Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Elszállt a particióm HELP (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) atty


atty
tag

SZIASZTOK
egy vinyóra csináltam 3 particiót,majd az elsőre feltettem a win98 -at. Ide telepitettem a BootStar v.7.33 bootprogit és beállitottam hogy csak a második partició legyen aktiv ás látható, mert ide akartam a winXP-nek tiszta telepitését.
A winXP telepitése előtt még bejött a bootstar menü ahogy kell, de a WinXP telepitése után már nem, igy már nem érem el a többi particiómat, csak a WinXP-t. (Megjegyzés: Particio1 Win98
Particio2 WinXP
Particio3 DATA
Segitsetek KÖSSZII.

atty

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Szerintem rakd fel újra a BootStar v.7.33at.
Tapasztalatom szerint a w!nnek van egy olyan jó szokása, hogy installálás, vagy frissítés után előszerettel állíja át a bootsectort, hogy csak a kíndóz tudjon elindulni.
Nekem egy w!n frissítés után a LILOm vágta szét ez a picipuha csoda software.
Az hittem megőrülök mire visszaállítottam mindent a régibe.

(#3) atty


atty
tag

Kössz, megpróbálom, csak az volt a a gáz, hogy az összes programinstall a nem látható DATA partition van(volt?), így most le kell kaparnom valahonnan újra a progi installját, remélem menni fog. Egyébként ha tud valaki egy tuti jól működő tippet adni, hogy hogy is kell több oprendszert eltérő partitiókra rakni, hogy aztán indítómenüből lehessen válogatni, hogy melyiket szeressem, az leírhatná. Nekem ez volt az első próbálkozásom, remélem nem ba*-tam el teljesen az adataimat. Előre is köszi.

atty

(#4) Den válasza atty (#3) üzenetére


Den
veterán

Ne bonyolítsd, ha először teszel föl w98-at, utána xp-t, az xp minden boot manager nélkül érzékeli hogy van már egy oprendszer a vinyón és a saját bootmanagerével multibootot hoz létre és indításkor megkérdi hogy melyiket indítod.

www.simson4t.hu

(#5) atty


atty
tag

Okés, de ilyenkor, mivel mondjuk a Win98 a Boot partitio, ezért hiába telepítem másikra a winxp-t, akkkor is tesz file-okat a win98-as partitiora, és ha valami gáz van a win98-al (pl. újra kell telepíteni), akkor csinálhatom a winxp-t is újra (vagy nem?, annyira nem értek hozzá), tehát teljesen tisztán akarom telepíteni külön mindkettőt. Ha nagy hülyeségeket írok szóljatok. Kössz.

atty

(#6) Den válasza atty (#5) üzenetére


Den
veterán

Hát annyira én sem értek hozzá :) . van igazság abban amit mondasz.

www.simson4t.hu

(#7) guest válasza atty (#5) üzenetére


guest
veterán

Hali!
Hát igen, ha újrarakod az 98-at, akkor kell egy kicsit mahinálni ahhoz, hogy ismét előjöjjön az XP
bootmenüje. De nem kell újrarakni az XP-t!

Lehet egy megoldás az is, hogy egy víruskeresővel
elmentjük a BOOTinfomációt 98 alatt, majd ha
szerencsétlenül jártunk és újratettük a csodás
98-at, akkor az elmentett-ből visszaírjuk a
régi BOOTinformációt.

prohardver vendég

(#8) Godfather


Godfather
aktív tag

Ezt asszem meg lehet oldani, mégpedig miután fenn van a 98, meg utána az xp, akkor az xp-ben be kell allítani, hogy az xp induljon alapesetben, ha nem választasz semmit. Sajátgép->Tulajdonságok->Speciális->Indítás, és helyreállítás->Beállítások. Itt válaszd az alapértelmezett oprendszernek az xp-t. Ha elszáll a 98, akkor is megmarad az xp, és az indul.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#9) atty


atty
tag

Bocs hogy itt erősködöm, de akkor olyat nem lehet csinálni, hogy tök független legyen a kettő telepítése? ( Mármint egyik win sem barmol bele a másikba.)???

atty

(#10) guest


guest
veterán

Tapasztalat szerint nem....

prohardver vendég

(#11) atty


atty
tag

Kössz mindenkinek a segítséget!

atty

(#12) lord


lord
csendes tag

Hali!
Nekem a bootstar elég kínai...
Tudtok adni néhány tippet a használatához?
Előre is köszi:

lord

(#13) Maximus


Maximus
csendes tag

Nekem nem jött be a Bootstar, 1x raktam fel csak, de akkor is tönkretette a gépemet. Szerintem max. akkor kell bootmanager, ha windowson ill. linuxon kívűl más oprendszer is van, mert ezutóbbiak mind rendelkeznek bútmenedzserrel.

