Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Graphics #48166 üzenetére

    Sima nvme csak a csati tűnik furcsának mert SAS-ra hasonlít de közben pcie 4x van rajta.
    A saját korában gyorsnak számított. (Meg biztos volt vagy fél misi darabja) Nyilván egy satásnál ma is gyorsabb. Írás kissé gyenge de olvasásban versenyképes maiakkal azaz mondjuk játékokra teljesen jó lesz nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • tasiadam

    veterán

    lehetséges, hogy a nagyobbik NVME ssd-től, vagy a kisebbik rendszer SSD-től meg kell szabadulnom, mert egy kisebbik VGA kerülne be a gépbe NVEC miatt. Mind a 2 NVME, egyiken csak win10, másikon csak játékok vannak. melyiket cserélnétek inkább? 1:1-be tudnám a 128ast cserélni egy patriot burst-re, mert van, vagy a 1tb A2000-t valami samsungra, vagy caches 2.5"-re cserélném. Hátrányom kb egyikből sem származna

    [ Szerkesztve ]

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!
    Augusztusban összeraktam egy minden komponensében új gépet.
    2 Samsung 980 1TB Nvme SSD került az alaplapra.
    Az eslőn win és programok, játékok, torrent nincs. A másikon ment az írás/olvasás nagy mennyiségben. Ez idő alatt töbször megtelt és mentettem le róla.
    Ma egy külső HDDm vacakolt ezért felraktam egy HDsentinelt, ez az érdekes kép fogadott:
    [kép]
    A program szerint ez alatt a 4hónap alatt a rendszer SSD 22 napot futott és 436 TB-t írt. :Y
    A másik SSD ami napi szinten "dolgozott" pedig 4nap működési időt ír és 6TB forgalmat.
    Alapból a működési idő eltérését nem értem a két lemez között. A 436TB írást pedig kizártnak tartom. Lényegében arra a lemezre a win és programok telepítését leszámítva nem írtam adatot. Nyílván cache és temp mappákat írnak a programok de a foglalt tárhely kb stagnált ez idő alatt.

    Szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

  • pilu85

    őstag

    Én egy olyan tesztet szeretnék videóban látni, ahol a sata 3 versenyzik az nvme ssd-vel, de úgy, higy ezek típusa is fel van tüntetve. Főleg játékok alatt. Eddig csak olyat találtam, hogy sata 3 vs nvme, de ez így elég tág fogalom...

    "A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

  • Skfpo

    lelkes újonc

    Sziasztok,
    Vásároltam egy wd green 570 1tb és egy wd black 770 1tb nvmet. Az egyiket rendszermehgajtónak a másikat játékosnak bettem. Melyiket érdemes rendszerként üzemeltetni illetve melyikre menjenek a játékok? Előre is köszi a válaszokat. :R

  • varmi2

    nagyúr

    válasz apszi #49719 üzenetére

    1. nem lesz jelentős változás asata ssd és az nvme ssd között az oprendszer szemszögéből, de ha már van ilyen ssd-d, és elfér rajta, akkor mennyen onnan a rendszer.
    2. ezt nem értem, a játékokra is ugyan az a helyzet, mint az oprendszer esetén, semmi válltozás, max pár tized másodperc előny, ami lényegtelen
    3. jobb az új telepítés

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • johnnyvsr

    csendes tag

    válasz PROTRON #50374 üzenetére

    Igazából a terv annyi lenne hogy a2000 rendszernek , a Samsung a játékoknak már csak a méretük miatt is.. Hddhez annyira nem ragaszkodok, ha nyűgös. Csak furcsalom hogy csak az egyik SSD-t látja nvmenek. Így most akkor a Samsung lassabb ebbe a módba ahogy van? Vagy hogy lenne a megfelelő beállítás? Ha újra kell tenni hozzá a windowst az se gond.

    [ Szerkesztve ]

  • PROTRON

    addikt

    válasz johnnyvsr #50375 üzenetére

    Szerintem igen, lassabb.
    A HDD-ről a pótolhatatlan adatokat mentsd le és csak utána állj neki kikeresni ennek a raid beállításnak a kikapcsolását, mert nekem az a gyanúm hogy gondokat okozhat az adatokban. Jobb félni mint megijedni.

