Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38751) oil


oil
tag

Estét!

Gépet vegyetek netezni!
Lakóknak olcsóbb...
:))

[ Szerkesztve ]

(#38752) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Nah végre megvannak a ramok, kicsit tovább alakítva az EKL hűtő és most már összerakva, beröffentve az új rendszer...más csak a winfo$ 7 telepítés + az a zsák progi + game telepítés van hátra...no meg a tuning :DD .

https://ingatlan.com/33821564

(#38753) fero02 válasza oil (#38751) üzenetére


fero02
veterán

És hol a gép? :U :DDD

(#38754) SipiBcs válasza Varoz (#38739) üzenetére


SipiBcs
őstag

Köszi! ;)

Remélem még befut Kedvesoid cimbi is és megerősít! :))

Ezek között vacillálok:
- Tápegység Chieftec 550W CTG-550-80P: 14.990,-
- Tápegység Chieftec 500W CTG-500-80P: 12.500,-
- Tápegység FSP FSP500-60GHN Active PFC 85+ 14 000 Ft

Az az -50 Watt gond lehet ennél a konfignál?

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#38755) fero02 válasza SipiBcs (#38754) üzenetére


fero02
veterán

Ezekben a tápokban bőven van annyi tartalék, h simán elég bármelyik is. Az FSP ráadásul 85+ hatásfokú, az még izmosabb cucc. Szvsz akármelyiket veszed jól jársz.

Esetleg googlében keress rá egyesével a tipusokra, hátha vhol találsz vmi széria hibára utaló leírást, több hasonló probléma leírást, bár sztem manapság már nagyon odafigyelnek a beszállítókra is. :K

[ Szerkesztve ]

(#38756) Varoz válasza SipiBcs (#38754) üzenetére


Varoz
őstag

Én biztos, hogy a Chifit választanám. :K
Hát jó kérdés. Szerintem oda is elég az 500, de mindenképp várd meg a kollégát. :R

fero02
Esetleg googlében keress rá egyesével a tipusokra, hátha vhol találsz vmi széria hibára utaló leírást, több hasonló probléma leírást, bár sztem manapság már nagyon odafigyelnek a beszállítókra is. :K

Akkor inkább nézzen be a Melyik tápegységet vegyem? topikba.

De meglehet nézni az utóbbi ajánlásokat. Szinte mindenütt szerepelnek a CTG-k. :C :R
A múltkor megmértem már a tápomat és olyan stabil feszeket produkált, hogy az valami hihetetlen. :C :R

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38757) ErikSon válasza Dani_kp (#38701) üzenetére


ErikSon
csendes tag

Estét az Uraknak!


Dani_kp
Taníts Mester, iszom szavaid. :R


Varoz
Természetesen Brekire gondoltam :C

[ Szerkesztve ]

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#38758) fero02 válasza Varoz (#38756) üzenetére


fero02
veterán

Mivel mérted? :U

(#38759) Varoz válasza fero02 (#38758) üzenetére


Varoz
őstag

Multiméterrel, természetesen.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38760) Varoz válasza fero02 (#38758) üzenetére


Varoz
őstag

Miért? Mivel lehet még a multiméteren kívül? :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38761) SipiBcs


SipiBcs
őstag

NYah!

Kedvesoid cimbi félredobva mindent segített! :R

Ez lett a rendelés:
- ASROCK s1155 P67 PRO3
- KHX1600C9D3B1K2/4GX
- FSP FSP500-60GHN Active PFC 85+
- WD SATA3 WD6402AAEX 640GB 7200/64MB Caviar Black
- CPU Intel s1155 Core i5-2500K 3,30GHz/6MB BOX

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#38762) fero02 válasza Varoz (#38760) üzenetére


fero02
veterán

A multiméter másodpercenként 2-3x vesz mintát a feszből, és átlagol, ezért ingadozás mérésére nem alkalmas.
Ha annyira kíváncsi vagy, akkor nézd meg oszcilloszkóppal. (Sőt, tárolós szkóppal, ami SDkártyára több órányi működést rögzít, és azon láthatod azokat a tűimpulzusokat is, ami idővel kinyírja a vinyódat.)

(#38763) ErikSon


ErikSon
csendes tag

Nem durva, csak evés közben nem ajánlott. Macseknak van némi gondja a hüvelyk új és zsebkendő hiányával.

Hű de nagy lett ez a 18-as karika. Sorry

[ Szerkesztve ]

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#38764) fero02 válasza ErikSon (#38763) üzenetére


fero02
veterán

631-es Slavaia típusú meggymagozóval segítenék rajta... ;] :B :K :DDD

(#38765) Dani_kp válasza ErikSon (#38757) üzenetére


Dani_kp
őstag

:R :R Köszönöm.

