Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CheeseE


CheeseE
tag

Hali!
Szerettem volna BIOSt flashelni a HP-Compaq nx9005 laptopomba, de utkozben megallt es kikapcsolt a gep...Azota Meg bekapcsolni se birom, teljesen DEAD...mit lehet ijenkor csinalni?:O

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#2) AMD Power válasza CheeseE (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Ejha! Az kemény. Szerintem a benne lévő alaplap az kuka. De ez csak az én véleményem!:(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3) Pompi válasza CheeseE (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Értelmes topikcímet kérlek!!! Ki fog így rátalálni a topikra, ha hasonló problémája lesz a jövőben!!!???

Részlet az alapelvekből:
A topic címét gondosan válaszd meg:
kerüld a túl általános címeket (''Segítsetek plízzz!!!!!'') A cím pontosan, egyértelműen tükrözze azt, amit szeretnél.
legyen olyan, amit később is megtalálnak a keresőben a fórumozók: ha azt írod, hogy ''Megdöglött azikszpém a radidrájverrel'', akkor azt senki sem fogja megtalálni, ellentétben azzal, hogy ''Nem megy az XP-m, mióta feltettem a Catalystet''

Feel Good Inc.

(#4) CheeseE


CheeseE
tag

Ajjjaj...ezt ugye nem mondod komojan.....tegnap vettem...millio BIOSt flasheltem mar, soha nem volt gond....
Mi a gond a topic cimevel?

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#5) MUŁĐER válasza CheeseE (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hajjaj, hát ez gáz:( miért állt le? Szerintem vidd el egy szervizbe, főleg ha garis még.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) westlake válasza CheeseE (#1) üzenetére


westlake
félisten

hivj fel!

Play nice!

(#7) code1005 válasza Pompi (#3) üzenetére


code1005
senior tag

off
Pompi, neked már volt értelmes hozzászólásod, vagy csak ezek mennek?

on
Szerintem azért nem kuka a lap, vagy keress egy ugyanolyan gépet vagy vidd be a HP szevizbe. Ha az elsőt választod akkor elméletileg menet közben ki lehet csrélni a biost-t és mivel csak induláskor nyúl hozzá így a működő rendszeren felül lehet írni a hibást.

plata o plomo

(#8) engusz válasza MUŁĐER (#5) üzenetére


engusz
veterán

Igen, a szerviz lehet megoldás.
Ha jól sejtem, akkor neked is Windögös frissítő progid lehet. Ugye hálózatról ment a gép?!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) westlake válasza code1005 (#7) üzenetére


westlake
félisten

a hp laptopok kozul kb. ket tipusban van cserelheto eeprom.. az osszes tobbin alaplapra forraszott..
ha a hp markaszervizbe viszi be, akkor meg kap egy 60k+afa-s arajanlatot

Play nice!

(#10) westlake válasza engusz (#8) üzenetére


westlake
félisten

a hp nx9005-nel van dos-os frissito, de az is meghalt volna..

nem kell kombinalni, 15k-ert megjavitom;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#11) Csokika


Csokika
tag

Azért állt le a Compaq, mert egy nagy rakás szar ... már boccs, de ez tényleg így van!
Különben pont egy ugyanilyen járt itt nálunk 2 hónapja, ugyanezzel a hibával, innen tudom hogy az alaplap tuti kuka, mivel valami elszállt flash alatt róla, és hogy a szakszervíz felejtős mivel ott 150k-t kértek volna az alaplap cseréjééért! :Y
A pesti Biosflesselős cég sem tudta megoldani az alaplap hiba miatt.
Ami viszont a jó hír, hogy az én notitulajom megúszta az alaplap cserét 30k-ból, csak most nem tudom hol csináltatta! Majd megkérdem :)

(#12) CheeseE


CheeseE
tag

ACrol ment persze....meg winfosos volt az UPDATE....most akkor mi a francot csinaljak?

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#13) AMD Power válasza Csokika (#11) üzenetére


AMD Power
titán

Mondtam én neked CheeseE
, hogy kuka!:(

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14) westlake válasza Csokika (#11) üzenetére


westlake
félisten

azert ez a hp alazo duma ne kell...mas lap is ugyanigy meghalt volna...
a hozzaerto cegeknek, meg embereknek meg azt uzenem, hogy kicsit meg tanuljanak notebook-ot javitani:U

egyebknet latjatok amiket irkalok?:F

bazz.. nem is ertetek hozza, mit oltjatok szegenyt, hogy kuka??
mire jo ez?
manapsag ez a bevett szokas, hogy siman kepes 2-3 ember teljesen felrevezetni a hozza nem erto embert... ha en most nem veszem eszre a topicot, akkor legjobb esetben is bukott volna 15k-t

[Szerkesztve]

Play nice!

(#15) CheeseE


CheeseE
tag

meg a masik, mi a francert allt leee???? Hat ha mas megoldas nincs, akkor megy a 15Ks javitas....

