Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #27441408


#27441408
törölt tag

"A tűzfalairól híres Comodo a Google Chrome nyílt forráskódját felhasználva létrehozta saját böngészőjét, amely elmondása alapján biztonságosabb, mint a piacon lévő többi társa."

:D a tűzfaluk kiváló szerintem ennek is lesz esélye. . :)

[ Szerkesztve ]

(#2) #27441408 válasza #27441408 (#1) üzenetére


#27441408
törölt tag

Feltettem.

Kegyetlen gyors. :DDD

még a reklámokkal is.

(#3) #27441408 válasza #27441408 (#2) üzenetére


#27441408
törölt tag

bocs lejárt az 5 perc de nem tettem letöltési linket.
letöltés

(#4) #27441408


#27441408
törölt tag

(#5) 78zolika


78zolika
senior tag

nekem nem sikerül felrakni :W :W

(#6) Biga Csiga


Biga Csiga
csendes tag

Délután felraktam és valóban nem rossz. Firefox helyett használom pillanatnyilag, mivel a Secunia szerint a 3.6-os Firefoxban van egy elég durva sebezhetőség. Amíg nem javítják, addig nagy ívben kerülöm a használatát. :K

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#7) #27441408 válasza 78zolika (#5) üzenetére


#27441408
törölt tag

Miért ? Mi a hiba üzenet ?

Biga Csiga

Benne van a Chrome minden szépsége de gyorsabb és biztonságosabb. :D

Kiváncsi vagyok mikor jönnek a cikkek róla az IT portálokról.

[ Szerkesztve ]

(#8) 78zolika válasza #27441408 (#7) üzenetére


78zolika
senior tag

Már semmi sikerült felraknom valami blokkolta tegnap :C Tényleg gyors eddig

(#9) #27441408 válasza 78zolika (#8) üzenetére


#27441408
törölt tag

És mi a tapasztalatod tetszik ?

Jótanács ha esetleg lassulna töröld a böngészési előzményeket. Én minden este törlöm és nem érzem hogy lassítaná. (de nálam két nap után ugyanígy a CÍhrome-ba is törölni kellett mivel nem lehet megmondani neki hogy ne tárolja el. )

[ Szerkesztve ]

(#10) 78zolika válasza #27441408 (#9) üzenetére


78zolika
senior tag

A könyvjelzők kezelése nem tetszik mér nem lehet olyan menüsort rakni mint a FF ben Vagy van csak még nem állítottam be ?
Nálam a CÍhrome lassú volt nem sokáig volt fenn KB 2 Óra

[ Szerkesztve ]

(#11) #27441408 válasza 78zolika (#10) üzenetére


#27441408
törölt tag

Hát az alatt nem sok előzményt szed be.... attól nem lehet. Nekem a nap végére vett vissza a seb-ből de azt fél perc alatt megoldottam 1 böngészési adat törléssel.

kb 2-3 száz mega előzményt gyűjt 1 np alatt nálam.

Ez a "probléma" megvan a dragon-nál is mert itt se lehet megmondani hogy ne rögzitsen semmit de ez is kb napi fél perc rááldozással megoldható.

Nekem semmi bajom a könyvjelzőivel. Neked mi bajod vele?

[ Szerkesztve ]

(#12) W666W


W666W
tag

JELENLEGI VERZIÓ

LETÖLTÉS
COMOD DRAGON 1.0.0.5

Release Note

COMODO Dragon Release Notes:
Comodo Dragon internet browser is based on the source code of Google Chrome browser but has a number of improvements, which includes fixes some privacy and security improvements.

ADDED Certificate Domain Validation checking warning
Comodo Dragon uses advanced domain validation technology originally developed in Comodo Verification Engine. It performs additional analysis of a domain's SSL certificate to warn about those that been issued with Domain Only Validation.

FIXED Client identification number privacy issue.
Comodo Dragon fixes this privacy issues, which exists in Chrome browser. Chrome creates an ID for each client (user). This security gap theoretically can be used to identify a user. This ID has been removed.

