Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Icewind


Icewind
aktív tag

Hi

Tudom hogy van már pár ilyen topic, amiben hasonlítgatják a két lehetöséget, de nekem közel sem ez a célom. Van egy problémám ami a következő:

Mint sokan tudják itt a forumon, vettem egy Viewsonic VG712S monitort. Minden szép is jo is volt, hetekig analog kábellel hajtottam, majd elmentem a boltba venni DVI-t... Sok különbséget nem vettem észre, de nyugodtabb voltam hogy immáron jelveszteség nélkül látom azt amit látok. Nemsokkal késöbb - nem a monitor miatt - újra kellett tenni a rendszert, win xp sp2-t raktam fel, minden ok volt. Aztán arra lettem figyelmes hogy a videok fullscreenen valahogy rettenetesek. Akkor betudtam annak a dolgot, hogy biztos rossz a kodek, ilyesmi, nem volt mostanság sok idöm foglalkozni vele. Aztán feltettem pár jofajta kodeket, de ugyanaz a hatás. A videok (föleg a kisebbek) teljes képernyön csíkosak, pixelesek, sokszor zavaroan torzak.

Alapesetben rálehetne mondani amit szoktak: ''a TFT-k általában jobban kihozzáka videok hibáit''...

Csakhogy ezzel két problem volt: Az egyik hogy anno mikor megvettem a monitoromat, volt pár video, zenei clip..stb amiket egyböl végignéztem rajta, hogy lássam a különbséget a crt-m hez képest. Ezek a videok anno nem így néztek ki mint most. Gyönyörüen, pixelességtöl, oldaliranyu csikozodastol mentesen futottak, jo volt látni. Szoval valami megváltozott.

A másik dolog, hogy beugrott, hogy kb azota érzékelem ezt a dolgot, miota kábel csere volt. Na gyorsan digital kihúz, analog kábel vissza. Lám, analoggal ismét teljesen tiszta, éles a video...

Érdekes szitu. Mostmár hogy így több hétig használtam digitális kábellel a moncsit, mostmár fura analogon futtatni, tényleg élesebb/szebb a DVI-n a kép. Ezért sem fogom analogon futtatni. Nameg nem azért fizettem ki egy DVI-s monitort... Viszont szétcs*szi a videokat...

Tudja valaki hogy ez mért van? Másnál is fordult elö már ilyen probléma? Elég zavaro...

Üdv

Ice

UI: a DVI kábel nem gyári Viewsonic, ugyanis a Viewsonic ehez a moncsihoz gyárilag csak analog kábelt ad...

(#2) reprokaiser


reprokaiser
csendes tag

Bár nem sokat nézek videot a monitoraimon, nem tűnik valami logikusnak az egész. Lehet, hogy esetedben a kétszeri jelátalakítás (D/A majd A/D) elvesz vagy hozzátesz valamit a jelből/jelhez, ami éppen a mozgóképet azon a Viewsonic monitoron fogyaszthatóvá teszi. De hogy ez nem általános, az biztos, én azt tapasztaltam, hogy mint minden, a fos minőségű videofájlok is élesebbek, némelyik már bántó mértékben. De hogy csíkozódna?

Próbáltad többféle minőségű anyaggal? Nem lehet, hogy videokártya-drivert is újra kéne telepíteni (lecserélni)?

(#3) Icewind válasza reprokaiser (#2) üzenetére


Icewind
aktív tag

Tudom hogy egyedi eset, ezért kérek segítséget én is, pláne hogy hobby szinten foglalkozgatok video/clip szerkesztéssel/készítéssel, így nekem elég fontos hogy a videok jol menjenek. Analogra visszadugni meg nem akarom, mert ugy meg - a videon kivül - minden más sz*rabb... :(

Többféle lejátszot és kodeket probáltam de ugyanaz... ha fullscreenre teszem a videot, élvezhetetlen.
Vidkari driverrel probalkozom, de egyenlöre nemsikerült letölteni az abit oldalárol a hivatalosat, allandoan belassul és megszakad - nem nalam van a baj.

Lefényképeztem Ákos - Hűség cimü klippjéböl egy részletet teljes képernyön, hogy szemléltessem a problemát:
Bővebben: link

Ugyanez a klip analogon gyönyörü, éles és tiszta.

Továbbra is értetlenül állok a dolog elött :F:(

Üdv

Ice

[Szerkesztve]

(#4) reprokaiser


reprokaiser
csendes tag

Hát elég érdekes a kis példa, olyan, mintha minden második vagy harmadik sor később indulna. Szerintem ez a kártya driverének valamilyen nagyon perverz hibája lehet. Szerintem próbálj ki egy másik kártyát, ha teheted. A másik lehetőség, amit a professzionális stúdiótechnikában is használnak: a szerkesztés, tili-toli, miegymás TFT-ken megy, a videot viszont broadcast minőségű CRT-ken nézik. Kösd rá mindkét monitort a gépre, aztán a CRT-re kiteszed a filmet, a másikon meg majd bütykölsz.

(#5) Icewind válasza reprokaiser (#4) üzenetére


Icewind
aktív tag

Naja, csak a CRTmet odaadtam anyámnak mikor megvettem a TFT... :C

Az a baj hogy garanciális probléma se nagyon lehet, mert mint mondtam a Viewsonic nem ad gyárilag DVI kábelt, és analogon meg minden megy, szal...
Ráfoghatják hogy a DVI kábel rossz... És tulképp akár igazuk is lehet - talán a kábellel lenne gixer? :F Pedig nem egy 900Ft-ot tesco, hanem 4rongy volt, svájci Roline márka. Persze lehet hogy tényleg a vidkari a bajos, sikerült feltenni a leguccso drivert hozzá, de változás nem történt...

Hát nincsenek jó kilátásaim :(

(#6) Icewind


Icewind
aktív tag

Feltettem mindenféle drivert, alaplaphoz, vidkarihoz, mindenféle szín, meg képernyö progit, frissitéseket..stb
Semmi nem változott.

Viszont a következö felfedezést tettem: ha nem 1280x1024es felbontásban( tehát nem natívban ), hanem 1024x768ban használom a monitort akkor tökéletes a video képe. Itt egyre nagyobb ellentmondások vannak a technikával :Y ;]

Szal a felbontással lehet vmi gond.. fura...

(#7) hétalvó


hétalvó
addikt

Szerezz egy másik kábelt először.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#8) dabadab válasza Icewind (#3) üzenetére


dabadab
titán

Mond vmit neked az, hogy interlace? :)

Analogon meg nem nativ felbontasokon valoszinuleg azert nem vetted eszre, mert elmosta. Annyi a problema megoldasa, hogy a videot deinterlace-elni kell lejatszaskor.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#9) Highlande® válasza Icewind (#6) üzenetére


Highlande®
csendes tag

Üdv!

Hasonló problémával én is találkoztam a Hitachi TFT-mnél, de ha a natív felbontásban, 1280x1024-ben 75Hz helyett csak 60-ra állítom, megszűnik ez a probléma.
Viszont nekem olyan gondom lenne, hogy némelyik játék (pl. NFS U2, Battlefield) grafikai beállításainál nem jelenik meg 1024x768-nál nagyobb felbontás, mindez DVI összeköttetésen. Ha az analóg kábelt használom, úgy már ki tudom választani az 1280x1024-et.:((( Monitor és videokártya driver csere volt, XP reinstall megtörtént, de a probléma megmaradt...:( Esetleg erre valami ötlet? :F

(#10) L3zl13 válasza dabadab (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ne mond már, hogy DVI-os videónézés előtt újra kell tömöríteni a filmet...

A linken levő kép meg nem úgy néz ki mint aminek a hibáját egy kis homály elmosná...

Aki hülye, haljon meg!

(#11) dabadab válasza L3zl13 (#10) üzenetére


dabadab
titán

Nem kell ujratomoriteni, a lejatszo lejatszas kozben is deinterlace-elhet.
A linken levo kepnek meg teljesen egyertelmuen az interlace a (legnagyobb) problemaja.

DRM is theft

(#12) Icewind


Icewind
aktív tag

Na srácok, kösz szépen mindenkinek a segítséget, Highlande®-nek különösen, mert amit mondott bevállt: átállítottam 75-röl 60Hz-re, és mostmár DVI-n is olyan a video mint analogon :C:C:C - nem gondoltam volna...

