Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 2900 GT /PRO /XT (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Mr. Maffia


Mr. Maffia
tag

2007. Május 14.-én az AMD bemutatta első DirectX10 kompatibilis, a R600 kódnevű grafikus processzorára épülő videokártyáját, a HD2900XT-t.

A GPU nem kevesebb, mint 700 millió tranzisztort tartalmaz, amelyet 320 darab stream processzor egészít ki. A nyolccsatornás Ring Bus memóriavezérlő összesen 512bit (8x64bit) sávszélességet biztosít a memória és a grafikus mag között, a nyákon pedig GDDR3/GDDR4 típusú memóriából 512 MB/1GB állhat rendelkezésre.

A teljes DirectX 10 támogatással érkezett kártyán a CrossFireX™, vagyis két(+) VGA párhuzamos használatát lehetővé tevő technológia natívan támogatott. Ahogy az NVIDIA G80-as magjában, úgy az R600 esetében is az egyesített shader architektúra közvetlen fizikai gyorsítást is lehetővé tesz, így a HD 2900 kártyák boldog tulajdonosainak nem szükséges olyan külső fizikai gyorsítót vásárolniuk, mint például az Ageia PhysX. A 16 darab textúrázó futószalagot 16 darab renderelő egység egészíti ki.

A kornak megfelelően modernizáláson ment át az új GPU nagyfelbontású (HD) videók lejátszásáért felelős része is. A kék lézeres lemezformátumokkal fokozatosan elterjedő HD videók lejátszását bizonyos mértékben már eddig is gyorsították a GPU-k, de a munka egy része, az entrópiakódolás még a CPU-ra marad. A GeForce 8500/8600 szériában debütáló G84/G86 GPU volt az első, mely ezt is felvállalta, de csak a H.264/AVC kódolás esetében. Az új Radeonok már VC-1-nél is megoldják ezt, teljesen tehermentesítve a központi processzort. A lejátszást dedikált hardver, az UVD (Unified Video Decoder) végzi, így a fogyasztás is nagymértékben csökken. Nem hiába kapta az új Radeon széria a HD előtagot. A nagyfelbontású tartalmak lejátszásához gyakran kapcsolódó HDCP másolásvédelemhez szükséges kulcsot is tartalmazzák a GPU-k, nem kell hozzájuk külső CryptoROM-ot telepíteni a kártyára. Másik különlegességük, hogy audiovezérlőjük is van. Nincs már szükség arra, hogy hangkártyánkat, vagy alaplapi hangkodekünket fizikailag összekössük a VGA-val.
Minden Radeon HD-hez jár DVI/HDMI adapter, mellyel a kép mellett 48 kHz-es, 16 bites sztereó vagy AC3 (5.1-es) hangot is továbbítanak. Erre a ma forgalomban lévő hasonló adapterek nem képesek.

GPU| FELÉPÍTÉS| TEXTÚRÁZÓK| ROP EGYSÉGEK| RING BUS

ATi Radeon™ HD 2900 XT

GPU kódneve: R600
Gyártástechnológia: 80 nm (TSMC)
Tranzisztorok száma: 700 millió
GPU órajele: 740MHz
Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
Textúrázók száma: 16
ROP-egységek száma: 16
Támogatott DirectX® verzió: 10
Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
Memóriavezérlő: 512bit ring bus
Memória órajele: 825 MHz (effektív 1650MHz)
Memória-sávszélesség: 106 GB/sec/146GB/sec
Memória típusa: GDDR3/GDDR4
Memória mérete: 512 MB/1 GB
HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD)
Referenciahűtő: 2 slot-os
CrossFireX™ támogatás: Van

ATi Radeon™ HD 2900 PRO

GPU kódneve: R600
Gyártástechnológia: 80 nm (TSMC)
Tranzisztorok száma: 700 millió
GPU órajele: 600MHz
Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
Textúrázók száma: 16
ROP-egységek száma: 16
Támogatott DirectX® verzió: 10
Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
Memóriavezérlő: 512bit ring bus/256bit ring bus
Memória órajele: 800 MHz (effektív 1600MHz)
Memória-sávszélesség: 102 GB/sec/140GB/sec/51 GB/sec
Memória típusa: GDDR3/GDDR4
Memória mérete: 512 MB/1 GB
HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD)
Referenciahűtő: 2 slot-os
CrossFireX™ támogatás: Van

