Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolnay


kolnay
senior tag

Hello!
A Cooler Master Gemini 2-ről várok véleményeket, tapasztalatokat.
:R

Tyűű, de meleg van!

(#2) EQMontoya válasza kolnay (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

teszt: [link]
teszt2: [link]

IMO: hacsak nincs vmi kis energiafelvételü procid, amit elvisz passzivan, nem tartom jó vételnek.

Same rules apply!

(#3) kolnay válasza EQMontoya (#2) üzenetére


kolnay
senior tag

2 venti természetesen rálesz téve.
mod: ja és persze kösz! :B
mod2: A francba! Én azt hittem ez a legjobb hűtő aztán a legratyibb. :O

[Szerkesztve]

Tyűű, de meleg van!

(#4) kolnay


kolnay
senior tag

valakinek esetleg van tapasztalata?

Tyűű, de meleg van!

(#5) csatahajós válasza kolnay (#4) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hello sziasztok,

én is gondolkozom egy ilyen ''kicsikén'' egy Stacker 830-as házikóba. Valakinak valami tapasztalata vele?

Milyen ventpárossal érdemes próbálkozni?

(#6) flegos válasza EQMontoya (#2) üzenetére


flegos
senior tag

Én cáfolnám a negatív kritikát ezzel a hütövel kapcsolatban!
Plusz a teszteknél jó ha mindenki figyelembe veszi melyik versenytárs milyen fordulatú ventivel ért el jobb höfokot mint a Gemin2.
Nekem Gemin2 van egy 6000+-os proci füt alatta mint az állat 2db 12cm Noctua venti van rajta 1000RPM en jártak. Igen elenyészô hangjuk van!!! És a hömérsékletek is nagyon jók!
Ezek a mérések a nyári melegben készültek!

[link]

Szóval én nagyon megvagyok vele elégedve igaz most eladó sorba került a 2 ventivel együttmert vízhütésre váltok.

Ha valakit érdekel a hütô priviben keressen meg (sztem nagyon jó áron adom) :R

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#7) flegos


flegos
senior tag

UP a hütönek :R :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#8) flegos


flegos
senior tag

Nem nagyon pörög ez a topic, pedig jó " kis" hütö ez :K

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#9) flegos


flegos
senior tag

UP

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#10) FireKeeper válasza flegos (#8) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem nem tűnik olyan hűdejóak, de ahogy EQMontoya is mondta, ha elvisz mondjuk egy pentium dc e21x0-ást vagy egy md BE23x0 procit passzívan, és olcsóbb mint a ninja, akkor nem lehet rossz, egyébként van jobb ár/teljesítmény arányű hűtő is, ráadásul házon belül cooler master hyper tx2
#6: az eredményed azért nem rossz ;) :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#11) flegos válasza FireKeeper (#10) üzenetére


flegos
senior tag

Köszi! :R
Én elégedett voltam vele, de nagyon kívácsi vagyok a vizes dolgokra csak amiatt váltok.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#12) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
asus a2R32-mvp lapra kaaroom felrakni!!!

egyedi elrendezésű a lap! szerintetek felmegy??
[link]

(#13) Sala1987


Sala1987
csendes tag

Üdv. Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek ez a hűtő befér-e egy Gigabyte X38 DQ6 alaplaba és elégjól tudná hűteni 2db 3000 es fordulatszámú ventivel a Q6600 as procim 4 GHz-en?

Alaplap link:[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte 3D Aurora 570S black ł Gigabyte X38 DQ6 ł Intel Core2 Quad6600 ł 4*1GB Kingmax DDR II 1066 MHz ł Samsung 320 GB+ Samsung 160 GB sata ł Gainward Bliss 8800 GT 512 MB ł Logitech Z5500 5.1

(#14) TBGetto


TBGetto
csendes tag

Szijasztok azért irok ISTENEK mivel ugylátszik csak én vagyok ilyen állat és mást nem foglakozik ilyen hüjeségekkel mint a Dupla ventik bekötésének gondja.
Mivel mult héten vásároltam egy :hooray: Gemin II -es hűtőcskét amire rátelmeltem egy 12 -es PWM ventilátort. De a közeljövőben tervezek venni neki egy testvérkét is, és itt jön a problémám hogyan olható meg a két darab PWM ventilátor bekötése úgy, hogy mindkettőnek egyforma fordulatszáma legyen. Az én elméletem szerint az elsőt a normal CPUFAN1 hejére míg a második GND (fekete) és a +12v (sárga) szálját mondjuk a SYSFAN1 re (mivel véleményem szerint két ilyen dögös ventit egyhelyről nem bír megtáplálni még akkor sem ha az Abit IP35 PRO) a RPM (zöld) szálat sehová míg a Control (kék) szálat az első ventilátor Control száljára kötném.
Ezen eszmefuttatásra várnám a véleményeket, még akkor is ha füstgépet készítettem.
Előre is köszönök minden hozzászolást.

