Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Sziasztok!
Gondoltam ma 1et, milyen jó lenne 1 kicsit Red Alert2-zni, hiányzik már 1 kis retro feeling. De sajnos nem jött össze a dolog, mind a 2 (azaz kettő) darab CD elrohadt röpke 4 év alatt. Úgy az 55. perc környékén olvasási hibák léptek fel és kaputt. Van olyan zenei CD-m is ami így járt, vicces volt olyan volt a hangja mint valami ezer éves bakelitnek :)
Milyen jó lett volna ha annó Ricoh lemezt veszek, ha emlékezetem nem csal arra 100!:Y év garanciát adtak. Kiábrándultam a CDből, a DVD meg gondolom csak rosszab lehet majd tekintve hogy még érzékenyebb mindenre.

(#2) jamez


jamez
senior tag

Papír forever! :D

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#3) zsiga667 válasza Re-Tech (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Red Alert 2 + retro feeling? :F Alig 4-5 éves játék, szinte még mai... :DDD

(#4) L3zl13 válasza Re-Tech (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igérhetnek amit akarnak, a legmárkásabb lemez sem húzza pár évnél tovább.
A noname-ek és gagyik persze valamivel hamarabb elszállnak.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) ody42


ody42
senior tag

hja, lehet, hogy pl. egy tíz éves vhs már nem a legjobb minőségű, de egy 10 éves CD-t már be sem lehet olvasni...

(#6) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Ráadásul nem is gagyi lemezre volt megírva, Ritek gyártmány volt. A RA2-t meg lehet inkább megveszem ha nem több mint 2 pííz.

(#7) mspike


mspike
tag

Nekem is pont az RA2 cdm szált el :) Fura sárgás réteg nőt rá :) Hallottam olyan gombafajtáról ami a CD-n nő :P Nagyon komoly.... Biztonságos adatmentés nincs. Megjegyzem ami 10 évnél öregebb arra ritkán van szükség :)

(#8) eziskamu válasza ody42 (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Viszont ha legalább 2 évente csinálsz egy másolatot, akkor az eredetivel 100 százalékosan meg fog egyezni (kivéve audio cd-k és a vcd-k), míg a vhs-nél már a másolat is észlelhetően rosszabb. Valamint sok írható cd úgy láccik nehezen viseli még a kisebb párásságot is. Extrém házi tesztben a régi kék verbatimok ha vízbe rakjuk őket azonnal tönkremennek, míg a tdk és philips lemezek felületi sérülésektől függően tönkremhetnek, de akár túl is élhetnek ilyen mókákat, de ha akoholba mártjuk bármelyik tipust, még nagyobb a megsemmisülés esélye. Egy szó mint száz a régi kék verbatim cd tulajok mentsék le adataikat amíg lehet, és a többiek is próbálják párától minél inkább távol tartani a lemezeiket, mert igazábol ezek a festékanyagok marhára érzékenyek vizre, és alkoholra még inkább (szóval ne használjuk söralátétnek, de viszki alátétnek még inkább ne).

(#9) TheVeryGuest válasza eziskamu (#8) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

A Verbatim még mindig kék.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#10) Re-Tech válasza eziskamu (#8) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Elég extrém teszt ez az alkoholos, ha buli után beleok*dtam a CD tartó fiókba akkor már ne is reménykedjek?:DD
Persze én részegen nem ülök gép elé :)

(#11) eziskamu válasza TheVeryGuest (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Na igen, az a probléma, hogy sokan csak nevüket adják a cd-knek, és nem lehet 100% -ig biztosan tudni, hogy ki az igazi gyártó, és mi a pontos tipusa, mégha bizonyos progik meg is mondják, de nem biztos, hogy pontos az infó. Részletek a cdr faq-ban. Amúgy azokra a 2-3 évvel ezelőtti lemezekre gondoltam, melyek teteje vajszinű és piros betükkel rá van írva, hogy verbatim.

(#12) eziskamu válasza Re-Tech (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Előbb teszi tönkre a gyomorsav , mint az alkohol :D.

(#13) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Attól félek,hogy a pár tucat eddig megírt dvd-m is ilyen sorsra jut majd.És akkor ordítani fogok.

(#14) Enigma7


Enigma7
csendes tag

Mivel tehetos csaladbol szarmazom ezert en datra archivalom a szarjaimat! :DDD
''Sima style pawa''

(#15) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Enigma7: Megkérlek, hogy ilyen érthetetlen beszólásokkal ne ronditsd el a kedvenc topicomat. köszi!
ehh sok 13 éves... ami nem lenne baj, csak vannak az ilyen 1xű félék is:t

[Szerkesztve]

(#16) fokukac


fokukac
nagyúr

a legelső írott cd-im úgy 6 évvel ezelőtt születtek, és még mindig semmi bajuk.
de le is kopogom.
mondjuk igaz, hogy világ életemben csak TDK-ra írtam.... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17) Re-Tech válasza fokukac (#16) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Én spec. soha nem szerettem a TDK-t azon pl. a Diablo I. biztonsági másolatom porladt el:(

(#18) Enigma7 válasza Re-Tech (#15) üzenetére


Enigma7
csendes tag

probalok 1 kis szint vinni az amugy is unalmas / elavult / agyonbeszelt topikodba, erre Te egybol elkuldesz melegebb eghajlatra, es a koromat ( ami termeszetesen nem tukrozheti egy ember ertelmesseget ) fitogtatod. Jo lenne ha 1 kicsit leszallnal a foldre Onnan fentrol, es elgondolkoznal azon hogy miert jo ha egybol belekotsz a hsz-be :(((
en kerek elnezest!