ATi Radeon™ HD 2900 GT

GPU kódneve: R600
Gyártástechnológia: 80 nm (TSMC)
Tranzisztorok száma: 700 millió
GPU órajele: 600MHz
Shaderek száma: 240 stream processzor (48 komplex/192 egyszerű skalár stream processzor)
Textúrázók száma: 12
ROP-egységek száma: 12
Támogatott DirectX® verzió: 10
Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
Memóriavezérlő: 256bit ring bus
Memória órajele: 800 MHz (effektív 1600MHz)
Memória-sávszélesség: 51 GB/sec
Memória típusa: GDDR3
Memória mérete: 256 MB
HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD)
Referenciahűtő: 2 slot-os
CrossFireX™ támogatás: Van

ATI Catalyst™

Tesztek:

HardWareSecrets | TechPowerUP! | PROHARDVER! | TweakTown | HardwareOC

Ajánló:

[ Abu85 ] - A reformok kora
[ Picco ] - 2900PRO@XT bios mod, megéri!
[ lordEVO ] - Sapphire HD2900XT hűtése
[ Qru ] - Tuning: 8800GTS VS HD2900Pro 3DMark06
[ Ragadozó ] - ATI Overdrive ON: Sapphire HD2900 pro

Nagy ATI CrossFireX™ topik

forrás: AMD, PROHARDVER!

[ Módosította: Bordoi ]

(#2) dokar válasza Mr. Maffia (#1) üzenetére


dokar
addikt

Prohardver R600 találgatós topic

ez kicsit kemény. leszólsz egy teljesen jól működő topikot, ami miatt sztem felesleges is volt nyitnod. :U

extra - SEXRay

(#3) matteo_szg válasza dokar (#2) üzenetére


matteo_szg
őstag

inkább a másikat kéne átnevezni...szerintem :U

jupiiii

(#4) Mr. Maffia válasza dokar (#2) üzenetére


Mr. Maffia
tag

De könyörgöm 3000 hozzászólásból semmit se lehet megtudni! (Fudzilla és társai) Meg nem én vagyok/voltam az első aki így hívta a topicot... A G84/G86-nak is volt egy ilyen topicja. Szerintem érdemes inkább új lappal kezdeni. :R

(#5) dokar válasza matteo_szg (#3) üzenetére


dokar
addikt

sztem egyetértek veled :)

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#6) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

eddig semmi érdemleges magáról a kártyáról :DD köszi a linkeket, jó kis tesztek, tetszik a kártya.. csak az ára.. jó volna tudni :F azt hiszem, ha az ATI/AMD- nek sikerül jól bepozicionálni az árakat, bestbuy is lehet a kategóriájában, de félek, először hihetetlen drága lesz :(

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#7) Komplikato válasza Mákos7észta (#6) üzenetére


Komplikato
veterán

Árakat már egy hete tudni. Hivatalos XHD2900XT 512MB ár 399USD, eddig talál legkisebb ár dollárban 410.90USD (OEM Sapphire), euroban a dobozos Asus 366€ (Stalker Edition), és a dobozos Sapphire 365€, az OEM Sapphire meg 357€ volt. És innentől ez már csak lefelé fog menni.
PH bazáros ár 85.800HUF volt, legolcsóbb beharangozott kisker ár meg 88.000 körüli volt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8) Mákos7észta válasza Komplikato (#7) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

akkor az erősen jó ár.. Első hetekben még húzós, de szerintem ha megáll 55-60 környékén, az nagyon jó ár :DD bár lehet, h nem fog olyan erősen zuhanni az ára, de gondolom az ATI hatására az nvidia is letolja az árait, ezért majd az ATI is, és ez csak jó nekünk :D azt hiszem, inkább várok még, és nem adok ki 35K- t az x1950pro- ra..

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#9) Drizzt válasza Mákos7észta (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

55-60-ra jó ideig nem fog lemenni, megnyugodhatsz, nem középkategória ez...

I am having fun staying poor.

(#10) aeroxr


aeroxr
tag

Rövid életű topic lesz ez

The truth is out there.

(#11) Komplikato válasza Mákos7észta (#8) üzenetére


Komplikato
veterán

Örüljünk ha a 640-es GTS ára körülre becsúszik, 55-60K körül te max. XL-t fogsz kapni ... vagy karácsony körül Pro-t.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) aeroxr válasza Komplikato (#11) üzenetére


aeroxr
tag

Főleg h nv csökkentette 8800 GTS árait.

The truth is out there.

(#13) Drizzt válasza aeroxr (#12) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen-e? Mennyire?

I am having fun staying poor.

