Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gzoll


gzoll
tag

Nekem szimpatikusnak tűnik. Realme GT Master érik cserére nálam, eddig a Nothing 2a tűnt befutónak, de ez erősebb jobb telefon, árban meg kb ugyanott lesz.

(#2) pusszycat válasza gzoll (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Poco F6 jön áprilisban, és felmossa a padlót vele. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) dragon1993


dragon1993
őstag

két Android főverzióra és három év biztonsági támogatásra számíthat a gyártó részéről
2024-ben ez elég szerény

(#4) Obyboy válasza dragon1993 (#3) üzenetére


Obyboy
addikt

Egyetértek.
Ebben a kategóriában is minimum lenne a 3 főverzió.
Sajnos a OP a csúcsokra ad 4 főverziót a közép kategóriásokra pedig 3at így a legolcsóbbakkra csak 2 marad. :(
Hátha belátják, hogy hosszabb támogatást kell adni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) kbyte1024 válasza pusszycat (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

Csak a Poco fenykepminoseg én lesz alulmint mindig.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) erahurka


erahurka
félisten

Ezek a 8 megapixeles ultraszéles látószögű kamerák minek vannak? Még nappal is szar képek jönnek ki belőlük. Vagy legyen normális felbontása, vagy akkor legyen 3x telefotó kamera belőle. Bármelyiknek több értelme lenne.

(#7) Luck Dragon

Itt egy remek példa milyen is lehetett volna az A55 kedves Samsung. Pici kávák, ha nem is ekkora töltési sebességgel de legalább 45 wattal, stb-stb.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Ryoo válasza pusszycat (#2) üzenetére


Ryoo
senior tag

Egy Poco rendszert össze se lehet hasonlítani a OnePlus-okon lévővel, így nem lehet egy a másik alternatívája.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#9) etohun


etohun
aktív tag

Látszik, hogy sűrűbb termékciklussal terveznek, és a hardver lesz az elsődleges termékük a jövőben is. a terméktámogatás és a RAM determinálja a legfeljebb két éven belüli készülékcserét.

(#10) pusszycat válasza Ryoo (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egyik sem volt még nekem. Csak kinéztem a Snapi 8S Gen 3 SoC-ot magamnak. Azt még nem tudom milyen "csomagolásban" veszem meg.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#11) Ryoo válasza pusszycat (#10) üzenetére


Ryoo
senior tag

A Poco a tipikus kínai UI, tele csili-vili appokkal, a oneplus rendszere sokkal letisztultabb, szinte pure android.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#12) mad823 válasza etohun (#9) üzenetére


mad823
őstag

Van az három is, amíg kitart a biztonsági frissítés, addig az a vas is bőven ki fog. 100 eurót költeni éves szinten telefonra nem tűnik rossz ajánlatnak.

(#13) margithid válasza Ryoo (#11) üzenetére


margithid
veterán

De ez miért fontos? Le lehet törölni a nem kívánt alkalmazásokat.
Amúgy igen, a 3 ev ma már kevés.
Poco x6 pro, 3 foverzio es 4 ev biztonsági.

(#14) Ryoo válasza margithid (#13) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nem tudsz mindent törölni, sőt vannak appok melyeknek a futását se lehet korlátozni, úgyhogy igenis fontos.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#15) margithid válasza Ryoo (#14) üzenetére


margithid
veterán

Azért az nem sok amit nem lehet törölni.
De ezok is miért zavarnak?
Nem futnak, nem lépsz be a Xiaomi accountodba és problem solved.

(#16) Ryoo válasza margithid (#15) üzenetére


Ryoo
senior tag

Mivel fut a háttérben, ugyanúgy zabálja az akksit, eszi a netet is, és mióta nem korlátlan netem van, így minden MB számít :DD nem mellesleg azért ezek is lassítják a telefont, nyilván ez már nem olyan, mint pár évvel ezelőtt, de azért 1-2 év után érezhető a lassulás.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#17) etohun válasza mad823 (#12) üzenetére


etohun
aktív tag

Én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy a két év múlva elérhető (akár, és főleg lokálisan futó) ai alkalmazások meg fognak elégedni 8 giga rammal. Még ha a legtöbb user nem is ragaszkodik a verziófrissítésekhez (és hát valljuk meg, sok minden újdonság nincs bennük), az ai mindenkinek kelleni fog. Bár hozzáteszem, hogy a többiek is biztosan ki fognak valamit találni arra, hogy az új modellekben exkluzívak legyen a funkciók, vagy a régieken egyre többet kelljen fizetni értük, hogy mindig megvedd a legújabbat.

(#18) dragon1993 válasza etohun (#17) üzenetére


dragon1993
őstag

Persze ha a Windows 11 kapna 3 év frissítést kitörne a forradalom. Szerintem 3 főverzió 4 év biztonsági elvárható, az S24 7 év főverzió támogatása pedig konkrét selling point.

[ Szerkesztve ]

(#19) mad823 válasza etohun (#17) üzenetére


mad823
őstag

Csak egyetlen must have AI use-case-t írj nekem, kérlek.

(#20) etohun válasza mad823 (#19) üzenetére


etohun
aktív tag

Ha fog tudni lokálisan offline hívást fogadni, screenelni, és egyeztetni az instrukcióim alapján a telefonálóval, meg lokálisan e-mailt, üzeneteket feldolgozni és briefelni engem belőle, esetleg a bennük lévő adatokat vizualizálni, és reggel már kész diagramokkal fogadni a hajnali friss random történésekről, azért akármilyen telefonra átváltanék. De igazából bármely jelenlegi funkciója is szuper lenne egy offline modellben, aminek melóhoz nem ütközik infosec akadályokba a használata. Egy elég jó lokál ai modellnek nagyon komoly hardver kell majd szvsz.

(#21) mad823 válasza etohun (#20) üzenetére


mad823
őstag

Ez nem a must have, hanem nice to have, bár méginkább niche igény. Nem hogy egy telefon hardver nem tart ma még itt, hanem az AI úgy általánosságban. Szóval ezt eleve ne is várd egy 300€-s telefontól. Sőt, az általad leírtak nagyja nem is telefonra való use-case.

(#22) etohun válasza mad823 (#21) üzenetére


etohun
aktív tag

Én a 2-3 éven belüli állapotokról beszélek, lehet, hogy félreértettelek. Eredetileg az volt a megjegyzésem egyik mondanivalója, hogy a hardver direkt nincs erre előkészítve minimálisan sem a mai telókban. Jelenleg semmire nem vagy képes a pár galaxy gimmick-en kívül sajna (és nem néztem, de utólag az is lehetséges, hogy küld vissza adatokat.).

(#23) borix


borix
őstag

Nagyjából mennyi lehet majd a hazai ára?

(#24) Koley


Koley
tag

Kapható lesz ez nálunk? Mert én nem láttam a CE 3-t se itthon. Csak a lite verziót...
Amúgy az a két Android főverzió egy vicc. Lehet nálunk ez a belépő szint, nekem árban ez már középkategória. Boccs nem nyugat Európában élünk. Nem mondom, hogy 3 évnél tovább használnám. De a frissítés hiánya miatt drasztikusan be fog esni az ára használt piacon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.