Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Az első infók:
[link]

Bár a dpreview szerint "No surprises to hear that Canon has launched the much anticipated EOS 50D, an upgraded version of EOS 40D." nekem meglepetés. Canon nem tartotta az 1.5éves termékciklusát.
Végülis mindegy, jön, fontosabb secifikációkat bár a linken ott vannak azért bemásolom öket:
Features at a glance:

* 15.1 Megapixel APS-C CMOS sensor
* 6.3fps continuous shooting, max. burst 90 JPEGs with UDMA card
* DIGIC 4 processor
* ISO 100-3200, expandable to 12800
* 9-point wide area AF
* 3.0” Clear View VGA LCD with Live View mode & Face Detection Live AF
* Magnesium alloy body, with environmental protection
* EOS Integrated Cleaning System
* HDMI connection for high quality viewing and playback on a High Definition TV
* Full compatibility with Canon EF and EF-S lenses and EX-series Speedlites

Nem tudom minek az a 15mp..... Milyen zoom rajzolj azt ki a 70-200 F4 L IS obin kívül?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) Hydra SR válasza Dare2Live (#1) üzenetére


Hydra SR
addikt

Elég ijesztő amiket írsz (illetve amit a dpreview ír, illetve amit a Canon jelentett be). Csupa haszontalan dologban fejlődött és semmi hasznosban. ISO12800 15megapixelen, inkább ISO50 lenne...és maradtak volna meg max. 12 megapixelen.
6,3FPS, ez enyhe visszaesés a 40D-hez képest, ha jól csalódom.
9 pontos AF, eddig is ennyi volt
Digic 4, hurrá de vajon ennek milyen jelentősége lesz fotózás szempontjából? A sorozatlövés nem gyorsult, az már kapásból kiesett. Az LCD marad ugyanaz a gagyi ha jól látom.
Live AF, na ez egy kis fejlődés a 40D-hez képest, igaz, hogy a 450D is tudja szóval nem nagy meglepi.
Full compatibility with Canon EF and EF-S lenses and EX-series Speedlites: úgy legyen :) a hangsúly az első szón legyen :)
Magnézium ötvözet váz, szenzortisztítás, ahogy eddig is. Environmental protection nem tudom pontosan mit takar de Canonnál nem szokott probléma lenni a környezetállóság a nem kimondottan környezetállónak hazudott vázak esetében sem.

Egyébként valahol (talán épp itt) olvastam már, hogy a Canon áttér az 1 éves termékciklusra szóval nekem az sem meglepetés.
Ebből a rövid listából nem úgy tűnik nekem, hogy az 50D beváltja a hozzá fűzött reményeket, várakozásokat. De legalább még lejjebb nyomja a 40D árát, szerintem kifutó szériából beszerzek majd egyet de az még a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3) Pompi válasza Hydra SR (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Az LCD marad ugyanaz a gagyi ha jól látom."

Akkor nem jól látod ;)

"3.0” Clear View VGA LCD with Live View mode & Face Detection Live AF "

40D tulajként hirtelen ezt irigylem egyelőre belőle.

Feel Good Inc.

(#4) Hydra SR válasza Pompi (#3) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jogos, már hajlamos voltam belelátni amitől féltem és félreolvastam :) A face detection viszont számomra vicc egy ilyen kategóriájú gépben. Automatikus keretezés mikor lesz? :) De ez legyen a legnagyobb baja, amíg kikapcsolható és nem okoz extra bugokat addig elfér.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5) Tüzi válasza Pompi (#3) üzenetére

Na igen, az LCD az jó dolog lesz. Más nem.
Minek 15 megapixel? Hihetetlen. 16-17 megás raw képek. Kinek jó ez? Kezdem nem bánni, hogy beruháztam 40D-re, mert ez az 50D... hát...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) Cassidey


