Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztibor


sztibor
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Van egy berendezésünk, amin az egyes opciókat egy floppy lemezről lehet aktíválni.
Természetesen miután a lemezt használtad, többé már nem lehet :W
Ha megnézem a lemez tartalmát az aktíválá előtt és után, akkor látszólag a rajta lévő fájlokkal nem történt semmi (méret,dátum,attribútumok)
Elképzelhető, hogy olyan szektorokba írna, amit explorer alól nem lehet látni?
Van-e valakinek vmi ötlete ezzel kapcsolatban.Progi amivel az összes adatot lehet látni a floppyn.Vagy vmi amivel két floppyt össze lehet hasonlítani.
Úgy sikerült megoldanom, hogy floppy imaget csinálok először, és azokkal működik, de szeretném kideríteni, hogy mi is történik valójában!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Tibi
:F

(#2) slayer006 válasza sztibor (#1) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3) Jarod1 válasza sztibor (#1) üzenetére


Jarod1
addikt

lehet hogy system file-okat csinál, A total commanderben állítsd láthatóvá a system fileokat..

(#4) sztibor válasza Jarod1 (#3) üzenetére


sztibor
csendes tag

Azon már túl vagyok, de nem azt csinálja!

Tibi

(#5) lazydog válasza sztibor (#1) üzenetére


lazydog
addikt

Ezzel össze tudod hasonlítani a fájlokat. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#6) sztibor válasza lazydog (#5) üzenetére


sztibor
csendes tag

Köszönöm szépen!

Ez nagyon hasznos kis cucc!!!!

Tibi

(#7) liksoft válasza lazydog (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mondok én egy gonoszabbat. Ha megnézed, a floppy track format-ot, akkor létre lehet hozni olyan sávot, ahol a 18 szektor (1.44 lemez) mellett van 19., 20. is! Ráadásul Te adod meg a szektor számát, így az akár a 25. is lehet. Na ezt nehéz megtalálni, egyszerű lemezmásoló nem viszi át, hiszen nem is keresi. Ráadásul ha nem 512 byte hanem pl. 128, akkor szép az élet igazán. Igaz viszont, hogy ha jól tudom a PC mai controllerei általában csak olvasni tudják, a régiek XT, 286, 386 tudták írni.

A fentieket tizen évvel ezelőtt csináltam (286, 386 világában), mára már elfelejtettem Így csak a lehetőségét tudom, a kivitelezéséhez kéne pár nap és előásni néhány régi programot meg leírást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8) lazydog válasza liksoft (#7) üzenetére


lazydog
addikt

Ez így tényleg ravasz védelem lenne. Nem ismertem ezt a trükköt.
Valószínű, hogy jelen esetben nincs ilyen turpisság. Abból gondolom, hogy mikor sztibor kolléga image-t csinált az eredeti floppy-ról, és az arról készült másolatokat használta, akkor működött a dolog. Ez csak úgy lehetséges, ha szabványos a lemezszerkezet.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.