Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Elég régóta "élek" itt PH! közösségében. Magam is meglepődök mennyi topic is van a fórumon. Azonban sokszor találkozok azzal a kérdéssel hogy megéri-e ezt, azt elcserélni. Vannak akik nem pénzt szeretnének a tulajdonukért hanem egy másik eszközt/szolgáltatást stb. Ilyenkor jön a bizonytalanság sokszor hogy neki jó döntés lehet vajon elcserélnünk egy-egy darabot. Mivel ilyen topic nem volt s ismét belebotlottam a kérdésbe. Ez a nap is eljött s megnyitom a kapukat.

Jómagam többször mentem már át egy-egy ilyen üzleten. A 70k-s gépem-ből 165k-val szálltam ki 4 lépcsőn keresztül, eközben senkit nem károsítottam meg, mint látható a csere ár sok hirdetésnél magasabb. Így nem csak szimpla csere hanem sokaknak üzlet is ez a lehetőség.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#2) Impressa válasza Rivaul (#1) üzenetére


Impressa
őstag

Szia,

Köszönjük :R

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3) Rivaul válasza Impressa (#2) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm s nincs is mit. Nem várok nagy lendületet, idő lesz mire köztudatba ér. Majd idővel talán elindul. Nálam el van mentve így ha hsz érkezik akkor én biztos figyelem :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4) Impressa válasza Rivaul (#3) üzenetére


Impressa
őstag

Persze kell egy kis idő, hogy felpörögjön... Mentve!

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Holnap cserélek egy HTC 8x-et egy HTC One S-re
Vagy is remélhetőleg
HTC One X-em volt, az ment a 8x-ért, mert elegem volt az androidból, de úgy vagyok vele, hogy ami tudok ráfizetés nélkül azt kipróbálom, így most lesz egy One S. Majd innen egy ugrás - ráfizetéssel - egy HTC One lesz, de az csak valahogy ősszel, ha már 90-100k lesz az ára.

Remélem a kamera jó lesz, One x-nél sötétben használhatatlan sajnos, 8x már jobb sötétben, de összesítésben még is rosszabb mint az X-é, szóval most a One S remélem elfogadható lesz világosban és sötétben is, nagy reményeket fűzök hozzá.
Kár, hogy nem 720p kijelző, de Sensation is ilyen volt, és majd egy évig használtam, nem volt vele gondom
Tört rom ha jól tudom itt is felejtős sajnos... ez a legfájóbb része

Ja ezt, csak úgy leírtam, kis történetnek :D...

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) Rivaul válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


Rivaul
addikt

Ugyan egy ilyen határozott menetrendbe nem sok bizonytalanságot látok de remélem elvárásaidnak megfelelő eredménnyel zársz :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7) Arlekim


Arlekim
aktív tag

UP! a topicnak.

Nálam is megy a nagy gondolkodás, hogy mi tévő legyek.
Hirdetek egy közép alsó-közép osztályos c2d gépet, eladnám, mert költözök, meg blabla, meg "nomád" életstílusra váltok, sok a madzag, a kiló, a méret. A vételárból vennék egy hordozhatót, de az sok idő mire elmegy, és mire megveszem a másikat, ezért gondolkodom cserén, de több gondom is van.

- A 22" hdled után, amit wuxga felbontásban hajtottam, 56 db chrome ablakkal, a 10-12-14 collos xga megjelenítők szomorúan gyengék lesznek, így legalább egy 17" gépre lesz szükségem.

- Szembesülnöm kellett azzal hogy a gépem nem ér annyit mint gondolom. Nyilván annyit ér amennyiért megveszik, de az nem ez a közösség.

