Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mamma


Mamma
csendes tag

Sziasztok!

A történet:
3,5 hónapot dolgoztam egy ún. termelő cégnél! Bejelentés nélkül vettek fel, arra hivatkozva, ha bevállok, akkor 3 hónap után majd bejelentenek. Fizetésnek kezdeti havi nettó 250.000 forintban állapodtunk meg, napi 8 óra munkáért!
Persze hogy elvállaltam, hiszen kellett a pénz, no meg vidéki viszonylatban ez elég jó fizetésnek számít!

Az első hónapban nem is volt probléma, a fizetést is rendesen megkaptam!

A második hónapban a munkaidő fokozatosan növekdett, egészen addig míg hónap végére már csaknem 12 órát dolgoztam naponta. Erre a hónapra fizetéskor csak 120.000 forintos fizetést kaptam, arra hivatkozva, hogy jelenleg a vevők fizetési csúszása miatt nem áll rendelkezésükre elegendő pénz. A többit egy hét múlva kapom meg! Erre rá egy hétre a főnök megvette az új 7 BMW-jét, majd Tokyoba távozott a családjával nayaralni. Átlagosan a havi nyereség 30 millió forint!!!

A harmadik hónap már maga volt a pokol. A többi fizetésemet természetesen nem kaptam meg. Ígéret: majd jövő hónapban egyszerre fizetnek két hónapot, legyek megértő stb. stb. Mivel kellett a munka és a pénz, így belementem.
Ezalatt napi 13 óra munkaidő után csak a megaláztatást, az örökös piszkálódást kaptam, mert nem akartam többet dolgozni. 3. hónapi fizetésemre csak a második hónapból maradt lemaradást kaptam meg, szóval 130.000 forintot, Indok: a főnők távollétében többet nem fizethetnek ki. A plussz munkákért valamiféle juttatást semmit, sőt még a 3. hónap bérét sem kaptam meg!

3,5 hónap után kirúgtak, azzal az indokkal, hogy nem teszek meg mindent a cégért. Fizetést nem kaptam, sőt, elzavartak, hogy ne is számítsak semmire, mert én egy ilyen, meg olyan személy vagyok! Természetsen mindezt nagy röhögések közepette!

Most ott tartunk, hogy tartoznak nekem 1,5 hónap bérrel!

Mit lehet ilyenkor tenni??
(ha még pénzt nem is kapok, de legalább ők járjanak egy kicsit pórul)

Amit tudok:
- senki sincsen bejelentve
- az áruk nagyrésze nincsen levámolva
- ott csalnak, ahol tudnak

(#2) Jester válasza Mamma (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Ez nagyon durva.:(((
Részemről rendőrségi, meg egyéb ahol csak lehet feljelentés lenne az ilyen alakokkal szemben. Valószínűleg mivel semmi papírod nem lesz arról, hogy te ott valamit is csináltál, így a fizetésed nem nagyon fogod tudni behajtani náluk, ha következetesen mindent tagadnak. :(
Amennyiben valami vámügyi szabálytalanságot találnak náluk, akkor megbírságolhatják őket, de valószínűleg nem nagyon fog megkottyanni az az összeg. Többszöri bírság/vétség esetén lehetne csak bezáratni őket.:( Ha bejelentés nélküli munkást találnak náluk - persze rajta kell kapniuk őket - annak is csak bírság a következménye.

[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#3) bendi válasza Mamma (#1) üzenetére


bendi
tag

Nem tom, szerintem lehet nekik csinálni antireklámot...
Más tanulhat az esetből, még egy embert ne tudjanak bepalizni...
Esetleg bejelentheted, hogy bejelentetlenül foglalkoztatnak embereket...

