Hirdetés

2024. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105) #54625216 válasza dabadab (#102) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Dehogynem, itt mindannyian értjük a magyar mondatokat, pontosan átjön, hogy miért érezted fontosnak odarakni az oroszokat."

Hogy Te személyesen milyen hátsó gondolatokat vagy motivációt vizionálsz mások mondatai mögé, az a Te személyes problémád, de légyszi ne ez határozza már meg, hogy miként kell értelmezni az egyébként meglehetősen egyértelmű mondataimat. (Ha majd valamiért fényezni akarom az oroszokat, akkor nyíltan és érthetően teszem, nem fogom homályos utalásokba csomagolni, ebben biztos lehetsz.)

De hogy egyszer és mindenkorra tisztázzuk: az oroszokat azért tartottam fontosnak odarakni, mert a szólásszabadságot korlátozó módszereikkel való hasonlóság a nyugati trendekre nézve súlyosbító körülmény és nem azért, hogy az oroszok módszereit bármilyen szempontból is elfogadhatónak tüntessem fel.
Remélem így már világos.

"Egészen pontosan hogyan tudsz trendet bemutatni úgy, hogy egyetlen időpillanat egyetlen adatát rakod oda, bármiféle összehasonlítás nélkül?... Megmondom: sehogy."

vs.

"Egyébként szoktam látni, hogy a magyar kormánynak a szólásszabadságot ténylegesen komolyan korlátozó intézkedései ellen szoktál tiltakozni."

Először is: "De szép ez a whataboutizmus."

Másodszor: egy teljes év letartóztatási statisztikáját hoztam fel példának, de számodra ez sem elég bizonyíték egy trend létezésére.

Harmadszor: sorolj fel párat légy szíves a magyar kormánynak a szólásszabadságot ténylegesen korlátozó intézkedései közül. Lehetőleg konkrét példákkal, csak hogy elkerüljük a kettős mérce érvelési hibát, hogy míg egyiknél a konkrét bizonyítékok sem elegendőek, addig a másikat bemondásra axiómaként kezeljük.

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.