Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Hol lehet Pesten iet kapni?
Vélemény is érdekelne róla esetleg ha vki tud jobbat hasonló árfekvésben ne kiméljen..

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#2) Tibisz


Tibisz
aktív tag

Mekkorát akarsz és milyen árfekvésben? Egyébként meg Chieftech, pláne ahogy az aláírásodat nézem!

(#3) MrSummer válasza Tibisz (#2) üzenetére


MrSummer
aktív tag

300 wattos kéne..
A chieftech-en is gondolkodom de, ''5-6 db Chieftec 250W-os, és 300W-os táp halt már ránk, ebből az utolsó pár alaplapot is vitt magával. Vegyél 360W-os Chieftec-et, de inkább vmi mást...'' ezt Parci írta a másik tápos topicba. A DTK-ról összesen eddig egyről olvastam a HWSW-n hogy elszállt de az nem vitt magával semmit. +előny kicsit olcsóbb is mint a Chieftech

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#4) Tibisz


Tibisz
aktív tag

Még nem jött meg a kérdésemre a válasza, gogy milyen gépek voltak alatta?
A chieftech tápok maguktól nem szállnak el, ez biztos! Szerintem gondolkozz továbbra is Chieftech-ben. Nem a tápon kell spórolni, mert ha az elszáll akkor vihet mindent! :(

(#5) nap


nap
addikt

[L]http://www.komel.com/main.php3?m=0&page=elerhetoseg[/L]
Ez allitolag a DTK Computer Ltd-nek a magyarországi disztribútora.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) MrSummer válasza Tibisz (#4) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Nem akarok sporólni de ha a DTK biztosabb akkor az lesz. Egyébként az szerintem nem sokat számit hogy mien konfig mert ha egyszer már elindul akkor ne haljon meg...., sőt ha már meghal legalább ne rántson magával semmit

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#7) MLaca


MLaca
őstag

Én ha te lennék DTK tápot nem vennék :) Még rímel is. Sokat szervizeltem és pukkadoznak elfele. Egy ismerősömnek a 300wattos leégette fél gépét, mert a kisflopit egy pinnel arrébb dugta fel! Na ennyit a biztonságos DTK tápokról! Meg hát ennyi pénzért mit vársz? Majdnemhogy vargáné szint. Aki mást ír/mond az nem igazán látott még IGAZI tápot. Ha jó tápot akasrz, akkor keress a 18.000,- +áfa környéken, mert azok már IGAZI tápok!

http://mlzphoto.hu/

(#8) MrSummer válasza MLaca (#7) üzenetére


MrSummer
aktív tag

A Chieftechet ajánlod? Vagy ha nem akkor milyet az Enermax kicsit drága nekem...

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#9) BobMaster válasza MLaca (#7) üzenetére


BobMaster
senior tag

Drága, nem tudom, hogy mire alapozod az állításod, de próbaképpen fogj a jobb kezedbe egy tsa tápot a balba egy DTK-t. Nem viccből lesz nehezebb a bal kezed. De ha bejössz hozzám, szívesen besétálok veled egy szervízbe, és szétbonthatunk egyet, lessél nyugodtan bele.

Ha a haverod meg olyan szerencsétlen, hogy a föld vezetéken küld be 12 v. 5 V-ot (mert 1 pin tévedés ezt eredményezi) akkor inkább az orrában turkáljon, ne gépben :))

Valaki említette, hogy a Komel a DTK magyarországi disztribútora. A magyarországi vezérképviseletet vitán felül DTK Computer Hungary-nek hívják, és a [L]http://www.dtkcomputer.hu[/L] oldalon lehet felőlük tájékozódni.

