Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51617) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok olvasgattam a topikot, de nem sok választ leltem benne, dell 7559 i5-6300hq+ gtx960 mennyire ajánlott darab?
Néztem róla tesztet, de az i7 változat volt, játékra is használnám, de nekem arra elég lenne az i5 4magos változat
A DELL notikban van lehetőség belenyúlni a venti vezérlésbe esetleg biosban?
nekem fujitsunál van normál és silent mód, nem zavarna, ha kicsit hangosabb lenne, de ne legyen annyira meleg, mert tesztben amit láttam ott azért volt baj a hóvel, de azt írták halk maradt:

Mondjuk i5 tesztnél jobbnak tűnik a helyzet:

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#51935) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.

Adott egy Inspiron 7559. i7, 256SSD, 960GTX, 8GB ram.

Állandóan szarakodik a wifi-je. Nehezen csatlakozik fel az itthoni hálózatomra. Már Win 10 és Win 8.1 is volt fent, a probléma nem szűnt meg.

Ami még jobban bosszant, hogy a ventillátor állandóan bekapcsol, pedig semmit nem csinálok rajta. Először csak lassan pörög, majd gyorsít, majd megint gyorsít, míg teljes sebességre kapcsol, aztán abbahagyja. Utána 1 perc múlva kezdi előlről.

A feladatkezelőt is megnyitottam, az sem mutatott semmit.

Itt egy kép, ekkor pörgött maximumon a ventilátor.
Kép 1

Érthetetlen.

(#51957) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kis 3dmark13 dell 7559-el
felraktam a legfrissebb biost, jobb lett a ventivezérlés, nem olyan agresszív

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52122) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Néhány hete használom már a 7559-es laptopot, 1-2 tapasztalatot megosztanék és lenne 1 kérdésem is.
Alapvetően cadre használom, egyelőre csak Autocad, de lassan MEP és revit is lesz, arra leszek majd kíváncsi. Sima autocad alatt teljesen csendes a gép, szinte semmi hangja nincs, nem is terheli nagyon.
Ami érdekes, hogy ilyenkor szinte mindig csak az alap videokártyát használja.
Hétvégén játszottam a legutolsó Coddal, full hd, majdnem minden be volt kapcsolva, élsimítás 2x, gyakorlatilag akadásmentesen futott minden, a ventilátorok pörögtek azért rendesen. Ahogy néztem közben Aidával, a hőmérséklet egyszer sem ment 67°C fölé, majd játékból való kilépés után 1 perc sem kellett, hogy beálljon 35°C körülre, így evvel meg vagyok elégedve.
1 dolog van, amit nem értek. Próbáltam frissíteni mindenféle drivert (Win10pro), de időnként látszik a normál és a másodlagos kijelzőn is, hogy olyan, mintha nem lenne elég éles. Bizonyos programok tű élesek, de pl Mozzila, Total commander nem az igazi, de pl Autocad saját monitorán szép, de egy külső 24"-os Samsungon nem az igazi, homályos, kicsit életlen.
Mit kellene beállítanom vagy mi lehet elállítva ami ezt okozza?
A másik, hogyha klónozom a képernyőt, akkor a külső+belsőre kell állítanom, különben leveszi a felbontást. Van erre valamilyen magyarázat?

Kösz a válaszokat.

(#52854) AnTomySm válasza kisza25 (#52850) üzenetére


AnTomySm
tag

Melegedéssel tényleg nincs gond. Tegnap direkt kipróbáltam ölben. Abszolút jónak mondható, amikor bekapcsolt a venti, szinte éreztem, hogy hűl a lábam :)

UI:Tegnap írtam a Dell 7559 topicodba.

(#54437) geri005


geri005
tag

7559-nél még mindig előjönnek az idegesítő hibák (alvó állapot után akadoznak a videók, 0 terhelés alatt passzívról maximumra nyomja a ventiket stb...) Legújabb BIOS van rajta, legújabb driverek...

Látom van itt azért pár ilyen masina tulaj. Tapasztaljátok / van esetleg megoldásotok ezekre? :R

(#56378) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

"Kicsit" poros lett a 7559 2 ventilátora. Hogy ajánlatos tisztítani?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.