Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hétalvó


hétalvó
addikt

Aki látott, próbált ossza meg velünk.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#2) DukeNukem válasza hétalvó (#1) üzenetére


DukeNukem
csendes tag

Nem láttam de vennék egyet!
Már csak az a gond, hogy sehol nem lehet kapni.
Amelyik oldal hirdeti az telefonálás után közli, hogy nincs és nem is lesz..

Ha valaki tud valamit írhatna;)

msn: duken@chello.hu

(#3) Max6 válasza DukeNukem (#2) üzenetére


Max6
tag

A VNF4 kapható kb 22000Ft az ára / Digitalmind /.
A VNF4 ultra viszont tényleg nem kapható / ugy tudom hogy a régi lapok passziv hütése nem volt túl jó és nem birta a tuningot ezért most aktiv hütéssel hozzák ki a lapot és az uj lapok érkezéséig szünet/

(#4) DukeNukem válasza Max6 (#3) üzenetére


DukeNukem
csendes tag

Ha új revíziót kap egy lap, akkor a régit már nem is árulhatják? vagy egyszerűen csak kivásárolták a nagykereket? ennyire jó?;)

msn: duken@chello.hu

(#5) JxOxExY


JxOxExY
tag

Hali!

nekem sikerült csippentenem egyet az ultrából a hivatalos disztributortól. Mondjuk 2 hetet vártam rá:((
hogy megérte a várakozást, azt még nem tudom pontosan megmondani mert még tesztelem.
Azért pár infot leírok.
Az nvidia ntune például csak a legújabb bios után hajlandó müködni(mondjuk asszem mindegyik nforce4 ultra alaplap)
Sztem ez egy kicsit bugos alaplap mivel : bios frissités után szó nélkül kikapcsolt majd visszakapcsolásnál sipolt mint állat, 1x paráztam 2x cmos reset.
ahhogy resetelni akartam a biost(2-3pin) szó nélkül felállt a rendszer:F...iylet se láttam
-eddig csak beta biosok vannak hozzá amik igazából semmi érdemlegesett sem javítanak a lapon
-ramokat(2 db GEIL 512 400MHZ) autoba 333Mhz-en ismeri fel Single channelbe(pedig biosba auton 400mhz van illetve 2-4 foglalatba raktam szal dualba kellene mennie)-de ezt a manual konfig megolgotta illetve átraktam őket 1-2 foglalatba s lám csoda mennek dualba!!
-ami kicsit zavar, hogy én egy AN7 guru-ról váltottam erre a konfigra, ahol a memok ddr433 2,6V 2,5-3--3-5 mentek(ahogy a prohardveres cikkben is meg volt irva) itt viszont csak 2,5-4-4-6 bír. S itt kicsit megakadtam a tuningba.
2,5-3-3-5 kékhalállal zárult általában a windows. Viszont 2,5-4-4-6 hagyva egész éjszaka letöltés :D és tömörités készítésénél reggel arra ébredtem, hogy megint volt egy restart. de most semmi hibaüzi!
- ntune-ba ha választom a best performance kialakitását, akkor restart. Jó, mondjuk az új beállitásokkal még nem teszteltem
Amúgy a konfig 3000+, chaintech 6600gt, real power 450w

szerintem itt még a restartnál a francos vga is talán hibás lehet(mem hiba?) de ebben azért nem vagyok bizti mert még nem kaptam hibás pci-e 6600gt visszajelzést. De ezt ma letesztelem.

amiben nem vagyok biztos az az hogy most a nf4ultra chipset lehet gázos vagy a hűtése( ez megoldható egy zalman nb-47 vagy egy 4cm-es BLUE ice ventivel+alaplapi passzív hűtés ami 5000rpm és még csöndes is)

úgy nagyságrendileg ennyit róla

tel :06 20 269 2704

(#6) hétalvó


hétalvó
addikt

THX.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#7) Duke Pro válasza JxOxExY (#5) üzenetére


Duke Pro
csendes tag

az, hogy bugos az alaplap mennyire igaz!:D

napi 4-5 kékhalál bios frissítés memtest és mindenfajta fellelhető driver cseréje után :D

amint lesz pénzem cserélem egy asusra vagy msire..

msn: duken@chello.hu

(#8) Neo78


Neo78
csendes tag

Én is vettem Chaintech VNF4 ULTRA deszkát, de az enyémnek semmi baja.Nem tuningoltam rajta semmit de biost azt frissítettem és utánna vigyorogva felállt. Most 2.0-ás bios van(nem béta) igy támogatja az nVidia nTune szoftverét.Az alaplap passzív hűtését megfejeltem egy 4cm-es ventivel mert egy pöttyet melegnek találtam.Most kézmeleg. Szerintem nem rossz ez deszka!:DD

Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#9) Yutani válasza Neo78 (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mennyi volt?