Kösz :)

(#14) Ton


Ton
csendes tag

System commander, Bootmagic rulez :)

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#15) guest válasza atty (#9) üzenetére


guest
veterán

hi

persze hogy lehet olyat csinalni. Megoldas: bootmagic pl.

csinalsz egy win98 particiot (fat32) install, utana install bootmagic, utana csinalsz partitionmagiccal egy ntfs particiot (max 8 gb), aktivva teszed, reboot, winxp cd be, s megy minden jol (arra installald az xp-t fel).
(particiok elsodlegesek legyenek)

ha az is kesz van bootmagic floppyjarol boot, enable, felismeri a dolgokat es kesz.
igy egymas dolgaba nem szolnak bele.

remelem ertheto volt

prohardver vendég

(#16) G.Angel


G.Angel
csendes tag

A kovetkezo a problemam.
A notebookomhoz kaptam 5 darab CD-t, amin a hozzavalo SW talalhato az XP vel egyutt. A diskem 40GB. Ha folinstalalom az 5 CD-t, akkor az XP indul el a gepen. Csinaltam a diszken 20 GB particiot mint Logikait a Partition Magic Pro 7.0 programmal es FAT32 tettem ra. Ide telepitettem a WIN2000 - et. Amint ez megtortent mar nem tudok hozzaferni az XP-hez, mert olyan hibat ir ki, ha kivalasztom, hogy a ..system32config ban hibasak az adatok. Ha valaki megtudna nekem mondani, hogy hol a hiba igen orulnek.

angel

(#17) Lomos


Lomos
aktív tag

Miert kell Bootize program?

WinXP + 98 dualboot:

Win98 install siman.
Ezutan win98-bol elinditod az XP installt, es ott be lehet allitani hogy nem upgrade, hanem kulon konyvtarba, stb. Neten tobb leiras van, reg csinaltam.

A lenyeg, hogy az XP bootmanagere (ami vegulis az NTbol jott) siman bootolja mindkettot, es menubol valaszthato. Emelle a linux is siman berakhato 1 kis trukkel.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#18) elmo


elmo
aktív tag

Én csak azt nem értem, miért van nektek szükségetek 98-ra is, meg XP-re is? :D

(#19) Den válasza G.Angel (#16) üzenetére


Den
veterán

Nem tudom jól értem-e, előbb fóltetted az xp-t és _utána_ partícionáltad a vinyót?

www.simson4t.hu

(#20) G.Angel


G.Angel
csendes tag

Szoval nekem muszaj eloszor foltenni mind az ot CD-t, amiben az XP is van, es csak utana oszthatom szet a disket a Partition Magical. Hogy miert annak az az oka, hogyha forditva csinalom, eloszor osztom fel a disket es utana instalalom fol a Cd-ket, tehat az XP-t is (mert nemlehet kivalasztabi, hogy mit akarsz folinstalalni az 5 Cd-rol, csak vagy mindent vagy semmit) akkor megint szetszedi a particiokat es visszaallitja az eredeti allapotra oket. Tehat csak egy particio lessz megint a gepen 40GB-os. Ugyhivjak ezt a folyamatot, hogy Restore Factory Softwaer. Ami jo nagy marhasag. A masik dolog pedig az, hogy muszaj az XP-nek C: disken lenni, mert csak oda tudja visszaallitani.

angel

(#21) Den válasza G.Angel (#20) üzenetére


Den
veterán

Akkor tehát lecsíped a 40g végét. Töredezettségmentesítést csináltál előtte?

