Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Dan Brown: a da-vinci kód

Hozzászólások

(#1) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Hát meglepődtem, hogy ezzel a témával kapcsolatban még egy topic sem indult. Pedig szerintem nagyon megérdemli. Főleg így, hogy még filmet is késziítenek belőle...
Ja, és majd el felejtettem: az Angyalok és Démonok sem semmi és ha valamiről, ezekről a könyvekről érdemes beszélni. :C

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2) Seraph 16


Seraph 16
őstag

:Y Légyszi egy moderátor: Dan brown legyen Dan Brown ! Bocsi.. :B

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3) faster válasza Seraph 16 (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Hát meglepődtem, hogy ezzel a témával kapcsolatban még egy topic sem indult.

Hajjaj, ez tényleg nagyon gáz. És az ablakzsiráfnak sincs még topikja, nem lesz ez így jó. :DDD

[Szerkesztve]

(#4) zsiga667


zsiga667
addikt

Tényleg meglepő hogy nincs még topicja, bár szerintem nem egy nagy szám. :)

(#5) ladybug válasza faster (#3) üzenetére


ladybug
őstag

:))
Igen, pedig az alapműveltséghez az is hozzátartozik.:U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

sokan istenítik, mondták nekem is, hogy baromi jó. ám engem mindig is riasztottak a nagyon vastag könyvek. :)
Valaki vegyen már rá, vagy tántorítson el attól hogy elolvassam!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#7) ladybug


ladybug
őstag

Nem bírom az ilyen divathóbortokat.:((
Most ez a Da Vinci kód is ilyen. Emlékszem anno a Daeniken könyvekre. Abból is ilyen felhajtás volt.
Na, meg a Harry Potter is.:U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#8) zsiga667 válasza GombócArtúr (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

Olvasható, egész izgalmas, de az irodalmi értéke nulla.
Ha leírod hogy miket szeretsz olvasni, megmondom hogy tetszene-e.

(#9) faster válasza ladybug (#7) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig állítólag érdekes könyv, különösen annak, aki már járt a könyvben szereplő helyszíneken (pl. Louvre). Én még nem olvastam.

[Szerkesztve]

(#10) GombócArtúr válasza zsiga667 (#8) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Hmm... mostanában nem olvasok túl sokat. Egy filozófiai témájú könyvet olvastam legutóbb, Sherlock Holmes történeteit, és Harry Pottert. Ez szerintem sokat nem árul el rólam :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#11) ladybug válasza faster (#9) üzenetére


ladybug
őstag

Egyébként én sem olvastam. De mostanában nem is fogom. Majd ha lecsillapodik egy kicsit a reklám körülötte.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#12) zsiga667 válasza faster (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Azért az kicsit gáz, hogy pl. azt írja hogy az üvegpiramis 666db üveglapból áll, valójában meg valami 750 körüli. :)
Tényleg érdekes, de sok benne a kamu.

(#13) zsiga667 válasza GombócArtúr (#10) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha a Sherlock Holmes könyvek tetszettek, akkor ez is tetszeni fog, mert tulajdonképpen ez is egy detektívregény. A Harry Potterből meg arra következtetek hogy nem fog túlzottan zavarni a könyv irodalmi értéktelensége. Szerintem olvasd el, azt a pár délutánt/estét megéri.

(#14) faster válasza ladybug (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Megvenni én sem fogom, de szombat délutánokon rendszergazda vagyok egy könyvtárban, majd jól kikölcsönzöm.

(#15) GombócArtúr válasza zsiga667 (#13) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Jól hangzik. Tulajdonképpen mikor értékes valami irodalmilag? Ha egy könyv engem szórakoztat, örömöm lelem az olvasásában akkor az számomra értékes. Ez is egy irodalmilag értéktelen gondolkodás? :)
Mivel ez egy bestseller, előbb utóbb csak kölcsön tudom kérni majd valakitől.
Ja, ugye nem fedezhetők fel benne szenzációhajhászásnak a nyomai?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#16) ladybug válasza faster (#14) üzenetére


ladybug
őstag

Így könnyű.:D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#17) zsiga667 válasza GombócArtúr (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

Hogy mitől irodalmilag értékes? Nehéz megmagyarázni, talán egy példával egyszerűbb. Olvasd el Asimovtól az Alapítvány-trilógiát, és olvass el valami gagyi Star Wars regényt; vagy olvass el egy Lovecraft-novellát és egy Stephen King regényt. Mindkettő érdekes, izgalmas, jó, de az első valahogy több. :)

(#19) GombócArtúr válasza zsiga667 (#17) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Megvettem Lovecraft összes művét tartalmazó könyvet. Azon az alapon, hogy nagyon nagyon tettszet az Alone In The Dark c. horrorkalandjáték, amit az ő novellája alapján írtak. Ehhez képest mit kaptam? Egy olvashatatlan papírtömeget. Borzalom volt olvasni, sajnálom hogy megvettem...
A star wars érdektelen nekem minden formátumban, Asimovot még nem volt szerencsém olvasni, pedig a Dune-t szivesen elolvasnám (bár ezt is hasonló megfontolásból, mint amiért megvettem a Lovecraft könyvet (Dune II. játék) :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#20) xedos


xedos
addikt

Nekem tetszett! Izgalmas-fordulatos volt...
A valóság alapot hagyjuk...

(#21) viharhozo válasza Seraph 16 (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem eleg gyenge papirra nyomtak, viszont ha jon a Holnaputan, ezt is remekul el lehet majd tuzelni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#22) Drizzt válasza GombócArtúr (#19) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Dűnéből nekem a Dűne 2 játék jött be a lgjobban. Onnan nekem minden más felejtős. ;)

I am having fun staying poor.

(#23) GombócArtúr válasza Drizzt (#22) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) Fantasztikus egy játék volt! És rohadt nehéz!
De kizárólag a Sega Megadriveos (tehát a konzolos) verzió, és NÉMET nyelven ( a katonás hangzás miatt). PCre később kipróbáltam, de azok után nagyon gagyinak találtam. Tudtad, hogy a Dune 2 a real time stratégiák megteremtője? Ezek alapján készült a Warcraft 1.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Dan Brown: a da-vinci kód
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.