REMOVED RLZ-Tracking capability.
RLZ-Tracking is a Chrome's feature which informs Google about when and where the browser has been downloaded. This capability has been removed in Dragon. This has been done to protect user privacy

COMODO's traditional product update technology is used.
Dragon uses COMODO's own installer and update technology. Chrome, on the other hand, checks for updates and makes update via Google Updater, legality of which was put under question by Red Bend Software. Google Updater was entirely eliminated in Dragon

REMOVED error reporting mechanism.
Error reporting is used by Google to find and remove problems in their software however the information, which is sent to Google, includes some data about the computer's software. In case it this information is intercepted by an attacker, it can be used to reveal vulnerabilities in the computer's security system. COMODO Dragon has eliminated this mechanism is order not to compromise user's security and privacy.

REMOVED installation time-tracking.
COMODO's installation technology doesn't use and store information about when the software was installed and updated, all actions are based only on your current version number, whereas Chrome installation stores detailed (up to the second) information about software installation time

ADDED smart software removal
During software remove Dragon asks user whether he or she wants to keep user preferences data (home page, search engine customizing, etc) and leaves or removes user profile based on his or her choice. This is done for user's convenience. Leaving user's profile on your computer is recommended if you are going to return to using Dragon in future

EXCLUDED remote error pages usage
Dragon uses locally stored error messages (such as "Page not found"), whereas Chrome in its default configuration uses server-stored error messages. In Dragon information about your network input errors is limited to your browser instead of being sent to Google’s remote server.

IMPROVED: Chromium 3 source code is used as basis for Dragon
IMPROVED: DVCheck severity reduced. It's a warning now

FIXED: Back button
FIXED: Issue with '[at]' symbol

ADDED: Search engines importing from Opera

FIXED: New version downloading with UAC enabled
FIXED: Activation request
FIXED: Copyright information in AboutBox

Ezek a Fix Infók a CD -röl...

Szubjektív Véleményem
Gyors gyors, meg biztonságos biztonságos, de közel sem olyan kezesbárány mint a FF..
Pluginek tekintetében nagyon el van maradva a jelszókezelése botrányos szerintem..
Azért azt ne várják már el hogy ujra bepötyögjem a 150 jelszavamat mindenhova, mert nem lehet a jelszavakat importálni, és exportálni...De a jelszókezelés kivételével Tényleg jó kis böngészönek néz ki
Könyvjelzökezelése is olyan mint a CHromé meg kell szokni nem rossz de az sem FF szinvonal
Miért mindig az FF -el hasonlítom össze ??? mert jelenleg szubjektív véleményem szerint a puginek miatt verhetetlen és annyival meg nem tud többet a CD hogy le kéne cserélnem ..De kezdésnek nem rossz, De ÉN jobban örülnék egy FF alapú böngészönek

[ Szerkesztve ]

(#13) #27441408 válasza W666W (#12) üzenetére


#27441408
törölt tag

Hát én nem :)

Nekem jó így nem tagadom nekem nagyon tetszett a Chrome (bocs tetszik..)

FF-be a pluginek nem izgatnak nekem böngésző kell nem luxus merci. :U ;]

Nekem FF-be talán 2 kieg volt.

A Dragon simán kielégíti 1 átlag neten böngészni akaró kivánalmait akinek tényleg csak arra kell mint nekem pl, hogy menjen ide oda és gyorsan. Mert ugye a FF kezd olyan lenni mint 1 teherautó. :DDD

Helyesírás ellenörző kéne bele meg a lastpass jelszókezelő számomra ennyí elég lenne. Bár nekem így is tetszik remélem nem cseszik el a küllemet majd .

Kíváncsi vagyok sikeres lesz e.

Ami nem jó dolog és ez tény hogy addig gyors csak amég tele nem lesz előzményekkel majd elkezd lassulni amég az előzményeket nem törlöd. De ez így van a Chrome-nál is mivel nem lehet nekik elmagyarázni hogy ne rögzítsen semmit.....

bár mondjuk a törlés kb 15mp szóval megszokható.

Arra leszek még kíváncsi ez is olyan üötembe fog e fejlődni mint a Chrome. :C

[ Szerkesztve ]

(#14) Rico33 válasza W666W (#12) üzenetére


Rico33
aktív tag

"Azért azt ne várják már el hogy ujra bepötyögjem a 150 jelszavamat mindenhova, mert nem lehet a jelszavakat importálni, és exportálni.."

beállitások-személyes dolgok-böngészési adatok-adatok importálása-mentett jelszavak

remélem segitett
üdv

(#15) ntomka válasza #27441408 (#13) üzenetére


ntomka
nagyúr

IMPROVED: Chromium 3 source code is used as basis for Dragon

A Chromiumban már az 5-öst fejlesztik, szóval nem fejlődik a Dragon a Chromiumot követve.