Cassidey
senior tag

face detection :D:D

5D utodrol lenne inkabb hir, a vegen Nikonban kell gondolkodni :U

(#7) j.bravo válasza Cassidey (#6) üzenetére


j.bravo
addikt

Mondod ezt Pentax tulajként :) vagy nem tetszik a rendszer? :D (mármint a Pentax)

(Némely objektívek hozzáférhetősége/létezése (pl 70-200/4) és ára miatt gyakran elgondolkodom én is hogy át kéne állni a sötét oldalra, a kanyonhoz, de mindig lebeszélem magam mert rájövök hogy odébb lesz mire meg tudnám venni a kinézett obikat)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#8) Monya78 válasza Tüzi (#5) üzenetére


Monya78
veterán

450D-m 12Mpixelen is csinál max.22Mb-os Raw-ot (a min.11Mb)
Szerintem 15Mpixel elérheti a 30Mb-os méretet is...

(#9) Cassidey válasza j.bravo (#7) üzenetére


Cassidey
senior tag

A K10D csak egy atmeneti allapot a vegleges rendszer fele vezeto uton. :)
Amikor vettem egeszen mas anyagi helyzetben voltam, tehat nem rendszert valasztottam hanem egy jo vazat es melle 18-200-as atfogast ket obiban. Viszont most ugy nez ki, h megengedhetek egy nagyobb beruhazast magamnak nemsokara es akkor mar full frame-t szeretnek egyreszt, masreszt ennyi penzt nem akarok Pentaxba tenni, tul bizonytalan szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tüzi válasza Monya78 (#8) üzenetére

Nem lehet, hogy jutalékot kapnak a gépgyártók a memóriakártya gyártóktól? :D Nekem megáll 9.5-11 megából.
Valahogy át kellene plántálni a 50D kijelzőjét a 40D-be... Szerintem akkor meglenne a tökéletes haladó gép. Meg a menüt, meg a LV AF-et is. Akkor 100%os lenne a 40D :))
Ja, lesz magyar nyelv is. Hurrá.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11) werttzui válasza Hydra SR (#4) üzenetére


werttzui
őstag

Nincs benne mp3 lejátszó ?De gagyi :DDD :DDD :DDD Bocs a poénért :)

PENTAX

(#12) Dare2Live válasza Hydra SR (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Környezetállóság az máshol sem probléma de van "kis" difi, abban, hogy mennyit fotózhatsz esőben egy 400D/30Dvel meg mennyit egy 1D/D300al.

Én ennyi előrelépést látok bár ha ez is megkapja a Nikonokon ott lévő 640*480as kijelzőt az se lesz egy hátrány.

A 15mp meg tiszta röhej, kezdjük csak el sorolni az obikat amik ki fogják rajzolni....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) werttzui válasza Dare2Live (#12) üzenetére


werttzui
őstag

canon 85mm F1.2 L II. /talán hellyel közzel / :)

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#14) Dtomi


Dtomi
őstag

Óriási csalódás a gép....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#15) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Könyörgöm, minek HDMI kimenet egy fényképezőre? :Y Felesleges baromságok (15 MP, ISO 12800), 0 igazi innováció, hogy divatos szóval éljek. :(((

De nekem csak jó, mert esik tőle a 40D ára. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16) Hydra SR válasza *Ropi* (#15) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én nem is igazi innovációt vártam, csak a kötelező, régóta szajkózott elmaradások behozását, finoman szólva a konkurencia érdemeinek késleltetett lemásolását. Ebből megvalósult remélhetőleg a jobb kijelző és a live AF, ezen kívül beletettek egy rakás fölösleges hülyeséget meg néhány kimondottan ártalmas dolgot, szóval összességében még a 40D-t sem előzi meg szerintem. De legalább nagyobb felbontásban fogjuk látni a vélhetően megnövekedő képzajt és azt, hogy milyen villámgyorsan eszi meg a memóriakártyánkat. Nagy árat fizetünk kevés javulásért. A 40D százszor nagyobb előrelépés volt a 30D-hez képest, valódi hátulütők nélkül. Kezdi elérni ezt a kategóriát is a komolytalanná válás. Arra húz a marketing, hogy belátható időn belül csak a full frame-eket lehessen komolyan venni. Ahogy anno elérte a bridge-eket is ez a hullám, és sok gyártónál a beugrószintű DSLR-eket is. Érdekes módon a Canon beugrószintjét az 1000D-ig elkerülte ez a komolytalanná válás de hál' istennek most már ezt is megoldották :DDD