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#16) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ilyen laptopoknál nincs olyan,mint a nagygépeken,hogy azért egy floppyt még lekezel? Tehát jó biossal még frissíthető?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#17) CheeseE


CheeseE
tag

Es ha szabad megkerdeznem h tudod megjavitani?

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#18) -conrad- válasza CheeseE (#12) üzenetére


-conrad-
addikt

Mondjuk hívd fel az illetőt - westlake - aki ajánlkozott a javításra. Bios nélkül mit vársz, elindul szaloncukorral? :)

Sry, látom észrevetted. :B

[Szerkesztve]

(#19) CheeseE


CheeseE
tag

Fogalmam sincs....bekapcsolni bekapcsol, de csak 1-2 mpre...megforgassa cdt, aztan kikapcs....

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#20) Csokika válasza westlake (#14) üzenetére


Csokika
tag

Azért notebook javítás és hozzáértés terén vitába szállnék veled :)
De ebben az esetben ne nekem legyen igazam, hidd el nem bánnám.
Amúgy pedig ha Hp alázó duma ha nem, nekem ez a véleményem. Viszont érdekes, hogy ez már a második - amiről én tudok - ami ugyanolyan módon hal ki.

(#21) westlake válasza Cyberslider (#16) üzenetére


westlake
félisten

nincs

#17: ezt mondjuk nem szivesen arulom el;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#22) Csokika válasza CheeseE (#19) üzenetére


Csokika
tag

igen bekapcsol, a másik is így volt, de se kép se hang!
Arról nem is beszélve hogy nem reagál semmire, se floppy se helyreállító konzol, se semmi!

(#23) CheeseE


CheeseE
tag

Most olvastam h ez a HPk hibaja...es meglehet javitani BIOS chip cserevel....gondolom baratunk is ugy javitana...mejik varosban lehet Teged elerni?

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#24) westlake válasza Csokika (#20) üzenetére


westlake
félisten

nyugodtan szalljunk vitaba, de ne itt..
idestova kb. 2000 gepet javitottam meg, de azert biztosan meg tudnal valamivel fogni

Play nice!

(#25) Pompi válasza code1005 (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szívesen beszélgetek veled akár erről is ha szeretnéd mondjuk a RING topic-ben.

Feel Good Inc.

(#26) westlake válasza Csokika (#22) üzenetére


westlake
félisten

csak a te haverod gepenek a szervizesei meg azt sem tudtak, hogy ki lehet cserelni a bioschip-et es nem szukseges a komplett alaplapcsere.. vagy tudtak, csak kurva dragan dolgoznak

Play nice!

(#27) CheeseE válasza westlake (#26) üzenetére


CheeseE
tag

Melyik varosban lehet Teged elerni?

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#28) westlake válasza Pompi (#3) üzenetére


westlake
félisten

ertelmes gondolat, hogy jol fontolja meg, mit ir topic cimnek, de odaig nem terjed az intelligenciad, hogy miutan megoldodott a srac problemaja, utana zaratja a topicot (esetleg torolteti) es akkor nem zavar meg senkit a topic cimevel?:U

lehet egybol ugy reaglani, hogy probalsz neki segiteni, rosszab esetben kioktatod, de elotte te is gondolkodhatnal.. nem kell egybol a regrosszabb eshetosegre gondolni

[Szerkesztve]

Play nice!

(#29) westlake válasza CheeseE (#27) üzenetére


westlake
félisten

nemlenne egyszerubb ha felhival?
egyebkent bp

(egyebkent barmelyik varosban el lehet engem erni valamilyen tavkozlesi eszkozzel.. csak elotte szolj, hogy melyik varosban szeretnel elerni:DD)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#30) CheeseE


CheeseE
tag

En Szegeden vagyok....

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#31) westlake válasza CheeseE (#30) üzenetére


westlake
félisten

....nalatok van olyan szerviz ami meg tudja javitani a gepet?
mart ha nincs, akkor kenytelen leszel utazni;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#32) Pompi válasza westlake (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Felőlem szétoffolhatjuk a topicot, de az én álláspontom az, hogy ha már valaki nyit egy topikot, akkor valami értelmes címmel tegye, főleg, hogy nem kerül semmibe, és tegyük hozzá valószínüleg az alapelvek közé sem véletlenül került.
Gondolj kicsit bele, hogy ha az lenne a topik címe, hogy ''HP-Compaq nx9005 bios frissítés'' a helyett, hogy !!!!!!!!! bios frissítés !!!!! help !!!!!! akkor ha véletleül idetéved egy másig tag akinek ugyenez a problémája, akkor a büdös életben nem fogja megtalálni ezt a topicot, nyit neki egy újat és kezdődhet az egész előről.

Feel Good Inc.

(#33) CheeseE


CheeseE
tag

Fogalmam sincs h van-e...egy oraja ment el..meg eszbe se kaptam h mi tortent:O:O:O

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#34) Csokika válasza westlake (#26) üzenetére


Csokika
tag

Jaj vazze, de szeretem az ilyen nagyarc embereket!
vedd már a lapot, hogy nem ''csak'' a Bioschip a szar, hanem az alaplapon elszállt egy IC is!!! (ismerős gépe ugyanígy újraindult flashelésnél, szóval nagy valószínűséggel ezzel is ez van, leglábbis a tünetek 99%-ban megegyeznek)
Szóval akkor mi értelme lett volna a Bioschip-cserének??

