Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sequator


sequator
senior tag

''Szerda este összehangolt akcióban csaptak le a hatóságok a Fairlight (FLT) nevű, fizetős warezszervereket üzemeltető és kalózszoftvereket terjesztő nemzetközi csapatra az USA-ban, Hollandiában és Magyarországon. Információink szerint itthon a rendőrség az FBI-jal közösen razziázott többek között a BME Kármán Tódor Kollégiumában.''

http://index.hu/tech/jog/flt040422/

hát ezt is megértük:(

Sautia

[Szerkesztve az eredeti cikk változását tükrözendő -- lásd még a #61-es hozzászólást. 2004-04-22 17:36 -- KovacsUr]

sequator

(#2) Axxel válasza sequator (#1) üzenetére


Axxel
csendes tag

Lassan minden tekintetben felkerülünk a térképre. :DDD

'A gyerekeimet CONTROLnak, ALTnak és DELnek fogom nevezni. Ha Valami gond lesz velük, csak megütöm őket kétszer és minden rendbejön''

(#3) divot


divot
veterán

Ezért mondtam korábban, hogy mindenki gondolja meg a fizetős, sms-es warezolást kétszer. :(

De ahogy nézem, ehhez a BSA-nak semmi köze.

[Szerkesztve]

(#4) Peat;) válasza divot (#3) üzenetére


Peat;)
veterán

:F őket büntetik nem azt aki használta(még! )

(#5) Den válasza divot (#3) üzenetére


Den
veterán

én sem értem hogy hogy jön ide bsa.

www.simson4t.hu

(#6) iguana


iguana
őstag

komolynak tűnhet, mert adatparkból is kivettek gépeket...

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7) divot válasza Den (#5) üzenetére


divot
veterán

Ki is kellene venni a címből.

(#8) KovacsUr válasza divot (#7) üzenetére


KovacsUr
addikt

Én is gondoltam rá, de ha sequator így gondolja, szíve joga ilyen címet adni.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#9) Redreamer


Redreamer
tag

Kiváncsi vagyok mennyi lehetett a legális/illegális software aránya?:D

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#10) divot válasza Redreamer (#9) üzenetére


divot
veterán

Én ezt nem tartanám ennyire viccesnek, mert most jó néhány embernek fog derékba törni a karrierje.

(#11) sequator válasza KovacsUr (#8) üzenetére


sequator
senior tag

részemről aztán ki lehet venni, de sztem az FBI nem csak úgy megérzés szerint indult nyomzni szoftverügyben

Sautia

sequator

(#12) KovacsUr válasza sequator (#11) üzenetére


KovacsUr
addikt

A cikkben azt írják, nem a warez volt a razzia elsődleges oka, hanem egy DoS-támadás. Persze mindenki azt hisz, amit akar. Ebbe még a BSA is belefér. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) viharhozo válasza KovacsUr (#12) üzenetére


viharhozo
addikt

Szvsz egyertelmuen nem az illegalis szoftverek erdekeltek oket. Az egesz jatekiparnak egyuttesen sincs akkora ereje, mint egy nagyobb multinak, akit DoS-olni probaltak. Vki evvel is penzt akart csinalni es rab....ott.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#14) Biaggio válasza sequator (#11) üzenetére


Biaggio
őstag

(#15) sequator válasza KovacsUr (#12) üzenetére


sequator
senior tag

Magyarországon nem, de a külföldi razziák célja a warez volt.

át lehet fogalmazni a címet, de muszáj volt mellé írnom valamit, ami kapcsolható a témához (nem vitt rá a lélek, h az indexes címet csak simán bekopizzam:)) )

egyébként mennyire lehet valakinek abból baja, h a smswarezt használt már(egyszerkétszer)? előfordulhat, h egynap csöngetnek, és viszik a gépet??

Sautia

sequator

(#16) Atlantis válasza viharhozo (#13) üzenetére


Atlantis
veterán

Hadd kérdezzek egy ostobát: mi az a DoS?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) Pötyi válasza Atlantis (#16) üzenetére


Pötyi
őstag

Denial of Service

Tulterheléses támadás. Annyi kérést kap a szerver, hogy egyszerűen nem tudja kiszolgálni.

QNX is cool!

(#18) faster válasza Atlantis (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Disk Operating System. A Microsoft nevű warezoló banda terjesztette. :DDD

Egyébként Denial of Service. Egy szeverszolgáltatást (pl. egy webszervert) blokkoló támadási forma.