    Azért kardoskodom amellett hogy átrakd a 970 EVO plusra a rendszert, mert egyrészről a legtöbb alaplap a második NVME meghajtót az alaplapi csipszeten keresztül kezeli, így tehát osztozik a sávszélességen az usb portokkal, másik HDD-vel, Lannal, pl amikor még töltöd lefele a gamet.
    Másrészről pont hogy a windowsnak és az onnan induló programok alá kell a leggyorsabb apró file elérésű SSD, még akkor is ha egyébként game-ek esetén nincs teljesítménybeli különbség még sata vs evo plus között se.

    Szóval én a helyedben átraknám az 1TB evo plust fő rendszernek, amennyi steam mappa ráfér, aztán ami már nem fér rá, azok a steam játékok mehetnek a másodlagos, A2000-re, mert a steam ahogy Te is tudod megengedi hogy több helyre telepíts játék mappákat.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • iceQ!

    addikt

    Sziasztok,

    Van egy Adata SX6000PNP meghajtóm. Erre van telepítve pár játék. Mikor játszom, random kifagy a gép, fekete kép és újraindul az egész rendesz, majd restart után nincs ott a meghajtó. Ezt elsőnek egy HP OMEN laptopban csinálta, majd átkerült egy asztali pc-be ez az ssd. Kis idő eltelt és most is ugyan ezt csinálja. Firmware frissítés volt. Annyi plusz infó van, hogy a játékok néha be-be szaggatnak, avagy kis mikro laggok vehetőek észre. Másik meghajtón ilyen jelenség nincs amin a Windows van (az egy Samsung nvme meghajtó egyébként). Írás/olvasás rendben van. Sebesség romlás nincs. Valami ötlet, hogy hol a hiba?

    Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

  • verdeX

    csendes tag

    Sziasztok. Vettem egy Samsung 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 1TB-os SSD-t. Másodlagos háttértárnak, játékok és egyéb dolgok tárolására. Nem nagyon mélyedtem el a témában, de azért ránéztem a "milyen ssd-t vegyek?" összefoglalóra, ott ajánlott volt.
    A leírás 3500 MB/s olvasási, 3000 MB/s írási sebességet írt.
    A Samsung Magician programmal, kb. 1700 olvasási, 1650 írási sebességet hoz. Nem nagyon értek a témához, de ez ránézésre is sokkal kevesebbnek tűnik, annak tükrében is, hogy tudom, hogy a 3500/3000 maximum értékek.
    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez egy újracsomagolt termék volt(tudom, többet nem csinálok ilyet), lehet, hogy emiatt küldte vissza az előző vásárló is?!
    Kérdésem az lenne(lehet hülyeség), hogy lehet olyan beállítás amit alaplapon(lenovo ideapad gaming 3/win11) esetleg nem állítottam át, és nem tudja megfelelően kezelni, vagy firmware frissítés esetleg hozhat valami javulást? Vagy ne foglalkozzak vele, játék futtatásra ez a sebesség is megfelelő, vagy küldjem vissza?
    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • Rison77

    senior tag

    Sziasztok!

    Az mennyire van rendben, hogy egy full null km-es 2TB-os 970 evo nvme-t beraktam a gépbe, megformáztam, és már rögtön 118 giga írott adat van rajta? :F
    Illetve a rendszer egy 250 gigás szintén 970 evo-n van, ezt gyakorlatilag amikor megvettem, csak cloneoztam rá az oprendszert az előző 120 gigásról, azóta semmilyen programot nem raktam fel, lomtár nincs rajta, és 57 nap működési idő alatt 5,15TB írott mennyiség. Amit én irreálisan soknak tartok ahhoz képest, hogy van egy 500 gigás 860evom játékokra, amit intenzíven használtam 802 nap működés alatt 15TB írott mennyiség.. Lövésem sincs mi az ami ennyire írja az adatokat rá, a windows frissítések , nvidia driver, tuti nem írtak rá ennyit ennyi idő alatt.