ツ Headphones on - World off

(#16) #27441408 válasza ntomka (#15) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azért gyanítom ennek is rohamosan nőni fog a verzió száma. :DDD

(#17) Mardel


Mardel
őstag

Olvastam valaki írását angolul.
Hogy a Dragon megakadályozza a bejelentkezést egyes oldalaknál (pl. a tagged.com-nál blokkolja a bejelentkező boxot) és ezt nem lehet megkerülni.
Szerinte ez a browser hasonlít egy malware működéséhez, túlságosan ellenőrzi milyen oldalakat nézhetünk meg.

Meg találtam itt még egy érdekes cikket ami szerint e a Dragon nem hozott semmi újat magával.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#18) Mardel


Mardel
őstag

Ettől az új hitelesítés kezelőtől sem kell hasraesni.
Mivel a comodo SSL tanusítványok kiadásával is foglalkozik tehát amit nem ők adtak ki az nem is hiteles. :C

Ha ennyire paranoid valaki és mégis Chrome vonalon szeretne maradni, inkább ajánlom az
SRWare Iron böngészőt, amiben alapból van egy Operához hasonló adblock, Iron könyvtárában adblock.ini néven, ami alapból üres.
De ezt letöltve és felülírva az alap adblock.ini-t már kapunk egy google chromeot beépített adblockal, és letiltva azokat a dolgokat amit a Comodo Dragon is letiltott. Annyi hogy itt nincs Comodo saját szakállára igazított tanusítvány kezelő és nem tilt le oldalra való bejelentkezést.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#19) blattida válasza Mardel (#17) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha csak más tapasztalatát írod ide be, annak sok értelme nincs. :N

Nem tudom, elég régóta használok CD-t, de még egyszer sem fordult elő, hogy a böngésző miatt nem tudtam megnézni egy oldalt, pedig vannak közöttük húzósak is.

A biztonságon és az oldalhitelesítésen kívül tényleg nem, de van, akinek ezek fontosak ám...

Ha használtad is volna, nem írnál ekkora butaságokat!
A comodo nem a saját hitelesítéseit nevezi biztonságosnak, hanem azokat, amiknek valóban van hitelesítése, azokból is két szintű.

A cd is tartalmazni fog saját adblock modult, ez már csak idő kérdése...

Te szeretheted az Opera-t vagy az SRWare-t, de nem kell alaptalanul szapulni valamit!
Pláne nem a saját topikjában erőteljesen mást ajánlani, mert ez nagyfokú neveletlenség...

Köszönjük! :W

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#20) W666W válasza Rico33 (#14) üzenetére


W666W
tag

Itt vannak a KÉPEK a mondandóm illusztrálására NEKEM az FF az alapértelmezett böngészüm és a CD NEM importálja a jelszavakat ennél jobban nem tudom megcsinálni amit kell..Szal nekem NEM sikerül..Meg rajtam kívúl igen igen sok embernek ha valami oksat tudsz mondani hogy mit rontottam el a képek alapján akkor nagyon szívesen veszem...Én 4 óra küszködés után feladtam és úgy repólt a CD a gépröl mint a pinty....

(#21) W666W válasza #27441408 (#13) üzenetére


W666W
tag

FF-be a pluginek nem izgatnak nekem böngésző kell nem luxus merci. :U ;]

Nekem FF-be talán 2 kieg volt.

A Dragon simán kielégíti 1 átlag neten böngészni akaró kivánalmait akinek tényleg csak arra kell mint nekem pl, hogy menjen ide oda és gyorsan. Mert ugye a FF kezd olyan lenni mint 1 teherautó. :DDD

Nos ezeket a kiegészítöket használom az FF-en ..nem csilli villi cuccok ha utánanézel a Fierfox add-on oldalon. Olyam kiegészítök amik KÉNYELMESSÉ teszik a Firefox használatát, és MÉG BIZTONSÁGOSSABBÁ ettöl még nem lesz luxusmerci, és gyanítom a CD-be ugyanúgy bele van integrálva jó egynéhány ....