- Aki megválik a laptopjától asztali gép fejében, az valószínűleg játszani akar komolyabban, vagy jó üzletet csinálni egy elavult, de hordozható vasat, röghöz kötött, de használható vasra cserével.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#8) Rivaul válasza Arlekim (#7) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
Megtaláltam a géped. Sajnos én sem tudok biztatót mondani. Csere esetén a gép van alul értékelt pozícióban. Sajnos ez tapasztalat. Esetleg kis ráfizetéssel ki lehet ebből még jól jönni. olyat kell akkor is kiszemelni ami egy jó kategória de abból a szerényebb kivitel (kevesebb memó, kissebb winyó stb). Ilyen lapost azért többen vesznek s könnyebben meg is vállnak tőle. Utána ezt felhúzni egy kis memóval+ssd-vel s már is van egy jobb csere alanyunk. Így mint ha részletre vásárolna az ember. kis idő s némi pénz ráfordításával 2-3 hónap alatt egész jó kis lapossal lehet kiszállni a dologból. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9) Arlekim válasza Rivaul (#8) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Egyeznek a nézőpontjaink.
Bocsáss meg hogy nem linkeltem. 1 perc elment emiatt az életedből :B
Kb 3 hete, napi 4-5 órában csak azzal foglalkozom hogy mit vegyek, vagy cseréljek ami 30-40 között van, és később lehet még bővíteni ezzel-azzal.
Nagyon érdekes, hogy solo core lapos gépek sokszor keményebb vga-val vannak felvértezve c2d társaikhoz képest. Ha az uttóbbit akarok venni jó vga-val, akkor kevés a pénzem.
Ha az előbbiekel szűkített találati listából tovább csökkentem a keresztmetszetet azzal hogy legyen 17" akkor talán csak a nagy ph pavilionok maradnak. Csak azok meg 2gb rammal szerelhetőek max.
Az asszony T60-ja meg majdnem elbírja a 4gb-t, az csak 35 volt cakkpakk, csak az xga, és integrált vga.
Említetted a ráfizetést. Szívesen tenném, de ez jelenleg nem kivitelezhető, a váltás oka is az hogy bérelt lakásból bérelt szobába költözünk financiális okból.
Túl sok a változó, túl nagy a kínálat, de talán túl sok az igényem? :))

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#10) Rivaul válasza Arlekim (#9) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem annyira nagy. Érdemes a single vasakba is gondolkodni. Sokan elbírják a dualos cpu-t. A hűtésre kell egyedül figyelni. A 2gb max is megfelelő lehet egy normálisabb ramból. Ha nem azt zabálja el a vga az már előny. Az ssd meg ott is opció s tehermentesít is. Arról nem is beszélve hogy a cserélt alkatrészeket is el lehet adni. A monitor méret miatt meg nem aggódnék igazán. Én is külsővel használom a laposom így az is meg van oldva, kisebből meg könnyebb erőset szerezni. Az eladás sajna a szakmai oldal hátránya, túlkínálat van, viszont cserére mindig nagyobb az esély mint máshol.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11) Arlekim válasza Rivaul (#10) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Lassacskan, de finishbe erek ezzel a dologgal.
Szeretnek velemenyt kerni erre a cserere:

http://hardverapro.hu/apro/samsung_21_fullhd_led_msi_775_core2duo_4gb_ddr3_gf/friss.html
EZT az asztalit
ERRE a laptopra
http://hardverapro.hu/apro/msi_megabook_m670_dualcore_cserelheto_is_asztalira/friss.html

nem tudok kijelolve linkelni mobilrol, bocsanat :(

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#12) Rivaul válasza Arlekim (#11) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem írtad hogy miként cserélnéd? Ráfizetés vagy 1-1 alapon? Ha az utóbbi akkor mivel már a monitorod nem tartozék így teljesen jónak néz ki a helyzet. Kicsit túlexponáltak a képek így a kijelző elég haloványnak tűnik de ez sztem a kép hibája. Azok az msi-k egész jól felszereltek voltak, ha a burkolat valahol meg van repedve az is széria hiba. Én belemennék az üzletbe :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13) Arlekim válasza Rivaul (#12) üzenetére


Arlekim
aktív tag

1:1 alapon, dvd-vel.
Eléggé bejön a gép felszereltsége, csak a 2gb rendszer ram maximumot sajnálom.
Ez a "Nvidia GO 6100 VGA 256MB" rendszer ramból táplálkozik, de nem integrált... ...vagy hogy van ez? :U
Vagy van neki 128Mb dedikált memója (valami hasonlót sikerült kisilabizálni), de ha több kell azt ramból lehet hozzárendelni?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#14) Rivaul válasza Arlekim (#13) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahhoz a procihoz a 2gb bőven elég. A videó memória totál osztott ahogy elnéztem. Nem rossz kis noti, ha másra nem is akkor csere alapnak jó lesz az még. 1-1be meg totál megéri.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15) Arlekim válasza Rivaul (#14) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat. :)
A csere lezajlott, a gépet újra raktam, szoftvereztem, és masszívan tesztelem.
Azért komoly különbség van köztük teljesítményben.
De a pont itt, hiszen össze sem hasonlíthatóak :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#16) Rivaul válasza Arlekim (#15) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah, ennek örülök :C Told meg egy ilyennel s kész a fullos konfig ami az értékét is tartja majd így.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#17) Arlekim válasza Rivaul (#16) üzenetére


Arlekim
aktív tag

22 pénz + vga... kicsit nem tűnik reálisnak :D
Kap majd egy ssd-t, mert ami hdd most van benne, az olyn lassú (annak ellenére hogy 100/100) hogy ilyet én még nem láttam, és ez az egész bulit elrontja :)
A 160-as meg kap egy házat, és egy dos alapú portable oprendszert + rengeteg diag, és telepítőprogramot, és szoftvereket, oprendszereket, és csinálok egy all in one boot lemezt, ami mindenre jó :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#18) JóGeri.