  • motown5l

    senior tag

    válasz koby11h #51026 üzenetére

    Szia. Igen De azt mondja, hogy a Windows neki a másik rendszeren van.. Én a Windowshoz szeretném kapcsolni a másik ssd t. A lapomon 2 nvme foglalat van mindkettobe van M2 ssd. Én ezt a két ssd t szerettem volna össze kapcsolni egy meghajtonak. Vagyis ne C és D legyen, hanem mindkettő C.
    És így lett. Volna 3 TB.
    De sikerült úgy meg oldanom, hogy a steam játékokat át, tudtam tenni a másik meghajtóra. Adatmentes nélkül. Így az 1 TB ról le kerültek a játékok. Ami több 100 giga helyet foglaltak. És át kerültek a 980 pro ra.

  • csibe1

    addikt

    válasz PROTRON #51391 üzenetére

    "tehát eleve több helyen példányban kell lementeni mindent, az a biztos.2

    A tényleg fontos (nem a kedvenc természetfilmekre gondolok most :D ) azt valóban több helyen (HDD, SSD, felhő) kell tárolni, mert ha elszáll a meghajtó akkor azoknak jó eséllyel annyi.
    Nekem most egy 250-es NVMe SSD a rendszermeghajtó, pár multis játék egy 500-as SSD-n van, a régebbi játékok meg filmek merevlemezen.
    Régebben én is jártam úgy párszor, hogy a rendszermeghajtón voltak a játékok, elszállt a rendszer, aztán lehetett mindent is újratelepíteni.
    Egy jó ideje külön vannak a dolgok, és így a játékokat se kell újrarakni, meg amiből lehet portable verziót használok.
    A játékmentéseket meg időnként elmentem a rendszermeghajtóról, és kivadászom a kulcsot a registryből.
    Régebben nem volt ilyen gond, mert a játékok a saját telepítési mappájukban tárolták a mentéseket.

    " Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

  • kovakoss

    lelkes újonc

    Sziasztok, a következő a problémám.
    van egy 2hónapja vásárolt gépen az alábbi konfigokkal:
    -FSP Hydro K Pro 750W
    tápegység
    -Crucial 1TB M.2 2280 NVMe P3
    CT1000P3SSD8
    -Palit RTX 4070 Dual OC 12GB
    GDDR6X videokártya
    -Cooler Master Hyper 212 Halo
    Black processzor hûtõ
    -Western Digital WD Blue 1TB
    merevlemez WD10EZRZ
    -Intel Core i5-11400 processzor
    (BX8070811400)
    -Kingston FURY Beast DIMM
    2x8GB 3200MHz DDR4 memória
    (KF432C16BBK2/16)
    -GIGABYTE H470M H az alaplap

    a probléma a következő: nagyon lassan bootol be a gép, bootolás után is elég lassú 5-10 perc elteltével valamivel gyorsabb, nagyon lassan tölti be a programokat, játékokat, nagyon sok idő a loading screen a jatékokban.
    másik csoportban rájöttek a srácok hogy valószínű hogy az SSD-lesz a hibás.
    Crystal Diksmarkal ezeket az értékeket dobta ki
    bios frissítés meg volt, windows 10 pro megy a gépen de volt rajta 11 is de az újra telepítés se oldotta meg a problémát.
    RAM, CPU kíválóan működik, Hard Disk Sentinel is az írja hogy az SSD és a HDD is kíválóan működik.
    Ha valaki tud segíteni az megköszönném.
    kb 2 hónapos a gép és már az elejétől ezt a problémát produkálja

  • tibaimp

    nagyúr

    Üdvözlet!

    Kérdezném, hogy van-e valakinek tapasztalata, rossz, vagy jó az alábbi SSD-kkel kapcsolatban. Gondolom a kapacitás mindegy, maga a "családról" szerzett tapasztalat érdekelne. Köszi előre is.

    Nvme SSD, kifejezetten játékok telepítésére (én magamnak 4TB-osat gondoltam)
    - A-Data Legend 960 MAX, 10,65mm hűtőborda,
    - Corsair MP600 PRO LPX, 11 mm hűtőborda,
    - Corsair MP600 Pro XT, 19 mm hűtőborda,

    Az utolsónál a 19 mm-es borda kifejezetten tetszik. A sebesség annyira nem téma, mert az alaplapomon csak a legszélső a VGA-tól a legtávolabbi slotba fér be, ami "csak" PCIe 3.0 x4-es szóval olyan ~3000/3000MB/sec körül menne, de nekem az pont jó!

