Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsiba


Zsiba
senior tag

Üdv!
A témában jártasabb fórumtársaim segítségét szeretném kérni a hűtés és csendesítés ügyében...
AMD2600+-os processzorom keresek valami igazán halk léghűtést. Próbáltam már többfajta, halknak mondott Coolink és Titan hűtőket, de nem tapasztaltam semmi javulást. Aztán a gyanúm a tápra terelődött. Valószínű az is igen nagy szerepet játszik a zaj fokozásában. Ezenkívül az Epox lapomon van egy minimális méretű venti, plusz az R8500LE-n is egy kis méretű.

Nos, a tervem, hogy mindent ventit és a tápot cserélem. Kinéztem a procira a következőt:
Thermaltake Volcano 11 + Xaser Edition
Szeretném, ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban az megosztaná velem, illetve ha tudtok ajánlani jobbat, halkabbat azt is szívesen veszem!

A többiben teljesen tanácstalan vagyok: Epox 8KHA+-ra vajon rakhatok-e sima venti nélküli bordát. Jelenleg a gyári venti van rajta, ami alatt tulajdonképpen nincs borda, illetve csak egy fémlap. Jelenlegi hőmérsékleti viszonyok között 35°C körüli a chipset. Nyáron max. 40°C-ig emelkedett. Ha van jó chipset hűtőborda, ami kiváltja a ventit, milyet ajánlotok?

Aztán ott van az ATI kártya. Igazából azt nem tudom megállapítani, hogy maga a videókártya milyen hangos. Vajon ezen érdemes cserélni?

De talán az egyik legfontosabb a táp! Legalább 350W-osra lenne szükségem és ha lehet nagyon halkra! Please help me!

A thermaltake hűtőket hol lehet kapni itthon, mert ezt a típust még egy árlistában sem találtam...

Előre is köszi a türelmet és a segítséget! :)

''One Ring to rule them all...''

(#2) Atlantis válasza Zsiba (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

A videókártya és az alaplap elcsendesítésére tökéletesek a Zalman megoldásai(ZM-80, ill. NB47J).
A Thermaltake sosem készített igazán halk hűtőket, szerintem keress másikat. Ha a Coolink és a Titan hangos volt, itt megint a Zalman-t(7000AAlCu), ajánlom. Esetleg a Glacieltech. Bár én Intel-es vagyok, csak a Zalman-t ismerem, de AMD-re is ajánlom. Halk és nagyon jól hűt.

Tápban meg a leghalkabb szerintem az Enermax 350W-s cucca. Nekem is ez van és csak akkor hallom a hangját, ha teljesen odahajolok hozzá.Egyetlen hátránya, hogy drága egy kissé.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3) Zsiba válasza Atlantis (#2) üzenetére


Zsiba
senior tag

Köszi! A Zalmann hűtőknek utánanézek! Ilyen Enermax tápot hol tudok beszerezni?

''One Ring to rule them all...''

(#4) gromble válasza Zsiba (#1) üzenetére


gromble
csendes tag

táp: aopen 350W pPFC - 12 cm-es táp van belül, ezért kifele nincs hangja. ismétlem: nincs hangja. :)

(#5) Atlantis válasza Zsiba (#3) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem bármelyik normálisabb boltban. A pontos neve, annak ami nekem van, AXVE-365 FMA.
A Zalman tényleg jó, csak az is kissé drága.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) Atlantis válasza gromble (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, de azt írtáka PH!-s tesztben, hogy rohadtul melegszik. Szvsz nincs szükség még egy fűtőtestre a gépben.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7) wipes válasza Zsiba (#1) üzenetére


wipes
senior tag


Az alaplapra sztem elég egy ilyen.

A vga-ra is jó lenne sztem egy zalmann passzív heatpipe-os hűtő.

Tápra mennyit szánsz? Enermax, Zalmann halk, de drága.

(#8) wipes


wipes
senior tag

na, mire bepötyögtem,[telefonáltam közben] ott a válasz :)

(#9) Zsiba válasza Atlantis (#5) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nos a chipset hűtő kifejezetten tetszik. A vga heatpipeos cooler mekkora helyet foglal??? Mert nekem minden pci foglalt... és ahogy elnézem ez nem fog ráférni a videókártyára...

''One Ring to rule them all...''

(#10) gromble válasza Atlantis (#6) üzenetére


gromble
csendes tag

akkor csak figyelmesen.
PH!-s tesztben aktív PFC-s volt, én meg a passzív változatot ajánlottam. nem melegszik.

(#11) Zsiba válasza wipes (#7) üzenetére


Zsiba
senior tag

Jól néz ki. Ez melyik típus? Van egy nem német Zalmann site??? Én nekem szinte csak németet dob fel a google...

