Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robitrix


Robitrix
senior tag

Mondjuk amikor megláttam az új AMD CPU-k kinézetét az első gondolatom rögtön az volt ezek idióták? Hiszen pontosan tudjuk, hogy a felület szerelt elektronikár túl folyó paszta nem jó omen a zárlatok és ilyenek tekintetében. Mindig lesz olyan aki túl sokat rak fel a pasztából.

(#2) eldiablo válasza Robitrix (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerencsére évek óta olyan pasztákat gyártanak a termékeikre kicsit is igényes cégek, amik nem vezetik az elektromosságot.

(#3) Reggie0 válasza eldiablo (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Akik viszont a csucsteljesitmenyre igenyesek azok kenyszerulnek elektromosan vezetot gyartani.

(#4) eldiablo válasza Reggie0 (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azt viszont nem pasztának hívják ugye.
Thermal Grizzly is Conductonautnak hívja, a fém hővezető vegyületét.

[ Szerkesztve ]

(#5) Elk_hound


Elk_hound
tag

Amúgy ha valaki csak szimplán igényes, annak az elektronikára rákenődő, egyébként elektromosan nem vezető paszta is zavarja a szépérzékét.

(#6) Reggie0 válasza eldiablo (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

De.

(#7) eldiablo válasza Reggie0 (#6) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nyilván minden embernek meg van a saját alternatívája a valóságra, akkor a tiédben a folyékony fémet is hívhatjuk pasztának, annak ellenére is, hogy a termék gyártójának a valóságában SEM úgy nevezik azt. :DDD

(#8) Reggie0 válasza eldiablo (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem folyekony femrol beszeltem, csak te arra szukitetted le. A sajat csapdadba estel. Vannak am itt pasztak fem nanoreszecskekkel is(ezust vagy aluminium). Ezek marpedig pasztak, olvasd el mi a paszta definicioja.

[ Szerkesztve ]

(#9) Donki Hóte válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De ha jól tudom, akkor a példának felhozott, fémrészecskéket tartalmazó Thermal Grizzly Conductonaut paszta elektromosan nem vezető.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) Meridian


Meridian
senior tag

Ez szuper ötlet és termék... de amúgy a fémes paszta az emnnyivel jobb mint egy jó minőségű paszta? Egyébként nem tudom mennyire jó, de le is lehet lakkozni a felülelet és akkor máris meg van oldva a nem várt zárlat. Az alaplapok felülete is lakkozva van, nem csupasz, ezért is tapizható gond nélkül, antisztatikus karkötő nélkül (na meg persze ez ellen van még más védelem is).

(#11) ricsip válasza eldiablo (#4) üzenetére


ricsip
addikt

Conductonautnak

Az nem csak a termék fantázianeve? Azaz mint a bifidus essensis, amit aztán átneveztek bifidus actiregularis-nak (ami a csillagozás után le volt írva hogy ugyanaz mint az essensis)? Ami szintén csak egy bejegyzett márkanév (marketingnév), és van rendes élelmiszeripari bekategórizálása és standard neve.

[ Szerkesztve ]

-

(#12) eldiablo válasza Reggie0 (#8) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na, akkor segítek, mert látom nem sikerült maradéktalanul magadévá tenni az információkat amiket írtam, feltehetőleg ennek okán nem sikerült egyértelműen reflektálnod rá.

Magamat idézem:
"Szerencsére évek óta olyan pasztákat gyártanak a termékeikre kicsit is igényes cégek, amik nem vezetik az elektromosságot."

Értsd, a jó minőségű és magas hővezető képességű paszták évek óta nem vezetik az elektromos áramot, de természetesen ettől függetlenül léteznek elektromosságot vezető paszták. Tudod, nem minden rovar bogár... ;)

Az elektromos áramot NEM vezető paszták a teljesség igénye nélkül:

Thermal Grizzly
-Kryonaut
-Hydronaut
-Aeronaut

Arctic:
MX-2
MX-4
MX-5

Kingpin Cooling:
KPx

Mellékesen jegyezném meg, hogy a Kryonaut és a Coolaboratory Liquid Ultra között 1C° delta eltérést mértek a Tom's Hardware tesztjében. Magyarán szólva, nem sok értelme van reszkírozni egy esetleges rövid zárlatot.
Remélem tudtam segíteni.