(#15) Fortissimus válasza TBGetto (#14) üzenetére


Fortissimus
őstag

hello

nekem is jovo heten erkezik a kicsike es pont ezen gondolkodtam en is, h h kell bekotni a ket ventit. rajottel mar a megoldasra? es ha csak siman rakotod a masik ventire? gondolod nem birna a lap rendesen meghajtani?
milyen lapod, procid van?
most hany fokos a procid?
prime95 alatt?

udv

valaki masnak otlete?

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#16) TBGetto


TBGetto
csendes tag

Sajnos még mingig nem jutottam közelebb a megoldáshoz.
Én nem merném egyhejre kötni a két bika ventit, vagy egy SYSFAN hejre vagy CD DVD HD táp mellé. Pedig nekem ABIT IP35 PRO lapocskám van.
Üresjáraton 35C - 40C ig változik a hőfok egy ventivel 15% tunning után a Pentum D procim. Hogy előtte menyi volt azt ne kérdezd. Valojába azért cseréltem mert aktív munka mellet amikor padlón jár a proci és ezáltal a venti szintén maximum fordulatra gyorsult, na ilyenkor ugy éreztem mintha az asszony porszívózott volna mellettem.
"prime95 alatt?" :F :F :F vagyis...

[ Szerkesztve ]

(#17) Fortissimus válasza TBGetto (#16) üzenetére


Fortissimus
őstag

a prime95 tesztprogi, csutkara leterheli a procit, futtataskor small fft-t kell valasztani.
ott kiderul mennyire tudja lehuteni teljes terheles mellett.
mashol egyebkent sysfanra lattam kotve. de nekem mindket ventim pwm-es lesz, szal 4szalas vezetekkel. hogy kell azt a haromagu sysfanra kotni? melyiket kell kihagyni?

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#18) Fortissimus


Fortissimus
őstag

egyebkent talaltam itt a ph-n is cikket a kicsikerol, ezt olvasva igencsak megnyugodtam, h megse olyan rossz vetel ez, mintahogy egyesek velik, ket normalis ventivel bizony a legjobbak kozott van. :C

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#19) Fortissimus válasza Fortissimus (#18) üzenetére


Fortissimus
őstag

itt a [link]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#20) TBGetto


TBGetto
csendes tag

Hát nagyon ugyfest a dolog, hogy nem kell tovább gondolkodni a megoldáson mivel 12 centis 4-pin venti nem létezik báris edig mindenki ezt mondta akivel edig beszéltem. De még azért nem adtam fel a keresést.

(#21) Mathiask válasza TBGetto (#20) üzenetére


Mathiask
senior tag

Mármint 12centis PWM-es venti nem létezik? Már hogy ne létezne.

http://arcticcooling.com/fans2.php?idx=108

1000Ft körűl van

(#22) TBGetto


TBGetto
csendes tag

:R Ez szuper. Ezzel egyuttal meg is oldva a dupla PWM venti bekötése. De fokozom tovább én kék ledes 12 centis PWM es ventit keresek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Fortissimus válasza TBGetto (#22) üzenetére


Fortissimus
őstag

vegul is hogy lesz akkor bekotve?
en egyenlore 2db coolink 12cm-est raktam ra, proci 3,04ghz-en teljes terhelesnel 49 fokos! gyari hutovel ugyanez 70 felett volt...

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#24) danati


danati
senior tag

Ma lett meg a gemini II-m :DD
Mek és gyorsan ráműtöm a procimra :DDD

(#25) Egzee


Egzee
őstag

Most veszek majd egy ilyet, mert 8500-ért vegyél jobb hűtőt...

(#26) Colson


Colson
csendes tag

Használja ezt vki Asus P5K3 Deluxe-on ?

(#27) Egzee


Egzee
őstag

Nah 2 napja megvettem a kicsikét és azon kívül, hogy két ember kell az összerakásához semmi baj vele... Van egy negatívuma pl, hogy majdnem hozzáér a DIMM1-ben lévő memóriámhoz az egyik hőcső, de ha kiveszem az összes memót ami nem nagy munka akkor ki tudom venni azt is... Hát a hűtési teljesítménye remek! 2db 1000rpm-es Sharkoon Silent Eagle van rajta, amik csendesek és úgy hűt a cucc mint állat! 6400+-osom van aminek 125W a TDP-je! 30 fokon tartja idle-ben! Everest Stress test 5perc alatt 54fokig ment fel! Szuper cucc! Mindenkinek ajánlom, akinek szabványos keresztbe CPU foglalata van! Akinek a foglalat merőleges a PCI potokkal az ne is próbákozzon, mert összeütközik a hűtő a VGA-val! Apropó vga... 7 fokkal lett hűvösebb mióta bent van a cucc a gépemben!

(#28) zsolt1129 válasza Egzee (#27) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nem kevés helyet foglal el az biztos.Nekem egy Quadot kell majd hűtenie de remélem megbirkózik vele.