''One Ring to rule them all...''

(#12) Atlantis válasza Zsiba (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Egy PCI helyet célszerű meghagyni mellette, valamint jól kell szellőznie a háznak, különben ez is fűtőtestként működik. Amúgy 5 cm széles, ha jól emléxem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) beeboy válasza Zsiba (#9) üzenetére


beeboy
addikt

fogd le kézzel a vidikari hűtőjét vagy húzd le a drótot és füleld meg.
nekem volt tök csendes, nem biztos hogy cserélni kell.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) Atlantis válasza Zsiba (#11) üzenetére


Atlantis
veterán

Amit linkelt, az NB-32J. Szerintem a NB-47J jobb, ráadásul ki van könnyítve a széleken, a heatpipe-os Zalman VGA-borda kényelmesebben elfér.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15) beeboy


beeboy
addikt

procira silentbreeze2 - ha nincs tuning

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#16) Zsiba válasza Atlantis (#14) üzenetére


Zsiba
senior tag

Köszi! :)

''One Ring to rule them all...''

(#17) Atlantis válasza gromble (#10) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha már csendes, komoly tápot vesz, miért ne vegyen aktív PFC-st? Gondolom, hosszabb távra kell neki.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) Zsiba válasza beeboy (#15) üzenetére


Zsiba
senior tag

no tuning

''One Ring to rule them all...''

(#19) Atlantis válasza Zsiba (#18) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyelőre no tuning, de mi lesz később?:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) erdoke válasza Zsiba (#11) üzenetére


erdoke
titán

http://www.zalmantech.com

Itt mindent megtalálsz, bár a táp elég drága. Egy Chieftec 360-as? Nagyon halk.

A legjobb aláírás a héten

(#21) gromble válasza Atlantis (#17) üzenetére


gromble
csendes tag

mert az aktív pfc marketingszempontból van, és még egy kicsit töbet is fogyaszt.
a passzív tökéletes, tudtommal a meghibásodás esélye is kisebb.

mi köze a pfc milyenségének a távhoz? :F

(#22) Zsiba válasza Atlantis (#19) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nem vagyok tuningos :) Sosem tuningoltam :) Csak próbképpen megnéztem mennyit bír a proci, aztán kész...

''One Ring to rule them all...''

(#23) Atlantis válasza gromble (#21) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem is azért, csak hát haladjunk a korral. Nem baj, ha van, még ha marketing is. Egyelőre az Athlon 64 is az, mégis minden AMD-s meg van őrülve érte. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) Zsiba válasza erdoke (#20) üzenetére


Zsiba
senior tag

Köszi! :) Nézem! Nos a chipset hűtő azt hiszem megvan. Látom két csavarral lehet felfogatni, vagy megtartja a paszta is? Majd meg kell néznem az alaplapon, hogy a csavarozás illeszkedik-e, vagy ettől ne féljek?

''One Ring to rule them all...''

(#25) bendi


bendi
tag

Az AOpen 12 centis ventivel tényleg halk...
DTK szintén,
Enermax, Zalman szintén, csak kissé húzós az áruk...
Chieftech szintén nagyon halk.
Zalman bordát meg vehetsz szerintem elég sok helyen. Pl: Pixel... ott biztos van (már ha kapnak, mert én kb 2-3 hete rendeltem, de nekik sincs:()

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#26) gromble válasza Atlantis (#23) üzenetére


gromble
csendes tag

sok trendi dolog van, de felesleges pénzt kiadni érte, ha nem megfelelő.
aopen passzív pfc-vel megfelelő. bár láttam már aktívval, és az sem melegedett. szerintem itt kifogtak egy selejtes darabot/szériát...

(#27) erdoke válasza Zsiba (#24) üzenetére


erdoke
titán

Ha nincsenek lyukak, elbírja a ragasztócsík is. Akinek IC7-ese van, az mind ezeket használja a hozzáadott hővezető ragaccsal.:) Én is megvettem a 32-est vagy 2 hónapja, csak még nem raktam fel.
Most megint új hangoskodó került a gépembe a Powercolor 9700 személyében, ő az új rekorder. TT GIANT is itt porosodik már 3-4 hónapja, ideje lesz feldobni...:D

A legjobb aláírás a héten

(#28) Atlantis válasza Zsiba (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

Maga a paszta nem, de adnak hozzá kétkomponensű ragasztót, az már megfogja. De jobb a csavar, ha van a lapodon neki furat, akkor azt használd. Szerintem a furatkép jó lesz, minek lenne többféle szabvány.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29) Atlantis válasza erdoke (#27) üzenetére


Atlantis
veterán

Lustaság fél egészség:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) Zsiba


Zsiba
senior tag

Tetszik a procihűtő is: Zalman CNPS7000A-AlCu

''One Ring to rule them all...''