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#17) *Ropi* válasza Hydra SR (#16) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is ezen a véleményen vagyok. :U Úgy tűnik, hogy a Canon a lapátjával nem elpakolja a sz*rt, hanem jól megkeveri a felhasználók orra alatt. :(((

Majd mindenki sRAW-ban használja, hogy ne kelljen minden pénzt mem. kártyára költenie. ;) :W

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18) #27070592 válasza Hydra SR (#16) üzenetére


#27070592
törölt tag

Srácok nem értem miért kell egy olyan vázat föld alá temetni amivel egyetlen amatőrképet sem látott eddig egyetlen egyszerű földi halandó sem. Egyenlőre ott tartunk hogy a gyár szerint csökkent a zajszint a 40D-hez képest, az áttervezett szenzor és a digic4 miatt.
A vga lcd kijelző egy jó pont, bár oled rendszerről is lehetett hallani. Az LV autofókusz fejlesztése a másik.
Gyorsan eszi a memkártyát...filléres 4gb-os kártyák korában miről is beszélünk? Bár úgy is hozzá lehet állni hogy leragasztjuk az expogombot és ameddig a százezret eléri a számláló csak a memkártyát kell cserélgetni. Kb 4.6 óra continuous shooting... ;]

(#19) werttzui válasza *Ropi* (#17) üzenetére


werttzui
őstag

sRaw a fenét! jpeg! :DDD :DDD :DDD

PENTAX

(#20) Fejo válasza #27070592 (#18) üzenetére


Fejo
őstag

Egyenlőre ott tartunk hogy a gyár szerint csökkent a zajszint a 40D-hez képest, az áttervezett szenzor és a digic4 miatt.

Az érzékelő mérete maradt a régi, de most egy "picit" több képpont került rá... Véleményem szerint áttervezgethetik amennyit csak akarják, zajügyben sok jóval nem kecsegtet a dolog... :U

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#21) #27070592 válasza Fejo (#20) üzenetére


#27070592
törölt tag

Sztem várjuk meg a nemhivatalos első fotókat zajteszteket. [link]

Egyébként végre a 70-200/f4 fluorit tagja is izzadhat egy kicsit. :)

(#22) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

hands on preview
[link]

ami említésre méltó/hasznos és ha jól tudom még nem volt említve:
-AF adjustment. Jó ha van....
-Megkpata a D300 féle kijelzőt. Ez elég fontos sokaknak.
-Peripheral illumination correction. Ezis hasznos jpgseknek.

Végülis nemrossz. De a 15mp minek akkor amikor 99%ban nem 85 1.2Lel rohangálnak az emberek...?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Hydra SR válasza #27070592 (#18) üzenetére