JóGeri.
tag

ejj,ez egy jó totyik..de miért van így kihalva?! :F

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#19) Rivaul válasza JóGeri. (#18) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom. Nincs benne a köztudatba hogy létezik sajna. Nekem meg jelenleg nincs netem így nem is tudom népszerűsíteni :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20) Arlekim


Arlekim
aktív tag

up!

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#21) C$abi


C$abi
aktív tag

Samsung galaxy mini 2-ről iPhone 3GS-re váltani megéri (ártól függetlenül)?

(#22) Arlekim válasza C$abi (#21) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Ha az ár nem számít, egyértelmű :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#23) Rivaul válasza C$abi (#21) üzenetére


Rivaul
addikt

Mindenképpen. Az ios sokkal gyorsabb s megbízhatóbb, optimalizáltabb. Illetve ha nem is számít akkor is jóval értéktartóbb a 3gs.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24) C$abi


C$abi
aktív tag

Kössz a választ így már nem vagyok bajban.

(#25) Tailor21


Tailor21
csendes tag

Van egy notebookom ezekkel a tulajdonságokkal:
Dell 1150
Mobile Intel Pentium 4
CPU Intel Celeron 2,80GHz (1597MHz)
256MB RAM DDR SDRAM
Graphics Processor Intel Extreme Graphics 2 64MB
HDD 40Gb
Mennyit érhet?
El akarják cserélni egy
LG Optimus L7 P700-ra ha fizetek még +ban 5ezret
Nem értek a becsléshez és nem vagyok otthon az árakban. Tisztességes lenne a csere?

(#26) Rivaul válasza Tailor21 (#25) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Ha szimplán árak alapján érdekel a csere akkor: Noti árazás, Telefon árazás topicok lehetnek segítségedre.
Ha egy hirtelen becslés kell akkor a teló cirka 30-34k, a lapos olyan 27k körül lehet eladható. A lapos egyre értéktelenebb lesz de a telefonnal is ez a helyzet (viszont a teló talán könnyebben továbbadható). Itt inkább az a kérdés hogy szükséged van e hasonló telefonra. Ha a válasz valamennyire is "igen" akkor korrekt cserének bizonyulhat.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27) enginev3.0 válasza Tailor21 (#25) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem attól függ, hogy szükséged van-e a laptopra, vagy a telefonra
Ha megvan a laptop régóta, de nem is használod, akkor jó ötlet lehet a csere, mert a telefont lehet rendesen kihasználod
Ha nincs szükséged a telefonra, de a laptopot néha (heti pár alkalom) használod, akkor nem cserélnék
A ráfizetést nagyon meggondolnám mert nem egy mai telefon, és nem hiszem hogy rá kell fizetni, bár 5k nem sok, szóval szerintem attól függ hogy a laptopot mennyire használod, mennyire van rá szükséged, ha egyáltalán nincs, akkor benne lennék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) Rivaul válasza enginev3.0 (#27) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt így ebben a formában én is csak támogatni tudom, én csak anyagi részről indultam neki mert úgy vettem ki inkább arra szólt a kérdés. :K Több szem többet lát :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29) enginev3.0 válasza Rivaul (#28) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én ilyenkor az anyagi dolgokat veszem utoljára figyelembe, először megvizsgálom, hogy épp mire van szükségem, és hogy egyáltalán van-e értelme a cserének
Ebben az esetben nálam lenne, mivel egy telefont mindig jobban kihasználok mint egy laptopot, főleg egy ilyen gyengécske laptopot, a telefont meg ha nem is én, de oda adom anyumnak vagy mit tudom én, szóval jobban használatban lenne mint egy laptop
Bár laptopból van itthon 2, de ezt nem veszem figyelembe is, NEKEM többet érne egy telefon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) Tailor21 válasza enginev3.0 (#29) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Én a laptopot nagy ritkán használom mivel amire nekem kellene arra a 256 ram semmi.
Úgyhogy én inkább elcserélem az illetővel mert neki csak szövegszerkesztés a lényeg.
Ő 35ezerért árulja és inkább fizetek rá minthogy utána megbánja mert igazság szerint a zálogos 20ezret adott volna érte csak.