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#4) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Szerintem is az antireklám lenne itt a nyerő mivel Te sem dolgoztál legálisan.

szóval kiről, miről van szó?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#5) beeboy válasza Mamma (#1) üzenetére


beeboy
addikt

APEH rájuk!!

csak tudod bizonyítani hogy dolgoztál náluk, hiszen otthagytad ''nyomaidat'' a gépeken, gondolom.
csak az a gond, hogy téged is csesztethetnek egy kicsit - ezt be kell vállalni.
Bár nem tudom, mennyire dolgoztál ''feketén''.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) Chip válasza Jester (#2) üzenetére


Chip
aktív tag

Viszont ezekkel a dolgokkal nem kis fejfejast okozhat a ceg vezetesenek.
Csak arra kell vigyaznia hogy ne tudodjon ki hogy ki volt aki feljelentette oket. Szerintem varnia kellene egy kis idot hogy ne egybol ora gondoljanak. Gondolom a cegnel megvannak az o szemelyes adatai. Nehogy meg tobb ''problemaja'' akadjon a ceggel.

Rendorseg, Munkaugyi felugyelet, Vam es penzugyorseg, Tuzoltosag (a tuzbiztonsagi szabalyok betartasa vegett) lehetne sorolni.

De szerintem akkor jar mindenki a legjobban ha lenyeli az egeszet, tudom nem konnyu es legkozelebb nem megy bele ilyen munkaba.

(#7) Sipi válasza beeboy (#5) üzenetére


Sipi
addikt

De szerintem, ha azzal megy be az APEH-hoz, hogy alkut akar kötni velük, az ő feketemunkája felett elsiklanak. Tanúskodsz, ha kell, bizonyítékokat szolgáltatsz.
Talán még az elmaradt béredet is megkapod...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#8) WuDu válasza Sipi (#7) üzenetére


WuDu
tag

Komolyan gondoltad??? Viccnek nem rossz, de az APEH nem menne bele...:(

(#9) g@bo


g@bo
nagyúr

www.jogiforum.hu

ott fórumok/ munkaügy

bigcat segit némi tanáccsal.

mivel nem volt szerződésed csak szóbeli, igy eléggé gázos a dolog, de minimum nyomd fel a bandát.

(#10) I_Am


I_Am
veterán

APEH Tanuvédelmi program rulz :))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11) VigyorEX válasza Mamma (#1) üzenetére


VigyorEX
tag

Munkaügyi Bíróság + TB-nek jelenteni (Munkaügyi Bíróság, Bp-n a Hungária körúton van asszem :U ) !
Nekem az első pillanattól fogva gyanús lett volna az ilyen kedvező ajánlat !
Azért szurkolok neked ;) !

(#12) Jester válasza Sipi (#7) üzenetére


Jester
aktív tag

Elmaradt bért nem hiszem, hogy fog kapni, szerintem semmilyen papírral nem fogja tudni igazolni. Bíróságon keresztül pedig illegális keresetet nem fog tudni behajtatni. Pénz bukta, ezért írtam, hogy én ott ütnék vissza nekik ilyen esetben, ahol csak lehet. (Megjegyzem mellette: én messze lojális munkavállaló vagyok, csak nem szeretem az ilyen embereket.)

Mellesleg negatív reklám tényleg kell: meg kell nevesíteni őket mindenki előtt, hogy milyen egy banda.

[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#13) beeboy


beeboy
addikt

hát igen, tudni kéne hogy konkrétan milyen papírok, összegek lettek aláírva.
úgy vettem ki, hogy nem teljesen feketemunka, de ha minimálbérrel stb. jelentették be akkor nehéz bizonyítani.

marad a ''bosszú'' ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) I_Am


I_Am
veterán

Azért még így is kaptál a 3 hónapra 500-at, ami átlagban számolva 170 és ez sztem bőven a kielégítő határon belül van. (persze gondolom Én nem fát vágtál 13 órában, de legközelebb óvatosabban kezeled majd az ilyen ajánlatokat)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#15) lesaux válasza Mamma (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Szerintem felejtős. A pénzt nem fogod megkapni soha. Maximum a bandát jelenthetnéd föl, nekik meg egyértelmű lesz, hogy te voltál. Kell ez neked?