(#19) Peat;) válasza viharhozo (#13) üzenetére


Peat;)
veterán

Azért a játékipart nem kéne leírni, folymatosan nőnek az eladások, a már nagyon komoly erővel bír, sok milliárd dollár van benne...

(#20) Atlantis válasza Pötyi (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz. Csak azt nem értem, miért a Kármán-ban mentek. Szvsz a Sch...-ben komolyabb ''halak'' is vannak.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#21) Redreamer válasza divot (#10) üzenetére


Redreamer
tag

Hát aki ezzel foglalkozik az vállalja a kockázatot szvsz jobban kellett volna vigyázni! Amúgy meg mindig a kishalakat kapják el sajnos!

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#22) divot válasza sequator (#15) üzenetére


divot
veterán

Ha jól emkékszem néhány évvel ezelőtt Pakson volt ilyen csoportos lebukás, mert a programmásoló megbukott, és találtak nála nyilvántartást az ügyfelekről.

(#23) iguana válasza sequator (#15) üzenetére


iguana
őstag

ha már mindenképpen smswarez, akkor szigorúan prepaid kártya, másik telóban, ami csak erre van használva, semmi másra...

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#24) F-ECT$ válasza iguana (#23) üzenetére


F-ECT$
titán

IP alapján így is megtalálhatnak...

Dive ever, work never.

(#25) J.J. András válasza viharhozo (#13) üzenetére


J.J. András
őstag

ne haragudjatok,de több helyen is láttam már, és utána jártam, helytelen az evvel - avval kiefejezés, amit sokan használtok......
nem bántja a fületeket sem ??? :F
az ezzel - azzal, mivel ez az mutatónévmásból származik.....és nem az ''ev - av'' névmásokból.......

már ha a nyelve is elveszik egy nemzetnek, az már komoly gond....
több refomerünk is úgy látta,akik jóval bölcsebbek voltak, mint én.....hogy a nyelv a nemzeti öntudat ébrentartója, forrása, és.....nélküle nem beszélhetünk különálló nemzetről sem !!! (-lsd.: Jugoszlávia, és a balkáni szláv válság........)

na, bocsi, de már kikívánkozott !!

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#26) tomcs válasza J.J. András (#25) üzenetére


tomcs
őstag

..off
nekem pl bantja, nem is hasznalom, de attol fuggetlenul helyes igy is

(#27) faster válasza J.J. András (#25) üzenetére


faster
nagyúr

Ez marhaság, és totál OFFTOPIK!

Bővebben: link

(#29) Axxel válasza J.J. András (#25) üzenetére


Axxel
csendes tag

Erre szokták mondani: Ha halgattál volna...

'A gyerekeimet CONTROLnak, ALTnak és DELnek fogom nevezni. Ha Valami gond lesz velük, csak megütöm őket kétszer és minden rendbejön''

(#30) KovacsUr válasza Atlantis (#20) üzenetére


KovacsUr
addikt

[off]Hmmm... Nem kéne ötleteket adni. Ha holnap ott lesz razzia, a te lelkeden szárad. :)[/off]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#31) anaqer válasza faster (#27) üzenetére


anaqer
veterán

Helyesen : ''OFF TOPIC'' ;];];] (bocs)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) Pötyi


Pötyi
őstag

Kapjatok már észbe, hogy jönne az FBI? Hiszen nincs is neki a Magyar Köztársaság területén nyomozati jogköre! Az FBI létesített egy kiképzőközpontot és tanácsokat ad. Kész, ennyi. Nem kell túlmiszitifikálni! Senkihez sem fognak úgy bemenni, mint az amcsi filmekben, pláne nem ők!

http://www.usis.hu/ilea.htm Bővebben: link

(Tudtátok, hogy a kínai piacon az árusok adják-veszik egymás közt a rendőrökről készült fotókat? Így könnyebben felismerik őket, ha civilben kimennek szaglászni a piacra... :D

Lehet menni lesbenállni a Böszörményi útra teleobjektívvel.. :D )

[Szerkesztve]

QNX is cool!

(#33) tomcs válasza KovacsUr (#30) üzenetére


tomcs
őstag

nem tudom sajnalni az olyan embereket akik penzert adjak tovabb a warez cuccokat.

jo, 1 dolgo hogy csoro vagyok szal en se vagyok szent de pl bolti lopasnal se ugyanaz a tetel hogy elemelsz 1 db-ot vagy 10 raklappal es arulod. (nem tudom hivatalosan meg van-e kulonboztetve, ugy jozan esz alapjan mondom)

kozhely tudom, de azert megis valaki letrehozta azt a dolgot, valaki meg csak feltolja 1 szerverre. az 1 dolog hogy elmarad nemi bevetele mert masoljak de hogy mas kapjon penzt a munkajaert az mar 1 picit sok.

