Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2006 - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3751) -Mike- válasza Fisha (#3749) üzenetére


-Mike-
addikt

Ezen mit kell kitalálni? Hogy Hill a Jordanben vagy hogy melyik pálya? Vagy min gondolkozik? ;]

(#3752) Fisha válasza -Mike- (#3751) üzenetére


Fisha
őstag

Hmm, most vagy nem sikerult tul jol, vagy te nem nezted meg elegge...:)
Keprejtveny, nezzed meg meg1x.

(#3753) #70869248 válasza rlazol (#3747) üzenetére


#70869248
törölt tag

általában az autót egy pilóta fejleszti, általában..mert ha hasonló a vezetési stilus, és a hasonlóan képesek az autó adta visszajelzéseket közvetíteni a mérnököknek, akkor hasonló súllyal veszik figyelembe a beszámolóikat.

Ez megintcsak általában az 1sz. pilóta feladata, ő dönti el hogy a változtatásokkal az autó jobb lett vagy rosszabb,..és ha tudja akkor megadja hogy milyen irányban kellene még fejlődnie az autónak, és mely részének.
Ez nagyon nem egyszerű feladat, nem is mindenki alkalmas rá, azt még leközlik hogy miket tapasztaltak-éreztek vezetés közben és az autón eszközölt változtatások jobb/biztosabb/gyorsabb vezetési érzetet adtak, vagy rosszabbat.
De megadni hogy milyen irányba történjen a fejlesztés az nem könnyű, teljesen tisztában kell lenni hogy ami változást szeretne az gumi, kasztni, motor, felfüggesztés oldalról jöjjön-e.
Mivel egy autón az összes részegység összhangban müködik jól, ezért ezt az összhangot muszáj tartani.
Ha két pilóta fejleszt az ritkán egységes, inkább az szokott lenni hogy az egyik pakolja bele a kilómétereket az autóba..ezáltal termeli az adatokat, a másik pedig megnézi hogy milyen jó az autó.
..vagy az egyik a gumiba rakja a kilómétereket..mármint arra koncentrálnak a vele dolgozó mérnökök, a másik az autót teszteli.
Tetézve van ez azzal hogy a gumicégek sem dolgoznak mindenki kedve szerint.
Pl. motoros pélával élve a Michelin-nek V.Rossi tesztel elsősorban (nem csoda), ő az aki megkapja az új fejlesztést és megmondja milyen.
pl. a Ducati nem véletlenül váltott anno Bridgestone-ra, az ő motorjuk másképpen megy egy kicsit, darabosabb a kanyarokban, de brutális kigyorsításon, ezért ők egy más tipusú gumival szerettek volna kisérletezni, viszont erre a Michelinnél nem volt kapacitás/lehetőség.
Ezért mentek a Bridgestone-hoz.
Szal az 1.számú pilóta nem csak azt jelenti hogy el kell engedni adott esetben, hanem nagyon nagy felelőség is.
Ha pedig nem ért hozzá akkor keresnek egy jó tesztpilótát, és az fejleszti az autót,...de az soha nem lesz olyan jó.

[Szerkesztve]

(#3754) -Mike- válasza Fisha (#3752) üzenetére


-Mike-
addikt

De mi a kérdés jóember? :))

(#3755) Motion_Blur válasza -Mike- (#3750) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Többek között ezért gyors és jó mindíg a Ferrari Imolában. Nem pattog el, ha keményebben ráteszik a rázókőre. Schumi ezzel szerintem tizedeket nyert a Variante Alta és a Variante Bassa sikánokban :R

Asszem Martin Brundle nyilatkozta tavaly Imola után, hogy MS és Kimi vezetési stílusa nagyon hasonló (a telemetriai adatok elemzése után) :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3756) Fisha válasza -Mike- (#3754) üzenetére


Fisha
őstag

Egy film cime. (igy mar tul konnyu szerintem)

(#3757) Sirpi válasza Fisha (#3756) üzenetére


Sirpi
senior tag

Silent hill? :U
Kicsit pihenned kéne ;)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#3758) Motion_Blur válasza Sirpi (#3757) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vazze :DDD :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3759) Fisha válasza Sirpi (#3757) üzenetére


