Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zso :-)


Zso :-)
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy Codegen nagytornyom /4rekeszes/,amiben van egy 300W-os táp.Most vettem egy K7S5A alaplapot+1.2GHz-s duront.Ezek mellett van még egy Quantum 4,3Gb vinyó+CD+CD-RW+Asus 7100/2MX 400/.
A táp adatai:
-12V:0.8A
+12V:12A
-5V:0.5A
+5V:30A
+5VSB:1A
3.3V:14A
Elég-e ennek a konfignak ez a táp?
Thx Zso :-)

Csak szerényen!!!!!!! The force isn't with you!!!!!!

(#2) Den válasza Zso :-) (#1) üzenetére


Den
veterán

szerintem lazán elég.

www.simson4t.hu

(#3) sariz


sariz
csendes tag

Simán.

(#4) Satan-Claus válasza Zso :-) (#1) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Rákötheted a mikrót, és a mosógépet is:D

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#5) Tchoepi


Tchoepi
tag

És még a porszívót. Az legalább elnyomja a ventik hangját is. ;)

Komolyra fordítva, már 8 különböző - általában jól megpakolt - konfigot építettem 300W-os codegen tápokra, sosem volt velük gond (van amelyik már több mint két éve megy napi 24 órában).

Ciao
Tchoepi

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#6) BobMaster válasza Zso :-) (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Csak megerősíteni tudom a többieket (akkor meg minek is szólok hozzá? :) ). Egyik kedvenc ügyfelem gépe: KT333 + 1,8XP + 512 PC2700 + 60 GB Maxtor + Pio DVD + Teac 40x CDWR + GF4MX460 + SB Live 5.1 + Miro PCTV tuner lazán elvan egy 300W-os Codegen tápon.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#7) guest válasza Zso :-) (#1) üzenetére


guest
veterán

''És még a porszívót. Az legalább elnyomja a ventik hangját is. ;)''

Ugye ezt nem azert irtad, mert alapbol hangos a Codegen hazak tapja?
Ki milyennek veli?

Most szemezek egy kek szinu hazzal, de meg nem lattam eloben, csak arlistaban.
Designos? :)

Amugy csendmanias vagyok (barracudaIV, stb), es nem szeretnem ha most a hazam lenne a legzajosabb..

prohardver vendég

(#8) Lomos


Lomos
aktív tag

Szerintem a Codegenek ar/szolgaltatas aranya igencsak figyelemre melto. Kovezzetek meg ha nem igy van. Nekem is Codegen van, most hogy raraktam 2 oldalra a fedelet egesz halk lett :-D


www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#9) esteban


esteban
senior tag

bo:bo: nekem olyan CodeGen hazam lesz ami nincs is fenn a hivatalos weboldalon beeee ....

:D

iBook + RedBull :)

(#10) esteban


esteban
senior tag

Na jo az elobbi uzenetem nem volt tul epito ... :D

En is raktam mar ossze par codegenes gepet, csak jo tapasztalatom van veluk .. talan az oldallemez egy picit vekony ...

iBook + RedBull :)

(#11) emvy


emvy
nagyúr

Szomorú tapasztalataimból kiindulva nézd meg azért, nem Acorp v. egyéb van ráírva arra a Codegen-ház belsejében lapuló tápocskára. Kb. a felét azzal szerelik. (''Az is biztos megbízható, ha ilyen házba beleteszik''-bolti eladó miután visszaviszem az 1napos tápot, aminek a szagát nem lehet kibírni.)

while (!sleep) sheep++;

(#12) Tchoepi válasza sariz (#3) üzenetére


Tchoepi
tag

Nem azért irtam, csak tréfás próbáltam lenni. Garancia persze nincs rá, de eddig (lekopogom) még minden (10-12db) codegen táp csöndes volt amivel összeakadtam. Bár nem ellenőriztem le (nem szedtem szét a tápot), de azt mondják, hogy azért, mert csak 7V-ot kap a tápventi. Minden esetre a hűtés megfelelő, és a zajszint is alacsony - legalábbis szubjektiv megitélésem szerint. Nálam a leghangosabb alkatrész a Pioneer DVD-író, ha olvasáskor felpörög.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#13) pigor válasza Zso :-) (#1) üzenetére


pigor
tag

Azt tényleg érdemes megnézni, h a Codegen házban Codegen táp van-e, mert nagyot lehet szívni! A ''menőbb'' házakba általában C. tápot szerelnek... Sokan szidják, de nekem is az a véleményem, h 8-10 K Ft-ért megéri a ház maga is (pláne az L-es típusszámúak, amelyek nagyon tágasak, jól szerelhetők), a táp is elég megbízhatóan adja le a feszt és a teljesítményt (a 300 W-os kb. 180 W hasznos teljesítményt ad), halk és elég jól szellőzik, persze a Chieftec jobb... :)

Nem vagyok teljesen őrült???

