Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) batman.


batman.
senior tag

ADSL előfizetésem van az Actel zRt. –nél (Budapest Bartók Béla út 105-113 1115). Ügyfélszám: 101435, Szerződésszám 104982,
2007 október közepén kezdődtek a problémáim, a névleges 8000 Kbit/sec sebesség lecsökkent, néha szinte mérni sem lehetett, de jellemzően a 1000 és 4000 Kbit/sec közötti sávban mozgott. Mivel én munkára is használom az Adsl-t (egy VPN protokollon csatlakozom a munkahelyem szerverére, mely alacsony sávszélességen automatikusan lebont) és ez a hiba sorozatosan előfordult, így a hibát 2007 november 01-én jeleztem feléjük.
2007 november 2. -án délelőtt megjelent nálam a T-Com szakembere, aki megállapította, hogy a hiba valóban fennáll. Összecsomagolt, majd távozott. 10 perc elteltével telefonált, hogy a központban van és megállapította, hogy port hiba van, ezt igyekszik elhárítani. Pár óra múlva ismét telefonált, és közölte a kapcsolat most már stabil. Én ezek után újraindítottam a modemet, és ismét felcsatlakoztam. Ekkor ért a kellemetlen meglepetés, a hiba nem hogy javult volna, hanem rosszabbodott. Azóta a sebesség stabilan 1000 és 1200 Kbit/sec közötti tartományban stagnált.
A hibát haladéktalanul jeleztem az Actel zRt. fele, ahonnan 2007 november 2. –án kaptam az utolsó írásos választ a problémámra. („Továbbitom levelét müszaki területünk felé.
Amint választ kapok, küldöm e-mailben.”)
A hiba azóta is folyamatosan fenn állt, erről az Actel zRt-t többször értesítettem, választ semmilyen formában nem kaptam tőlük.
2007 december 21.-én kb. 15:00 órakor az ADSL szolgáltatás teljes egészében megszűnt nálam, nem sikerült kiderítenem, hogy miért.
Természetesen igénybe vettem az Actel zRt telefonos ügyfélszolgálatát, ahol udvarias kiszolgálásban volt részem, de sajnos érdemi előrehaladás nem történt az ügyben. Arról tájékoztattak, hogy a hibát jelezték a T-com fele, és ha a T-com visszajelez, akkor értesítenek.
Azóta sem kaptam semmilyen értesítést, nem írnak, nem hívnak, leveleimre nem válaszolnak, telefon történő megkeresésemre, konkrét választ nem adnak.
Levélben fordultam segítségért a Nemzeti Hírközlési Hatósághoz, és a Fogyasztó védelmi főfelügyelőséghez.
Egyéb információk: vonalas telefont kizárólag az ADSL miatt tartok, (mobilon telefonálok, és a riasztóm rádiós), számlatartozásom az Actel és a T-com fele sincs.
Ugye milyen hihetetlen történet? Történetesen ha Kiszel Tündének hívnának, talán már el lenne intézve a problémám.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#2) batman. válasza batman. (#1) üzenetére


batman.
senior tag

Itt megnézheted az eredeti dokumentumokat: http://www.mator.hu/index2.htm
Szerinted milyen magasról sz@rnak le?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#3) ricsi99


ricsi99
addikt

Más szolgáltató nincs a környéken? Ha igen ,az Actel nek szerintem ajánlott levélben ird meg hogy csók ,felbontod a szerződést az ő hibájukból...
Viszont sajna teljesen ki vagyunk szolgáltatva ezeknek a cégeknek.... nálam is volt hogy egy hónapig nem volt net szolgáltatás ,viszont ugyan úgy kifizettették velem. (Monornet)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#4) batman. válasza ricsi99 (#3) üzenetére


batman.
senior tag

Engem főleg az bosszant, hogy nem is válaszolnak. A szolgáltató nem probléma, itt nyomom 3G-ben. Pillanatnyilag két élő szélessávú szerződésem van, és egyiket sem szándékszom megszüntetni.
"- De uram - vetette ellen Sancho Panza -, hiszen amik ott látszanak, nem óriások, hanem szélmalmok; amiket pedig kegyelmed karoknak vél, a lapátok, melyeket a szél forgat, s a malomkövet hajtják.
-Hajrá Rocinante!"
;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#5) ricsi99 válasza batman. (#4) üzenetére


ricsi99
addikt

és milyen igaz e "régi történet" :O

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#6) nyikszi


nyikszi
őstag

Kérdés, mennyire az Actel hibája. Tény, hogy illene válaszolniuk, de gondolom a trékom a főhunyó. Az a baj itt MO-n, hogy az állam mindig a kicsiket cseszegeti, nagyokat inkább pátyolgatja. Vagy például itt a gyilkos miért 13 évet kap, nem úgy mint az USÁ-ban például 73 évet. :((

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#7) batman. válasza nyikszi (#6) üzenetére


batman.
senior tag

Igazad lehet. De sajnos nem válaszolnak semilyen megkeresésre, így nekem egy kicsit az ACTEL a gyanúsabb. :(

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#8) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Hello!

