Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grawens

    senior tag

    Üdv!

    Leírnám szomorú tapasztalatomat az EzPrint típusú utángyártott T0711-14 patronokról. Aki csak teheti kerülje! Szal... Ma reggel cseréltem mind a 4db-ot erre a csodás márkára. Nyomi: SX-415. DVD borító nyomtatásba kezdtem, az elsőt prímán kinyomtatta, majd a másodiknál észrevettem, hogy csíkos lett. Fúvóka ellenőrző mintát kinyomtatva minden rendben volt, kivéve a Cyan-t, mert annál 4-5 fúvóka nem ment. Gondoltam levegős lehet a patroncsere miatt, ezért toltam neki egy tisztítást, de így még rosszabb lett és szinte mindegyik színből hiányoztak sorok. 2 óra pihentetés után ismét fúvóka ellenőrzésnél újra minden rendben volt, majd egy újabb DVD borító és a következő ismét csíkos lett. Mérgemben az összes patront kivettem. A patronok alján található szelepet benyomva természetesen tinta nem jött, ha felül a levegőztetőnél belefújtam óvatosan, akkor alul habosan jött ki a tinta. Irány a fürdőszoba és mindegyiket szétszedtem. Kivétel nélkül mindegyikben szivacs volt, ráadásul a legsűrűbb amivel valaha találkoztam. Csipesszel kivettem az egyikből és a legviccesebb az volt, hogy a patronban egy csepp tinta sem maradt viszont a szivacsból még csak nem is csepegett, pedig dugig volt. Csak úgy volt hajlandó kiadni magából egy keveset, ha erősen el kezdtem rázni. Így csak egyharmadát tudtam kirázni, a maradék kétharmadot csak úgy ha a kezemmel kipréseltem belőle, mint egy fürdőszivacsból. Így már világos volt, hogy miért nem jött belőle a tinta és miért nyomtatott sz*rul. A gyári patron szelepét benyomva, abból csak úgy dőlt a tinta.
    Bocsi a hosszért, de ezt muszáj volt megosztanom veletek. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Grawens

    senior tag

    válasz Grawens #2723 üzenetére

    Előző hsz-emhez pár kép.

    Maga a patron: Kép1
    A patron levágott tetővel: Kép2
    A szivacs kivétele után: Kép3
    Maga a szivacs a kivétel után: Kép4

    Azért jól látszik, hogy egy 14ml-es patron amiben még csak 2 borító, 1 fejtisztítás és 2 fúvóka-ellenőrzés van nem így kéne kinéznie. A patron aljában semmi tinta a szivacs kivétele után és a szivacsban is elveszik az a kevés tinta. A papírtörlőre is csak azért került tinta, mert csipesszel a kivételkor összecsíptem a szivacsot. :(((

Új hozzászólás Aktív témák