(#31) Atlantis válasza gromble (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet. Nekem Enermax van, azt tudom ajánlani. Mással nincs tapasztalatom, legfeljebb az Azona-val, de az nem versenyképes.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#32) Atlantis válasza Zsiba (#30) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát igen, csak mint írtam, drága. De amint meglátod, rádöbbensz, megéri.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33) Zsiba válasza erdoke (#27) üzenetére


Zsiba
senior tag

Oké, megnyugodtam :)

''One Ring to rule them all...''

(#34) Zsiba válasza Atlantis (#32) üzenetére


Zsiba
senior tag

Tudsz valami árat? Esetleg árlistát?

''One Ring to rule them all...''

(#35) erdoke válasza Zsiba (#30) üzenetére


erdoke
titán

Nekem Cu van, kb. 1900-as fordulatnál halkul el nagyon a ventije, 1700 alatt hangtalan.

A legjobb aláírás a héten

(#36) erdoke válasza Zsiba (#34) üzenetére


erdoke
titán

http://www.magicomp.hu

A legjobb aláírás a héten

(#37) Atlantis válasza Zsiba (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

Pixel-nél nézd meg. Ők nagy Zalman-osok. Találsz ott VGA, meg NB bordát is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#38) Zsiba válasza erdoke (#36) üzenetére


Zsiba
senior tag

Köszi! Na proci, chipset részemről eldöntve... Jön a táp!!!! ;]

''One Ring to rule them all...''

(#39) Atlantis válasza Zsiba (#38) üzenetére


Atlantis
veterán

És a VGA?
Táp részemről még mindig Enermax.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#40) Zsiba válasza Atlantis (#39) üzenetére


Zsiba
senior tag

még gondolkodom... az heatpipe-os elég meggyőzően néz ki... :)

''One Ring to rule them all...''

(#41) Zsiba


Zsiba
senior tag

Most nézem, hogy ez a Zalman procihűtő igen súlyos darab... Nem veszélyes ez? Bírja az a két kis műanyag pöcök ezt a majd fél kilót?

''One Ring to rule them all...''

(#42) engusz válasza Zsiba (#1) üzenetére


engusz
veterán

Ajánlom figyelmedbe!
http://www.systemcooling.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1254

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#43) esteban


esteban
senior tag

Volt regebben egy Hercules 8500LE-m arra operaltam egy P1 hutot es igy passzivan ment minden problema nelkul, bar en nem huztam. Szoval egy jo nagy darab passziv huto eleg, de ha biztire akarsz menni, akkor heatpipe-os Zalmann.

Alaplapra nyugodtam mehet a sima borda (bontobol PI-es).

NA most hogy irom a hozzaszolast mar nem emlexem a CPU-ra, en PIII1000-el csinaltam meg hogy a venti lejott a bordarol, es egy felxibilis csovel ossze volt kotve a borda es a haz hatuljan levo 8cm-es venti, ami szivta le a meleget a procirol ...

ps. most lattam egy Dell gepet belulrol PIV2G-s procival, szinten ilyen volt a hutese, csak a cso nem flexibilis volt, hanem meretre gyartott.

iBook + RedBull :)

(#44) drpele válasza Atlantis (#6) üzenetére


drpele
senior tag

Minden tiszteletem a Ph-é, de nekem ilyen (Aopen Fsp 350) tápom van és egyáltalán nem melexik, szal erről ennyit.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#45) gromble válasza drpele (#44) üzenetére


gromble
csendes tag

erről beszélek.
azzal az aopen teszttel a ph hibázott. :)

(#46) drpele válasza drpele (#44) üzenetére


drpele
senior tag

Ja és az enyém aktív pfc-s, és semmi gond vele.
Hőmérséklettel minden rendben a chieftecem melegebb volt mint ez...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#47) Zsiba


Zsiba
senior tag

Kezdek az Aopennel szimpatizálni :)
VGA - Nagyon valószínű, hogy a heatpipenál maradok. Kérdés, ez megfelel bármelyik ATI-ra? Hűti a memóriákat is?

''One Ring to rule them all...''

(#48) drpele válasza gromble (#45) üzenetére


drpele
senior tag

vagy csak éppen hibás cuccot kapott

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#49) Zsiba


Zsiba
senior tag

Eszembe jutott valami... a hát mennyit számít egy gép halkságában??? Feel-IV házam van jelenleg...

''One Ring to rule them all...''

(#50) Zsiba válasza Zsiba (#49) üzenetére


Zsiba
senior tag

hát=ház

''One Ring to rule them all...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.