(#29) Male


Male
nagyúr

Nem túl régen beruháztam egy ilyenre. A szerelése rémes... elöször fel kell szerelni, majd utána megy be a lap a gépbe. Namost nálam a plusz tápcsatit a hűtő után rádugni... kész bűvészmutatvány. Rádásul az egyik alaplap-tartó csavart is alig értem el.

Viszont tényleg jól hűt... némi házszellőzéssel szerintem elmenne passzívan is... bár így is hangtalan.

Ami gond: Elég nehéz átszellőztetni a bordát, így az alaplapnak nem sok levegő jut. Két Noctuát tettem rá ( NF-S12-esek, egyik 1200-as, másik 800-as, mindkettő 5V-on... kézzel benyúlva alá, nem érezni, hogy átmenne rajta a levegő... azthiszem nem volt jó választás hozzá, az NF-P12 inkább passzol rá. ), és kézzel benyúlva alá, nem érezni, hogy áramlana a levegő.

(#30) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Nekem 2 nap múlva jönn meg a hűtő, szerintetek megbirkózik egy 9850-sel venti nélkül? Ház szelőzés van.

Rock Katona

(#31) Male válasza LordDarkness (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem nem... de kipróbálod, és kiderül :)

(Márcsak az alaplap miatt is azért érdemes némi légmozgást csinálni rajta... persze ez függ attól is, mekkora és milyen irányú a légmozgás a házadban... azért egy minimumra tekert NFP-12-es ventit én tennék rá a helyedben)

(#32) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék én is ilyen procchűtőt venni.A kérdésem az lenne,hogy ez [link] vagy talán ez [link] jó rá ventinek vagy nézzek másikat?

[ Szerkesztve ]

(#33) Male válasza LordDarkness (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Na, kipróbáltad passzívan?

(#34) Egzee válasza Male (#33) üzenetére


Egzee
őstag

Nem toom mit knlódtok, nekem 200rpmen elmegy... 2c fokot melegszik... Ki a fene hall meg 200RPM-et?????? :F Ezzel tökéletesen kussos pct lehet csinálni.. monnyuk nekem 1000rpm en mennek rajta a ventik!

(#35) Male válasza Egzee (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Melyik venti megy 200rpm-en :F

Nem kínlódok, nekem 5-700 között mennek rajta, pusztán kiváncsi voltam, hogy neki megy e passzívan...

(#36) Egzee válasza Male (#35) üzenetére


Egzee
őstag

Nekem megy mert előlapi panellel leszabályzom... Csak annyira megy, hogy ne rekedjen meg a lamellák közt a hő... Játéknál azért feltekerem, mert elég melegük van az alaplapi cuccoknak...

(#37) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Szerintetek egy CM 690-es házban elfér bőven ez a hűtő,úgy hogy nem kell nyomorogni :F

(#38) syC válasza zsolt1129 (#37) üzenetére


syC
addikt

Bőven zsóttti :R Ha bemész Dub-hoz a bótba, meg tudod nézni, ott van nála egy 690es :)

(#39) zsolt1129 válasza syC (#38) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az király. Köszi :R

(#40) kavicssli


kavicssli
addikt

Beléptem a klubba én is egy ilyen hűtővel! :K Habár ventiken még gondolkozok hogy milyenek legyenek rajta!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#41) zsolt1129 válasza kavicssli (#40) üzenetére


zsolt1129
addikt

:R Jól tetted

(#42) zsolt1129 válasza kavicssli (#40) üzenetére


zsolt1129
addikt

És milyenek a hőfokok? :D

(#43) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Senkinek nincsen Gemin hűtője? :O

(#44) syC válasza zsolt1129 (#43) üzenetére


syC
addikt

De, neked :D

(#45) sagit


sagit
addikt

Sziasztok...
Valaki nem válna meg a gemini ii -jétől? :B

Eléggé megtetszett, és szívesen beruháznék 1 re

üdv ( pü ket ha lehet :DD )

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#46) sagit


sagit
addikt

nah senki?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#47) eladohardver válasza sagit (#46) üzenetére


eladohardver
őstag

Hali! Az NEM Gemini II, hanem GEMINII-Latinul/Olaszul ikrek a jelentése. Amúgy lehet róla szó. [link]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#48) sagit válasza eladohardver (#47) üzenetére


sagit
addikt

:Y no ezt nem tudtam :B uő a remek hűtésnek de közbe találtam mást :B

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#49) ZeKzEk


ZeKzEk
csendes tag

Az egyik itteni kolegátol most vettem át egy ilyen hütőt. Nekem az 5200+ procit két ventivel (chieftec) 30 fok fölé még nem ment! De még passzivan is 45 körül mozog(házszelöztetéssel!

Hun van még karácsony?!

(#50) zsolt1129 válasza ZeKzEk (#49) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az jónak is számit. Egyébként valami jófajta ventivel (nekem 2db 12cm-essel),még egy Q6600-al 3.5GHz-n 1.37v-on is egész szépen megbirkózik. Mondjuk én a második ventit már feleslegesnek tartom,mivel van vagy 2-3 fok különbség az egyhez képest,ami tényleg nemsok.De hangban viszont igen :K .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.