(#13) Krugszvele válasza Meridian (#10) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Annyival nem, de amikor 9999 terahertzen nyomod a processzort, akkor számít az a plusz néhány százalék. Egy "normál" otthoni felhasználónak továbbra se lesz rá szüksége. De rolex óra is létezik, aztán azt is csak egy réteg veszi. Ez a lényege a világunknak, hogy bármekkora hülye vagy, valaki kiszolgálja az igényeid! :)

(#14) Steve_Brown válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ó dehogy is nem. Cserébe feloldja a forrasztóónt és az alumíniumot :DDD
Vagyis nem feloldja, hanem felgyorsítja a korrózióját így történhet, hogy egy alumínium talpú hűtőről képesek a bordák pár perccel a felhelyezés után leporladni.

(#15) Reggie0 válasza eldiablo (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak siman nem erted mire irtal valaszt, mert en meg ezt irtam:

"Akik viszont a csucsteljesitmenyre igenyesek azok kenyszerulnek elektromosan vezetot gyartani."
Ez pedig egyszeru fizikai teny, a femek vagy femszemcsek vezetik jol a hot, nem a toltelek es nem a fem-oxidok. Egyetlen kivetel a gyemant.

Annak meg orulok, hogy fel tudtal sorolni nehany lakossagi pasztat :), de elarulom a hovezetokepesseget nem verpistike cpujanak homersekletevel jellemezzuk mikozben tolja a csillamponi 2000-ret, hanem van ra egy fizikai jellemzo, amit hovezetesi tenyezonek hivunk es W/(m*K) a mertekegysege.

[ Szerkesztve ]

(#16) Steve_Brown válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nem akarok beleszólni de egyébként én folyékony fémet használok mindenen amit lehet. Pedig a legtöbb cuccom undervolt alatt tengeti a napjait. A másik, hogy a fémszemcséket tartalmazó paszták se valami jó vezetők.

Szóval ez nem csak ilyen tuningharcosok játéka.

(#17) Reggie0 válasza Steve_Brown (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan, kepletesen mar par eve a folyekony fem folyik a csapbol is. Elegge hetkoznapi termekek ezek. A pasztas cuccok nyilvan sosem fogjak utolerni a folyekony femeket, mert a szemcsemeret es a toltelek miatt sosem fogjak olyan jol kitolteni a teret, mint ahogy a folyekonnyal lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mondjuk ennyi pénzért, ami az új amd CPU-k kerülnek, a gyártó maga is csomagolhatna a procikhoz ilyet alapból, még ha hűtő nincs is...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) ricsip válasza tibaimp (#18) üzenetére


ricsip
addikt

vagy mikor a pcx-ben megveszed a másfél milliós stock konfigot, azt is összerakhatnák az 500 ft-os tevetúrha helyett legalább valami arctic mx 4-el..

[ Szerkesztve ]

-

(#20) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Én úgy tudom, hogy a Conductonaut nem fémrészecskéket tartalmaz, hanem konkrétan galliumot és indiumot tartalmazó folyékony fém.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21) tibaimp válasza ricsip (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na, ez meg a másik....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) Reggie0 válasza ricsip (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy akar valami jobbal is. Az is vagy felevente megkotlik es lehet ujrapasztazni. Mamar azert vannak jobb pasztak is.

(#23) tibcsi0407 válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A nevében is benne van, hogy Conductonaut. (conductivity) Tehát elektromosan vezető.

https://utdetailing.hu/

(#24) Puma K


Puma K
veterán

Pont egy kép sincs amin látszana a pasztázás...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) Donki Hóte válasza Steve_Brown (#14) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hmmm, innen vettem, hogy nem vezet elektromosan.