(#14) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Srácok, most hogy is van ez? A régi topikba ír még valaki vagy átköltözünk ide?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#15) rup1u5 válasza Mr. Maffia (#1) üzenetére


rup1u5
nagyúr

jeee :)
direkt vártak a születésnapomig :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#16) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sztem lehetne zárni, mert mindenki a másikba ír.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17) rocket válasza Vistaboy (#16) üzenetére


rocket
nagyúr

A masik egy pletyka topic volt, ez meg a valosag, valaki elkezdi olvasni a masik topicot mire a 3000 hozzaszolas vegere er azt se fogja tudni fiu vagy lany, ugyhogy szerintem nyugodtan zarhato a masik topic es lehet egy friss topic a kartyaknak :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18) venember83 válasza rocket (#17) üzenetére


venember83
nagyúr

vagy a ph! tesztes is jo lenne, mivel azt ugyse szeretik zarni a modik, a tesztbol at lehet oda lepni. R600-ast at kene nevezni s kesz. Majd a modik megvitatjak, az o dolguk...

(#19) Mr. Maffia válasza venember83 (#18) üzenetére


Mr. Maffia
tag

Én sem nem szeretném átnyálazni azt a 3000 hozzászólást aminek a 95%-a kamu. Tele van pakolva Fudzillás, INQ-es meg OFF-os témával az egész... :U

(#20) barnam_ válasza Mr. Maffia (#19) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igazad van, most hogy hivatalosan is megjelent a 2900 széria, kellene egy ''normális'' topic, ami nem fake hírekből áll. Ja és ha jól emlékszem az nVidia G86/G84 topicot is zárták, lett helyette GeForce 8600GT/GTS topic. Megjegyzem, sztem csak az a bajuk, hogy egy ''újonc'' nyitotta...

(#21) rudi


rudi
nagyúr

Legyen az a hivatalos Radeon HD 2900 topic, a másik találgató flémelőset zárom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Djuree


Djuree
félisten

de hogy azt a kib@szott középkategóriát megint így elb@szták :W
nem hiszem el :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23) rudi


rudi
nagyúr

Első félhivatalos hazai árinfó 100 000 Ft a HD 2900 XT-re, ez a 640 MB-os GTS szintjén van - szerintem egész korrekt. Majd meglátjuk, mit lép az AMD. Ja és az első HS 2900 szállítmány a héten érkezik a hazai nagykerekbe.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Mr. Maffia válasza Djuree (#22) üzenetére


Mr. Maffia
tag

Egyelőre csak papíron... várjuk ki a végét!:)

(#25) feka007 válasza Mr. Maffia (#1) üzenetére


feka007
nagyúr

Köszi a topicot :R Egy apróság a szövegben: ,,kerűl'' rövid ü
:R

(#26) Pyton


Pyton
aktív tag

Navégre :)
A teszteredmények néhol igen elrettentőek, de ne feledjük, ez dx9, 10 alatt ütnie KELL. Ha nem így lesz, akkor nagyon nagy bajban lesz az AMD.

''vagyis a komplex műveletek magas aránya volt a gyenge teljesítmény oka.''

Hirtelen amolyan FX feelingem támadt, de a tesztekből azért szerencsére más derült ki. Nagyon remélem, hogy DX10 alatt ütni fog.

Korbban keringtek plenykák AGP-s 2000-es középkategóriáról, erről a cikk nem tesz említést, lesz akkor AGP vagy sem?

Hajrá AMD, hajrá ATI!!!
Én is észrevettem egy hibát, az órajel nem lassabb, hanem alacsonyabb :) ''csak lasabb órajelekkel.'' Mint ahogy olcsó ár sincs, hisz nem az árat vesszük meg :)

[Szerkesztve]

(#27) Zoli329 válasza Djuree (#22) üzenetére


Zoli329
addikt

Elszomorít engem is, azt hittem ott van sok keresnivalója az AMD-nek. De itt vmi egyezkedés van, hogy náluk is ennyire lebutították a kártyákat... Mert biztos tudnának köztes megoldást is.. Mondjuk a 65nm az szép és jó de attól még nem lesz gyors..