(#16) Superman válasza Mamma (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Kérlek írd le legalább a cég nevét és a várost, ahol ez megesett veled. Én is jártam hasonló cipőben, de a tulaj a zsebében tartotta a helyi rendőrséget és mindenkit le tudott fizetni ha kellett. Melelsleg ez is fuvarozó cég volt. Bár a sztoridból egyértelműen nem derül ki, hogy mivel is foglalkozott a cég, de az árukról, meg a raktározásról erre gondolok.

(#17) jerry311


jerry311
nagyúr

fogd fel úgy hogy kaptál 3 havi munkáért 370k HUF-ot adómentesen.
Ez szerintem még pesti viszonlatban is elég jó bérnek mondható.
Legalábbis a kis emberek számára.
Ha havi fél millához vagy szokva akkor meg nem étem miért mentél havi 250 nettóért dolgozni :DDD

[Szerkesztve]

(#18) szesa


szesa
senior tag

Volt anno egy nagy fuvarozo ceg nem tom mennyire hasonlo cipoben lehettek de a mozgó tőke ott is hasonlo (ha nem tobb) lehetett.
(Stadler)

-

(#19) Jester.c


Jester.c
aktív tag

Szerintem csak pötyögd be szépen a cég nevét, címét telefonszámát, valaki illetéskesnek úgyis fülébe jut ;]

Irgum-burgom az ilyen cégeknek!

jesterc.hu

(#20) simonzé


simonzé
addikt

Fél év mulva is ráér az a munkaügyi, meg Apeh, meg tűzvédelmi, meg stb. ellenőrzés, nem? Akkor már nem te leszel gyanús. Viszont aki ilyen mocsok, az megérdemli!

Nem Debreceni cégről van szó? Nem édességet gyártanak? :)

I don't fit in. I fit out.

(#21) beeboy


beeboy
addikt

fel lehet jelenteni nyugodtan, miért pont őrá gondolnának, az ilyenek sok embert átvernek.

senki nincs bejelentve... - hát ezen már nagyot tudnának szívni

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#22) Cefa válasza Mamma (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

milyen cég az ahol felvesznek havi 250-es kezdőfizuval?

Ez is jó duma hogy:
''elvállaltam mert kellett a pénz'' :)

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#23) Superman


Superman
nagyúr

Ha már topikot nyitottál, akkor rá is nézhetnél, mondom ezt a topiknyitónak, mert mindenkit érdekel ez a téma. Egyébként engem abból a szempontból is érdekel, hogy vidéken én még nem hallottam olyan beosztottat, aki ennyi pénzt kapott volna. Még a legjobb munkahelyemen is ''csak'' 200000HUF nettót kaptam, pedig minden kvalitásom, iskolám és tapasztalatom megvan. Szóval?

[Szerkesztve]

(#24) zOzOO válasza Mamma (#1) üzenetére


zOzOO
tag

Szerintem a pénzednek fuccs, feljelenteni nem érdemes, mert papírod nincs, és ha találnak a cégnél az ellenőrök vmit, akkor is megusszák egy párezres bírsággal. Olcsóbb, ha veszel egy nagyobb üveget, másfél liter lakkbenzint, egy rongyot és egy öngyújtót, és este mikor már senki nincs ott, vágd be az egészet az egyik ablakon (molotov-koktél). Vigyázz az ujjlenyomatokra és arra, hogy szeparált épületbe hajítsd be.
:DDD

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#25) lesaux válasza zOzOO (#24) üzenetére


lesaux
veterán

Ez pont passzol az aláírásodhoz. :)

(#26) Mamma


Mamma
csendes tag

Nos itt vagyok újra!