Fisha
őstag

Hat igen: Száj lent Hill.
Koszonom a figyelmet, leulok magamtol...:)

(#3760) -Mike-


-Mike-
addikt

[kép]

(#3761) -Mike-


-Mike-
addikt

[kép]

(#3762) -Mike-


-Mike-
addikt

:D [kép]

[Szerkesztve]

(#3763) -Mike-


-Mike-
addikt

Milyen régi képek, de aktuális...
[link]

[Szerkesztve]

(#3764) DaveNo1


DaveNo1
veterán

ezek tényleg rég voltak, de még mindig jól emléxek a történtekre anno. :) egyébként 99-es nincs?..

azért...FORZA FERRARI!

You are not prepared.

(#3765) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3766) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Paul Ricard 2. nap

[kép]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3767) c.zsolti válasza -Mike- (#3750) üzenetére


c.zsolti
őstag

Talán a Bridgestone miatt is jobban járna a Ferrarival, mivel a Renault-nak meg kell majd tanulnia az új abroncsokat. (már ha csak ez a két csapat jöhet szóba...)

...

(#3768) Markgx10


Markgx10
őstag

Hi!

MS 57,3-as mai Fioranoi ideje, milyennek számít? természetesen a V8-as motorral elért időkre gondolok, hogy volt-e már itt jobb stb.. Köszi:

Márk

(#3769) válasza Markgx10 (#3768) üzenetére



addikt

Az abszolút pályacsúcs 55.9 (2004)
V8-cal a legjobb: 57.134 (Massa, április végén) ez 1-2 századdal gyorsabb, mint a 2005-ös legjobb idő.
Schuminak egyébként eddig 57.647 volt a legjobbja idén V8-cal, Badoeré pedig 58.318

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3770) Markgx10 válasza (#3769) üzenetére


Markgx10
őstag

Az élő lexikon :D :R Köszi szépen

(#3771) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A meki új első szárnyat tesztelt:

[kép]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3772) -Mike- válasza Motion_Blur (#3771) üzenetére


-Mike-
addikt

És új első futóművet is nem? Vagy azt később? :F
És az oldalán mi az az ABCDEF....???? ;] :D

[Szerkesztve]

(#3773) Motion_Blur válasza -Mike- (#3772) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[kép]

Tanulják az ABC-t :R

Első futóműről nem tudok, kérem kapcsojja ki :P

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3774) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A5 Szubjektív - Barcelonai Görbe Tükör [link]

Ismét nagyon jó és felmerülnek benne olyan témák, amiket a napokban itt is taglaltunk :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3775) Chili7 válasza Motion_Blur (#3773) üzenetére


Chili7
őstag

Eddig jól titkoltad, hogy McLarenes vagy, de most lebuktál! :)
(#3771)(#3726)(#3740)


[Szerkesztve]

(#3776) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Neem, én véres szájú Ferrari drukker vagy, a vörös köddel és napszemcsivel tudod :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3777) Integra


Integra
titán

új striciszemüveg a láthatáron :DDD
[kép]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3778) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

''Ma reggel 10 óra körül Felipe Massa autójában meghibásodott a Ferrari motor, és miután a nap további részére eső is várható volt a csapat úgy döntött, hogy összecsomagol és hazautazik a helyszínről.''

...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3779) gyomlosi válasza Motion_Blur (#3778) üzenetére


gyomlosi
tag

Remélem ez csak kivételes eset!

(#3780) Motion_Blur válasza gyomlosi (#3779) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ne aggódj, nem 1 és nem is 2 versenytáv volt benne abban a mociban! ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3781) válasza Motion_Blur (#3780) üzenetére



addikt

Miért, hány volt benne?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3782) Motion_Blur válasza (#3781) üzenetére


Motion_Blur
félisten

907,282 km

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3783) válasza Motion_Blur (#3782) üzenetére



addikt

Hát, necces. 2 hétvége alatt többet mennek szerintem.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3784) Motion_Blur válasza (#3783) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igazad van, csak elsőre tűnt soknak...