Én Imádom a Comodo-s termékeket de szerintem csak marketingfogásnak tünik, hogy a Goggle-alapjaira csináltak egy böngészöt ..PRIVI vélemény és egy kis elfogultság is dolgozik bennem de jelenleg Nekem legalább is nem a gyorsaság a minden egy böngészönél..ha már gyorsaság akkor OPERA 10.1 és nem egy Goggle klón...

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik hogy az FF ben is elférne mondjuk a kezdöoldal amin láthatóak volnának azok a lapok ahol elözöleg voltál de ennyi....

a CD nem az FF és egy ideig sajnos nem is lesz az...Számomra legalább is nem

(#22) W666W válasza #27441408 (#4) üzenetére


W666W
tag

A Comodo Dragon a legbiztonságosabb böngésző, legalábbis a Comodo IT-biztonségi szoftvercég állítása szerint,

Azért a Korrekt tájékoztatás sosem árt.. ;] ;] ;]

Mert a vastagon szedett mondat kicsit félrevezetö lehet bárki számára.. ;]

(#23) Mardel válasza blattida (#19) üzenetére


Mardel
őstag

Használtam 2 napig, viszont elolvasom mások, véleményét, tapasztalatait, és az hogy néhány oldalnál blokkolja az oldalon való bejelentkezést (nem az oldal betöltését), kicsit taszít.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#24) blattida válasza Mardel (#23) üzenetére


blattida
nagyúr

Például a tagged.com eleve problematikus oldal, de például nekem sikerül a bejelentkező dobozt előhívnom, csak a CD figyelmeztetését kell figyelmen kívül hagyni, utána be tudsz lépni... :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25) Mardel válasza blattida (#24) üzenetére


Mardel
őstag

Persze lehet csak kell-e ez nekem? Ha be akarok valahova lépni úgyis belépek, de ez így csak önszopatás.
Meg ha belső fórumon írják, hogy a Chromium nem tartalmaz automatikusan futtatható kódot, így egy weboldal elem blokkolása is felesleges, vagy nem? :)

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#26) W666W válasza Rico33 (#14) üzenetére


W666W
tag

Van egy rossz hírem bizony a GOGGLE CHROM az importálta a jelszavaimat


Nagyon Úgy Néz ki hogy ez a "furcsaság" csak a COMODO DRAGON sajátja vagy lehet hogy ez 3-as motor sajátja ????

(#27) Rico33 válasza W666W (#26) üzenetére


Rico33
aktív tag

Passzolom a feladat megoldását hozáértőbbeknek.Tudom hogy sovány vigasz, de nekem működött az importálás, tehát eddig úgy néz ki, a probléma egyedi.

(#28) W666W válasza Rico33 (#27) üzenetére


W666W
tag

Mi az alapértelmezett Böngészöd ????
Mert nekem FF 3.6..IE -el nem probáltam elképzelhetö, hogy az IE dolgait rendesen importálja..
DE mint fentebb írtam ez a probléma csak a CD-nél lép fel ugyanis ha az eredeti Goggle CHROME-ot rakom fel akkor meg simán importálja az FF összes cuccát könyvjelzöket jelszavakat mindent..
Ma megint rászántam egy jó órát hogy valahogy becsalogassam a CD be a jelszavakat de sehogy sem sikerült ugyhogy hagytam a fenébe az egészet és majd ha jön egy ujabb kiadás akkor kap esélyt újra addig Nálam feketelistára került

(#29) Rico33 válasza W666W (#28) üzenetére


Rico33
aktív tag

Alapértelmezett az FF 3.6, onnan gond nélkül átmentette a kedvenceket és a jelszavakat.
A többi importálását nem jelöltem be.

(#30) W666W válasza Rico33 (#29) üzenetére


W666W
tag

Milyen oprendszeren ????

ÉN WIN7 32 bitet használok..

[ Szerkesztve ]

(#31) ntomka válasza W666W (#28) üzenetére


ntomka
nagyúr

A CD olyan biztonságosra sikerült, hogy a jelszavakat sem importálja, mert még egy kémprogram importálás közben "elcsípheti" az adatokat, és kiszolgáltathatja. ;]

ツ Headphones on - World off

(#32) Rico33 válasza W666W (#30) üzenetére


Rico33
aktív tag

W7 x64 , elsőre zökkenőmentesen lezajlott az importálás.
Ami szokatlan az FF után, az a könyvjelzők kezelése.Nem lehetne a HOME ikon mellé beszúrni egy kedvencek ikont is?De végülis csak megszokás kérdése, adok neki esélyt.