Ezek szerint rossz forrást találtam :(

Az pedig, hogy egy alulfeszelt procit is folyékony fémmel "pasztázol" az pont olyan, mint amikor az ezekettes LADÁ-ba 102 oktános versenybenzint raksz ;)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26) dabadab válasza tibcsi0407 (#23) üzenetére


dabadab
titán

A nevében is benne van, hogy Conductonaut. (conductivity) Tehát elektromosan jó hővezető

FTFY :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) Steve_Brown válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ez valami olcsó kínai másolat lehet. Az eredeti Grizzlynek nem ilyen a doboza és biztosan nem tartalmaz gyémántot. Galliumból van. Egyszóval kamu amit ott írnak.

Egyébként meg szerintem megérte egy olyan pc-t létrehozni ami teljesen passzívan képest üzemelni. Ez egy MX4-el nem jött volna össze.

[ Szerkesztve ]

(#28) tibcsi0407 válasza dabadab (#26) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én ezt az infót találtam róla a Titanrig-en:

Conductonaut is Thermal Grizzly’s best performing thermal compound, as shown by its astounding thermal conductivity. Caution must be taken when using this product though. Conductonaut is a liquid metal compound, made up of gallium, indium and tin. It is much thinner in consistency compared to other compounds and is very conductive to electricity and so should never come in contact with areas other than the component being cooled. In addition, Conductonaut cannot be used with any form of aluminum. The gallium in the compound will react with the aluminum and cause severe pitting. This warning is included in all of Thermal Grizzly’s documentation and packaged with the product itself.
With proper precautions and application, Conductonaut is one of the most effective thermal interface materials on the market today.

https://utdetailing.hu/

(#29) ricsip válasza dabadab (#26) üzenetére


ricsip
addikt

az elektromos vezetés és a hővezetés azok elég hasonlóan működő fizikai jelenségek. Nem véletlen h. a fémek vezetik(el) jól a hőt is.

-

(#30) dabadab válasza tibcsi0407 (#28) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként jogos, a site-ukon egy kicsit el volt dugva (a termékoldalon nem írják, csak a faq-ban), de ott az infó:

Ist Thermal Grizzly Wärmeleitpaste elektrisch leitfähig?

[...] Nur das Flüssigmetall-Produkt Conductonaut ist elektrisch leitfähig.
[link]

Szóval a Conductonaut tényleg vezeti az áramot (az összes többi Thermal Grizzly paszta viszont nem).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) tibcsi0407 válasza dabadab (#30) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem fontos lenne kiemelniük a terméknél is.
Én most átálltam egyébként Alphacool Subzero-ra Kryonaut Extreme-ről. Teljesen jó az is. :)

https://utdetailing.hu/

(#32) aginor válasza Steve_Brown (#27) üzenetére


aginor
addikt

Ezt szerintem csak te hiszed, vagy ki is tesztelted? :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#33) Xpod


Xpod
addikt

Ismét keretezni kell az AMD CPU-kat. :)
Ez már egyszer volt, még az s478-as éra elején, csak akkor a lesarkazástól kellett védeni őket.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#34) tibcsi0407 válasza Xpod (#33) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem az Intel-en is keret van. :))

https://utdetailing.hu/

(#35) Steve_Brown válasza aginor (#32) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ha ennyire kötekedni szeretnétek veszek egy csomaggal és összenézem. De a hamis információkból és a képről látszik, hogy ez nem az a termék.

Sőt ha jobban megnézem akkor látszik, hogy ez egy IC Diamond 24 Carat Thermal nevű "fantasztikus termék." [link]

Könyörgök nézzétek már meg. A termék neve a cég honlapján Thermal Grizzly Conductonaut
de a leírásban egy egészen más paszta adatai vannak be copy-pastelve és a képen is egy egészen más paszta van. Köze nincs az igazi folyékony fémhez. Ami ÍGY néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#36) aginor válasza Steve_Brown (#35) üzenetére


aginor
addikt

Igazából erre kérdeztem rá, maga a linkelt termék hidegen hagy ;) : "Egyébként meg szerintem megérte egy olyan pc-t létrehozni ami teljesen passzívan képest üzemelni. Ez egy MX4-el nem jött volna össze."

