Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) powerwade


powerwade
senior tag

Hello skacok,

Totál offtopik, de most hirtelen szükségem lenne infora ezzel kapcsolatban.
Én és egy barátom tervezzük, hogy körbeutazzuk Európát vonattal, és hallottunk olyat, hogy létezik egy speciális vonatjegy vagy bérlet, ami elég drága, de bizonyos időtartamon belül korlátlan utazásra jogosít Európa vasúthálózatában. Én egy kicsit fenntartással vagyok ezzel, mert mivel elég sok vasúttársaság létezik, nem biztos, hogy mindenki azonos áron szállítja a jónépet ide-oda.
Ezért szeretném, ha bárki hallott erről, vagy neadj'sten utazott már ezzel a jeggyel, bérlettel, az írjon pár biztató szót ide, vagy oltson le jól :)

Előre is köszönöm mindenkitől.

(#2) Sianis válasza powerwade (#1) üzenetére


Sianis
addikt

Szerintem minden oszágban van állami vasúthálózat! Magánpénzből elég nehezen lehetne építeni vasúti rendszert...

(#3) powerwade válasza Sianis (#2) üzenetére


powerwade
senior tag

Na igen, ezzel tisztában vagyok, csak ezeken kívül van még pár magánvasút is. Pl. ha jól tudom Angliában vagy 20 különféle vasúti társaság létezik

(#4) Wolverine válasza powerwade (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha yóóól emlékszem, van egy InterRail nevű cucc, aminek a segítségével kedvezményt kapsz az európai országokban - de nem használtam még, én csak Ausztriába vonatozok, oda meg megvan a kedvezményem szerencsére :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5) Csigapa válasza powerwade (#1) üzenetére


Csigapa
tag

Bővebben: link a te barátod, ha nem is a legjobb, mert ugye ez olyan mintha csak ott kint lehetne kapni, de nem mert itthon is ugyanúgy van. Zónákra van osztva Európa (+egy kicsi Marokkóból) és aszerint fizetsz. Meg 26 év alatt olcsóbb jóval, meg van mindenféle kedvezményes ez az. Nagyon sok barátom használta. Akkoriban volt volt sok...izé...alternatív jegyárus, szuperkedvezménnyel ;)

Info németül: tVOZ9:dyc@qtNNX,OOmNNNNXAM/p/view/preise/international/interrail/inter_rail_tipps.shtml" target="_blank">Bővebben: link

[Szerkesztve]

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#7) Csigapa válasza Csigapa (#5) üzenetére


Csigapa
tag

Ezt nem tudom hogy csináltam, ott alul :F a lényeg azért működik: bahn.de aztán meg interrail a keresőbe

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#8) htibor válasza powerwade (#1) üzenetére


htibor
tag

Bővebben: link

Vagy keresd az Index.hu Fórumban a Vasútmániások topicot.
Ott hamarabb és pontosabban választ kapsz.

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#9) Old Death válasza powerwade (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

a MÁV-nak van vmi kedvezménye... régiókra bontva változik az ár persze a régiók km-re vannak, de nem vészes... vmi egy hónapos vonatbérlet 27küvecs persze nem főszezonban, főszezonban csupán 45 :D amit most leírtam durván 2 éves infó, szal nem tudom, h még létezik-e a MÁV-ot érdemes megkérdezni, no persze ne a információt a pénztárnál hanem inkább az ingyenes számon hívd fel ;)
utazni még nem utaztam, csak terveztük bátyámmal 2 éve, csak közbejött sajnos pár dolgo így nem is érdeklődtünk jobban utána ill. töröltük is az egészet... :(

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#10) powerwade válasza htibor (#8) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszi, utánajárok ott :)

És köszi az interrail linket, belemélyedek. Egyébként Írországból akarunk hazajönni majd, de nem repülővel, és gyorsan (2órás az út:), hanem több nap alatt, vonattal. Legalább körbenézünk hazafele.

Thx mindekinek!