Hydra SR
addikt

OK, adjunk annyi bizalmat a Canonnak, hogy nem húzzuk le olyannal, amiről még nem bizonyosodtunk meg. De akkor is ott vagyunk, hogy ugyan nem feltétlenül szívjuk meg a képzajjal és tegyük fel, hogy jó nagy kártyáink és vinyóink vannak, és ebből a szempontból nem zavaró a 15MP. De akkor is: M-I-N-E-K? Hova? Miért? Nincs ekkora monitor, fotópapír, szem felbontás ami ilyen pixelszámot érdemelne, no meg ahogy Dare2live is mondta, objektív se nagyon. ISO12800 hasonló tészta. Lehet, hogy nem nagy hátrány, ellenben baromiraderohadtul fölösleges, és sokkal jobb is lehetett volna a Digic4 zajszűrése, ha kevesebb pixellel és kisebb képzajjal kell megbírkóznia. Most csak azért tették bele a több pixelt, hogy a Digic4-nek legyen méltó ellensége? Merthogy a fotóson nem segít, az tuti, csak a procit tornáztatja üresjáratban.
Tehát ha csak a szigorú tényekből indulunk ki akkor is mi a fejlesztés? Live AF és VGA LCD. Nem mondom, hogy rossz, de ehhez kihozni egy új vázat? Százmillió más dologban is le van maradva a Canon. Ebből ennyit sikerült behoznia a messiásként várt középkategória új üdvöskéjének? Inkább vártak volna még fél évet és tervezték volna át a fogást, a keresőt, tennék végre normális helyre a blendebeugrasztót, lenne RAW gomb, lenne MLU gomb, lenne auto ISO, lenne ISO50, lenne szemérzékelős LCD kikapcsolás mint a 400D-n (bár azt nem tudom, hogy van-e), vagy élesztenék újra a szemvezérelt fókusz rendszert stb. stb. vagy legalább ezek közül egy-kettő. Ehelyett FD van. Egy félprofinak hazudott vázban.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#24) Oracle


Oracle
senior tag

pár kép [link] :)

(#25) Hydra SR válasza Dare2Live (#12) üzenetére


Hydra SR
addikt

"...de van "kis" difi, abban, hogy mennyit fotózhatsz esőben egy 400D/30Dvel meg mennyit egy 1D/D300al"

Már egy 400D-vel is bőven kevesebbet, mint amitől beázik. Egyszerűen azért, mert akkora esőben nem lehet fotózni. Hiába száraz az akksi, ha vizes a frontlencse és párás a keresőüveg meg az LCD. :U Ilyen helyzetben elég, ha a fotóstáska időjárásálló. Úgyis abban lesz a gép.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#26) #27070592 válasza Hydra SR (#23) üzenetére


#27070592
törölt tag

Abban tökéletesen igazad van hogy ez a váz csak egy upgrade-elt 40D, de ezekkel a változtatásokkal a canonnak egyszerűen muszály volt kidobni egy vázat hogy legyen új husi a piacon. Mindenki köpködte az előző széria lcd-jét, meg a "semmi értelme" af nélküli LV-t, hát reagáltak. Ehhez felesleges lett volna áttervezni a váz fogását, ami szerintem úgy jó ahogy van. A kereső terén is kihozták már a maxot, nagyobb keresőképhez úgy tudom nagyobb szenzor is kellene, ebből a szempontból a nikon mindig is előnyben volt a valamivel nagyobb aps-c érzékelőjével. "Félprofi" akkor lett volna szerintem az 50D ha aps-h szenzort kapott volna. Az kényszerűen hozta volna az áttervezett vázat és nagy keresőt. Nincs aps-h, nem félprofi váz. Szigoruan szerintem. De várjuk meg a javasolt kezdőárat. A 40D egy év alatt közel 50%-os áresést produkált.

Előttünk van egy Photokina. Nekem úgy tünik a canon egy bizonyos markII vázra koncentrál, szvsz nem véletlenül nem jelentették be a mai napon. Máárketinnng. :)

(#27) Hydra SR válasza #27070592 (#26) üzenetére


Hydra SR
addikt

A Canon hivatalos álláspontja szerint a 2 számjegyű EOS-ok a félprofi vázak :) Tehát ők maguk hívják annak, nem én találtam ki :) De egyetértek velük. Az 1D Mk III nem félprofi, hanem egy nem-fullframe profi váz. Egy szinten van az 1Ds-el, csak egy nagyon fontos paraméterében eltér tőle de ettől még nem rosszabb, hanem másra való. A 10 megapixeles APS-H meg bőven kiemeli az APS-C-k közül (meg még más dolgok is). Csendben meg is kérdezném: ha odafönt nemrég elég volt egy akkora szenzorra 10MP, akkor ide középre nem sokkal később egy jóval kisebb szenzorra miért kellett másfélszer annyi? Na ez a vicc :) Pedig tapsot érdemelt volna a Canon, hogy az 1-es szériában ki mert hozni egy 10 megapixeles gépet. Nagyon is jó és műszakilag korrekt döntés volt. Másodszorra miért nem sikerült?