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#37) Robitrix


Robitrix
senior tag

hmmm szerintem maradjunk annyiban, amiről a cikk szól oda tesznek egy gumi izét, amivel csökkentik az esélyt a hővezető paszta odajutását a felület szerelt elektronikára. Nyilván ha fullra mindegy lenne a dolog, hogy mi folyik vagy kenődik oda akármilyen áron vagy minőségben akkor nem kéne agyalni a védekezésen.

(#38) Steve_Brown válasza aginor (#36) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Igen, kiteszteltem. Lézeres hőmérővel több helyen kívülről is rámérve.

(#39) SzaboZE


SzaboZE
addikt

7 ft-os cucc 7 euróért, ügyes :) Majd lesz alin negyeddollárért :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40) aginor válasza Steve_Brown (#38) üzenetére


aginor
addikt

A pontos eredmények még megvannak?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#41) Donki Hóte válasza Steve_Brown (#38) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tehát van teszt arról, hogy az alulfeszelt proci MX4-el pasztázva túlmelegszik egy paszív hűtővel, folyékony fémmel "pasztázva" meg vígan megy :F

Más gond lesz ott :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42) Steve_Brown válasza Donki Hóte (#41) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Arról van teszt, hogy egy alulfeszelt procit prime alatt kikapcsolt ventillátorral 60 fok alatt tart egy 120-as AIO. MX4-el viszont belenyal a 70 fokba :) Nyilván venti nélkül.

(#43) Donki Hóte válasza Steve_Brown (#42) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Értem, tehát működik mindkét pasztával, de az egyikkel 10 fokkal melegebb lesz.

Itt viszont már belépnek az egyéni preferenciák, mert ezek szerint neked a 60 fok még jó, de a 70 fok már nem jó, tehát neked megéri a folyékony fémes verzió.

Nekem viszont mindkettő sok, tehát nekem marad az MX4, de működő ventivel a radiátoron.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#44) Puma K válasza Donki Hóte (#43) üzenetére


Puma K
veterán

A CPU-k és VGA-k ha egyszer-egyszer belenyalnak a 120°C-ba az nem okoz maradandó problémát. De újabb alkatrészeknél (MB, CPU és VGA) előbb lép életbe valamilyen védelem ami lekapcsolja-újraindítja a gépet.

A rendszeres használat mellett 80-85°C nem okoz gondot. Lásd a VGA-k gyártók által meghatározott hőmérsékleti értékek.

A többi az csak egyéni igények.

A magam részéről a VGA-k esetén a ventilátorleállítósditól kapok agyrákot. Inkább forogjon az a ventilátor olyan minimum fordulaton amit nem hallok ki a gépházból mondjuk 41°C-ig és onnan emelje a fordulatot.

Valami ilyesmi ventilátorgörbe mellett:

A görbe baloldali kezdőpontja 41°C ami adott ventilátor karakterisztikájához mérten még nem hallható maximum fordulata. Innen emeli hőmérséklet szerint a fordulatot. A jobb oldali végpont pedig rendszerint nálam 91°C és 90 vagy 100%-os fordulatszám mellett.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#45) Donki Hóte válasza Puma K (#44) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem is úgy értettem, hogy a CPU, vagy GPU magjának sok egy bizonyos hőmérséklet, hanem azért sok, mert akkor a gép teljes belseje elkezd melegedni.

Ezért inkább hűvösebb hőmérsékleten tartom, hogy ne fűtse túl a körülötte lévő dolgokat.