Na megyek a kocsiért, oszt vissza Pestre. LOGOFF

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10) BobMaster válasza MrSummer (#8) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nincs semmi baj a Chieftech-el (bár volt egy rosszemlékű darab Parciéknál) se az Enermax-szal. Meg a DTK-val sem. Amúgy kiskerben tényleg a Komel-nél juthatsz hozzá a legegyszerűbben, vagy akár a Mistralnál (flame nélkül kérném :) )

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#11) MrSummer válasza BobMaster (#10) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Thx de Mlaca pontosan hogy volt a story?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#12) violin98 válasza Tibisz (#4) üzenetére


violin98
tag

Amúgy túlfeszvédőt lehet kapni. Táp és alaplap közé, és megóvod a gépet.
Br. elad. ár:3000.-:))

(#13) Tibisz válasza violin98 (#12) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Akkor már nem éri meg venni egy normális tápot? Így nem kell megvédened a géped a frissen vésárolt tápodtól! Egyébként nézz utána, de már sok embernek szállt el a túlfeszvédő miatt! :(

(#14) violin98 válasza Tibisz (#13) üzenetére


violin98
tag

Nekem egy egyszerű házam van, egyszerű táppal(akkor erre telt),:))
Persze túlfeszvédővel!:DD

(#15) Tibisz válasza violin98 (#14) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Te tudod, hogy min érdemes spórolnod!

(#16) violin98


violin98
tag

Amúgy ha elszáll rendeznék balhét!!!:(((

(#17) Tibisz válasza violin98 (#16) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Kivel?

(#18) Padre


Padre
tag

Nekem egy Azona 400W-os halt meg 2 hete. Furcsa hangokat adott, meg hol ment a ventije hol nem. Chieftec 360W-osra cseréltem ami kézzelfoghatóan súlyosabb darab. 16ezer volt és szemelláthatóan igényes, minőségi cucc. Szóval Chieftec a részemről.....

(#19) violin98 válasza Tibisz (#17) üzenetére


violin98
tag

Forgalmazó, gyártó? Egy kutya.
Előbb-utóbb ha vered az asztalt neked lesz igazad!:))
Félretéve a tréfát. Ha tudod bizonyítani hogy gatyázta le a rendszered,
szerintem rájuk lehetne húzni a vizes lepedőt!
De remélem nem kerül rá sor.:P

(#20) violin98 válasza Padre (#18) üzenetére


violin98
tag

16 rongy én ezt egy kicsit sokallom!:DD

(#21) Padre


Padre
tag

Chieftec HPC-202, passzív PFC-vel, ''aranyozott'' ventiráccsal ( ez döntő szempont minden tápnál nemde?:)) )
Szerintem megérte. Nem volt túl egészséges a szívemnek mikor az Azona elkezdett haldokolni egyik pillanatról a másikra.

(#22) kovacsson válasza violin98 (#19) üzenetére


kovacsson
tag

egyszer ezen tényleg kíváncsi lennék - vajon ha elszáll a gép a táp hibája miatt (a táp garanciális), akkor az egész gépet be lehet hajtani kártérítésként?

kíváncsi lennék, hogy volt-e már ilyen eset.

hallottam már olyat, hogy csak az adott boltban vett alkatrészeket cserélték (vicces módon nem azért, mert a szétment táp tönkrevágta, hanem mert még garancián belül ''tönkrementek''), de olyat is, hogy csak a tápot hajlandóak kifizetni. én meg azt mondanám, hogy igenis az egészet ki kell fizetniük kártérítésként.

(#23) kovacsson válasza BobMaster (#9) üzenetére


kovacsson
tag

de a dtk hungary nagyker (=legtöbb embernek elérhetetlen), míg a komel kisker.

Off
bár mostanában morcos vagyok a komelre, miután a szervízük már kétszer állította, hogy megjavították a (dtk) moncsit és csak otthon derült ki, hogy nem
On

(#24) MLaca válasza BobMaster (#9) üzenetére


MLaca
őstag

Bob, DTK szervízben dolgoztam 7 évet. EBből 2őt már vezetőként. Hidd el, ismerem a DTK tápokat (is) :)

http://mlzphoto.hu/

(#25) MrSummer válasza MLaca (#24) üzenetére


MrSummer
aktív tag

O faja ezzel kezdhetted volna már megvan a DTK. Végülis az accorpom elment 5-ért ez 6+fa volt a fát visszakapom 1 ezrest csak megért....

