguár zöldből is sokszor használtak sea-green néven fut náluk ha jól tudom. Már 1953-ban is használták: [link]
És azért találtam kék-sárga kombinációt is végülis. [link] vagy [link] Szóval akkor már inkább kék.

[ Szerkesztve ]

...

(#67050) emre válasza shteer (#67047) üzenetére

emre
(veterán)

Aston Martin DBR4-5 1959-1960

[ Szerkesztve ]

Dolgoznak a verőfényben a verőemberek A szivárvány minden színében játszik a testünk Mi gyönyörűek is lehettünk volna drágám De így is szép hogy áldozatul estünk

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.