(#28) Komplikato válasza Pyton (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

Az a baj, hogy a CoJ és Lost Planet teszteket elnézve, nem csak a HD2900XT, de még a GF8800Ultra SEM üt DX10 alatt. Akkor most képzeld oda azokat, akik megpróbálják ezeket futtatni pl. Gf8600-al vagy HD2600 kártyákon. Azt hiszem megint bejött, hogy minden új technológiából csak a második eresztést szabad megvenni. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) feka007


feka007
nagyúr

A kártya még akkor is csalódás lett volna, ha tudják tartani a megjelenést a G80-nal, de így csak fokozta, hogy májusig kellett várni erre... mindenki nvidia G80 alázást várt, ehelyett csak ilyen izére futotta (már a GTX-szel szemben, a GTS-sel szépen megbirkózik). Nagykerben ugyan jó az ára, de kiskerben sztem lesz vagy 100K.

(#30) Komplikato válasza Pyton (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

Összes GPU (HD2400, 2600, 2900) Rialto kompatibilis, csak a gyártókon múlik, hogy akarnak e AGP-t csinálni, no meg azon le tudják e hűteni rendesen a Rialtot.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) Vistaboy válasza feka007 (#29) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem tudja a többség (Legalábbis illene), hogy az XT-t a GTS elenfelének szánta az ATI és szerintem sikerült méltó vetélytársat alkotni Neki. Csak hát a GTX ellen ugye majd az XTX kell(ene) hogy érkezzen, de addigra az NV is finomítgat még. És hát még mindig ott van az Ultra is, ami ellen szerintem még talán esélyes lehet az XTX, de ha meg is veri, utána úgyis kijön az új GF.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#32) feka007 válasza Vistaboy (#31) üzenetére


feka007
nagyúr

Igen, de néhol még a felezett memóriás 8800GTS is elveri az XT-t, és van, ahol épphogy megelőzi az előző generációt...

(#33) Zoli329 válasza Komplikato (#28) üzenetére


Zoli329
addikt

:W Reméljük driverekkel javulhat a helyzet.

(#34) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

na, már 3 R600 topic van :D egy R600 en bloc, egy 2900XL/XT és egy cikkre reagáló totyik ;]

a 2900XT nem olyan rossz, mert ez még egy elhadart kártya, írta is a PH! a végén, hogy az új ATI szériát nem így akarták, csak a sok halasztás miatt kellett összedobni valami értelmes kártyát. Türelem rózsát terem alapon szerintem a következő kártyák rendre jobbak és jobbak lesznek, szerintem. :)

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#35) feka007 válasza Mákos7észta (#34) üzenetére


feka007
nagyúr

a sok halasztás miatt kellett összedobni valami értelmes kártyát
Jó, de akkor azalatt a sok halasztás alatt mit csinált az AMD-Ati, hogy aztán csak ilyen összedobott kártyára futotta? :F :U

[Szerkesztve]

(#36) Komplikato válasza feka007 (#35) üzenetére


Komplikato
veterán

Terveztek egy szuper engine-t 65 nanora, aztán a gyártósor szivatta őket, majd egészet átrakták 80 nanora, hogy még idén ki is jöjjön, de az meg melegszik és nem bírja az eredeti órajeleket. Kb. ennyi.

Ja igen, gyári GDDR3-as Asus HD2900XT találkozása a folyékony nitrogénnel: (Mondtam már, hogy a skandinávok marhára unatkoznak?) [link] ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37) Pyton válasza feka007 (#35) üzenetére


Pyton
aktív tag

Reméljük, hogy értelmes dolgokat, amik hamarosan a felszínre kerülnek.

a sok halasztás miatt kellett összedobni valami értelmes kártyát
Valahogy beugrott a 3dfx utolsó éve...
Az AMD mondjuk még messze van attól az állapottól, de a rémkép mindannyiunk szeme előtt ott lebeg...

(#38) feka007 válasza Komplikato (#36) üzenetére


feka007
nagyúr

Ezt már láttam, kissé overclock... :DD
Na és az az Asus 8800Ultra kábé mennyibe kerül? :))

(#39) Vistaboy válasza feka007 (#32) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azért Én még most is azt mondom hogy várjuk ki az első full DX10-es tesztet (ket), és majd utána hirdessünk győztest. Jelen állás szerint a GF8800GTS jobb a mostani játékoknál, köszönhetően az ATI gyenge DX9-es teljesítményének. De jövőállóbb megoldásnak ígérkezik az ATI, ami DX10 alatt erősebbnek látszik egy kicsit. Bár Nekem is mindegy hogy ATI vagy NV kártyám van, amelyik a jobb, azt veszem meg.