Eddig jó vagyok :D . Procc 3,52 Ghz-n jár, telepítés közbe 30-40 °C közötti mag hőmérsékletekkel, amit egy szarrá kókányolt, gányolt EKL hűtéssel értem el :D , ramok 7-7-7-24-es időzítés mellett 1600 Mhz-n ketyegnek. Egyenlőre ennyi :)) .
De ami azért érdekes és durva, default bios beállításon 20x200-on, azaz 4 Ghz-n járt a proci :Y :Y .

szerk.: a proci ventije ~1000 RPM-en pörög...

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#38766) Varoz válasza fero02 (#38762) üzenetére


Varoz
őstag

Jó de az már nem otthoni cucc. :P :D
De azért a komoly ingadozást kimutatja.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38767) fero02 válasza Varoz (#38766) üzenetére


fero02
veterán

Már akinek... :P :DDD (sajna nekem sincs. Meg ha lenne is hülye lennék hozzá :DDD )

Így van. Ha ezen elv alapján belegondolsz, h pl egy Mercury-nál még így is hogy tud ingadozni, akkor az milyen lehet rendesen kimérve...ez a nem mind1!

(#38768) Varoz válasza fero02 (#38767) üzenetére


Varoz
őstag

Már akinek... :P :DDD (sajna nekem sincs. Meg ha lenne is hülye lennék hozzá :DDD )
A sulinkban van. De sokra megyek vele. Maximum ha magamhoz segítem. ;]

Így van. Ha ezen elv alapján belegondolsz, h pl egy Mercury-nál még így is hogy tud ingadozni, akkor az milyen lehet rendesen kimérve...ez a nem mind1!
Hát ez az.
Van is itthon egy Mercury, csak nem merem rákötni semmire se. :DDD
Ha üresen röffentem be az nem releváns ugye?
Ja amúgy HKC talán a legdurvább, legalábbis amit láttam. Ugye stol tesztje. 5V-os ágon 9V meg 11V azért nem piskóta. :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38769) Dani_kp válasza fero02 (#38767) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nálunk is van a suliba és használjuk is, de még fél év után is besza-behu mire helyesen rákötöm az áramkörre és jól bekalibrálom + a többi "sallangot", mint a külső dupla tápegység, jelgenerátor és a multimétert :D .
Hozzáteszem 2 hetente van, ilyen gyakorlati óránk.

De mára ennyi. Jó éjt!

https://ingatlan.com/33821564

(#38770) fero02 válasza Varoz (#38768) üzenetére


fero02
veterán

Nem lesz baja, ha üresen indítod/használod. Nézz rá a multival. Terhelésnek használj régi, döglött HDD-ket, esetleg autós izzót.

(#38771) Varoz válasza fero02 (#38770) üzenetére


Varoz
őstag

Nem lesz baja, ha üresen indítod/használod.
Szerinted érdekel, ha megszarik? :DDD
Csak azért kérdezem, hogy mérés szempontjából azért csak kell valami terhelés is rá?

Terhelésnek használj régi, döglött HDD-ket, esetleg autós izzót.
Na majd ha nagyon ráérek lehet megmérem. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38772) Undoroid


Undoroid
őstag

Joccccaka'!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#38773) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Reggelt!

...

(#38774) SipiBcs válasza Devid_81 (#38773) üzenetére


SipiBcs
őstag

Jó reggelt Urak!

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#38775) ErikSon válasza SipiBcs (#38774) üzenetére


ErikSon
csendes tag

Joccccaka'!
Reggelt!
Jó reggelt Urak!

El voltam maradva, pótoltam. :U

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#38776) ErikSon


ErikSon
csendes tag

Devid Úr!

Küldtem egy privit, tartalma lehet ütközne az alapelvekkel, meg a m*l*gekkel.

[ Szerkesztve ]

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#38777) Devid_81 válasza ErikSon (#38776) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Húúú barátom! :Y
Mindegyikből rendeltem! :DDD :R

...

(#38779) Geby


Geby
tag

(#38780) DLDKox válasza Geby (#38779) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Ez nagyon ott van ;)

(#38781) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!

Geby: Jó a monitor? Mert megmondom őszintén én mióta idekerült ,nem próbáltam ki :U , de nővérem hibátlan és működőképesként hozta ide, tegnap faterod meg sietett, aztán inkább nem bajlódtunk az összerakással. :U

A hozzá értőket kérdezném, hogy a Darlington végfokról mi a véleményük?
Ha jól láttam tulajdonképpen egy STK, árban húzós e? jó hangja van e? stb.
Ilyen öregebb gépekbe szerelték, hátha nem drága.