www.simson4t.hu

(#22) G.Angel


G.Angel
csendes tag

Meg azt is fontosnak tartom, de elobb elfelejtettem, hogy az XP NTFS-en van es ezert nem hasznalhatom a BootMagic 7.01-et, mert annak muszaj FAT16 -on vagy FAT32 lennie.Azt irjak a manualba, hogy ha Win2000 alol instalalom, akkor a FAT16-ot ajaljak. Abben meg az a baj, hogy a FAT16 csak C: disken lehet. Ebbol kovetkezik, hogy az XP-t atteszi automatikusan D:-re, es igy mar nem ulnek az utak es nem mukodhey az XO. ezert hasznalok BootStart, de igy sem oldodik meg az eredeti problema, hogy miert serulnek a fajlok a ..system32config -ba.

angel

(#23) G.Angel válasza Den (#21) üzenetére


G.Angel
csendes tag

Marmint defragmentaciora gondolsz?

angel

(#24) G.Angel


G.Angel
csendes tag

Nem hiszem, hogy ez a baj, mert:
1. Folinstalalom a XP-t a C-re NTFS, Primary,Active
2. Setosztom a disket C:, D:FAT32
3. A d:-t uresen hagyom DATA, akkor meg elindul az XP rebootolas utan es latni is a ket diszket.
4.D:-re felteszem a WIN2000 rebootolas utan mar nemlehet az XP-be belepni. Elindul, de hibat ir ki ..system32config -ba hibas valami.
Mar csak a WIN2000-be lehet belepni.
Miert?

angel

(#25) Den válasza G.Angel (#23) üzenetére


Den
veterán

igen defragra gondolok, ha enélkül csíped le a vinyó végét, lehet ott értékes adat, ami így elvész.

De w2k telepítéskor, mikor a file-ok másolása után újraindul és kezdi a telepítést, akkor már elméletileg multibootként kéne indulni választhatóan xp vagy w2k.

Külön bootmanager nélkül próbáltad? w2k önmaga is felismeri ha van már oprencer a vinyón és automatikusan multibootot csinál mindenféle hókuszpókusz nélkül.

www.simson4t.hu

(#26) G.Angel válasza Den (#25) üzenetére


G.Angel
csendes tag

Igen eleinte multibootot hasznaltam, de mivel igy nem ment azert gondoltuk azt, hogy akkor megprobaljuk valami Managerral. Igazad van abban, hogy a felismeri a WIN2000 hogy mar van ott mas OS, ki is alakul a lista, amibol valasztani lehet, csak az a baj, hogyha az XP-t valasztom, elindul, de lefagy az elejen.

angel

(#27) Den válasza G.Angel (#26) üzenetére


Den
veterán

akkor defrag volt vagy nem?

xp csökkentett módban sem indul?

www.simson4t.hu

(#28) G.Angel válasza Den (#27) üzenetére


G.Angel
csendes tag

Defrag nem volt, de ha ez volna a hiba, akkor nem latnam a D disket sem az XP-bol uresen.
Vagy nem?
Az XP-semilyen modban nem indul, az osszeset vegigprobaltam, amit az F8 gombal elo lehet hivni. Mindnel ugyanazt a hibat irja ki.

angel

(#29) Den válasza G.Angel (#28) üzenetére


Den
veterán

de látnád. szinte tuti hogy ez a hiba. A lemezre nem sorban mennek a fájlok hanem össze vissza, ezért ha lecsípsz egy darabot ott tutira vannak fájlok amik elvesznek, a defrag viszont a vinyó elejére rendez mindent, ezért kötelező a defrag az ilyen lecsípéses partícionálás előtt.

www.simson4t.hu

(#30) localhost válasza Den (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Den, szerintem ne erősködj ezzel a defraggal, ha használtad már a PartitionMagic programot, tudnád, hogy nem egyszerűen ''lecsípi'' a maradék területet, természetesen adatot is mozgat - már ha kell - ellenőriz, szóval megbízhatóan csinálja a dolgát. (Nem is engedné ''lecsípni'' a partíciót, ha adatot találna az új=létrehozandó drive-területén.) Nagyon régóta, többször használom a PartitionMagic-et, SOSEM hibázott még, pláne ilyen banális hibát nem ejtene.
De az eredeti kérdésre én sem tudom a választ. :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31) localhost


localhost
Közösségépítő

Angel, írtad:
''4.D:-re felteszem a WIN2000 rebootolas utan mar nemlehet az XP-be belepni''

Kérdés: AMIKOR a D:re felteszed a 2000-et, akkor az installálás ugye NEM xp-ből indul? Honnan/miről/milyen oprendszert bootolsz a 2000-telepítés megkezdése elött?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32) Den válasza localhost (#30) üzenetére


Den
veterán

Én nem tom mivel csináltam pár éve de ott le volt írva hogy mindenképp defragoljak, de ha partitonmagic-hez nem kell oké.