(#33) ntomka válasza Rico33 (#32) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#34) Mardel válasza ntomka (#33) üzenetére


Mardel
őstag

Chrome 3 nem kezeli a kiterjesztéseket, csak a témákat.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#35) W666W válasza Rico33 (#32) üzenetére


W666W
tag

Én már nem tudom miért nem importálja de feladtam...Még majd a külsö Comodo fórumon megnézem hátha írtak róla valamit azt ha ott sem találok semmit Én lemondok a CD röl... :(

(#36) ntomka válasza Mardel (#34) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szívás. :F

ツ Headphones on - World off

(#37) #27441408 válasza Mardel (#17) üzenetére


#27441408
törölt tag

Facebookon simán beenged csak figyelmeztet hogy szerinte nem biztonságos el lehet nyomni. De ilyen a többi böngészőbe is van Opera is szokott nekem sikítozni hogy ez meg az szerinte nem biztonságos. Ebbe mi a szenzáció ? :U

(#18) Mardel

személyszerint engem még sehonnét nem tiltott le..... esetleg szólt hogy "haver ez nem biztonságos szerintem hagyd ki" . Tovább mentem ha akartam és kész.

[ Szerkesztve ]

(#38) #27441408 válasza W666W (#21) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem pont azért tetszik mert a Chrome-re hasonlít (ami nagyon tetszik nekem) de (legalább is a marketing szerint) kivették belőle azokat a részeket ami a GOOGLE negatívja név szerint azt hogy minden vackot elküld. No a CD állítólag ennél sokkal szigorúbban védi a felhasználó adatait de mégis Chrome kinézete van szóval érted ,,,,ű

no meg a comodo többi terméke is tetszik. ;]
(#22) W666W válasza silver star (#4) üzenetére

Azért van 1 cdíjnyertes elismert tűzfaluk. :DDD gondolom a böngészőt se a portással íratták. :D

amúgy meg ezt hogy a legbiztonságosabb majdnem mindegyik magára ragasztja.

[ Szerkesztve ]

(#39) #27441408 válasza Mardel (#25) üzenetére


#27441408
törölt tag

ilyeneket csinál az opera is meg a FF is akkor azokat se használod ? :U

Nekem amég operáztam sokáig 1 huzamba sokkal többször írta ki hogy nem ajánlott blabla-... mint a CD.

Mások tapasztalati meg mit adnak neked ? Én kipróbálok valamit nyúzom aztán majd én eldöntöm tetszik-e.
:U
(#31) ntomka

Csak a Comodo antivírus fegyveres kisérete mellett importálja. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) W666W válasza #27441408 (#38) üzenetére


W666W
tag

Mi köze ennek ahhoz hogy van egy Díjnyertes Tüzfaluk ?? azért mert valaki finom sütit süt még nem biztos hogy mondjuk a spenótjuk is ehetö...
tehát nem biztos hogy minden jó az amibe egy cég belefog..dicsérhetö, hogy akarnak egy BIZTONSÁGOS böngészöt, de Én tartom magam ahhoz az állításhoz hogy ha már egy nyilt forráskódu böngészöhöz nyultak akkor inkább egy FF klónt kelett volna csinálniuk..

Az FF ben kicsivel több potenciál rejtözik, szerintem mint a CHROME ban..
De ettöl még a CD lehet majd egy jó kis böngészö de ha már tényleg Jót akartak akkor miért a 3-as alapra készítették??
Nem lehetett volna a 4-es alapjaira csinálni?? vagy most amikor már kijött a 4-es valahogy átírni a 4-esre ???

(#41) Rico33 válasza ntomka (#33) üzenetére


Rico33
aktív tag

Böngészője nem támogatja blablabla....
Majd ha támogatja, jó lesz . :R

(#42) Mardel válasza #27441408 (#39) üzenetére


Mardel
őstag

Opera nálam soha nem csinált ilyet nemtudom honnan vizionálod ezt.

