Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  BIOS ROM Checksum error (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fender


Fender
tag

Sziasztok!
Remélem nem gond hogy külön témát nyitottam miatta, de elég zűrös a dolog, így kiemelném!

Van egy Abit AW9D-MAX típusú alaplapom! Eddig teljesen hibátlanul működött, de nemrég lett valami mert fura dolgokat művel! Eddig egy 1.5-ös BIOS volt rajta, gondltam frissítem, hátha megszűnnek a gondok! Tehát csináltam egy BIOS Update-et (WinXP alól), de közben feltűnt, hogy hihetetlen lassan csinálja! A frissített BIOS szintén 1.5-ös, de nem javult a helyzet! Ki akartam próbálni azzal a BIOS-al ami rajta volt mikor megvettem az alaplapot! Elindítottam az 1.3-as rev beírását, aztán jött a gond! Megállt a 2. folyamat (DMI) 60%-ánál! Kész vége: töltésjelző égett, egér nem mozdult! Vártam egy jó ideig aztán Restart! Indítás után a következő üzenet:

Award BootBlock BIOS v1.0
BIOS ROM checksum error
Detecting floppy drive A media...

aztán kész! Kicsit utánnanéztem a neten! Mindenkinek kiír még egy üzenetet:

Insert system disk...

Nah ez nekem ugyahogy hiányzik! Floppy bekötve, lemez benne és semmi! Egyszerűen nem ír semmit és nem is reagál semmire!

Ha valaki tudna nekem megoldást, kérem segítsen! Nagyon pöpec lap volt és nem akarom emiatt felküldeni a szervízbe Pestre!

(#2) Fender


Fender
tag

Help! Please

(#3) tupacamaru válasza Fender (#1) üzenetére


tupacamaru
veterán

A floppi lemezen rajta van a BIOS fájl amit be akar írni??? Szerintem az alaplap kézikönyvében le van írva hogy mi kell hogy legyen a floppin és akkor automatikusan megcsinálja. Nekem is volt ilyenem, csak nekem képes cd-ről is visszaírni. Meg van adva hogy milyen néven kell ráírni a cd-re a .rom fájlt és amikor checksum error-nál beteszem akkor frissiti a BIOS-t.

Azért XP alól elég necces BIOS-t frissiteni, szerintem. :B ;)

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4) Racecam válasza Fender (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Van már ilyen topic, meg egy ilyen is, ahol feltehetted volna a kérdésedet. Ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  BIOS ROM Checksum error (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.