Szólhattál volna hamarabb is, ne tépjem a szám potyára :)

www.simson4t.hu

(#33) localhost válasza Den (#32) üzenetére


localhost
Közösségépítő

(szóltam volna, de nem voltam gépközelben!)
Amint láttam, hogy szájtép, AZONNAL szóltam, no! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34) G.Angel válasza localhost (#31) üzenetére


G.Angel
csendes tag

Termeszetesen bootolos Win2000 CD-rol

angel

(#35) localhost válasza G.Angel (#34) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor másfelé gondolkodom...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36) G.Angel


G.Angel
csendes tag

Nemlehet, hogy tul nagy a tavolsag a disk elejetol.
C:19GB
D:20GB
?

angel

(#37) localhost válasza G.Angel (#36) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Távolság? Hmmmm? Én inkább a partíció típusára gondolnék, de ez feltevés, a második (fat32) is primary?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) G.Angel válasza localhost (#37) üzenetére


G.Angel
csendes tag

Nem-Logical

angel

(#39) G.Angel válasza G.Angel (#38) üzenetére


G.Angel
csendes tag

Azert FAT32, mert NTFS-el nem mukodott, igyhat gondoltuk ebben van a hiba, de nem.

angel

(#40) G.Angel


G.Angel
csendes tag

Majd holnap folytathatjuk a beszelgetest.
Mara mar vegeztem a munkaba.
Koszonom a hozzaszolasokat :)

angel

(#42) localhost válasza G.Angel (#40) üzenetére


localhost
Közösségépítő

G.Angel....
Még tegnap este meg akartam nézni valamit Neked a PMagic programban, de elfelejtettem :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#43) elmo


elmo
aktív tag

No figyi: feltétlenül az első partíción kell legyen neked az XP? Mert ha nem, akkor előbb rakd fel a 2000-et (akár ntfs-re), utána pedig az XP-t (szintén ntfs), ami majd felismeri, hogy C-n már van vki, és multiboot-menüt csinál.
Ja, és először a vinyót tedd be egy másik gépbe, és ott csináld meg az ntfs partíciókat, akár pqmagic-kel, akár a windows computer management-jében található disk management résznél található lehetőségekkel.

(#44) localhost válasza twollah (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elmo, nem jó amit írsz, mert egyes laptopokhoz és egyes Compaq asztali gépekhez is ilyen ''RESTORE-DISK''-et adnak, ami gyakorlatilag nem telepítőkészlet, hanem olyan ''lemeztükör-féleség'', komplett partíciós táblát és partíciókat ír fel, pontosabban ''állít vissza'', ráadásul általában full automatice, beavatkozási lehetőség nélkül. (Olyan mintha komplett Ghost-olást végaznél a gépen.)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#45) elmo válasza atty (#3) üzenetére


elmo
aktív tag

Jó, akkor nem szóltam. :D

(#46) Den válasza atty (#3) üzenetére


Den
veterán

Mekkora egy szemétség ez. tuti nem venném meg azt a nótbukot amit ilyen szoftverrel adnak.

www.simson4t.hu

(#47) localhost válasza atty (#5) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Den, pedig, ha belegondolsz, hogy egy cégnél egy rendszergazdának MEKKORA segítség egy ilyen! :)
User valamit elrontott/elállított/elkonfigolt/elbarmolt? Sebaj! Na, hozd csak ide azt a problémás gépet...
Be a Restore CD-t aztán telepítés ezerrel. Majd máskor jobban figyel arra, hogy mit csinál :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#48) localhost


localhost
Közösségépítő

Találtam valamit...
[L]http://www.root.hu/?c=447[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#49) Den válasza Den (#6) üzenetére


Den
veterán

Látom magamelőtt a céget ahol a rencergizda napi 30-40 nótbukot telepít újra.
Szerintem itt sokkal egyszerűbb dologról van szó, ez egy sajátos szoftverlopás elleni védelem.
de lehet hogy nincs igazam.
Akármi is az ok, görénység egy drága gép vevőjének így megkötni a kezét

www.simson4t.hu

(#50) localhost válasza Godfather (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Elszállt a particióm HELP (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.