Ha egy 4,5 km-es pályát veszünk, akkor több, mint 200 kör.

Péntek: 20 kör
Szombat: 40 kör
Vasárnap: 67 kör

~ 130km*2= 260*4,5= 1170km

Szerintem :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3785) válasza Motion_Blur (#3784) üzenetére



addikt

Ja, én is olyan 1200 km-re saccoltam volna a két versenyhétvégét.
Mindegy, Ferrariban idén még versenyen motor nem főtt meg, sőt az elmúlt 6 évből nem nagyon emlékszem ilyen problémára és ez a lényeg.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3786) Csepy válasza (#3785) üzenetére


Csepy
őstag

Csak emlékeztetőül: 2002 Malaysia, Barrichello, motorhiba (F2001M)

De van még, pár és mind barikáé, sajnos.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#3787) válasza Csepy (#3786) üzenetére



addikt

Ja igen, Ferrarit írtam, de Schumira gondoltam amikor az elmúlt 6 évet említettem.
Arra emlékeztem, hogy Barikának több gondja volt.

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3788) DaveNo1 válasza (#3785) üzenetére


DaveNo1
veterán

főni tényleg nem főtt meg idén, viszont maláj nagydíj előtt le kellett cserélni a két motort Ferrarikban ezért lett csak 5. 6. helyezés :U

You are not prepared.

(#3789) Motion_Blur válasza (#3787) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Alonso-nak füstölt már el autója? :F Én nem nagyon emlékszem rá :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3790) Motion_Blur válasza DaveNo1 (#3788) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen. Ott lehetett volna egy dobogó + Ausztáliában egy 4. hely simán. Milyen jól jönnének most az összetettben :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3791) -Mike- válasza Motion_Blur (#3789) üzenetére


-Mike-
addikt

[kép]

(#3792) Motion_Blur válasza -Mike- (#3791) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez nem brazília? :DDD Mert ott ütközött :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3793) -Mike- válasza Motion_Blur (#3792) üzenetére


-Mike-
addikt

Tudom...

mondjuk akinek van ideje rá utánakereshet, mert 2004ben ugyan volt mech. féjlőrje USAban egyenes végén, de az nem motor, Monacoban (ugyancsak 2004) vezetői hiba az alagútban vs Ralf), ez a brazil(2003) vezetői, egyáltalán romlott már el neki a motorja? Lehet minardis év is.

[Szerkesztve]

(#3794) Motion_Blur válasza -Mike- (#3793) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2001 Francia GP :R

+ egy csomó váltó, elektronikai probléma, alig fejezett be abban az évben futamot

(persze Minardival)

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3795) Motion_Blur válasza (#3769) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Megdőlt a V8-as pályacsúcs :)

''A brazil (Felipe Massa) 108 kört töltött a 248 F1 pilótafülkéjében, a leggyorsabbat 57.099 másodperc alatt teljesítette, ami a négy nap legjobb eredményének bizonyult. Programja a Monacói Nagydíjra való előkészületek köré összpontosult, konkrétan a beállításokon és a kasztni új alkatrészeinek tesztelésével foglalkozott.''

szerk:

[kép]
:DDD

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3796) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Silverstone-ban mentem egy 1:16.560-at. Nem tudja valaki, hogy ott mennyi a pályacsúcs? :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3797) AMD Power


AMD Power
titán

Coulthardot akarja a Toyota?

[link] :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3798) Vigneau válasza AMD Power (#3797) üzenetére


Vigneau
félisten

Ki tudja. Valamit ki kell találniuk, mert nem olyan irányba haladnak, amerre kellene. Főleg ennyi pénzből... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3799) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ha én elvakult vagyok, akkor haverom mi?

''Mosd le magadról a világ mocskát, jer velem, én megfürdetélek téged vala az életed adó benzinben s megnyitom eltompult, satnya hallásod a kerékvetők morajlása felé.'' (CV.könyv, VII. fejezet,XIX. bekezdés,VI. ének - Schumacher apostol imolai zarándoklata)

:DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3800) válasza Motion_Blur (#3799) üzenetére



addikt

Elborult.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2006 - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.