#tarcsad

(#10) Neo78


Neo78
csendes tag

25000 HUF

Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#11) schizoprenic


schizoprenic
csendes tag

Neo! Milyen ventit raktál rá? Nekem is passzív a hűtés.

schizo

(#12) tildy válasza Duke Pro (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze persze.
2 ct lappal a hátam mögött én ezt nem mondanám.....
Mondhatom azt is, hogy az asus nem hozta az elvárt formát, a k7-es ct-k emg nagyon.
Mondjuk én nem tuniningolok,de pöpec mind a 7njl1 mind a 7njs lapom...
Nem vennék másfélét. Csak chaintechet.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Neo78 válasza schizoprenic (#11) üzenetére


Neo78
csendes tag

Ugyanazt a 4cm-es ventit ami a mobilrackekben van+kerestem hozzá 4 olyan csavart ami elég vékony ahoz hogy ne marjon bele a bordába de azért fogjon
Itt van róla kép is (kicsit gagyi mert telóval csináltam)
[kép]

Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#14) tildy válasza Neo78 (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Az ultra lapokon nem aktív eleve a hűtés?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) D4v3


D4v3
őstag

Akkor azt mondjátok, hogy utlrát nem lehet kapni? :(
Pedig ilyet terveztem egy 3000+os procival :O

(#16) Max6 válasza D4v3 (#15) üzenetére


Max6
tag

Szerintem lehet kapni . De amiket láttam még mindig passziv chipset hűtővel voltak szerelve.

(#17) Neo78 válasza tildy (#14) üzenetére


Neo78
csendes tag

Az elsőszériás Chaintech VNF4 Ultra ZENITH VE alaplapokon passzív hűtés van Egy neves orosz oldal tesztelte ezt a deszkát ami azt hiszem 320FSB-nál elszállt mármint az nForce4 Ultra chip. Erre válaszul a Chaintech kiadta aktív hűtéssel.

Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#18) tildy válasza Neo78 (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja értem.Azt hittem a nem ultrás volt ami elszállt....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) schizoprenic


schizoprenic
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van és nincs vele semmi gond. A 2.0 Bios simán felment utána restart és vígan ment minden. Az nTune autotuning nálam semmit nem javított. Ez mitől lehet?

schizo

(#20) klepto


klepto
addikt

Üdv Chaintech tulajok!
Én is tervezek egy Chaintech VNF4 Ultra Zenith VE alaplapot, mivel ez a legolcsóbb lap a S939 proci alá (br. 25K kiskerben). Nem, nem vagyok mániákusan az olcsót kereső, mivel ennél is lenne olcsóbb, de Nforce4 Ultra csipszetes lapok között ez a legolcsóbb, amit találtam. Nincs szükségem SLI-re, és semmi különösebb extrára. A Chaintech Zenith alaplapok 1-2 éve még meglehetősen drágák voltak, és itt a PH!-n is írtak róla jó tesztetek, de az utóbbi időben az A64-es szériában ezt a lapot eléggé szidja mindenki itt a fórumon. Nem látom értelmét egy hasonló tudású, azonos csipszettel szerelt lapárt 8-10k-val többet kiadni csak azért mert Asus (41K), Epox(40K), MSI(38K), vagy bármi más. :U
Valóban annyira leromlott a Chaintech minősége, mint amennyire szidják, illetve amennyivel olcsóbb lett :F Érdemesebb egy drágább lapot venni, ha csak 1 vonyót, 1dvd-romot, 1 dvd-rw-t, és a jövőben egy mobilrecket (fogok) használok (~ni) a gépben?
Ha ez tényleg nem megbízható, és nem is gyors alaplap, akkor hasonló áron milyen alternatívában lenne érdemes gondolkozni (a Gigabyte kivételével, mert most az van a gépemben, de az Acorp is és az ECS is jobban tetszett, mint Giga...)?

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.