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#28) Szten Márs válasza Dtomi (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szivemből szóltál.
Igazából most kissé le vagyok sokkolva.... erre nem számítottam. Végig sem olvastam a topicot, ez így teljesen... kár volt.

(#29) Dare2Live válasza Hydra SR (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nagyon is jó és műszakilag korrekt döntés volt. Másodszorra miért nem sikerült?"

Elég egyértelmű nekem.
Aki 1Dt vesz 10mpvel (D3at 12mpvel) azt nem lehet mp számmal átverni: 99%ban tudja, hogy neki a 10-12mp bőven elég és ehez akar minnél jobb s/nt.
A canonjó döntést hozott... ha hülyeséget csinált volna mégjobban menne a D3.

A 40D vásárlók nagyjának tőlünk nyra meg főleg fogalma sincs arrol mi az a s/n de a 15 az jobb mint a 10 azt veszi. D300 halálra van itélve. :)
Canon átveri a vásárlókat? Igen. De ez megéri neki így több vázat tud eladni? Igen. Ennyi a titok nyitja.

Csudalogikus ez a 15mp...

szerk: "Környezetállóság" témában erősen más a véleményünk, szerintem ez egy elég fontos dolog míg szerinted nem, persze te nem síelsz a D80(400D)del télen, ha kifolyik és ráfagy az unikum a gépre nem zavar, hogy nem nyalogathatod izé moshatod le simán langyos vizzel róla.... :DDD

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) Dare2Live válasza Dare2Live (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

na ezután a hsz után próbáljam majd eladni a D80amat majd.... :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Hydra SR válasza Dare2Live (#29) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én eddig bíztam abban, hogy aki 10-20-30-40-50D-t vesz, azt sem lehet már átverni a megapixelekkel. Egyre inkább úgy tűnik, hogy ez a bizalom bizony rossz helyre ment. Régebben, talán 10-20-30D-ig még igaz lehetett. Most már megveszik hobbigépnek a 40D-t és nyilván majd az 50D-t is olyanok is, akiknek úgymond kár a kezébe adni. Ez a trend, vegyünk 30"-os plazmatévét a 10 négyzetméteres szobába hitelből és azon nézzük a Barátok köztöt, és vegyünk félprofi DSLR vázat a család kattintgatására, különben mit szól a szomszéd :)

Az igaz, hogy nem síelek és nem öntök Unicumot a 400D-re, viszont belehasalok vele a sárba és villámot fotózok viharban és semmi baja tőle :) Hóban is hasaltam vele, csak nem síeltem :) Ettől függetlenül nem zavar, hogy vannak még jobban szigetelt vázak is de nem lenne szempont vásárláskor.
Más, és kicsit off: sikerült véletlenül élesben letesztelni a 100-400L szigetelését: frankón belelógott a vízbe úgy 2-3 centi mélyen közel vízszintes helyzetben néhány percig amíg egy békát fotóztam. Csak utána vettem észre, hogy folyik róla a víz. Semmi baja nem lett :C De azért kicsit leizzadtam, mikor megláttam, meddig vizes.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#32) Dare2Live válasza Hydra SR (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha azt az obit beleejted a tóba, kihalászod és lemosod utána szinte biztos vagyok benne, hogy tökéletesen müködne.
Ami Canon L obit láttam főleg ami nem "műtermi" ott Canon szigetelés szempontjából láthatóan közel tökéleteset csinált. Evvel szemben Nikor nem rak minden drága obijára közel tökéletes szigetelés, bár egy tóba lógatás azokat se érdekel. :)