    Letöltő, torrent SSD-nek meg a Kingston DC600M, DC500M családot gondoltam volna esetleg Intel S4520!

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • Pityu.

    nagyúr

    Esetleg valakinek van e tapasztalata a következő ssd-kel?
    -ADATA Legend 710 m.2 NVMe 1TB
    -Kingston NV2 1TB M.2 PCIe NVMe (SNV2S/1000G)
    -Apacer AS350X 1TB
    -Emtec X150 960GB
    -Verbatim Vi550 S3 1TB
    Mennyire bírhatják a strapát installálgatás,torrent letöltés meg játékok telepítése.HDD helyett megérheti venni ssd-t?Ezeket találtam aránylag jó árban.
    Még csak gondolkodóban vagyok mert kicsit félek az ssd dologtól aktív felhasználásra.Rendszer alatt az van de az nincs sűrűn basztatva.,

    Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

  • firstman3333

    tag

    Üdv!
    Alapvetően az sn850x jobb választás lehet, mint a 980pro? A játékok simább futása szempontjából (akár a jövőben) lehet különbség 2 nvme meghajtó között?

  • UserX

    őstag

    Sziasztok!

    Az mennyire 'Urban Legend', hogy ha tele van írva az SSD, csökken az élettartama?
    A rendszer egy 500 GB-os SATA. És van egy NVMe, szintén 500 GB, csak játékok vannak rajta, nincs folyamatos írás.
    A C-n 138 GB a szabad terület, a M2-esen csak 13...
    Mennyi az optimális?
    Köszönöm! :R

  • ReSeTer

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretném kihasználni a DirectStorage feature-t játékokban.
    Szeretném először is azt megtudni, hogy a [link] alaplapom támogatja-e (rev 1.0), mert nem egyértelmű a spec leírásból (valahol írja az nvme-t, valahol nem).
    Jelenleg AMD Ryzen 5 3600 processzor van benne, szeretném, ha ennek fényében mondanátok meg, mi az a szint amely még támogatott, ha támogatott SSD szempontjából. Gondolok itt, hogy milyen generációt érdemes keresni minden amit szükséges a pontos SSD meghatározásához, amit majd akkor megkérdezek a "milyen SSD-t vegyek" topicban.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • zebra_hun

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Mielőtt a Milyen SSD-t vegyek topikba írnék, itt is kérdeznék.
    Kezdem azzal, hogy nem vagyok otthon a témában.
    Szóval egy éve vettem aprón egy
    "Samsung PM9A1 512GB PCIe Gen 4.0 NVMe 2280 SSD. Ez a Samsung 980 Pro SSD OEM verziója"
    ilyen SSD-t. Vagyis kettőt, mivel két gépünk van.
    Egyik tegnap olyan szinten elhalálozott, hogy a gép sem akart működni.
    Röviden a sztori:
    C és D-re van (volt) osztva, os, és egy kis tárhely a játékoknak. (100/400Gb)
    Nem sokszor cserélem benne az adatokat, amik ugyan nem kicsik, de néha kell. (~2-3 hetente)
    Ez történt tegnap is. Egy régi verzióra jött frissítés, 170Gb,. Régi kuka, új rámásol. Mivel nem 2 perc, elindítottam, otthagytam, órák múlva jutott eszembe.
    D meghajtó ki volt centizve, de nem nyekergett. Pontosan 170Gb volt az üres hely.
    Órák múlva amikor bementem gép befagyva.
    Restart lehetetlen, BIOS-ba belépni 10 perc. Boot-olható meghajtó, vagyis az SSD eltűnt.
    Némi próbálkozás után az hozott megoldást, hogy kivettem az alaplapból az SSD-t.
    Így legalább a gép nem fagy, működik normálisan BIOS-ig, csak nincs os.
    Ezért is írok először ide, mert nekem ez nem tűnik extrém felhasználásnak.
    Ok, nagy méretű dolgokat pakolok néha. Utána napokat, heteket marad. Aztán 100-200Gb -ot másolunk újra.
    Szerintem nem extrém, nem gondoltam volna sosem, hogy elhalhat.
    Ház jól szellőző, alaplapi hűtőbordával volt. 9db venti vihart csinál.
    Egyelőre csak kivettem éjjel, gondolom esélytelen adatokat kinyerni belőle. Ezzel így jártam valószínű.
    Gyerek játékos gépe, szóval nem életbe vágó adatok. Ezért is a nagyméretű adatok.
    De hogy a gépet megakasztja egy SSD, ilyet sosem láttam.
    Vagyis semmilyet, mivel ez az első ilyen hiba életemben.
    Mivel kettőt vettem anno, a másik az én gépemben van, de az még működik.
    Igaz kevesebb adatot mozgatok rajta, én nem vagyok játékos.
    Mivel kell vennem másikat, így hogy a hülyeséget elkerüljem, inkább kérdezek.
    Ha az a cél, hogy ilyen méretű adatokat sűrűn cserélek, mikre érdemes ügyelni?
    Van e kimondott ajánlott, vagy kerülendő?
    Mindenképpen az ilyen NVME SSD kell, mert háklis vagyok pár dologra.
    512Gb is kevés, 1 vagy 2 Tb lesz.
    Osztani is szeretném, tehát a windows is ezen lesz.
    Köszi előre is a tanácsokat, hasznos, építő kritikát elfogadok.