Elnézést mindenkitől hogy eltüntem, de volt egy kis munkám! :)
Egy páran azzal érveltetek, hogy kerestem 3 hónapra 370.000 forintot! Ez így igaz is, nem rossz, nemis tagadom!
De...
- ha egyszer nem ennyiben állapodtunk meg, és főleg nem napi ennyi óra munkáért,
- ha ezt a 370.000 forintot egy nap alatt kerestem meg nekik
- ha az utolsó titkárnőnek is a cégesautója egy S60 Volvo, aki egész nap csak a körmét lakkozza (egy kicsit túlozva),
- ha a főnök szinte semmit nem csinál a pénzköltésen kívül (amihez igen-igen ért)
- és a legmagasabb iskolai végzettsége 8 általános...
akkor ne egy ilyen alázzon meg olyan embert, ki szellemileg már most többet tett le az asztalra mint ő és az egész családja egy egész élet alatt fog!
Mint említettem az átlagos nyereség 30 millió forint havonta!!! Ezt a pénzt öten, vagyis most már csak négyen keresik meg neki!
Akkor ehhez viszonyítva az a 250.000 Ft nem mondható olyan soknak havonta!

Ne értsetek félre, nem az írigység beszél belőlem. Csak ezért a munkáért túl sok mindent fel kellett áldoznom, és ez a 3,5 hónap alatt túl sokat kellett nyelnem!

Köszönöm mindenki segítségét, fogok az eszközök közül válogatni, ígérem!
Csak még teljen el egy kis idő, tudniillik nem akarom megütni a bokám...!

Amúgy ha bejelentést teszek feketemunka ellen, akkor az ottmaradt 4 kollegámnak (akik nagyon rendesek), származhat-e ebből valami hátránya??


(#27) Jester válasza Mamma (#26) üzenetére


Jester
aktív tag

Igen, származhat hárányuk: az APEH előveheti őket azért mert a munkáltatója nem fizet utánna semmit, feltételezik (joggal) hogy ők sem adóznak a keresetük után. Tehát feketemunka esetén mind a munkáltatót, mind a munkavállalót előveszik. (És ez a rossz, mert a munkáltató sokkal nagyobb összeget nyer ezen, neki bőven megéri a bírság, büntetés, ami a munkavállaló esetén becslésre alapszik, és neki nem biztos, hogy futja rá.)

A ''cég'' neve nem nyilvános? (Legalább mailben küldd el, érdekelne. (Rövidesen újra kikerülök a munkaerőpiacra és nem szeretnék összefutni velük.)

Mehr Licht!

(#28) Rox válasza Mamma (#26) üzenetére


Rox
tag

A kolégáidat is megbüntetnék, hiszen ők is feketén, vagy legalábbis ''szürkén'' vállatak munkát.
Ha megteheted jelentsd fel őke a lehető összes fórumon :(

(#29) zaba válasza Mamma (#26) üzenetére


zaba
tag

Ha okosabb lettél volna valóban, mint a főnök és a 7-es BMWje meg a család, nem mész bele ilyenbe, hanem talán te lennél főnök a saját cégedben ''8-as'' BMW-vel, és 2 db gésával. Szép pénz, és örülj, hogy ilyen hamar megszabadultál tőlük. Szerintem leginkább tanulópénznek fogható fel amit buktál. Keress rendes munkát, rendes, bejelentett munkahelyet, vagy alpíts céget, de 5 év múlva se feledkezz el arról, amit most tanultál, és légy te az az ember, akire az alkalmazottai akkor is felnéznek, ha ilyen autója van, és oda megy nyaralni. Légy más, mint a sok tahó, és ne alázd meg magad kicsinyes bosszúval. Akkor tudsz emelt fejjel erre majd később visszagondolni, ha most átlépsz rajtuk. A legtöbb amit megtehetsz, ez talán még belefér, ha mindenütt elmondod minden fórumon, ki volt az, aki így átvágott. De ne többet!

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#30) Mamma


Mamma
csendes tag

A cég neve egyenlőre maradjon titkos!
Nem hiszem hogy összefutnátok vele, de ha mégis (és ha eszetekbe jut ez a fórum) rá fogtok jönni, hogy ez az!

Ígérem, később kiderül minden! Csak még nem most! Nem akarok semmi gázt.