apropó jön a D90 itt aztán van innováció kiherélték a D300at mostantól már vmennyire videokamerának is jó lesz, oszt ennyi. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Hydra SR válasza Dare2Live (#32) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jó de még csak pár hete vettem és az összes pénzem ráment pedig nem kevés ideig gyűjtöttem :) Ráadásul ott álltam volna a jégmadár leshely előtt teleobi nélkül, aztán ki tudja, mikor lesz megint alkalmam eljutni oda...
Nem arról vagyok híres, hogy túlzottan vigyázok a fotós cuccaimra de azért itt nagyot dobbant a szívem ;) Akárcsak amikor fára másztam a géppel+a telével, vállpánt nélkül a kezemben volt a gép és mocsár fölé másztam be egy halott fa törzsén és megreccsent alattam :) nem sokon múlt, hogy behajítsam a part menti nádasba a gépet, hátha ott van esélye túlélni, mert ha azzal együtt esem a mocsárba, akkor mindkettőnknek vége :Y De aztán nem estem le és a gépet se dobtam el. Tartok tőle, hogy azt egy 50D vagy egy D300 sem élte volna túl, ha a mocsárba pottyan.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#34) TeeJay válasza Dare2Live (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem sokkal jobban tetszik a D300 12MP szenzora meg a közelgő D90 szintén ugyanilyen szenzora mint ez a 15MP-es Canon.
én az fix hogy meg nem venném ezt mert ettől még a 12MP is többet fog érni egy D90-en szerintem :R
úgylátom DSLR kategóriában is elindult a megapixeltuningolás...
pár év múlva 30MP-es DX szenzorokat raknak majd a gépekbe meg 50MP-es FX-et?
LOL :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35) Dtomi


Dtomi
őstag

Ez a válaszom az 50D-re a canonnak :Y :C :C :C

hehe

haha

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#36) *Ropi* válasza Dtomi (#35) üzenetére


*Ropi*
félisten

:))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37) Dare2Live válasza Dtomi (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

saját?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) Dtomi válasza Dare2Live (#37) üzenetére


Dtomi
őstag

:U azért ott még nem tartunk... CSak az élmény kedvéért. De ha esetleg valakit érdekel eladó teljes canon szett, nyugodtan írjon ;)

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#39) tomas


tomas
tag

A max. f 6,7 - 7,1 körüli lerekeszelés is gond 15 MP-en. 12 MP-en még az f 8 használható életlenedés nélkül. [Diffraction]

[ Szerkesztve ]

(#40) #27070592 válasza tomas (#39) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nos igen. 17-40/f4-nél vagy 70-200/f4-nél szarabb objektívekre felesleges rátekerni az 50D-t.

(#41) tomas válasza #27070592 (#40) üzenetére


tomas
tag

Illetve a mélységélesség is behatárolt f 6,7 - 7,1-körül.
Pl. egy f 3,5 - 5,6-os obi a végén, "akár" fél rekesznyit is szűkíthető...
Régi szép filmes idők használható f 16 - 22-es rekesszel.

(#42) Dare2Live válasza #27070592 (#40) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

na ne legyünk ennyire optimisták... :) amikor 10mpn se mondom a felsorolt 2 obit tökéletesnek (ld 17-40 40mm) mi lesz 15nél?

érzékelőnél kergetik (szvsz tök értelmetlenül) a minnél nagyobb mpt ahelyett, hogy a minnél alacsonyabb zajszintet kergetnék. 10 (egyekutya 12mp) "mindenre elég".