Amúgy meg igen be enged facebookra, csak már nem titkosított csatornán, hanem sima httpvel 80-as porton, ebben csak ez a cumi. https-el be lehetne lépni facebookra, ha nem lenne ez a hülye tanusítvány kezelés a böngészőben, így meg aztán nagyon biztonságos. Be állnak közéd és a szerver közé aztán elfogják a jelszavad, stb.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#43) Mardel


Mardel
őstag

Ez a hitelesítési tanusítvány meg annyi hogy egy 3. félnél (hitelesítők) a szerver beregsiztrál egy tanusítványt hogy az oldal ahova titkosított csatornán be akarsz lépni, az akinek mondja magát és nem más.
És ha minden rendben van, akkor SSL titkosítással be tudsz lépni az oldalra.
A vicc az hogy csak a Comodo böngészője problémázik a tunsítvánnyal, mert a Comodo egy hitelesítő cég is, talán azért mert náluk nincs hitelesítve az oldal? :N

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#44) #27441408 válasza W666W (#40) üzenetére


#27441408
törölt tag

Gondolom az alapokról akarták kezdeni. És hogy mért nem FF klón ? Mert már a csapból is az a böngésző folyik.....

másrészről 1re tönn felől hallani hogy lassan olyan lukas mint az IE...

(#45) #27441408 válasza Mardel (#42) üzenetére


#27441408
törölt tag

Gondolom te is használsz napi kv 20 állandó oldalt. Így persze hogy nem látni ha tanúsítványt kér.

(#46) W666W válasza #27441408 (#44) üzenetére


W666W
tag

másrészről 1re tönn felől hallani hogy lassan olyan lukas mint az IE...

Ezt a marhaságot honnan veszed már megbocsás... :Y :Y :Y
legalább egy cikket beraknál arról amit írsz légyszives

egyébként melyik a legbiztonságosabb böngészö ??

Egyszerű a válasz: Egyik sem. Mindig az a legbiztonságosabb böngésző, amelyiket a legkevesebbet használnak. Én már rég nem azzal foglalkozom, hogy melyik a biztonságosabb, az ilyenek nem is érdekelnek, egyszerűen a kezelhetőség, használhatóság, és a kényelem az, ami a szempont nálam. És ebben - jelenleg - A Firefox nálam a nyerő.

De ha biztonság akkor a számok
Jelenleg az FF -hez biztonsággal kapcsolatosan 320 !!!! kiegészítö található ami az FF müködését nem lassítja viszont a biztonságát javítja...
Jelen pillanatban a CD még a kiterjesztéseket sem támogatja majd csak valamikor blablabla...

De tovább megyek itt egy cikk arról hogy igen tényleg vannak hibák az FF ben DE általában mikor egy ingyenes böngészö nagyobb részesedést szerez egyböl megjelennek az olyan "szakik" akik még a kákán is csomót keresnek és pl a hozzád hasonló felhasználók meg szentírásként elfogadják ezt és ilyen fórumokon meg irkálják be a butaságokat

Azért mert megjelent a CD attól a világ nem áll meg semmi forradalmiat nem csináltak ellentétben a FF-el

csak csináltak egy CHROME klont ennyi nem kell hanyatt esni Töle mert egyenlöre azért szerintem
az FF és a CD között fényévnyi a különbség / Erös tulzással természetesen /

na de a Cikk

Újabb kritikus hiba a Firefoxban?

Egy kutató pont a nemrég kiadott biztonsági frissítésben javítatlanul hagyott kritikus hibát fedett fel a népszerű böngészőben. A támadók állítása szerint tetszőleges kódot futtathatnak a célpont gépén, már ha egyáltalán létezik.
Újabb kritikus hiba a Firefoxban?

Evgeny Legerov, a moszkvai székhelyű Intevydis alapítója – tehát nem a hasonló nevű, elhunyt színész – nemrég eleddig ismeretlen kritikus sebezhetőséggel bővítette a cég által biztonsági szakemberek részére árult programcsomagját. A hiba a Firefox 3.6-os verziójában XP és Vista rendszerek alatt is működik – konfiguráción nem tesztelték.