(#38782) ErikSon


ErikSon
csendes tag

:C :C :C

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#38783) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Imádom a számítástechnikát!
Hoztak egy kamerát, szedjek le róla két videót, küldjem el x,y nak
Leszedtem, de a két videót egyben sikerült, gondoltam egyenként lekapom, nem lehet, a videóimport nem akarja csak egyben.
Soha többször nem sikerült egyben leszednem hozzáteszem, csak egyszer.
Akkor egyben, menteném...lemez nem olvasható...mif*szvan?!K*rva Vista, elküldtem az anyjába, oda való amúgy is...hdd kiszed a gépből, videó másol...nem jön...hdd bad sectoros... :DDD
Verjem bele! :W
Most HDD regerenator rakja össze a bad sectorokat.... :U

[ Szerkesztve ]

...

(#38785) Dani_kp válasza moha bácsi (#38778) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jó napot mindenkinek!

Nem is nekem kell ;] . Elég, ha suliba szaraxunk vele :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#38788) littlelion21


littlelion21
addikt

Srácok, kellene egy kis segítség.
Párom - muszájból - a közös képviselő a lépcsőházban, és ezt a papírt hozta neki egy fazon.
Mi a tököm akar ez lenni?

[link]

(#38789) Geby válasza geza12 (#38781) üzenetére


Geby
tag

Még eddig működik.

littlelion21: meg kell szavaztatni, hogy legyen e a big bráthör villában sokszáz megabites internet, millió tv csatorna, meg telefon. mindez nagyon jutányos áron. mi nem egyértelmű?

[ Szerkesztve ]

(#38790) Dani_kp válasza moha bácsi (#38787) üzenetére


Dani_kp
őstag

Trefort Ágostonban, számítógép szerelő és karbantartó szakon vagyok :K .

Eleinte nekem is tetszett, de ahhoz képest, hogy PC szerelők leszünk, nem csináltunk még meg se egy tápot, se egy alaplapot, se semmit. Csak áramkört terveztünk és azt mértük, ki és bemeneti fesz, sin hullámok...stb.

https://ingatlan.com/33821564

(#38791) Devid_81 válasza littlelion21 (#38788) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szavazzá' rá koma!
Kell nektek a jó és remélhetőleg olcsó net! :K

...

(#38793) Pacák válasza littlelion21 (#38788) üzenetére


Pacák
senior tag

A következô lakógyûlés napirendi pontjai közé esetleg fel lehet venni ezt a sajtcédulát, hogy beengedik-e a lakók a házba hálózatot építeni a céget (cégeket). Ha megszavazzák a lakók, akkor jöhetnek építeni hálózatot és lesz még egy kábeltévés/kábelnetes cég akivel lehet szerzôdni, ha nem szavazzák meg, akkor mehetnek a cégek a sóhivatalba, vagy ahová gondoljátok... ;]

Nuclear launch detected

(#38794) BaKeSZ87 válasza moha bácsi (#38792) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Én meg CNC forgácsolónak. 7 hónapos volt a tanfolyam, 6 hónapig volt egyetemes esztergán esztergálás óránk, aztán jöttek rá, hogy abból nem is kell vizsgázni, hanem kézi megmunkálás lesz az egyik modul, nekünk onnan kezdődött a reszelés :)

[ Szerkesztve ]

(#38796) juliabrilke válasza littlelion21 (#38788) üzenetére


juliabrilke
addikt

A nép fejleszteni akar és ehhez kell összegyűjteni a szavazatokat, illetve nyafogásokat.
Illetve elmondani a sok öreg néninek, hogy ez miért is jó neki. :D

(#38797) oil válasza fero02 (#38753) üzenetére


oil
tag

A kis gurulós fejre kell klikkelni.... Előzmény

(#38798) Devid_81 válasza moha bácsi (#38795) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ómájgád!
Valaki de k*rvára ráér! :D

...

(#38799) Undoroid


Undoroid
őstag

Napot az Uraknak!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#38800) Dani_kp válasza moha bácsi (#38792) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem ez csak 2 éves képzés, mivel nem itt érettségiztem. Jó szakma, de tavaly még jobb volt, mivel érettségire épülő volt, most viszont 9-10. osztály után minden h*lyét beengednek :( . De nagyon jó szakma, elég durván belementünk/megyünk a hálózattelepítésbe. Forgalomirányító konfigurálás, samba szerver, illetve más óra kereten belül opensuse használat...stb. Elég sok finomságba belekóstolunk :)) .

https://ingatlan.com/33821564

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.