Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Cd image átméretezése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cornelius


cornelius
tag

A probléma a következő:
Megvettem Robbie Williams ''Sing When You're Winning'' c. 2000-es albumát, aminek valószínűleg másol elleni védelem céljából az utolsó száma több mint 12 perces, de zene csak az első 4 perceben hallható, utána néma csend.

(Azért gondolom, hogy másolás elleni védelmi fogás és nem sérült CD-ről van szó, mert egyrészt más CD-knél is tapasztaltam ilyet, másrészt e nélkül az extra 8 perc nélkül simán ráférne egy 74 perces írható CD-re. )

Szeretnék ebből egy nromális CD-t csinálni, de úgy, hogy a CD azonosítója ne vesszen el. Magyarul, ha leveszem a wav-okat és az utolsó wav-ot kisebbre veszem, azután Neroval visszaírom, akkor semilyen adatbázisban nem lesz megtalálható a CD-m (és így a Media Player sem fogja kiírni a számok címét), mégpedig azért mert elvesztem a CD azonosítóját (vagy valami Label szerű kulcsát).

Remélem érthető volt, amit leírtam!

Hogy tudnám úgy átméretezni a CD imageban található utolsó tracket, hogy megírás után a minden erdetinek tűnjön és a Média Player is megjelenítse a számok címét?

(#2) KovacsUr válasza cornelius (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ha ''extra 8 perc nélkül simán ráférne egy 74 perces írható CD-re'', akkor az extra 8 perccel, ha nem is simán, de ráfér egy 80 perces írható CD-re. Valószínűtlen, hogy ez másolási védelem. Végig csend van? Nincs bonus track a végén?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) cornelius válasza KovacsUr (#2) üzenetére


cornelius
tag

Nincs benne semmi a ég egy adta világon.
És mint ahogy írtam a CD-t megvettem, tehát értelmetlen dolog lenni egy 80 perces CD másolni, ha ugyanúgy hallható benne a semmi.

Én le akarom vágni a ''tisztán hallható'' csendet 4:23 után! :)

(#4) robekri válasza KovacsUr (#2) üzenetére


robekri
addikt

OFF:

hogyan lettünk házigazdák?? he?:))

ON:

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Ha ez másolásvédelem azt talán kötelesek jelezni a CD-n.
Akkor meg a neten utána lehet nézni.
Ha nem az, akkor lövésem sincs, bocs.

JaniS

(#6) KovacsUr válasza cornelius (#3) üzenetére


KovacsUr
addikt

Azt nem lehet, mert a DISCID számolásakor a lemez hosszát is figyelembe kell venni.

''t is calculated by subtracting the (M * 60) + S offset of the lead-out minus
the (M * 60) + S offset of first track (yielding the length of the disc in
seconds).''


Szóval :(

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#7) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Hi! a néma csend után még van hallanivaló... szóval a 4 perc után nem végig néma az a néma csend :)

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#8) KovacsUr válasza Mazlee (#7) üzenetére


KovacsUr
addikt

Na ugye! #2 :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#9) cornelius válasza KovacsUr (#8) üzenetére


cornelius
tag

Kicsit figyelmesebben végighallgatva, az utolsó track taljes hossza több mint 28 perc (!) és az utolsó 3 másodpercben hallható ez a mondat:

''No, I'm not doing more on this album''

A tényen azonban ez nem változtat semmit: 4 perc után nincs több zene.

Tehát véleményem továbbra is változatlan: ez egy régi másolás elleni védelem lesz abból az időből, amikor a 80 perces CD-k még nem voltak elterjedve.

A CD azonosítót mindig számolva van, vagy ez valahol fel van írva a lemezre?

Ha fel van írva valahová, akkor talán lehetne valahogy trükközni, hogy kivágjam azt a 24 perc szünetet és a buta mondatot a végéről, ráadásul még a Média Player is kiírja a számok címét.

(#10) KovacsUr válasza cornelius (#9) üzenetére


KovacsUr
addikt

Számítva van, a CD tartalomjegyzékéből. Sajnos nem lehet megcsinálni.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#11) Mazlee


Mazlee
aktív tag

de ha lemented a file-okat és fileTag-olod akkor azt sem irja ki infonak?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#12) KovacsUr válasza Mazlee (#11) üzenetére


KovacsUr
addikt

De nem azt akarja... egy normál audio CD-t akar eltérő TOC-vel és azonos DISCID-vel, ami definíció szerint lehetetlen.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) bz


bz
tag

1. írd fel 80 perces lemezre
2. írd fel DAO módban 74 percesre, a vége lemarad, de a TOC rákerül a legelején
a Nerot rá lehet talán venni, hogy 74 percesre kezdje írni.

(#14) KovacsUr válasza bz (#13) üzenetére


KovacsUr
addikt

2. írd fel DAO módban 74 percesre, a vége lemarad, de a TOC rákerül a legelején

Nem jó, mert a lead-out pozícióját is beleszámítja...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#15) bz


bz
tag

láttam két olyan programot, ami mp3 albummal használható a cddb-n, szerintem csak a számok hossza számít, de az se másodpercre

(#16) cornelius válasza bz (#13) üzenetére


cornelius
tag

Igazad van a 74 perces CD-vel kapcsolatban. Már én is csináltam ilyet a CDRWin-nel.
Ilyenkor az utolsó szám vége egyszerűen lemarad és kész. Arra azonban már nem emlékszem, hogy a CD infót kiírja-e a Media Player vagy sem.

Mindenesetre ez sem segít rajtam sokat, mert a CD teljes hossza 75:52 és ebből az utolsó szám 28 perces, 4 perc zenével és 24 perc csenddel.
Azaz a tényleges zene hossza kb. 52 perc, a többi néma csend.

Igazándiból egy olyan CD kéne, aminek a hossza kb. 52 perc, de a TOC megegyezne az eredetivel.

Egy irtó buta kérdés, ami szinte biztosan nem lehetséges:
Nem lehet valahogy a CD végére írni valamit (24 perces anyagot) és utána feltenni a CD elejére a trackeket? Persze a kritérium, hogy a Media Player felismerje az albumot?

Ekkor ugyanis már az előbb felírt részre nem tudna még egyszer ráírni.

(#17) bz


bz
tag

PsychicMP3 a freedbre, Tag and Rename a cddbre, meg van valami magyar is, mindhármat próbáltam, leadout nélkül ugye

(#18) KovacsUr válasza bz (#17) üzenetére


KovacsUr
addikt

Úgy érted, nem volt rajta a teljes hossz a CD-n, és mégis a megfelelő DISCID-t adta a program? Ez legalábbis meglepő lenne...

Nem magyarázom tovább, itt van az algoritmus:
[L]http://freedb.org/modules.php?name=Sections&sop=viewarticle&artid=6[/L]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Cd image átméretezése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.