Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd-nek látott vinyó...??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bandit21


Bandit21
addikt

Hali,
Kicsit már idegesít a dolog, ezért lehet 1xű a megoldás de nekem már nem megy...
Adott egy 6,4GB-os seagate vinyó kicsit régi de rack-nek használom itthon a 2 gép között. Nem tudok másra gondolni, csak arra h amióta feltettem az SP2-t azóta nem látja a ''nagygép'' vis beteszem, odáig ok. A BIOS-is látja, de ha bekapcs. a WIN-t akkor már csak optikai meghajtónak hajlandó felismerni CDként. És mintha egy cd-ben nem lenne semmi, ennyit produkál. Húgom gépén is XP van de még SP2 nélkül, az gond náélkül látja. Másolja írja amit csak akarok. Néztem hha a rack a hibás és közvetlenül a vinyóba dugtam a kábeleket, úgy se megy. Egy dolog van még, nem NTFS hanem Fat32-nek van formázva. Lehet h ez nem tetszik a win-nek?
Amúgy a leosztásban így állnak a dolgok:
IDE1 mastrer LG DVD olvasó
IDE1 slave ez a vinórack
IDE2 master LG DVD író
IDE2 slave Plextor CD író
IDE3 üres
IDE4 master SATA rendszervinyó 2é partícionálva...
Szóval mi lehet a gond?
Ja még annyi h forog a vinyó nincs baja működik ebbe is.

[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#2) Bandit21


Bandit21
addikt

Lehúztam mellőle a DVD olvasót, így meg már működik... vkinem 5lete? Nem nagyon értek ehhez jól jönne 1-2 jó HSZ...!!!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#3) umiki válasza Bandit21 (#1) üzenetére


umiki
tag


Megpróbálhatnál DOS-os indítólemezről bootolni azon a gépen, amelyikben Windows alatt nem látszik a HD. Ha úgy működne rendesen, akkor biztosan Windows-os hiba.
Akkor ezt már nem kell :)

Nincs auto (vagy slave) helyett master-nek jumper-olva ?

[Szerkesztve]

(#4) Bandit21 válasza umiki (#3) üzenetére


Bandit21
addikt

Jumper ok, vis nincs is mert akkor slave-nek számít. De ''megoldódott a probléma'' mert szétszedtem, először leszedtem mellőle a DVD olvasót, akkor ment, úgy, h a DVD kábelét dugtam bele. Aztán az eredeti kábellel DVD olbasó nélkül is elindult, aztán meg elindult úgy, ahogy eddig nem, úgy h minden be volt dugva ahogy eddig... Szóval nem értem az egészet...
Ja a rack-ben kihúztam a kis ventit mert iszonyat hangja volt. Lehet belőle gáz? Igazán nagy vinyót nem szoktam beletenni, a gép jól szellőzik amúgy is.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5) umiki válasza Bandit21 (#4) üzenetére


umiki
tag

Hát érintkezési hibának tűnik, úgy látszik elég volt megmozgatni a kábeleket. A kis ventiről, annyit, hogy az én rackemben hol ment, hol nem, a HD elég jól viselte (pedig Maxtor). Sztem a legegyszerűbb, ha megjáratod a HD-t (mondjuk egy defrag), aztán kiveszed és megnézed, hogy mennyire meleg.

[Szerkesztve]

(#6) Bandit21 válasza umiki (#5) üzenetére


Bandit21
addikt

Hát köszi úgytűnik ez csak síma kontakthiba volt, majd megnézem a melegedést h mi lesz vele. Köszi még1x, Üdv topic ZÁRHATÓ, v törölhető. Köszi!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd-nek látott vinyó...??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.