(#31) Solarian


Solarian
csendes tag

No offense, de próbaidőre is kell munkaszerződést aláírni, így sajnos semmit nem tehetsz, az APEH alkut felejtsd el. Sajnálom ami veled történt, de jegyezd meg: Papír nélkül egy percet sem szabad dolgozni, pláne ahol ekkora pénzek forognak kockán.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#32) Superman válasza Mamma (#30) üzenetére


Superman
nagyúr

Az az igazság, hogy tudok pontosan egy olyan céget, amelyikre ráillik a leírásod. A cég bevétele havonta 33-37 millió HUF, de az még nem is olyan sok. Az SZK Transport Rt. bevétele, amelsiknél rövid életű informatikai vezető voltam, meghaladta a 300 milliót havonta.

(#33) Mamma válasza zaba (#29) üzenetére


Mamma
csendes tag

Részben egyetértek veled, de ha annyira rá vagy kényszerülve a munkára, mert szükséged van a pénzre, hogy eltartsd a családod, mert a család keresőképes tagja lerobbant, akkor sokkal könnyeben kötélnek állsz még egy ilyen cégnél is!
Mindemellett eltürsz egy csomó dolgot, mert valamiből meg kell élnie a szeretteidnek!

Nekem erre ráment az egyetemen egy félévem! De értsd meg, nem volt mit tennem!

(#34) zaba válasza Mamma (#33) üzenetére


zaba
tag

Nem nyivákolni akarok, de én 4 évvel diploma után keresek 140 nettot havonta, cca 12-14 óra napi melóval. Szeretem, amit csinálok, ezért ülök a seggemen. Szar környezetben sokat keresni nem biztos, hogy rák nélkül megúszható hosszútávon. Szeretem a nyugalmat.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#35) Szuri


Szuri
tag

Jó, neked nem jött be ez a meló, úgyhogy továbbálltál. Ennyi. Szerintem kár másokat hibáztatnod!
Lehet hogy a volt céged nem a törvényesen működő vállalkozások mintapéldánya, de nálunk az egyetemeken is azt tanítják, hogy „Hajózni kell !” . A volt főnököd meg lehet hogy bunkó meg intellektuálisan nulla hozzád képest, de mégis csak munkát és egész jó pénzt ad embereknek, ez pedig többet ér, mint minden duma!

SZJA-t fizetsz a 370e HUF-ról? Ha nem, akkor miért másokban keresed a hibát?

Ha családja van az embernek, akkor már nem mindegy, hogy havi 250e-t vagy 100-150e-t visz haza, a sokat dolgozó és kereső urát pedig otthon kevésbé zavarja házimunkával az asszony.:)

(#36) Solarian válasza Szuri (#35) üzenetére


Solarian
csendes tag

Már ne is haragudj, de ez egy kövér marhaság. Pont.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#37) beeboy válasza Szuri (#35) üzenetére


beeboy
addikt

jogos - sok ember csak álmodik ilyen fizuról

#1-nek: egyébként úgyis lehet venni, hogy megfizetted az adót - elvitte volna a felét -attól függetlenül hogy nettóban állapodtatok meg, mert ha bruttóban beszél a fickó. lehet hogy nem ajánl ennyit.

szóval átvertek de lenyelhető.

Színigaz: egyik ismerősöm HETI 3 ezer forintért dolgozott (lecsúszott srác) és azt se fizették ki, csak HAVI 3 ezret kapott!
Disznókat etetett - azt mondták neki: Kaja levonva, mert turkálhatott a moslékban, és ez komoly!!


[Szerkesztve]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#38) kgbrg


kgbrg
tag

Hello

Csak azért hozom fel mert kiváncsi lennék mi lett a történet vége.
Valaki tudja?

(#39) truptik


truptik
csendes tag

Sajna te itt nem rúgsz labdába. Ahhoz nagyobb kutyának kellenne legyél vagy ismerned kéne nagyon komoly embereket. Ez a cég mindenkit aki számit biztos hogy levajazott. Tokiói üdüléshez, BMW -re, mani kell. És itt van.
Ha nagyon hepajkodsz még a nyomaték kedvéért meg is agyusztálhatnak.

Have gun, will travel. Paladin.

(#40) mr.geeZ válasza beeboy (#37) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Ez afféle 'tékozló fiú' ihletésű tanmese? Hogy viselte el a srác ezt a megaláztatást?

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.