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#26) violin98 válasza Tibisz (#17) üzenetére


violin98
tag

Amúgy én úgy tudom a túlfeszvédő ''figyeli''(szvsz) a feszültséget, és ha a tápon keresztül megugrik a volt, akkor ez rövidrezár és hazavágja a tápot.:DDEzt nálam okosabbak mondták.
Viszont ha veszel egy 16 rókás tápot, akkor abban is így működik a túlfeszvédő,
tehát a táp száll. Oké, gondolom megéri a jobb táp(aranyozás, stb...), de ugyanazt a feladatot látja el.

(#27) Egon válasza violin98 (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy pár lényeges dolgot kifelejtesz: feszültségingadozás, terhelhetőség... Nyilván egy 300W-os Enermax táp jóval nagyobb áramot tud leadni az igen lényeges +5V és +3.3V tartományban (is), mint egy hasonló, középkategóriának számító táp (pl. Azona). A feszültségingadozásról nem is beszélve... Persze lehet jó (illetve elégséges...) egy gagyi táp is...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) Egon válasza MrSummer (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem volt szerencsém egypár táphoz az idén: hosszabb ideig használtam egy 300W-os Enermaxot (P-VE), egy szintén 300-as DTK-t, valamint egy 300-as AX-VE Enermaxot (most is ez van: kézi fordulatszám-szabályzás rulez), illetve kölcsönbe, rövid ideig egy Chieftech és egy Codegen is volt nálam (300W-osak).
Tapasztalataim:
Régebben DTK tápom volt (230W ATX), tökéletesen meg voltma vele elégedve. De az új, P4 comp. DTK-k elég gagyik...:( Egy normális ATX tápon VAN kikapcs. gomb, és NINCS monitortáp-csati... Olyan mintha egy AT-s tápot gányoltak volna át ATX-é...:( Egy nagy előnye van: nagyon csendes (valszeg kisebb teljesítményű ventit raknak bele), viszont (zárt házban) nekem nagyon melegedett... Nincsenek az alján lyukak, így megreked a procitól fölfelé szálló levegő... Meg nagyon túlzsúfot belül: akadályozza a levegő útját. Csak nyitott házzal illetve komoly házszellőzéssel (esetleg nem a hagyományos helyre való beszereléssel) merném javasolni.
A Codegen, Chieftech nem volt annyi ideig nálam, hogy végső ítéletet mernék alkotni ezügyben. Talán annyit jegyeznék meg, hogy (az első Enermaxhoz hasonlóan) a zajszint nem tetszett a Chieftech-nél: bekapcsoláskor tök jó halk, de egy idő után (az automatikus fordulatszám-szabályzás miatt, szerintem fölöslegesen) ''begyorsulnak a ventik és (nekem) zajos lesz...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) MrSummer válasza Egon (#28) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Akkor remélem ez már ujabb széria. Ezen ugyanis nincs monitor csati és kapcsoló is van rajta. Egyébként egy Acorp nagytoronyban van a proci felett állítva. Eddig fektetve volt de kicsit átfaragtam a hátlapot és így 90 fokkal elforgattam nagyon jól elszáll felfele a proci hője és a táp sem melexeik nagyon.
Az már más kérdés hogy kezdem bánni hogy nem Chieftech lett....

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#30) cheroub válasza MLaca (#24) üzenetére


cheroub
csendes tag

Hali.

Már miért is nem dolgozol a komel szervízben ?
Érdekes dolgokat hallottunk a körülményekről :|.

Byez

(Én a DTK-H nál dolgozom a szervízben, vitatkozhatnánk :))

(#31) violin98


violin98
tag

Mielött gépet vettem volna fél évig tartott míg újra ''beletanultam''
a dologba(utolsó gépem P1 233MMX '98). Viszont ahol utánnanéztem
(újságok, folyóirat stb), nem nagyon pedzették a táp és a ház kérdését.
Tipikusan gép össze, ''polcról válassz vmi házat, táppal''.
Oké lehet hogy most már többet költöttem volna az egészre kb 10-el.
De így utólag kb 2000-ért vennék vissza a tápot.
Rádobni még 12-14 rókát az sok pillanatnyilag.:(


(#32) BobMaster válasza Egon (#28) üzenetére


BobMaster
senior tag

Egy nagy előnye van: nagyon csendes (valszeg kisebb teljesítményű ventit raknak bele)..