(#31) enginev3.0 válasza Tailor21 (#30) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jó döntés
Még akkor is, ha eladod a telefont, mert egy telefont mindig könnyebb eladni, és akkor még pénzt is kereshetsz rajta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32) Rivaul


Rivaul
addikt

UP!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#33) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok. Szerintetek megéri elcserélni i9000 típusú Samsungom egy HTC Sensation S-re? Állapotuk hasonló garancia egyiknél sincs. Nem volt még tapasztalatom a HTC-vel ezért teszem fel a kérdést. Köszi előre is. :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#34) Rivaul válasza agoka07 (#33) üzenetére


Rivaul
addikt

A htc javára szól hogy frissebb a telefon s értéktartóbb mint a samsungok öregebb telefonjai. Kivéve s2 ami irreálisan magas árral rendelkezik a használt piacon. Árba is cirka egy tízessel is drágább a htc jelenleg is ahogy elnéztem. Könnyebben eladható darabok. Nem nagyon hallok panaszt htc-re s kis újdonság varázst is tud hozni még android téren is mivel saját "sense" felülettel adják őket ami megtöri az egyhangúságot. Nem tartom egy rosz cserének főleg ha 1-1 ben történik :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35) agoka07 válasza Rivaul (#34) üzenetére


agoka07
senior tag

Köszönöm, egy az egyben, igen. :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#36) enginev3.0 válasza Rivaul (#34) üzenetére


enginev3.0
félisten

A hardverről nem is beszéltél, már ha jól sejtem akkor a Sensation S egy Sensation XE lenne, tehát még jóval erősebb is
Ráadásul sok tört rom van rá, és egyszerűen lehet cserélgetni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37) Rivaul válasza enginev3.0 (#36) üzenetére


Rivaul
addikt

Való igaz thx a kiegészítést :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#36) üzenetére


enginev3.0
félisten

u.i.:3-5 ezres ráfizetéssel is megéri

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) ati012


ati012
senior tag

Itt vagyok, ha lesz miben segítek!

(#40) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik típus éri meg jobban, ha azt feltételezzük hogy ugyanannyiba kerülnek.
A vga mindkettőben Ati HD 3650.

HP elitebook 8530p vs Lenovo T500

A HP szebb, a lenovo erősebb, ez stimmt, de egyéb szempontok?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#41) Rivaul válasza Arlekim (#40) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Nincs sok időm de a lenovo jobb választás sztem. Frissebb s erősebb ezáltal könnyebben eladható s jobban használható. Ritkán vesz valaki szépségre használt laptopot s akkor is max állapotra. miért vennél elavultabb hardwert? Áraikat nem néztem mivel azt írtad az mind1.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#42) ati012 válasza Arlekim (#40) üzenetére


ati012
senior tag

Egyiket sem.
Használt, garancia nélküli dedikált videókártyás laptopot vásárolni őrültség.
A gpu előszeretettel szeret felválni.

(#43) Arlekim válasza ati012 (#42) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Köszönöm a véleményed.
Tudom hogy rizikót jelent, de mivel én egy kispénzű, játékra, multimédiára, sok chrome tabra éhes, de sokat mászkáló user vagyok szükségem van egy jó teljesítményű gépre, és itt sajnos csak az mxm vga-s gépek rúghatnak labdába.
A döntés ugyan nem egy életre, de lealábbis 1-2 évre mindenképpen szól, hacsak nem szakad a nyakamba az otp, mert akkor veszek egy alienware lapost újonnan.
Attól függetlenül hogy nem fogadom el a tanácsod, még köszönöm a rám pazarolt idődet :)

(#41) Rivaul: Elméletileg mindkét modell 2008-as debütálású. Vagy nem erre gondoltál?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#44) ati012 válasza Arlekim (#43) üzenetére


ati012
senior tag

Amit a NB-ra szánsz, abból szerintem kijönne egy asztali gép hasonló teljesítményben mint a kiszemelted + hordozható valami (tablet, netbook, gyengébb NB).

De ha mindenképp a notebookra van szükséged akkor inkább a Lenovot válaszd.
Újabb (kolléga szavait idézve frissebb) hardware miatt.

(#45) Rivaul válasza Arlekim (#43) üzenetére


Rivaul
addikt

Igaz hogy 2008-as de a lenovoba az akkori nextgen alkatrészeket pakolták. Kis pénzből még ha tudod mellőzni a játékokat akkor egy dell vostro 1320 nagyon jó választás lehet. Játékokat nem visz de minden másban kiemelkedő. Esetleg mellé egy egpu+vga s akkor is benne vagy a 75k-ba. Ha nem akarsz ennyire belemerülni akkor viszont a lenovo.

Megjegyzem hogy nekem volt komoly alienware-m s arra tényleg érdemes áldozni :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.