Én is Actel-es vok, az elején nekem is voltak problémáim a céggel. A szerződsés megkötése után hetekig húzták az időt a bekötéssel (akkorra már nem volt meg a T-online-os netem), gyakran sok idő múlva, vagy egyáltalán nem válaszoltak.
Azonban mégis összességében pozitív véleménnyel vok róluk. A sebessége nekem nagyon jó (elvileg 4.5 mbit, és a gyakorlatban is tud ebből hozni 3.5 mbit-et). Eddig teljesen korrektek voltak, egyszóval én nagyon meg vok elégedve velük.
Nem lehet, h tényleg a T a hunyó az ügyben? Mert velük viszont volt problémám...
Remélem minél hamarabb sikerül rendezni a problémát!
Sok szerencsét!

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#9) batman. válasza Tituszazeb (#8) üzenetére


batman.
senior tag

Hi!
Vannak új információim (nem az ACTEL-től), ha az igaz még érdekesebb :Y lesz a történet, egy biztos a honlapon és itt a topicban is közzéteszem, ha írásban is látom.
Köszi a jókívánságot, remélem te nem kerülsz ilyen helyzetbe. ;)
Üdv: István

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#10) batman.


batman.
senior tag

[link]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#11) nyikszi válasza batman. (#9) üzenetére


nyikszi
őstag

Na igen, csak reménykedünk, hogy nem kerülünk ilyen helyzetbe. Én nem tudom mit tennék, de az biztos, hogy bemennék és rájuk borítanám az asztalt ;) Szószerint :D Eléggé hamar felmegy bennem a pumpa (főleg ha a WC mellé ülök :D )

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#12) batman. válasza nyikszi (#11) üzenetére


batman.
senior tag

Az asztalborogatás az egy bevált dolog, 100 kg felett vagyok, még nem találkoztam olyan asztallal ami ellenfél lenne :DDD Elképzelhető, hogy viszek 2-3 tanút, nehogy később azt állítsák nem volt rövidebb az egyik lába az asztaluknak! :B

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#13) shev7


shev7
veterán

igazandibol teljesen jogos a felhaborodasod, de nem tudom, hogy egy birosagi ugy soran sikered lenne-e. Az ASZF-ben szerintem benne van, hogy mekkora minimalis sebesseget vallalnak. Az meg "sajnos" megvan.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#14) batman. válasza shev7 (#13) üzenetére


batman.
senior tag

Látom te sem olvastad végig :O
December 21. -óta nincs ADSL-em. Hivatalos választ a panaszomra nem kaptam.
Az Actel részéről a "nem hivatalos" válasz, hogy nem tudják mi történt, (valószínű adminisztrációs hiba, de alapvetően fogalmuk sincs semmiről) majd jelentkeznek. :F

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#15) mosonyif válasza batman. (#1) üzenetére


mosonyif
csendes tag

Nekem most jár le a hűségem az Externetnél, és nagyon gondolkozom az Actelen. De az eseted kicsit elbizonytalanít. Az komoly, hogy nem válaszol emilben sem az ügyfélszolgálat?
Drukkolok neked, mert ha jól értem a te eseted az a bizonyos állatorvosi ló.

(#16) batman. válasza mosonyif (#15) üzenetére


batman.
senior tag

Ha más bajod nincs az Externettel, maradj ott.
Semmi választ nem kapok tőlük. Emailben november első napjaiban válaszoltak utoljára, hogy a műszaki területüknek (létezik olyan?) továbbítják a panaszom, és majd értesítenek. Postai tértivevényes leveleimre nem válaszolnak. Telefonon nem hívnak, ha én hívom őket kitérő válaszokat adnak.
Az én lovam az nem beteg, hanem döglött. :W
Baráti tanács: ha csak a pénz miatt váltanál, ne tedd. ;)
Köszi a jókivánságot! :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#17) lesaux válasza batman. (#14) üzenetére


lesaux
veterán

A t-comos tesztszerver megy? Más user/pass kombóval hasít?

(#18) batman. válasza lesaux (#17) üzenetére


batman.
senior tag

Nincs adsl jel. Az Actel azt mondja a T-com kikapcsolta az ADSL-t, de ők ezt nem kérték. Gázos ugye? :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#19) lesaux válasza batman. (#18) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor küldd el az Actelt a faszb@, persze csak a szerződés áttanulmányozása után. Te velük állsz szerződésben, nem a T-Commal. Persze nem tudom, mi van az apró betűben. De ha semmi olyan, akkor szerintem simán felbontható a szerződés.
(Vagy írj a Homárra, ott is láttunk már pár nap alatt problémát megoldódni.)