Mod: A 8800 Ultra kb. 190K.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#40) enamessias


enamessias
aktív tag

Ez az ATI jó ellenfél a GTS-nek, driverekkel némi javulás várható, de engem nem nagyon sikerült eltéritenie az NV-től.... Remélem most lenyomja a GTS-ek árát és már olcsóbban tudom megvenni egy hónap mulva ;]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#41) Templomegere


Templomegere
senior tag

Nem tudom volt-e ....
Expert nagyker VGA SAPH PCIe HD2900XT 512MB FULL VIVO 24 1-10 Br: 93 000 ft

(#42) szacsee válasza Templomegere (#41) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt a PH bazárban meg 85K körül van! :DDD

(#43) Templomegere válasza szacsee (#42) üzenetére


Templomegere
senior tag

hála isten !

(#44) Mr. Maffia válasza Komplikato (#36) üzenetére


Mr. Maffia
tag

Valahogy ugyanezt éreztem R520-nél is... Az utódja az R580 nagyon bejött, de az R520 nem. Most kb. ugyanez a helyzet! R600-al is úgy vagyok, hogy nem rossz, de lehetett volna jobb is. De érzem, hogy az R650 (65nm) nagyon fog tetszeni.

-Tűrhető fogyasztás
-Jobb architektúra, mint a G80
-Nem igazán melegszik
-Jó tuningpotenciál

Viszont utobbi kettő nem volt meg az R580-nál. :U :))

(#45) #21795072


#21795072
törölt tag

szvsz 85K ár létezik ''papíron'', de Expertben ha rendelsz 93-ért, akkor valszeg meg is kapod 1 max 2 héten belül :))

(#46) VinoRosso


VinoRosso
veterán

hát ez kcisit gyengének néz ki, de szerintem tuningolva cfben odaverhet rendesen, mert valaszeg jó a karcsi tuningpotenciálja, csak akkor kell mellé egy 700as táp, ami nem fain:(

(#47) dante3


dante3
addikt

Kidobhatnának egy Crysis demot, talán azzal le lehet majd normálisan tesztelni Dx10-ben!
Dx10-es játékok listája: [link]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#48) rocket


rocket
nagyúr

''While AMD will tell us that R600 is not late and hasn't been delayed, this is simply because they never actually set a public date from which to be delayed. We all know that AMD would rather have seen their hardware hit the streets at or around the time Vista launched, or better yet, alongside G80. But the fact is that AMD had quite a few problems in getting R600 out the door.

While we couldn't really get the whole story from anyone, we heard bits and pieces here and there during our three day briefing event in Tunis, Tunisia. These conversations were short and scattered and not the kind of thing that it's easy to get a straight answer about when asking direct questions. Keeping that in mind, we do have some information and speculation about a few of the road bumps AMD faced with R600.

Apparently, the first spin of R600 silicon could only communicate over the debugging interface. While the upside is that the chip wasn't totally dead, this is not a good problem to have. We also overheard that a later revision of the hardware suffered from fragments getting stuck in pixel shaders. We even overheard one conversation where someone jokingly remarked that AMD should design hardware but leave the execution to NVIDIA.

In a wild bout of pure speculation on our part, we would have to guess about one other problem that popped up during R600's creation. It seems to us that AMD was unable to get their MSAA hardware to work properly and was forced to use shader hardware to handle MSAA rather than go back for yet another silicon revision. Please know that this is not a confirmed fact, but just an educated guess.''
[link]

Itt a rizsszem a gepezetben, azt irjak tobb helyen is, hogy a ROP egysegekkel vannak hardveres problemak.


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49) Telefunen válasza Mr. Maffia (#44) üzenetére


Telefunen
őstag

Az R520 is bika volt csak sok idő kellett neki mire kiforrta magát (a kezdeti tesztek nagyobb része a 7800GTX-et hozta ki győztesnek az x1800xt-vel szemben, holott mára egyértelmű melyik az erősebb)

(#50) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Szerintem ha valakinek egy pici esze van, akkor fog egy külföldi boltot, neten megrendeli és DPD-vel szállíttatja haza magának! EU-n belül bármit bárhova küldeni legolcsóbban a DPD-vel lehet. Ha 85k külföldön a kártya akkor ha 5k szállítási költséggel számolunk (nem lesz annyi), akkor is 90 alatt jön ki. Ez olcsóbb mint az Ex*ert vagy bármelyik magyar nagyker ára. Ráadásul a szállítási idő is max 3 nap. Esetleges garinál lehet probléma, ezért le kell előre egyeztetni a bolttal, hogy elfogad-e pl DPD-vel feladott garit. Ennyi.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 2900 GT /PRO /XT (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.