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) *Ropi* válasza Dare2Live (#42) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is ezt mondtam múltkor, hogy inkább álltak volna le 8 MP-nél, és csináltak volna arra zajmentes gépeket. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44) #27070592 válasza Dare2Live (#42) üzenetére


#27070592
törölt tag

háttööö...nem tudom mi lesz 15mpx-nél, nem láttam még amatőrképeket 50D-vel. De ha a 12mpx vállalható felbontás egy aps-c-n, a 15mpx nem értem miért van kikiáltva borzadályos eretnekségnek. Ha nem lesz zajosabb (canon szerint) akkor hol a problem? Pixelméret 5.7 mikron(40D) kontra 5.2(450D) kontra 4.7(50D). Egy amatőr független zajtesztre most már én is baromi kiváncsi vagyok (persze nem a 12800-ra hanem 100-800 között amit használ is az ember)

Az obikkal nem arra utaltam hogy márpedig ezek tökéletesek (bár szerintem a 70-200/f4 messze a legjobb telezoom a piacon az áráért), hanem ár-érték arányban a legjobbak. Ha valaki leteszi a garast a Canon mellett úgysem elégszik meg az IS duplakittel és imho pl tájképezni nem kell jobb rendszer egy 17-40 70-200 párosnál.

(#45) madgie


madgie
titán

Ha egy Samsung első az CMOS-ával olyat csinált, ami a K20D-ben látható (szintén 15 MP ugye), akkor nehogy már a digit fotográfiában legtapasztaltabb CMOS gyártó/felhasználó cég elkúrja...

(#46) *Ropi* válasza madgie (#45) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meglátjuk. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47) Dare2Live válasza #27070592 (#44) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem speciel az a bajom amit leírtam. Canon az mpt turbozza ahelyett, hogy az S/N re gyúrna.

ráadásul elég értelmetlen is ez a 15mp. Amikor apsc 12mpnél 1zoomot tudok ami szépen kirajzolja akkor 15mpnél mi lesz a helyzet? és kinek lesz elég a 15mp akinek a 12(10!) nem volt?

Ha itt feltennénk a kérdést, hogy 12 helyett 15mp vagy fél stoppal jobb S/N nem"sokan" szavaznának a 15mpre. Te mire?
Mert én még a D90nél behozott manual AFes videonak is jóval több értelmét látom mint a 12->15mp közti difinek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) madgie válasza Dare2Live (#47) üzenetére


madgie
titán

Viszont az átlag vásárló azt nézi majd meg először a dobozon, hogy mekkora magas értékek szerepelnek. Ha 15 MP és 6.5 fps virít a címkén/dobozon a 12/5 ellenében kábé azonos ár mellett, akkor a nagyobbat fogja venni.

(#49) #27070592 válasza Dare2Live (#47) üzenetére


#27070592
törölt tag

Mire szavaznék? egy 10mpx FF foveonra. ;]

Imho az lett volna az ideális ha marad a 10mpx de a fenti metódussal áttervezik a szenzort. Lehet hogy nem is fél hanem egy egész blendényivel jobb lett volna a jel-zaj viszony. Plusz vga display, használható LV, valódi por/cseppállóság, precíz af segédfény, elég jó 40Ds lett volna. Sajnos csak volna. Kijött a váz és már nem fognak változtatni rajta, de még mindig ott tartunk hogy nincs elérhető zajteszt, csak négy gyári sample.

Tartok tőle hogy az 5D markII-t is ebben a szellemben fejlesztik, lesz vga display, LVaf, ezer kép egy feltöltéssel, csak ahelyett hogy maradna a FF12mpx nagyobb mikrolencsékkel, szinte biztos 16-18 körül lesz. Pedig az 5D iso50-es képei eddig is etalonok voltak, mit lehetne kihozni azonos felbontással egy jobb hatásfokú szenzorból, mondjuk 2 db digic4-el?

(#50) madgie


madgie
titán

Ez az iso 50 nálam sötét folt. Miért kell, miért jó? Az 5D alapérzékenysége is kb. iso 100, 50-nél majd egy Fé-nyivel hamarabb tűnnek el a csúcsfényekben a részletek. Ha meg hosszú záridő kell, akkor ND szűrő, oszt csók :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.