(#20) batman. válasza lesaux (#19) üzenetére


batman.
senior tag

Rajta vagyok a témán, de meg kell várnom amíg a fogyasztóvédelemnek és a hírközlési minisztériumnak válaszolnak, még kb. két hetük van a 30 napból, ami jár nekik. :W

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#21) lesaux válasza batman. (#20) üzenetére


lesaux
veterán

A fogyasztóvédelemnek tudomásom szerint nincs konkrét ráhatása az ügyre, csak tanácsot adhat vagy drukkolhat. A hírközlésieket nem tudom.
A 30 napot nem biztos, hogy be fogják tartani, tudod, ami az állampolgárokra nézve kötelező, az a felettes szervekre nem feltétlen. Tavaly az APEH-hez nyújtottam be egy kérdést írásban, két példányban, lepecsételve, személyesen. 46 nap telt el a 30-ból, mire válaszoltak, egy visszadátumozott levélkében.

(#22) batman. válasza lesaux (#21) üzenetére


batman.
senior tag

Mindkettő felügyeleti szervük. Az ÁSZF.-ban az van hogy max. 30 nap alatt választ kell adniuk a hozzájuk feltett kérdésekre, panaszokra Ha nekem nem válaszolnak, akkor fordulhatok a feljebbviteli szervekhez, majd a bírósághoz. Ha a feljebbviteli szerveket sz@rj@k le, akkor azok viszont büntetnek is, aminek jelen esetben elég nagy esélye van.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#23) mosonyif válasza batman. (#16) üzenetére


mosonyif
csendes tag

Actelről lebeszélltél. Szeretnék kicsit spórolni, de nem engedhetek meg olyan luxust, hogy nincs netem, és a szolgáltatóm nem válaszol a megkeresésemre! Melyik szolgáltatót ajánlanád? Remélem rendeződik az ügyed hamar!

(#24) batman. válasza mosonyif (#23) üzenetére


batman.
senior tag

Félre ne érts! Nem akarlak lebeszélni semmiről! Én csak a saját nyomorúságomat osztom meg veled. Nézd meg, amerre laksz nincs e valamilyen alternatív szolgáltató (pld digikábel). Ha minőségi problémáid nincsenek pár ezer forintért ne válts! Jó8! ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#25) nyikszi válasza mosonyif (#23) üzenetére


nyikszi
őstag

Én nekem meg semmi bajom az Actellel :) Kopp-kopp-kopp :D Szerintetek a T-comnál hány ilyen ügyfél van? Egy se? Vajon miért? Pedig nyilván nagyobb az előfizető tábor. Ez olyan, hogy Te vívsz az Actellel, Ő meg a T-commal. (Persze lehet, hogy nem vív az Actel, de akkor meg is érdemli, hogy ne fizessen elő senki új és a hűség lejárta előtt elmenjenek egy csomóan tőlük.)

Egyébként meg nem feljebbviteli, hanem fellebbviteli (a fellebbezésből).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#26) batman. válasza nyikszi (#25) üzenetére


batman.
senior tag

Fellebbviteli -természetesen. :B

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#27) batman.


batman.
senior tag

Fejlemények: Január 29.-én 22:20 kor értesített a T-Com, hogy aktiválták a vonalamon az ADSL-t. 40 napig tartott elhárítani a „hibát”. 30.-án délután meg is néztem, tényleg működik. A T-com tesztszervere felé is, és az Actel fele is „bíztató” sávszélességgel. Ismét írtam az ügyfélszolgálatnak, visszajelzést tőlük erre sem kaptam (ehhez már frankón hozzászokom). Pedig jó lenne tudni lemondjam e a 3G előfizetéseimet, vagy csak egy múló szeszély részükről ez a jelenlegi állapot? :F Mérek egy párat hétvégén, és majd megosztom az adatokat. ;o)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#28) nyikszi válasza batman. (#27) üzenetére


nyikszi
őstag

A számlát hogy fogod fizetni? Vagy mi lesz vele?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#29) batman. válasza nyikszi (#28) üzenetére


batman.
senior tag

Januári számlát nem küldtek, de én elutaltam, biztos ami biztos. Természetesen mivel szolgáltatás nem történt, így nekem ezt nem kellett volna megtennem, de a bizalmam eléggé megrendült, és már mindent feltételezek róluk. Tértivevényes levélben kértem az ügyfélszolgálatot nyilatkozzanak ez ügyben is, de semmi visszajelzés azóta sem. A kiesett időszakra kötbér jár nekem, hát kiváncsi vagyok mit sikerül belőle realizálni! A szolgáltatás viszont stabil, és pár apró ingadozástól (4000Kbit környéke) eltekintve 6000 Kbit környékén hasít a net.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.