(#19) Re-Tech válasza Enigma7 (#18) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Bocs, nem akartalak megbántani, hiszen tudom, hogy az ilyen fejlődésben lévő lárvák lelkivilágában komoly károkat tudnak okozni az igaz szavak. Tényleg elnézésedet kérem. Csak onnan gonoltam, hogy 13 éves vagy, mert azok a suhancok szoktak ékezet nélkül írni(vagy nem is magyar vagy, netán török vendégmunkás?), dehát belátom tévedtem. Zárjuk le a vitát. Lehetek a barátod?:C

(#20) Enigma7


Enigma7
csendes tag

en kerek elnezest a sok ekezetnelkuliroembertol amiert miattam lesuhancoztak oket! igaz a korom != 13, de ezt Re-Tech baratunk ugy sem venne figyelembe, sot.
Meg 1x mondom elnezesedet kerem amiert porobaltam viccelodni! Ha valakit megbantottam akkor tole is elnezest kerek! :F

mellesleg latszik hogy irigy ember vagy! butitime...icsaba.. aszfej :DDD

(#21) Re-Tech válasza fokukac (#16) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Viszont van pár újabb TDK lemezem is, azokkal tényleg semmi probléma. A régi sötét lemezeket nem szerette a 2x-es olvasóm :DD

(#22) Re-Tech válasza Enigma7 (#20) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

''Meg 1x mondom elnezesedet kerem amiert porobaltam viccelodni! Ha valakit megbantottam akkor tole is elnezest kerek''
Milyen kerékre gondolsz?:F

(#23) Enigma7


Enigma7
csendes tag

okos enged szamar szenved. nem szeretnek itt tovabb offolni/kotekedni mint te ( nem ereszkedem le a szintedre ) meg ilyenek. Ezert kerem zarjuk le ezt a pocskondiazast. Nem illik ide, eme szamtech lapok koze. Ha szemelyes problemad tovabbra is fennall ugy ezt a csevejt folytassuk emailben ha kerhetnem. A tobbiektol meg 1x elnezest!
:(

( olyan elmeny veled beszelgetni, mint sajtreszelovel rejszolni )
ps: nem tapasztalat ( csak hogy ne kothess bele )

(#24) Re-Tech válasza Enigma7 (#23) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Úgy látom félreismertük 1mást, mi igazándiból nem akartunk 1más lelkivilágába gázolni, hiszen értelmes emberk vagyunk vagy mi. Sajnálom, hogy nem vetted észre, hogy csak viccelek(minden hozzászólásomban volt legalább 1smile), azt hittem te csak vetted a lapot és azért írtál vissza...
Na mind1, remélem most már szent a béke.:)

(#25) Enigma7


Enigma7
csendes tag

az en hozzaszolasaimban is ott vannak a szmajlik!
remszemrol nincs harag.

cu

(#26) +Bence+


+Bence+
tag

Remélem nem bántok meg senkit, hogy visszatérek kicsit a témára. :DDD
Nekem is elszállt pár CD-m a régmúltból. :O
Amik jók: Philips nagyon régi (arany színű), TDK, Sony
Amik rosszak: Speer, Samsung
Kezd elszaródni: Philips MP, Philips (ezüst, piros bevágással)

Még szerencse, hogy katalogizáltam időben, így tudom, mit kell újra beszerezni. Habár elég sok cucc nem kell már belőle, de zenék még kellenek. Ez azért jött elő, mert WhereIsIt eljutott odáig, hogy nem hajlandó újabb lemezeket hozzáadni, így újra beolvastam mindent másik katalogizálóval. Itt aztán előjött pár dolog...

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#27) Bally


Bally
senior tag

Most hallgatom a topic láttán a ~10 éves GnR-cd-met nagyon szépen szól :D
Jahh: írott cd-m nekem is halt be pár év alatt. :(

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#28) Re-Tech válasza Bally (#27) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

A nyomott CDvel nincs baj, nekem is van pl. az első Mo.n nyomott CDből az István a király rockoperából is 2 darab, azok is úgy szólnak, mint új korukban. Mellesleg javaslom mindenkinek a beszerzését, szerintem alapmű!

(#29) Bally válasza Re-Tech (#28) üzenetére


Bally
senior tag

''szerintem alapmű!'' - ezzel egyetértünk, bár nincs meg eredetiben :(

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#30) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Nekem, illetve haveromnak is van pár 7-8 éves cd-je, és érdekes dolgok vannak vele. Havernak régen, amikor írta a cd-it, akkor Plextor írója volt, aszem 4x-esen írt max(100e ft felett volt annak akkor az ára), és van pár akkori cd-je, amin csomó hasznos stuff van, de nem indulnak. Nemtom sajnos a cd-k típusát, de ez szvsz elég nagy szégyen, hogy ennyi év alatt tönkremegy.
Hogy valami jót is szóljak: Nekem 7 éves cd-im vannak (Philips), akkoriban az volt a legolcsóbb, LG íróval lettek írva (szintén legolcsóbb), és mégis tökéletesen működnek. Rejtély...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#31) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Tisztelt Topicnyito!

szerenyen megjegyeznem, hogy mar legalabb ket tema foglalkozik ezzel (az egyik itt van: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34695&arc=f[/L], a masikat keresd meg magad)
mellesleg most azert mert ekezet nelkul irok engem is lenezel? - eletkorral menozni? sajnalatos...

(#32) +Bence+ válasza VladimirR (#31) üzenetére


+Bence+
tag

Ezzel jól helyretetted a topicot! :DD:)):DD

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.