Igaz ugyan, hogy a Mozilla nemrég javított három hasonló hibát – amelyek közül az egyik igencsak hasonló felépítésű – Legerov elmondása szerint ők más sebezhetőséget találtak. A Mozilla erre úgy reagált, hogy míg ők komolyan veszik az összes biztonsági hiányosságot, nem tudták még megerősíteni a hiba létét.

Ellentétben nagyjából az összes hasonló, biztonsági hibákra vadászó céggel, Legerov csapata nem hisz abban, hogy a hibák publikálása előtt jeleznie kéne a programot karban tartó programozóknak.

Amennyiben tényleg új a sebezhetőség, valószínű, hogy a rosszindulatú hackerek sem járnak messze a kihasználásától. Így aztán a megerősítést követően valószínűleg viharos tempóban készül majd a javítás; de jelenleg azt sem tudjuk, valódi-e a fenyegetés.

Forrás:
The Register

[ Szerkesztve ]

(#47) #27441408 válasza W666W (#46) üzenetére


#27441408
törölt tag

Figyelj szerintem szeretettel várnak a FF topikba ott ömlenghetsz róla. :DDD

Nálam Opera meg a CD a kedvenc most is operázok. szóval még csak elfogultsággal se lehet vádolni a CD felé.

de ha neked ennyíre a FF a király akkor miért nem oda irkálsz ? :U

(és ezt mosat ne vedd bántásnak vagy bactatásnak)

a cikk

[link]

Az meg hogy a FF kiegészítőktől vagy oda....

megmondtam már engem nem izgatnak amikor fenn volt a FF a gépen akkor is 2-3 volt azt kész szóval én meg a pár ezer kieg-től nem esek hasra.

CD-hez nem tudom hogy vársz kieg-eket mikor friss az egész cucc. Én nem is akarnék hozzá minek elcseszni.

[ Szerkesztve ]

(#48) #27441408


#27441408
törölt tag

blattida

Meg lehet oldani hogy a mentett bejelentkezési adatokat ne jelnítse meg mindenkinek aki a gép elé ül és mondjuk a ph- fórumra téved ?

(#49) #27441408


#27441408
törölt tag

Nálam most frissült és valami kegyetlen gyors lett :D

Bár érdekesen frissül előbb valamit uninstalált majd feltette a frissítést.
[link]
ez miért így van ?

(#50) W666W válasza #27441408 (#47) üzenetére


W666W
tag

UGYANAZT A CIKKET RAKOD BE ????
Bizonyíték hiányában nem tudni, valóban létezik-e az adott rés a böngészőben, és ha igen, mely verziókat és böngésző-platform kombinációkat érinti. Az exploitcsomag egy állítólagos vásárlója arra panaszkodik, hogy nem sikerült produkálnia semmiféle hibát Firefox 3.6, 3.5.8, valamint XP SP3 és Vista SP2 kombinációkkal.

na ne röhögtess már.
Nagyon Úgy néz ki hogy aki nem Dícséri a DRAGONT akkor az ne írjon ide vagy menjen másik topicba???
Nem ömlengek a FF-röl de
a COMODO-sok is kezdenek abba a hibába esni hogy van egy szuper termékük
CIS / föleg a tüzfal és a HIPS /
van egy elismert SSL licensz bizniszük
azt most úgy gondolták, hogy mindenbe belefognak....
Én úgy érzem jelen pillanatba a DRAGONNAL még a melléfogás stádiumában tartanak..ugy is mondhatnám hogy elindultak egy úton de nem kell hozzsanákat zengeni egy olyan Böngészöröl aminek az eredetijéböl is már az 5-ös verzénél tartanak a Comodoék meg még mindig a 3-asra építkeznek....
Azt itt jön az egy valaggal több szék szindroma ugyanis azért nem halad gyorsabban a DRAGON fejlesztése korszerüsítése, mert mindenki az ÚJ CIS-en dolgozik és nem sok kapacitás van az egyéb projektekre..amire meg belefognak majd egy nagyobb fejlesztésbe addigra meg elszalad melletük a többi CSAK BÖNGÉSZÖVEL foglalkozo cég...

Félek hogy a DRAGON is egy kis idö mulva ugyanugy a kukában fogja végezni vagy be lesz valahova integrálva mint sok egyéb progijuk....
ha nem hiszel nekem nézz id fel ott megtalálod a sor legaláján az archive progikat emennyi is volt...

COMODO FORUM

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.