(#34) DaSilva válasza J.J. András (#25) üzenetére


DaSilva
senior tag

fogadok, hogy a mágnesmotor viszont korrekt szó :))

huss, fohászom száll feléd

(#35) anaqer


anaqer
veterán

''I dont think these colleges realize they are just feeding into shit tho. They are the ones allowing 100mbit and 0c3/24 connections for students to use. With connections like that, wtf do u think these kids are gonna do with em? Play yahoo checkers, and chat/cam on MSN? Pff.''

Mondjuk ebben is van azért valami.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#36) DaSilva válasza anaqer (#35) üzenetére


DaSilva
senior tag

Az elte budaörsi úti kollégiumában egyszer 'na mit tudhat' felkiáltással letöltöttem egy 11 megás mp3-at. Nyolc tized másodperc. Majdnem leestem a székről.

huss, fohászom száll feléd

(#37) anaqer válasza DaSilva (#36) üzenetére


anaqer
veterán

Woah. Én még a 768kbps-ben is elgyönyörködöm néha...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38) Loha válasza faster (#18) üzenetére


Loha
veterán

Ez marha jó poén volt!!! :C

(#39) Pháraó


Pháraó
tag

csak úgy mellesleg néha azok (rendőrség stb.) üldöznek akiket üldözhetnének... magyar példa...

JAJ JAJ!! Rántott husi...

(#41) Loha válasza DaSilva (#36) üzenetére


Loha
veterán

ELTE TTK épületében néha 8-10Mb/s-el is jön a net!

(#42) Pötyi válasza Kalandor (#40) üzenetére


Pötyi
őstag

Rendőr, vagy vámos, nem mindegy? :D Egykutya... Ilyen aprosagon nem veszünk össze.... :D

QNX is cool!

(#43) tildy


tildy
nagyúr

Ne haragudj sequator de én a cikkben sehol nem találom a Kandó kolesz nevét, másrészt a kandó koli netes hálózatát üzemeltető csapatot szintén FBI-nak hívják többek közt én is tagja vagyok.Már csak azért sem hiszem el amit mondtál, mert a mi kolinkban teljesen le van választva a külső háló a belsőtől, kapásból nincs DC sempéldául, és egy ilyen támadást rögtön kiszúrt volna az FBI(mármint a kolis FBI).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) tildy


tildy
nagyúr

Izé nem tudom ki írta a cikket, de kb egy-két értelmes mondat van benne.Semmi konkrétum , nagy mellébeszélés....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) Loha válasza tildy (#43) üzenetére


Loha
veterán

Meg különben is a kandósok úgysem tudnának megbénítani semmilyen szervert sem... :))

Valószínübb a BME :)

(#47) tildy válasza Loha (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért is nem?
:)
Le tudnának ha akarnának.Csak értelme nem lenne sok.
(Volt egy ismerős aki a koliszervert bénitotta le egy forkos progival...Volt is nagy ijedelem...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) troszka válasza tildy (#47) üzenetére


troszka
csendes tag

Tildy, mi van RealPhoenix-el ?

(#49) ody42 válasza tildy (#47) üzenetére


ody42
senior tag

Mindenkinek haza húz a szíve, de neked baromira :)
No mindegy, a BME infó a jobb :D
ja izé,ez csak egy Loha válaszával szimpatizáló hozzászólás, nem flame akart lenni :)

[Szerkesztve]

(#50) tildy válasza troszka (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Kirakták a koliból.Pont az FBI(mármint a kolis.)A lényeg az volt, hogy mintegy 600 gigabájt tárhelyen filmek, stb.(csak belső ftpre), és erre hivatkozva nem akart a netért fizetni (2000 Ft vagy mennyi lett volna).Meg , hogy ha ő nem lenne, meg a gépe nem lenne, stb, stb..szó szót követett, hogy milyen geci az FBI, hogy nem ingyenes neki a net, és mivel ő egyébként is illegálként lakott a koliban, így szépen kirakta a koli igazgatónője.Elvileg ápr.1-el.

ody:a párom BME-s.Szal nemcsak.Csak utálom ezt a BME-s lenézést, hogy ááá ti erre úgy sem lennétek képesek...Ez hülyeség.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.