A venti Sunon, talán azért :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#33) MrSummer válasza BobMaster (#32) üzenetére


MrSummer
aktív tag

A mikronikában mennyi egy sunon venti?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#34) MrSummer válasza MrSummer (#33) üzenetére


MrSummer
aktív tag

8cm

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#35) Egon válasza BobMaster (#32) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem minden Sunon venti csendes: vannak majd' 40 dB-es példányok is...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) MLaca válasza Egon (#28) üzenetére


MLaca
őstag

''Régebben DTK tápom volt (230W ATX), tökéletesen meg voltma vele elégedve. De az új, P4 comp. DTK-k elég gagyik...'' Nálad a pont! A régi ATs DTK tápok le a kalappal, tényleg jók voltak. Azokat még ajánlottam is 5-6 éve az embereknek. A mostaniak meg... nehezek, de szarok, mert ha valamit ólommal kiöntesz, attól az - súlya ellenére - nem biztos hogy jó

http://mlzphoto.hu/

(#37) MLaca válasza cheroub (#30) üzenetére


MLaca
őstag

Mert nem bírtam a fostalicska alkatrészeket már látni sem :) Amúgy miért is? Mert nem volt elég érdes a nyelvem? Melyik is vagy te? A hasas, a kopasz, vagy? Ne piszkálj, mert nem jársz jól! :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#38) MLaca válasza cheroub (#30) üzenetére


MLaca
őstag

Ja, amúgy vitatkozhatunk, mert ha nem lennél elfogult, te is leírhatnád, mennyire is ''jók'' a tápjaitok (is - ugye?)!

http://mlzphoto.hu/

(#39) coolcave


coolcave
tag

DTK CAS-74PFC házam van, a feszek: 5V -> 4.999, 12V-> 12.124, 3V -> 3.232
Semmi gondom nincs, stabil a gépezet és ha a táp úgy érzi melege van egy kicsit magasabb fordulatra kapcsol, de még így is halk...
Ez csak egy tapasztalat, természetesen aki nagyon fanatikus vegyen Chieftec-et, de nekem ez tökéletesen megfelel.

(#40) BoGár válasza nap (#5) üzenetére


BoGár
tag

Nem gyert! A DTK Hungary a disztribútor.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#41) BoGár válasza MLaca (#7) üzenetére


BoGár
tag

Ezt szeretném cáfolni, mint hivatalos DTK viszonteladó cégnél dolgozó. Eddig nálunk ilyen gond nem volt a DTk tápokkal. Másokkal volt de DTK-val ilyen még nem fordult elő!

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#42) Parci válasza MLaca (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

MLaca, ha nem akarsz moderálást, akkor tartózkodj a fölöslegesen provokatív és sértő megnyilvánulásoktól!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Egy Pro-érv is: nemrég halt meg nálunk egy Chieftec és egy Seventeam tápegység is, számos alkatrészt magával rántva és átküldve az örök vadászmezőkre. Kínunkban már nem tudtunk mit csinálni, az agyonhúzott nForce2-es holmit egy 230W-os DTK tápba nyomtuk.

Az vitte, és nem halt meg. A tesztünk is azzal készült. Ez persze csak egy darab, de a rosszul rádugott gyilkos cucc is csak egy volt, ráadásul ott a táp nem túlzottan hibáztatható...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) cheroub válasza MLaca (#38) üzenetére


cheroub
csendes tag

Az elfogultságot mindenkire rá lehet mondani. Azt hiszem csak annyira vagyok elfogult amennyire a józan ész diktálja. Az tudom hogy a tápjaink nem tökéletesek , de mint az a chieftec táppal is előfordul senki sem tud tökéletes tápot alkotni. Persze nem azt mondom hogy a DTK táp egyszinten van pl egy enermax táppal, de az általánosan elterjedt tápoknál fényévekkel jobb (acorp,skyhawk,volcano stb.). Tudom mert javítunk több fajtát is. Egyébként az eladásokat tekintve a tápok meghibásodására semmi panszunk nem lehet(mert olyan alacsony :)).

