Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Celeron hőmérséklet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) koovyy


koovyy
tag

Hello!


Lenne egy kérdésem. Egy 2Ghz-es Celeron procinak hány fokosnak kellene lennie alap állapotban. Úgy értem mikor nem játszok vagy ilyesmi. Mert nekem 44. Szerintem ez azért egy Celeronhoz képest túl sok.
A segítséget előre is köszi!!!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#2) janati válasza koovyy (#1) üzenetére


janati
őstag

Jó hűtővel (T1B) 40.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#3) Uzmany


Uzmany
őstag

GlacialTech Iglo 4310-el 40 fok körül.

® visions created with passion

(#4) andorpapa válasza koovyy (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Csak 44 fok? Akkor miért aggódsz? Hidd el, ez teljesen korrekt érték, nem magas. Ha azt mondjuk, hogy Intel + magas hőmérséklet, akkor nem 40-45 fok körül hőmérsékletre gondolunk, hanem 60 körülire. Szóval minden a legnagyobb rendben, nem magas a CPU temp nálad.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Nah akkor a 1,5 milliós kérdés :DDD Nem túl jól szellőző mATX ház, Asrock GE-PRO HT alaplap & 2 Ghz-es Celeron. Bootoláskor azt mondja a bios hogy 70(!) fokos a proci, winfos indul, aida lekérdez, szerinte is annyi, Motherboard Monitor indít, szerinte átlag 40... Ezek után már az Aida is ezt a hőmérsékletet vallja. Fieryvel már folyik a konzultáció hogy kinek van igaza, de kiváncsi lennék a ti véleményetekre is. Elképzelhető hogy 40 fokos a proci gyári intel hűtővel, nincs alatta semmi szilikoncucc csak az a vékony fekete valami ami gyárilag volt felkenve a hűtő aljára. Ráadásul a ház kialakítása miatt a táp ott figyel a hűtő mellett közvetlenül. Szóval melyik progi mondhat igazat? Elvileg lehet hogy a bios hazudik mert létezik egy frissítés ami pont a cpuhőmérséklet mérést javítaná, de még nem raktam fel mert bootCDről kéne tolni, behalt a kislemez :((( Jah a házhőmérséklet stabilan 35 fok. Ilyen körülmények között melyik a sanszosabb, a 40 vagy a 70 fokos procihő? Mert 70nél már instabil lenne a rencer, nem? Ez meg megy tök stabilan, futtattam ezer tesztet folyamatosan meg se rezzen.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#6) Scream007


Scream007
őstag

nekem is cel van, de az 1,7-e alapon 3 órás menés után 48 fok, gyári intel hütövel csak.
1.96-os tuningnál 51-re is felszökik, d estabil marad mindkét esetben.
szerintem is sok amuyg ez, de amíg stabil, addig különösen szerintem ne érdekeljen senkit mennyi fokos.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#7) kbalage2 válasza Scream007 (#6) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Persze ezzel én is így vagyok, akkor gáz ha fagy :D Csak van ez a jó öreg beidegződés az Athlonommal hogy fut az MMB folyamatosan, és ha túl magas a hőmérséklet akkor lerúgja a rencert. Volt már olyan hogy egész éjjel renderelt (volna) és reggelre leállt a venti :D Szeretem én figyelni hogy mi történik :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#8) bkiss


bkiss
csendes tag

Lehet hogy nem igazán ide jőn ez, de mikor bios-ba nézeget a hőmérsékletet akkor mindig tobb es jobban is melegedik a procko mint miutan bebootol a windows(mondjuk),

Állitsátok meg a földet, ... ki akarok szállni !!!

(#9) kbalage2 válasza bkiss (#8) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ez így van, pár fokkal magasabb, de a biosban 73 Win indítása után meg 70 fok az azért gázos. És megnéztem a borda tök langyos. És ugye nem fagy semmi, minden tök stabil...:( Fene se érti ezt. MMB meg most is azt mondja hogy 41 fok :U

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Celeron hőmérséklet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.