Vízhűtés meg azért jó, mert azzal könnyebb a gépházon kívülre vinni a hőt :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#46) aginor válasza Donki Hóte (#45) üzenetére


aginor
addikt

Namost. Azt ugye tudod, hogy amiatt, mert a processzormag hűvösebb, attól a keletkezett hőmennyiség még nem szűnik meg létezni, továbbra is ott van a gépben, ami miatt "a gép teljes belseje elkezd melegedni." Ha emiatt használsz folyékony fémet, akkor csak saját magadat áltatod. ;)

Viszont ha vizezed a rendszert és a radiátorok jó helyen vannak, akkor megint mindegy. Max a magasabb turbó órajelek miatt lehet értelme görcsölni a 60 vs 70fokon. Ugyanakkor az biztos, hogy ártani nem ártottál vele és ha téged ez nyugtat meg, akkor minden a legnagyobb rendben van. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#47) Puma K válasza Donki Hóte (#45) üzenetére


Puma K
veterán

Hűvösen tartott CPU-t vagy VGA-t úgy tudsz elérni ha megtámogatod az egészet egy jól szellőző házzal és/vagy legalább kellő mennyiségű levegőt mozgatni képes ventilátorral amiknél az sem hátrány ha minél halkabbak minél nagyobb légmozgatás mellett.

Ha jól át van mozgatva a gépházban a levegő akkor a benne lévő alkatrészeken található hűtők is ennek az előnyét fogják élvezni és az alattuk lévő hardver is.

Nekem épített vízhűtés van 7db 14 cm-es Noiseblocker NB-eLoop B14-PS Black, 1db 20 cm-es Noctua NF-A20 PWM és 1db 12 cm-es be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM ventilátorral. Mindegyiknek a minimum fordulata az a legmagasabb érték aminél még nincs hangja.

A gépház elejében egy nagy vízhűtő radiátortömb (460x142x100mm) van ami miatt a CPU hűs, de alig jutna alap esetben levegő a gépház belsejébe. Ezért vannak így konfigurálva a ventilátorok, hogy tolják és húzzák avagy már alapból mozgassák a levegőt a gépházban.

A jelenlegi VGA-t az NV FE RTX 3090-et meg az összes korábbi gépházon belül a VGA melegét széthányós VGA hűtés mellett valahogy levegőztetnem kell hogy ne a meleget nyomja a hűtőbordáira.

Z97+4790K+DDR+GTX1080Ti:


Z370+9900K+DDR4+RTX3070Ti



Az RTX 3090-el még nincs képem a gépről :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48) Donki Hóte válasza aginor (#46) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem pont erről volt szó :)

A két alap verzió az, hogy drága pasztával venti nélkül 60 fok, vagy olcsó pasztával ventivel 60 fok.

Ha a venti nélküli verziót vesszük, akkor elhiszem, hogy a hőmennyiség a gépen belül marad, de ha a venti forgatja a levegőt, akkor a mozgó levegő kiviszi a meleg egy részét.

(Aztán erre írták azt, hogy a CPU/GPU magoknak akár 80-85 fok se ártalmas.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#49) aginor válasza Donki Hóte (#48) üzenetére


aginor
addikt

Node, azért mert a processzorod hűvösebb (és nem azért mert kevesebb hőt termel), attól még a gépházad nem lesz az és pont ugyanannyi meleg gyűlik benne (hacsak nincs szabad kapacitás, és tud gyorsabban távozni, mint ahogy melegszik).
Ha fontos az alacsony hőtermelés, akkor próbálkozz meg alulfeszeléssel, az ingyen van, ill mivel már van egy komolyabb pasztád, azzal nyerhetsz további fokokat.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#50) iqkacsa válasza aginor (#49) üzenetére


iqkacsa
csendes tag

Nem értek hozzá, és nyilván ki kellene mérni, de minnél kisebb a hőellenállás a radiátor irányába, annál kevesebb hő megy elfelé. Magyarul minnél kissebb a core hőmérséklet, annál kevésbé fűti a környezetet. Szóval elvi síkon számít, gyakorlatban persze lehet, hogy nem tudnád kimérni a különbséget.