A személyeskedésedet kicsinyesnek tartom, és azt hogy fikázod a tápokat pedig annak tudom be hogy el kellett jönnöd a cégtől.



(#45) emvy


emvy
nagyúr

Ez a rövidzár dolgot nem értem igazán (ld. kisfloppy tévedés). Szimpla kódgen tápomat már vagy tízszer rövidre zártam különféle gépbuherálások közben, egyszerűen lekapcsol és kész. Lehúzom a 220at róla, vissza és megy.
???
Azért a túláramvédő nem egy nagy cucc lenne egy tápba..

while (!sleep) sheep++;

(#46) LukE válasza emvy (#45) üzenetére


LukE
veterán

Rövidzárvédelmet én is megtaláltam a sokáves teszt ATs tápban. Reggel a földet meg a +12Voltot szépen összesodortam, leszigszallagoztam, és csodálkoztam, hogy nem megy:DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#47) MLaca


MLaca
őstag

Parci, ez egy demokratikus fórum, de ha moderálni akarsz, hát tedd. Igyekszem nem provokálni, de ha idegelnek, akkor kicsúszik ez vagy az. Cheorub, a személyeskedést te kezdted olyan dologgal, aminek 1) semmi köze ehez a topikhoz, 2) nem tudod a hátterét (''Már miért is nem dolgozol a komel szervízben ?
Érdekes dolgokat hallottunk a körülményekről :|''). Lehet, hogy a DTK nagykerben dolgozol, de az is lehet hogy több gépet javítottam, mint te, és lehet, hogy régebben foglalkozom akár DTK alkatrészekkel, mint te. Hogy pontosan miért is nem vagyok már a cégnél, azt igazából a mai napig nem tudom, de ha gondolod, egyszer találkozhatunk ott és közösen megbeszéljük, legalább mindketten okosabbak leszünk. Igyekeztem MODERÁLTAN összefoglalni a gondolataimat, remélem sem téged, sem mást nem sikerült bántanom, vagy bosszantanom, de ugyanezt én is elvárom és megkövetelem! Termékről volt szó (táp) és nem emberekről! Illene végre európai színvonalon hozzászólni a dolgokhoz. Neked itten -mint szponzornak (ott a kis linkecske hozzátok)- védened kell a márkát; ez oké, de félre ne vezess hozzá nem értő embereket. Ha tényleg javult a tápok minősége, akkor természetesen elnézést kérek, de NEM az volt a jellemző, hogy hű-de-jók lettek volna! Az meg hogy nem egy a vargáné meg acorp tápokkal az természetes; azokat nem is tekintem tápnak, csak életveszélyes eszköznek. Ennyit szerettem volna hozzáfűzni a témához.

http://mlzphoto.hu/

(#48) Parci válasza MLaca (#47) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Tiszteletben tartom a véleményed, és eszemben sincs moderálni -- ezért szóltam, hogy ne provokáljátok egymást. A fórum egyébként nem (teljesen) demokratikus, az a Fáradt Gőz, itt aktív moderálás van.

Zárjuk le a témát szerintem. Vannak pro és kontra érvek. Nyilván nekem azért pro, mert én még nem szívtam DTK táppal, de nyilván szívni is lehet vele. Szerintem azért még mindig a jobbak között vannak, ergo én örülök, ha DTK táp van a gépemben, tehát nekem már ''elég jó''. Ahogy az Enermax és a Chieftec is, bár ez utóbbival pont jópár NAGYON rossz tapasztalatunk volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) MLaca


MLaca
őstag

Természetesen minden márkánál, termékcsoportnál előfordulhatnak hibák; ezt senki sem tudja kivédeni. Ha viszont egyes gyártók az ilyen hibákból nem tanulnak (most nem a DTK -ra gondolok), akkor abból van a baj - hibázni bárki hibázhat (és hibázik is). Például AT -s korszakban kifejezetten nyerők voltak a DTK tápok. A legújabbakat már nem ismerem, én az 1 évvel ezelőttieket minősítem a véleményemmel és tapasztalatommal.

http://mlzphoto.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.