(#35) CheeseE


CheeseE
tag

Es elnezest kerek a topic cim miatt....de hirtelen azt se tudtam h hova legyek, mit csinaljak....2 napja vetttem a gepet, erre behal...de ezekszerint az en hujesegem miatt:O:O:O

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#36) westlake válasza Pompi (#32) üzenetére


westlake
félisten

es mi, mint rendes segitokesz emberek, a 2. ... 3. 100... topikban is nagyon szivesen elmagyarazzuk megegyszer a megoldast.. miert kell rendorallamosat jatszani?

szerintem eleg lenne figyelmeztetni az ujoncokat akkor, amikor mar sokadjara nyitjak az olyan topikokat, amiknek nem egyertelmu a cimuk.. ezt meg betudhatnank tanuloidonek is
neked nem ez a velemeyed?

[Szerkesztve]

Play nice!

(#37) westlake válasza Csokika (#34) üzenetére


westlake
félisten

tenyleg? es szerited, ha egy eepromot ki tudnak cserelni, akkor egy elegett ic-n nem?
szemely szerint nekem van itthon 4 db rossz 9005-os alaplapom.. azt forrasztok le rola, amit akarok..
nem vagyok nagy arc, veiszont nem tamaszkodom egy szerviz tudasara..

Play nice!

(#38) westlake válasza CheeseE (#35) üzenetére


westlake
félisten

2 napja? akkor hol itt a problema? ja, lehet, hogy hasznaltan vetted..

Play nice!

(#39) Loretto


Loretto
veterán

A cím helyes most már, nem kell többet erről beszélni itt.

Soirée...

(#40) westlake válasza Loretto (#39) üzenetére


westlake
félisten

te korrekt vagy.. jelkepesen mindig szetcsapsz a veszekedok kozott;)

Play nice!

(#41) cortez25


cortez25
aktív tag

Hát szal, laptop szétszed,bios ic kiforraszt, eprom égetővel felülír, visszaforraszt és ha klappol minden akkor elindul...de ennek az esélye olyan 15 %. Na meg ha találsz olyan mókust aki megcsinálja...persze jópénzért.

Bár nem tudom laptopnál, működik-e ez a dolog. Nekem így kelt életre egy giga elszartbiosfrissített lapom.

[Szerkesztve]

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#42) westlake válasza cortez25 (#41) üzenetére


westlake
félisten

mukodik a dolog, de elotte latni kellene a lapot.. en meg tudom csinalni, de a koztem es a lap kozott levo tavolsag akadalyokat allit;)

Play nice!

(#43) CheeseE


CheeseE
tag

Hat igen....hasznaltan vettem...garancia meg mar nincs vele...sajnos felkell tolteni a telomat ZSvel, de felhivlak, miutan feltoltottem...a 15Kbol nem lehet faragni kicsit?

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#44) Lala6 válasza cortez25 (#41) üzenetére


Lala6
őstag

Ezt akartam leírni én is :)
Nekem van eprom égetőm, csak az a kérdésem, hogy milyen tokozásban van? Van hozzá párfajta adapter, de korántsem mindenféle. Ha kiszeditek elhozzátok én vissza programozom a rendes biost(kell az eredeti file is), és nem kérek érte semmit...

(#45) westlake válasza CheeseE (#43) üzenetére


westlake
félisten

szerinted sok? ne azt nezd, hogy 15k sok penz, hanem azt, hogy ez a legolcsobb megoldas.. es talan olcsobban meg sem tudod javittatni..
mond azt, hogy egy egyetemista vagy, aki az osztondijabol sprorolta ossze a gep arat 2 eve alatt es akkor ingyen is megcsinalom

Play nice!

(#46) CheeseE válasza westlake (#45) üzenetére


CheeseE
tag

Hat majdnem eltalaltad!:O
Egyetemista vok, aki az osztondijabol FOGJA kisporolni a laptop arat, mivel meg ki se nincs fizetve!:O:O:O

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#47) GombócArtúr válasza westlake (#14) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

igazad van westlake, ez megy. Ilyen tudat alatti kárörvendős felhangja van, vagy az hogy nem érdekel a másik problémája, de azért elmondom, hogy kidobhatja a cuccát, hogy énis mondjak valamit.

[Szerkesztve]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#48) cortez25 válasza CheeseE (#35) üzenetére


cortez25
aktív tag

Westlake a te mókusod:DD

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#49) Grunya


Grunya
aktív tag

Valaki tudja, hogy milyen folyamat zajlik le egy BIOS frissítés alatt, amitől elszállhat egy IC az alaplapon? Mert egyébként nagyon kevés esély lehet rá, hogy pont akkor megy tönkre...

(#50) westlake válasza CheeseE (#46) üzenetére


westlake
félisten

ok, akkor nem kell erte fizetned

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.