(#14) launcser


launcser
senior tag

nemtom, nekem kodegen van
hát a tápventi az tápventihangu
procimat is egy ilyen tápbol kiszerelt nyomja, kb ugyanolyan a hangjuk
sorosan hozzákötök egy másik ventit és ugy sokkal halkabb lesz majd :)
és persze hasonlo teljesitmény

tütüü

(#15) pigor válasza esteban (#10) üzenetére


pigor
tag

Le kell szerelni azt a sok ventilátort, csak a huzatot meg a zajt csinálják! Így lesz egy qrva halk és nagyon keveset zavaró gépünk, s még az áramot se fogyasztja! :))

Nem vagyok teljesen őrült???

(#16) Márton


Márton
nagyúr

Hat nem tudom.
En is vettem Codegen hazat, Codegen tappal 300W es suvit nagyon!
Letszukseglet nalam a csendesseg (megnyugtat, meg hangot is mondunk abban a szobaban), ezert is vettem Barracuda IV-et, meg Spire Whisperrock II-t a procira (2800rpm).
Ez idaig mind rendben, de most meg a hazam baromira hangos. (le kellett cserelnem mert elotte 230W-os volt, es az nem vitte volna AMD-t)

Mit tegyek?
Zsiruj a haz, belenyuljak es atkossem 7V-ra (szerintem nem arrol megy)
Nem erdemes, elfustol?!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17) neduddki


neduddki
nagyúr

Hi!!!

Igaza van az elottem szoloknak.
Most eppen Tusl2-c+1.3CelT+U2L+7500LE+LeadtekATA100+SBAU+2*IBM8GB+IBM120GB+Maxtor40GB+Maxtor20GB+Asus40CD+Yama8824+Toshiba1612+2tapventi a virnyoknak/eddig ez a leghalkabb +volt keznel/. Elotte ue, csak AbitKR7A+1.8TB meg se kottyant. Egyetteln poen volt: a tapelosztok allandoan kontaktosak voltak, ezutan szetvagadalva es oszeforrasztva es megy mint az alom. Ja Codegen 7001+300W

Udv.

Neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) MaTT válasza esteban (#9) üzenetére


MaTT
aktív tag

''nekem olyan CodeGen hazam lesz ami nincs is fenn a hivatalos weboldalon beeee ....
''
Én csak azt szeretném megtudni melyik a hivatalos honlap, mert én már találtam párat, de egyiken se volt fenn amit kerestem :))
Üdv
MaTT

Keep the rubber side down!!

(#19) habarcs válasza Márton (#16) üzenetére


habarcs
csendes tag

Na, mivel már sokan írták hogy zajos a Codegen táp beírok.
Nekem is ilyen van, már másfél éve, és meg kell hogy mondjam, ilyen
csöndes tápom soha nem volt. SEMMI hangja nincs, olyan mintha nem
is menne. Komolyan. Alig kavar a ventillátor, és hideg a táp.
Egy Duron 700 KT7A-val a config.

Where? Down in Birdland...

(#20) Jym


Jym
tag

300W a szükséges és ugyanakkor elégséges tápkapacitás AMD-s rendszerek esetén. Max 4 eszközhöz elég, ha többed van, inkább 400-as tápot vegyél, a biztonság kedvéért.

Jym

(#21) Airdagger


Airdagger
csendes tag

Én azt olvastam itt sokaktol hogy a codegen xar. De itt mindenki dicséri
Most már nem tom mi az igaz :)
Nekem is egy Codegen 300w van ehez a confighoz ez elég?

AMD Athlon 1700+
MSI KT3 ULTRA2-C
MSI GF4 TI4200 64MB DDR
256MB DDR
PÁJO DVD
TEAC CDIRÓ
SB LIVE 5.1
HÁLÓKÁRTYA


Read error: 1 + 1 = -8 (Connection reset by third grade math)

(#22) LukE válasza Airdagger (#21) üzenetére


LukE
veterán

van jobb is, az 1 értelmű, de vargányánál tuti jobb:)
Meg valszeg elég is lessz a gépedhez.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#23) Airdagger


Airdagger
csendes tag

Csak mert elötte elfüstölt benne egy Seasonic 300w s magával vitte a kismaghajtót is de mást nem. De nem tom hogy mi igaz lehet a kismeghajtó vitte
magával a tápot. És még a seasonic alatt behalt egy alaplap is. Szal volt itt minden.
Ja meg fizhütés volt a gépbe de elégé szarakodott a gép. S a alaplap el is szállt
Most azt se tom mitöl vagy a vizhütés volt szar vagy nem tom mi volt. Vagy a táp volt kevés. De most megint bizonytalan vagyok hogy codegen birja é majd. Már
nagyon szemezek avval hogy lehet a chieftec 360w be kéne szerezni.

Read error: 1 + 1 = -8 (Connection reset by third grade math)

(#24) Airdagger


Airdagger
csendes tag

vizhütés nem fizhütés;)
Még kiegészités volt hogy furcsán keregett valami még a fizhütés időbol seasonic-al. Meg nem akart bekapcsolni a gép se kép se hang. Mondjuk én nem nagyon ismertem a seasonicot meg ez volt benne már a gépbe mert ezt összerakva vettem meg. Illetve nem mindent a cd meghajtok régiböl vannak meg a háló
sblive.Sztem a táp hadoklott már benne

Read error: 1 + 1 = -8 (Connection reset by third grade math)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.