(#11) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Tavaly nyaron bejartam Angliat Interrail berlettel. 16 napos akkor 43k-ba kerult. Sok penz, de megeri, mert ott 30 km-re egy jegy kb 3000 Ft, ilyenek az arak:( Minden vasuttarsasag elfogadja, kiveve a londoni metrot es azt a szupervonatot, most nem jut eszembe a neve ami a Csalaguton megy at es Londont koti ossze Parizzsal. Euronemtommicsoda. Viszont az Interrail inkabb olyanra jo ha egy korzetet akarsz bejarni. Europa fel van osztva nehany nagy regiora amelyekbol valaszthatsz. Plusz felearon odautazhatsz es vissza. Szoval ha csak onnan ide jonnel, nem biztos hogy az a nyero. Szerintem.:)

╚╦╦╦

(#12) powerwade válasza RedAnt (#11) üzenetére


powerwade
senior tag

Sikerült megértenem mi ez az Interrail, átnéztem az oldalt, és pár másikat ami ezzel foglalkozik. Okos dolognak találom :) Viszont ami ''szemet szúrt'' az az volt, hogy a hivatalos oldalon december 2004-ig érvényes jegyárakat mutatnak. Ami ugye már elmúlt. Vajon mennyit változott?
Egyébként azért csak visszafele akarjuk bebarangolni Europát, mert ahonnan jövünk majd, terveink szerint teli zsebbel kellene ezt megtennnünk :) Szóval, most úgy néztem kb 3 zónát ohajtunk megnézni, 1 hónap alatt.

Szép kis kacskaringós út lesz :)

Egyébként RedAnt, ehhez az Interrail bérlethez ugye kell venni menetjegyet, csak jóval olcsóbba kerül? Vagy valami félreértettem volna? Tehát ha van ez a papír, az nem elég a kallernek :) Ja meg a másik, hogy bármilyen vonatra szállhatok, vagy csak kizárólag IR jelzésűekre?

(#13) RedAnt válasza powerwade (#12) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Nem kell hozza kulon jegyet venni. Ez egy kis papir fuzet, az elejen rajta van a neved, meg 1-2 adat, hologrammos matrica, es vann benne egy csomo lap, amikre ra kell irni mindig az aktualis utad: honnan hova, mikor. Es oda tesznek pecsetet a kallerek (a buzgobbak:) ) Amikor lattak hogy InterRail, mindig vagtak a temat, es kedvesek voltak, kerdezgettek, honnan jottunk, szoval jo buli volt. Egyszer vagy ketszer volt olyan gond, hogy az allomasrol pl. csak ugy lehet kijonni, hogy atmesz egy magneskartyas kapun, amit a sima jegy kinyit (ott olyanok...) A mienk viszont nem, ezert ilyenkor kellett keresni egy biztonsagist vagy ilyesmit, aki kulon kinyitotta nekunk. Na es elofordult hogy az nem tudta mi az, es akkor kicsit rohangalni kellett (ertelmesebbet keresni:) )(Ez London Moorgate-en volt, mert ott a palyaudvar a fold alatt van...)

Na a nagy mesebol a lenyeget hagytam ki: tehat nem kell semmit fizetni jegyert kulon, nincs sorbanallas. Es barmelyik vonatra jo (legalabbis en sosem neztem hogy ra van e irva hogy IR. Sztem nem volt) Valami olyasmi van ott is hogy elso meg masodosztaly, pontosabban ott ugy volt hogy elso osztaly meg ''normalis''. Ez utobbi nehol olyan volt mint itt az InterCity Rapid 1. osztalya:))

[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#14) powerwade válasza RedAnt (#13) üzenetére


powerwade
senior tag

Nah, már kész is az utiterv :)

Köszönöm mindekinek aki hozzászólt.

(#15) #16741888 válasza Kalandor (#6) üzenetére


#16741888
törölt tag

jaja, rullez:DD:C:C:C

(#16) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Engem olyasmi érdekelne, hogy a nemzetközi, hálókocsis vonatokon van-e 220 voltos aljzat?

(#17) email6


email6
tag

Üdv!

Nem akartam ilyen miatt új topikot nyitni: Úlevél nélkül is (személyivel) lehet utasbiztosítást kötni, ha az EU-n belülre utazom?

Köszi.

(#18) b0unCe


b0unCe
aktív tag

http://eurotrip.uw.hu/index.html

Erre szeretnenk elmenni a baratainkkal 2009 Juliusaban.
Jegyar kb 58.000Ft és interrail.net kalkulatora szerint Hostel és Kempinges alvassal, viszonylag olcso etkezessel 130.000Ft költseggel kell szamolnunk pluszba.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#19) Geret


Geret
csendes tag

Sziasztok!

Nyáron utazunk a feleségemmel Spanyolországba és onnan Portugáliába. Madrid és Porto között keresek vonatot (főleg éjszakai érdekelne) de nem találok.Tud valaki segíteni hol nézzek utána?

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.