    Üdv., zeb

    13700k/Asus Strix D4 Z690.

  • M4T4D0R

    tag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek felötlött, hogy szeretne magának 1 vagy 2TB os SSD-t amin menne neki a rendszer, játékok és adatok tárolására is használná majd. Elsősorban NVMe SSD-t szeretne.

    Egyelőre csak érdeklődésképpen írok, komoly szándék nincs a vásárlás mögött.

    Alapvetően ezek és az ezek közötti különbségek érdekelnek:

    Western Digital Black SN770 2TB M.2 NVMe (WDS200T3X0E) [link]
    Western Digital SN850X 2TB M.2 (WDS200T2X0E) [link]
    Western Digital Blue SN580 2TB M.2 (WDS200T3B0E) [link]
    Western Digital SN850X 2TB M.2 (WDS200T2XHE) [link]
    Samsung 990 PRO 2TB M.2 (MZ-V9P2T0BW) [link]
    Samsung 980 Pro 2TB M.2 (MZ-V8P2T0CW) [link]
    Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2 PCIe (MZ-V8P2T0BW) [link]
    Samsung 970 EVO Plus 2TB (MZ-V7S2T0BW) [link]
    Kingston KC3000 2TB M.2 PCIe NVMe (SKC3000D/2048G) [link]
    Kingston FURY Renegade 2TB M.2 PCIe (SFYRD/2000G) [link]
    ADATA XPG GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 (AGAMMIXS70B-2T-CS) [link]
    Crucial P5 Plus 2TB M.2 (CT2000P5PSSD8T) [link]

    Úgy tudom van ezekben az SSDkben valamilyen gyorsítótár, meg hogy idővel belassul de alapvetően nem értettem meg, akkor most ezek közül melyiket lenne érdemes választani. Mert ugye ezeknél elég hasonlóak az árak kisebb-nagyobb differenciával.

    [ Szerkesztve ]

  • Zadia

    senior tag

    Sziasztok.
    Egy kis segítség kellene.
    Vettem egy Asrock B450M Pro4 R2.0 alaplapot. ezen a deszkán 2db M2 foglalat van.
    Az egyik nvme-s, ebbe raktam egy Kingson A2000 512GB ssd-t. A másik M2 foglalat
    M Sata-s. Ide szeretnék bele venni 1 500GB körüli ssd-t,amire játékokat telepítenék.
    Az Asrock honlapján azt írják,hogy ha az egyik ssd használatban van akkor addig a másikat lekapcsolja.
    Ezt miként kell értelmezni? Ha az op rendszer megy az nvme-s ssd-n akkor nem fog működni az msata-s,amire játékot telepítek?
    Nem vágom ezt a témát.
    Köszönöm mindenkinek az építő jellegű segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés