Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd rosszalkodik,a jumper tényleg segít? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

Mostanában rosszalkodott a az LG HL-DT-ST DVD-ROM GDR8161B-om. Szóval néha egyszerűen nem akarta mozgatni a tálcát, se ki, se be, vagy nem pörgette fel a lemezt. Csak a led villogott, de semmi. Ilyenkor, már pl a bootnál se húzza be, ha nyitva van.

Gondoltam elviszem szervízbe, gari már nincs rá sajna, és ha megéri, megcsináltatom. De egy haver azt mondta, rakjam át cable sel.-re a jumpert, az lehet, hogy megoldja. Idáig egyedül volt, slave-ként, a középső csatin, a kábelen.(Az alaplap ezt veszi slave-nek).

Ez tényleg segít?

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2) nygma válasza domedee (#1) üzenetére


nygma
addikt

csodálkoznék. de miért nem próbálod ki? nem kerül semmibe...

(#3) domedee válasza nygma (#2) üzenetére


domedee
senior tag

Már úgy megy, de az a baj, hogy csak néha rosszalkodott, így egyelőre nem tudom, tényleg segített-e, vagy csak jó napja van.

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#4) nygma válasza domedee (#3) üzenetére


nygma
addikt

szvsz nem hiszem, hogy ettől megjavul a tálca és társai, de ha igen, akkor kifejezetten érdekes történetet olvashattunk :)

(#5) domedee válasza nygma (#4) üzenetére


domedee
senior tag

Szerintem is csak mítosznak lehet inkább nevezni. Megéri megcsináltatni az ilyet, vagy inkább vegyek újat?

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#6) nygma válasza domedee (#5) üzenetére


nygma
addikt

erre nem tudok válaszolni. szerintem egyszerűbb, ha veszel egy újat. de lehet, hogy 3 fillérért megjavítható. nem látom innen azt a drive-ot.

(#7) Hequila


Hequila
őstag

És ha egyedül van, akkor miért slave? Próbáld meg masterre a szalagkábel végére rakni! Hátha segít.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) lac019


lac019
tag

szerintem meg csak takarítsd meg a fejet.

[Szerkesztve]

(#9) domedee válasza lac019 (#8) üzenetére


domedee
senior tag

Ezzel csak az a gond, hogy attól nem fogja nekem a tálcát húzogatni.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#10) domedee


domedee
senior tag

Közben vettem egy új dvd-romot, meguntam a vacakolást ezzel. :)

Ez lenne a kiciske:
PIONEER DVD-ROM DVD-121 16x/40x
Valaki vannak vele tapasztalatai?

De még azért tesztelem majd a régit, hátha működik.

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd rosszalkodik,a jumper tényleg segít? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.