(#51) Reggie0 válasza iqkacsa (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont forditva. Minel nagyobb a hoellenallas, annal kevesebb ho megy. A nagyon nagy hoellenallasu anyagokat hivjuk hoszigetelonek.

(#52) iqkacsa válasza Reggie0 (#51) üzenetére


iqkacsa
csendes tag

Megpróbálom érthetőbben megfogalmazni. Bár igaz, hogy a megtermelt hő azaz a proci fogyasztása nem változik attól, hogy hűvösebb a die (valamivel többet fogyasztanak az ICk melegben, de ezt hanyagoljuk el), de ez a hő nem feltétlenül fűti a gépházat. Minnél kisebb a hűtőrendszer hőellenállása annál kevésbé melegszik fel a hűtőrendszer maga is, és annál kevesebb hő szivárog el, azaz fűti a gépházat. A pasztán vagy folyékony fémen fellépő hőmérséklet különbség egyelő a proci által elfűtött hőmennyiséggel szorozva a paszta hőellenállásával. Ha kisebb a hőellenállása a pasztának, akkor kisebb lesz a rajta eső hőmérséklet különbség, tehát teoretikusan kevésbé melegszik fel a hűtővíz és az egész gépház.

(#53) Reggie0 válasza iqkacsa (#52) üzenetére


Reggie0
félisten

"Nem értek hozzá, és nyilván ki kellene mérni, de minnél kisebb a hőellenállás a radiátor irányába, annál kevesebb hő megy elfelé. "
->
"Nem értek hozzá, és nyilván ki kellene mérni, de minnél kisebb a hőellenállás a radiátor irányába, annál kevésbé emelkedik a hőmérséklet. "

Akkor igy mar jo, csak veletlen rosszul irhattad.

[ Szerkesztve ]

(#54) varmi2 válasza Meridian (#10) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az alaplapok nincsennek lakkozva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55) mihione


mihione
őstag

Kicsit túl lett spilázva ez a téma szvsz,folyékony fémnek egyértelműen van előnye.Gyorsabban és hatékonyabban viszi át a hőt,laptopknál különösen nagy jelentősége van ennek,mivel a pl a cpu die mérete már olyan picike hogy bármilyen "sima" paszta +20 fokkal melegebb lesz terhelés alatt mint a conductonaut.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#56) aginor válasza iqkacsa (#50) üzenetére


aginor
addikt

Nem rossz az elképzelés, de az egy dolog, hogy a magról milyen gyorsan vezeted el a meleget. A másik fontos kérdés, hogy ha ezt egy nem kellően hűvös közegbe teszed, akkor lassul a hőátadás, tehát bent reked a meleg a hűtőben, és bentmaradhat a potenciál a szuper "pasztában".
Akkor van értelme ezt alkalmazni, ha vagy maximalista vagy (és amúgy nem érdekel az eredmény, csak a tudat), vagy ez a szűk keresztmetszet. A második esetben lehet jelentőset nyerni vele, de általános (értsd: normál otthoni tuning) esetben igazából mindegy mit használsz (nyilván egy alap korrekt minőséget feltételezve, nem a Basics féle mamilekvárt).

mihione: aha, az általánosságban alulméretezett bordákra.. ;)

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#57) SzaboZE válasza mihione (#55) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igazából nem a pasztának kellene a hőt átvinni a két felület között, hanem ideálisan az egyik felület adná át közvetlenül a másiknak. De mivel nincs két tökéletesen érintkező sima felület, ezért azok érintkezési felületét növeli meg, viszonylag jó hatásfokú hővezetéssel. Innentől szerintem többet ér egy jó polír, mint egy fémes paszta.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#58) tibcsi0407 válasza SzaboZE (#57) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mondjuk a Ryzenek esetén ez főleg igaz a vastag IHS miatt.

https://utdetailing.hu/

(#59) Puma K válasza SzaboZE (#57) üzenetére


Puma K
veterán

"... többet ér egy jó polír, mint egy fémes paszta."

+1 :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.