Szal probléma pipálva :DD

Üdv

Ice

UI: dabadab, neharagudj, hülye vagyok ehez, de ... mi az az interlace egyébként? :F:B

(#13) zenit válasza Icewind (#12) üzenetére


zenit
tag

Interlace, deinterlace: Bővebben: link
A képek magukért beszélnek. ;)

(#14) L3zl13 válasza dabadab (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát, ha 60 Hz-n jó a kép, 75-ön meg interlace gondok vannak, akkor nem a videóval vagy a lejátszó progival van gond szerintem...

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Icewind válasza zenit (#13) üzenetére


Icewind
aktív tag

Thx :C

(#16) Highlande®


Highlande®
csendes tag

Esetleg valakinek valamilyen ötlete a problémámra? (#9) :F

(#17) trock


trock
csendes tag

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de mi az a nativ DV?

(#18) shteer


shteer
titán

hi!

nekem olyan problémám lenne, hogy 2 monitort használva a TV tuner ablakát nem tudom átvinni a 2es monicsra, nem hajlandó kimenni az 1-esből

valamilyen beállítással ez megoldható?

..szerintem jónak tűnik

(#19) shteer válasza shteer (#18) üzenetére


shteer
titán

Up mert még mindig nem jó :(

..szerintem jónak tűnik

(#20) Flashy válasza shteer (#18) üzenetére


Flashy
veterán

csak az elsőn indul el, de színház mód beállításokkal elérhető hogy a másodikon nézd. Bővebben: link

(#21) shteer válasza Flashy (#20) üzenetére


shteer
titán

köszi

..szerintem jónak tűnik

(#22) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Hali! Nekem is lenne egy problémám, ezért élesztettem fel ezt a totyikot. Szóval az történt hogy egyik percről a másikra, illetve egyik indításról a másikra nemkapott a monitor jelet a DVI kábelen. Vagyis a DVI kimenetből. Miután megnyugodtam :W kipróbáltam az analóg kábelt amit a monitorhoz kaptam. Na akkor ért a sokk! Én ilyen villogást még a régi crt-men se tapasztaltam 60hz-en. Igazából nem csak villogás, hanem van benn kis hullámzás is, nehéz megmondani.
Namost azt szeretném itt megtudni, hogy ez normális dolog analógon? Még jó hogy azért vettem az LCD-t hogy ne villogja szét a szemem... :(
Előre is köszi. :R

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#23) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

UP! :(

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#24) old_artist válasza gixxer-tomee (#22) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Milyen monitort és VGA-t használsz?
Kipróbáltad más szgéppel is, hogy ott is észlelhető a hibajelenség?

(#25) gixxer-tomee válasza old_artist (#24) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Hali! Leadtek 6600GT TDH Sehol nem megy. :N Nemlenne probléma hogy analogon megy, csak ne villogna. :U :W

Szerk:meg még annyit, hogy van másik vga-m, egy afranctudja milyen radeon azon is megy. Csak az már öreg mint az országút...

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#26) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Ahhaha! :N Ezt nem hiszem el... Azt mondjuk senki nem mondta még nekem, hogy ha analog-ra állítom a monitort akkor a frissítést átkell állítani 75hz-re... Na most nem villog!
Én úgy tudtam, hogy 60hz-en nem villoghat az lcd technológia sajátosságai miatt. :F
Ezek szerint ez monitor nem hallotta ezt a törvényt... Probléma egyelőre megoldva. :R

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#27) Amur válasza Flashy (#20) üzenetére


Amur
addikt

a link már nem él a hsz-ben,mi is ez a színház mód,és hol tudom beállítani,nekem is az a gond hogy a 2-es monitorra(ami egy LCD,csak az asztal hátérképét rakja ki,és nem tudom áthúzni egy film,vagy játék képét).

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#28) Amur válasza Amur (#27) üzenetére


Amur
addikt

filmet ha ablakban fut át tudom húzni majd teljesképernyőbe váltva szépen nézni,de játékot azt nem(pláne ha nem is fut ablakos módban),azokat hogyan rakjam át?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#29) Amur válasza Amur (#28) üzenetére


Amur
addikt

más okuljon: játékot csak ugy lehet kirakni a tv-re ha a tv az alapértelmezett monitor..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.